MENÜ

Sanal

Sanal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sanal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.739 Sanal haberi bulunmuştur.

Sanal Haberleri

Tolga Yücelden dijital gelecekte hayatta kalmanın yolları

Tolga Yücel'den dijital gelecekte hayatta kalmanın yolları

Yazar Tolga Yücel dijital çağda insanların temel çelişkilerini anlattığı yeni kitabı 'Son İnsan'da gelecekte iş tanımları nereye doğru evrilecek, sanal ortamlar insanları mutsuzlaştırıyor mu gibi soruların yanıtını arıyor.

11.12.2018Kitap Sanat
PlayStation Classic Türkiye fiyatı nedir

PlayStation Classic Türkiye fiyatı nedir?

Oyun severler arasında bir kült sayılan PlayStation Classic serisi yepyeni tasarımıyla 24 senenin ardından Türkiye dahil tüm dünyada tekrar satışa sunuldu. Peki PlayStation Classic Türkiye fiyatı ne oldu?

11.12.2018Teknoloji
Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, sosyal medya siteleri üzerinden satışı yapılan ve usulsüz üretim olan yivsiz tüfek ve silah satışının engellenmesi amacıyla kurulan sanal devriye sisteminde, usulsüz satışı yapılan 48 adet URL adresinin tespit edildiğini açıkladı.

11.12.2018Gündem
Başarı bu 7 beceride gizli

Başarı bu 7 beceride gizli

21’inci yüzyılda ilk 20 yılı geride bırakırken, değişen iş dünyası bizden farklı yetenekler talep ediyor. Konsantrasyon, duygusal zekâ, dijital okuryazarlık, yaratıcılık ve ekolojik zihniyet gibi beceriler öne çıkıyor. İşte Hollanda merkezli Dünya Eğitim Geleceği Vakfı’nın belirlediği yedi beceri:

11.12.2018Eğitim
Sanal gerçekliğe yerli imza

Sanal gerçekliğe yerli imza

Sanal gerçeklik teknolojisini kullanan bir kişinin yürüme, koşma, zıplama ve çömelme gibi hareketleri özgürce yapmasını sağlamak amacıyla tamamen yerli yürüme platformu üretildi.

9.12.2018Ekonomi
Sanal gerçeklik için yerli hareket platformu

Sanal gerçeklik için yerli hareket platformu

Sanal gerçeklik teknolojisini kullanan bir kişinin yürüme, koşma, zıplama ve çömelme gibi hareketleri özgürce yapmasını sağlamak amacıyla tamamen yerli yürüme platformu üretildi.

9.12.2018Teknoloji
Hayallerini sanal gerçeklik sınıfıyla hayata geçirecekler

Hayallerini "sanal gerçeklik sınıfı"yla hayata geçirecekler

Çanakkale'deki meslek liselerinin öğrencileri, Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) desteğiyle oluşturulan "sanal gerçeklik sınıfı" sayesinde, hayal ettikleri tasarımları modelleyip sanal olarak test edebilecek ve ürün geliştirebilme imkanına kavuşacak.

9.12.2018Teknoloji
Tarihi binanın açılış töreninde Fuat Oktay konuştu

Tarihi binanın açılış töreninde Fuat Oktay konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi tarihi binasının açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye'de yükseköğrenim alanında 16 yıldır oldukça önemli adımlar atılmıştır. Bugün, sayısı 200'ü geçen üniversitelerimizde yaklaşık 7 buçuk milyon öğrencimiz eğitim almaktadır. Sadece üniversiteleşme değil üniversitede kalite ve niteliğin artırılması konusunda da önemli adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Bilgiyi ve teknolojiyi üreten bir ülke olma yolunda ciddi gayretler sarf ediyoruz. Bunun yanı sıra AR-GE yatırımlarını ve inovatif girişimcileri destekliyoruz. Gelecek vizyonumuz; 2053, 2071 hedeflerimiz doğrultusunda üniversitelerimizin yenilikçilik ve ilerlemenin merkezi haline gelmesidir." dedi.

8.12.2018Gündem
İstanbulda sanal kumara gece baskını

İstanbul'da sanal kumara gece baskını

İstanbul'da sanal kumar oynatılan bir adresi basan polis 11 kişiyi gözaltına aldı. Kumar oynatılan bilgisayarlar ve paraya el konuldu. 

8.12.2018Gündem
Sanal kumara gece baskını

Sanal kumara gece baskını

İstanbul'da sanal kumar oynatılan bir adresi basan polis 11 kişiyi gözaltına aldı. Kumar oynatılan bilgisayarlar ve paraya el konuldu. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cevizli Mahallesi Karabük Caddesi üzerindeki bir adreste sanal kumar oynatıldığı bilgisi üzerine takip başlattı. Bir süre adresle ilgili sıcak takip yapıldıktan sonra 4 Aralık 2018 günü gece saat 01.00 sıralarında operasyon başlatıldı. Adreste bilgisayarlar üzerinden sanal kumar oynayan 10 kişi ile kumar oynatan S.K adlı kişi gözaltına alındı. Aramada 1 televizyon, 12 laptop, 2 modem ve 950 TL paraya el konuldu. İnternet üzerinden bir oyun sitesinden oynatılan kumarla ilgili S.K hakkında "Kumar oynamaya yer ve imkan sağlamak"tan işlem yapılırken, kumar oynayan 10 kişiye de "5326 Sayılı Kabahatlar Kanunu" uyarınca idari işlem yapıldı. 2 bölümden oluştuğu belirlenen kumar oynatılan adres zabıta müdürlüğü ekiplerince de mühürendi. Haber: Çetin AYDIN/İSTANBUL

8.12.2018Haber
Kendini sevmek insanlık için hiç bu kadar zor olmamıştı

Kendini sevmek insanlık için hiç bu kadar zor olmamıştı!

Tarihin en büyük 300 mucidi arasında gösterilen bir yazar, bilim insanı, filozof ve besteci o. ‘Sanal gerçeklik’ teriminin yaratıcısı Jaron Lanier, şimdi son kitabı ‘Sosyal Medya Hesaplarınızı Hemen Silmeniz İçin 10 Sebep’le insanlığı, sosyal medya virüsünden kurtarma derdinde. Bu hafta, MARKA Konferansı için İstanbul’da olacak Lanier’le, öncesinde telefonda konuştuk.

8.12.2018Hürriyet Cumartesi
Son dakika AK Partinin önemli isminden son dakika açıklamaları

Son dakika! AK Parti'nin önemli isminden son dakika açıklamaları

AK Parti Genel Başkanı Mahir Ünal yerel seçim ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

7.12.2018Gündem
FLAŞ Bakan duyurdu… İnternetten alışverişte yeni dönem başlıyor

FLAŞ! Bakan duyurdu… İnternetten alışverişte yeni dönem başlıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatta kasımda rekor kırdıklarını anımsatarak, "Aralıkta da bunu artırarak, 2018'i rekorla kapatacağız." dedi. Pekcan, internetten alışverişe ilişkin çalışmalara değinirken, "e-ticarette güven damgası uygulamasına bu ay içinde başlıyoruz." ifadesinde bulundu.

7.12.2018Ekonomi
Birlik, memleket ve hizmet vurgusu

Birlik, memleket ve hizmet vurgusu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 19 Şubat’ta açıklamayı planladığı seçim kampanyasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

7.12.2018Gündem
Eczane bulamamıştı, yaptığı uygulamayla hayatı kolaylaştırdı

Eczane bulamamıştı, yaptığı uygulamayla hayatı kolaylaştırdı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyan üniversite öğrencisi, bir gece nöbetçi eczane bulamayınca, 'Akıllı Kasaba' ismiyle mobil telefonlarda kullanılan yeni bir uygulama geliştirdi.

6.12.2018Kampüs
SON DAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak, 'Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz' dedi. Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını da açıkladı.

6.12.2018Gündem
Tüm Türkiye Bitcoini konuşuyor

Tüm Türkiye Bitcoin'i konuşuyor

Dünyada ve Türkiye’de olan ne varsa aynı anda Twitter’da da oldu. 2018 yılında Türkiye’nin en çok konuştuğu konuları açıklayan Twitter, Türkiye’deki teknoloji eğilimini de ortaya koyan veriler paylaştı. Twitter’ın verilerine göre Türkiye, teknoloji alanında bu yıl en çok bitcoini konuştu.

6.12.2018Teknoloji
Çömezlere tavsiyeler

Çömezlere tavsiyeler

Sosyal medyada yeşertilen fikirler, büyüyerek startup haline dönüşebiliyor. ‘Hangi Üniversite Hangi Bölüm’ adındaki girişim bunlardan biri. Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim tarafından hayata geçirilen girişim, öğrencilerin deneyimlerini aday öğrencilerle paylaşmalarına olanak sağlıyor.

6.12.2018Ekonomi
Bom E-Team GT Kupası’nda finalistler belli oldu

Bom E-Team GT Kupası’nda finalistler belli oldu!

Borusan Otomotiv Motorsport’un organize ettiği BOM E-Team GT Kupası’ndaki 5’inci ve son eleme yarışı tamamlandı. Kupanın finalistleri, 8 Aralık’ta alacakları BOM Akademi Performans Sürüş Eğitimi ile sanaldan gerçeğe giden yolda ilk adımlarını atacak.

5.12.2018eSpor
PlayStation Classic 24 yıl sonra geri döndü

PlayStation Classic 24 yıl sonra geri döndü

Oyun severler arasında bir kült sayılan PlayStation Classic serisi yepyeni tasarımıyla 24 senenin ardından tekrar satışa sunuldu.

5.12.2018Teknoloji
Dijitalde felaketlerden korunmayı önemli kılan 5 neden

Dijitalde felaketlerden korunmayı önemli kılan 5 neden

Felaket kurtarma planlaması yapmayan şirketler, dijital felaketler sonucu oluşan yüklerin altından kalkamıyor ve iş süreçleri kesintiye uğruyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera’nın Hizmet Çözümleri Müdürü Doğan Yılmaz, felaket kurtarma planlamasının neden her şirket için kritik bir ihtiyaç olduğunu 5 maddede sıralıyor.

5.12.2018Teknoloji
Filmin afişini görünce içim sızladı

Filmin afişini görünce içim sızladı!

Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, 7 Aralık'ta vizyona girmeye hazırlanan 'Kafalar Karışık' filminin tepki çeken afişini yazdı...

5.12.2018Magazin
Akıllardaki soru: Oyun zaman kaybı mı gelecek mi

Akıllardaki soru: Oyun zaman kaybı mı gelecek mi?

Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek, ilk kez gerçekleştirilen Future Talks 2018’de, şu anki dijital dünyanın eğlence alanındaki yansımasının oyun olduğunu ve oyunu zaman kaybı olarak görmenin günümüz dünyasından soyutlanmak anlamına geldiğini belirtti.

5.12.2018eSpor
Vermeer cepte

Vermeer cepte

Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in tüm eserleri artık bir uygulama sayesinde cep telefonundan görülebilecek.

5.12.2018Kitap Sanat
Visa ve Mastercard komisyonlarını düşürüyor

Visa ve Mastercard komisyonlarını düşürüyor

Visa ve Mastercard, Avrupa Birliği'nin (AB) başlattığı rekabet incelemesini sona erdirmek için uyguladıkları bölgelerarası takas komisyonu oranlarında indirim yapmayı teklif etti.

4.12.2018Ekonomi
Nvidia Titan RTX tanıtıldı: İşte tüm özellikleri

Nvidia Titan RTX tanıtıldı: İşte tüm özellikleri

Turing serisinde şu anki en tepe noktası olan ve masaüstünde dünyanın en güçlüsü ünvanını alan Nvidia Titan RTX duyuruldu. Ekran kartı oyunculardan ziyade yapay zekâ araştırmalarını ve veri bilimini hedefliyor.

4.12.2018Teknoloji
Akçansadan gençlere iş fırsatı

Akçansa'dan gençlere iş fırsatı

Sabancı Holding'in yapı malzemeleri şirketi Akçansa'nın, yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlattığı "Geleceği Birlikte Şekillendirelim" işe alım programı sonuçlandı. Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar: "Akçansa'yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek, vizyon sahibi ve yetkinlikleri çok üst düzeyde olan genç arkadaşlarımızı şirketimiz bünyesine kattık." açıklamalarında bulundu. Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz: "İşe alım programını 2 ay içerisinde hızla tamamladık." ifadelerinde bulundu.

3.12.2018Ekonomi
Bu oyunda teknik direktör yürüdükçe takım kazanıyor

Bu oyunda 'teknik direktör' yürüdükçe 'takım' kazanıyor

İzmir'de genç girişimcilerin tasarladığı internet üzerinden oynanan futbol menajerlik oyunu, yerli olmasının yanında benzerlerinden ayrılan ilginç özellikleriyle ilgi çekiyor.

3.12.2018Teknoloji
Mesh nedir Mesh teknolojisine geçmek için 7 neden

Mesh nedir? Mesh teknolojisine geçmek için 7 neden

WiFi konusunda kapsama alanı başta olmak üzere pek çok soruna çözüm sağlayan Mesh teknolojisi hangi durumlar ve ortamlar için gerekli? TP-Link yetkilileri, Mesh teknolojisine yatırım yapması gerekenler ve nedenleri konusunda açıklama yaptı.

3.12.2018Teknoloji
2.5 saniyede 1 lastik üretiliyor

2.5 saniyede 1 lastik üretiliyor

Japon-Türk ortaklığı olan Brisa, Aksaray’da Hasan Dağı’nın eteklerine kurduğu 300 milyon dolarlık fabrikasında lastikleri akıllandırdı. Akıllı makineler ve araçlarla fabrikada her gün 800 milyon veri işlenirken her 2.5 saniyede bir lastik üretiliyor. Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “Bu lastikler havada uçuşuyor” diye konuştu.

3.12.2018Ekonomi
Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Panasonic’in gerçekleştirdiği en yeni araştırmaya göre mobil teknoloji kullanıcıları; büyük veri, nesnelerin interneti (IoT) ve sensörlerin önümüzdeki 12 ay içerisinde mobil işgücünde en büyük etkiyi yaratacak teknoloji trendleri olduğunu söylüyor.

30.11.2018Teknoloji
İstanbul Teknik Üniversitesi Mezun Platformu’na uluslararası iki ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezun Platformu’na uluslararası iki ödül

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak mezunlarını sanal ortamda bir araya getirmek amacıyla kurduğu İTÜ Mezun Platformu, ilk 10 ayda 23.000 üye sayısını aşarak dünya çapında bir rekora imza attı. Sistemin yöneticisi Graduway, İTÜ’yü "Sıra Dışı Büyüme ve Pazarlama” kategorisinde ödüle değer gördü. İTÜ ayrıca mezun platformları arasında “Altın” ve “Platin” üyeler kategorisine girerek ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

29.11.2018Kampüs
Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, kamudaki görevlerinden ihraç edilen örgüt mensuplarına, örgüt yapılanmasının parçalanmaması için sorumlu oldukları kişileri başka bir "abi"ye zimmetlemeden bulundukları illeri terk etmemeleri, eş ve çocuklarını memlekete gönderip en fazla 3 kişi olarak en az risk taşıyan kişinin evinde kalmaları talimatı verdiği ortaya çıktı.

29.11.2018 Gündem
AK Partinin seçim tanıtımını yapacağı tarih belli oldu

AK Parti'nin seçim tanıtımını yapacağı tarih belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Ünal, "Seçim tanıtım kampanyamızı 15 Şubat'ta yapacağız" dedi.

29.11.2018Gündem
Magnetler akıllandı

Magnetler akıllandı

Buzdolabının kapağında yer alan magnetler sipariş vermek için akıllandı. RoiTech’in geliştirdiği ‘Akıllı Magnet’ adındaki yeni teknoloji akıllı telefonların yaklaştırılmasıyla uygulama indirmeden ve üye olmadan 2 saniyede sipariş verilmesini sağlıyor.

29.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ayaklar baş olunca bu işte bir sorun var demektir

Filmin afişini görünce üzüldüm, tamam ticari bir iş dedim ama yine de içimde bir şeyler sızladı.

5.12.2018

Platformcu kardeş sana söylüyorum

SOSYAL medyanın imkanlarını, gücünü yadsımıyorum.

30.11.2018