MENÜ

Samaş

Samaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Samaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Samaş haberi bulunmuştur.

Samaş Haberleri

Sahte senet davasında yeni gelişme

Sahte senet davasında yeni gelişme

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yönelik “sahte senet” suçlamalarına ilişkin soruşturma ve dava sürecine ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

13.03.2019Gündem
Mansur Yavaşa, görevi kötüye kullanmadan iddianame tamamlandı Savcı soruşturma talep etti

Mansur Yavaş'a, 'görevi kötüye kullanma'dan iddianame tamamlandı! Savcı soruşturma talep etti

’MİLLET ittifakı’nca desteklenen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı CHP’li Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin’in şikayeti üzerine, 'görevi kötüye kullanma' ve ’kişilerin huzur ve sükununu bozmak’ suçlarından iddianame düzenlendi. İddianame, Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mahkeme heyetinin, 10 gün içinde Yavaş’ın yazılı savunmasını alacağı ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndereceği öğrenildi. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Yavaş hakkında düzenlenen iddianameyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

11.03.2019Gündem
Harran asırlar sonra yeniden astronomiye hizmet edecek

Harran asırlar sonra yeniden astronomiye hizmet edecek

Dünyada "ilk gözlem yapılan" mekanlar arasında yer alan Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesinde yapım çalışmaları süren gözlemevinde hem rasat hem de akademik çalışmaların yapılmasına imkan sağlanacak.

26.11.2018Teknoloji
TÜBİTAK 50 bin kitabı toplattı, bir köşe yazısıyla ortaya çıktı

TÜBİTAK 50 bin kitabı toplattı, bir köşe yazısıyla ortaya çıktı

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Arslan Bulut'un 6 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan "TÜBİTAK'ta Şamaş mı var?" başlıklı yazısına cevaben TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin'in yazdığı mektup ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı: TÜBİTAK bünyesinde çıkan kitaplar "kültürel uygunluk ve yerelleştirme" denetiminden geçiriliyor. Bu kriterlere uymayan kitaplar imha ediliyor. Şu ana kadar, 1993'ten bu yana yayınlanan 700 kitaptan 362'si test sürecinden geçirildi, 50 binden fazla kitap imha amacıyla toplatıldı.

26.11.2015Gündem
Yabancılar Türkiyeye bu maden için geliyor

Yabancılar Türkiye'ye bu maden için geliyor

Dünya rezervinin yüzde 20'si Türkiye'de bulunan ve inşaattan sondaja, kozmetikten tekstile kadar farklı sektörlerdeki bine yakın üründe kullanılan ve bir çeşit kil olan bentonit madeni, yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bentonitle ilgili Almanlar Ordu-Fatsa'daki, ABD'liler Edirne Enez'deki rezervleri işletirken, İtalyan şirketlerinin de Türkiye'deki satın almalarla ilgilendikleri öğrenildi.

10.11.2013Ekonomi
Bentonit madenine yabancı yatırımcı ilgisi

Bentonit madenine yabancı yatırımcı ilgisi

Dünya rezervinin yüzde 20'si Türkiye'de bulunan ve inşaattan sondaja, kozmetikten tekstile kadar farklı sektörlerdeki bine yakın üründe kullanılan ve bir çeşit kil olan bentonit madeni, yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bentonitle ilgili Almanlar Ordu-Fatsa'daki, ABD'liler Edirne Enez'deki rezervleri işletirken, İtalyan şirketlerinin de Türkiye'deki satın almalarla ilgilendikleri öğrenildi.

8.11.2013Ekonomi
Köy yolunda can pazarı: 4ü çocuk 12 yaralı

Köy yolunda can pazarı: 4'ü çocuk 12 yaralı

Muğla'nın Milas İlçesi'nde, bir rehabilistasyon merkezinde tedavi gören engeliler ile ailelerini taşıyan servis minibüsüyle otomobil çarpıştı, 4'ü çocuk 12 kişi yaralandı.

17.05.2013Ege
İş dönüşünde can pazarı

İş dönüşünde can pazarı

Bodrum’daki bir turistik tesis inşaatında çalışan Milaslı işçileri taşıyan minibüs, virajlı yolda uçuruma yuvarlandı, minibüsteki 15 kişi vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.-

22.02.2012Ege
Muğlada can pazarı

Muğla'da can pazarı

Bodrum’daki bir turistik tesis inşaatında çalışan Milaslı işçileri taşıyan minibüs, virajlı yolda uçuruma yuvarlandı, minibüsteki 15 kişi vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

22.02.2012Ege
Muğlada işçileri taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı: 15 yaralı

Muğla'da işçileri taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı: 15 yaralı

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki turistik tesisin inşaatında çalışan Milaslı işçileri taşıyan servis minibüsü, virajlı yolda kontrolden çıkıp uçuruma yuvarlandı, minibüsteki 15 kişi vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Minibüs şoförünün kızı ve kardeşinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

21.02.2012Gündem
Babilin sırları 3,900 yıllık kalıntılarda yatıyor

Babil'in sırları 3,900 yıllık kalıntılarda yatıyor

Irak Hükümeti Bağdat yakınlarındaki Babil Antik Kentini yeniden canlandırmak için çalışmalarına hız verdi.

29.08.2011Gündem
Başkentte elektrik kesintisi

Başkent'te elektrik kesintisi

Bakım, onarım, tesis ve arıza giderme çalışmaları nedeniyle 8 Ağustosta Ankara'nın bazı yerlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

5.08.2010Kelebek
Başkentte elektrik kesintisi

Başkent'te elektrik kesintisi

Programlı bakım, onarım, tesis ve arıza giderme çalışmaları nedeniyle 30 Temmuzda Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

27.07.2010Gündem
Çin mali klimaya anti damping vergisi

Çin mali klimaya anti damping vergisi

İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, daha önce getirilen önlem üzerine “menşe şaşırtma” yoluyla Malezya üzerinden ithal edilmeye çalışılan Çin malı klimaların ithalatına karşı kesin önlem olarak CIF bedelinin yüzde 25’i oranında vergi getirdi.

28.02.2009Ekonomi
Tokatta trafik kazası; 3 ölü, 4 yaralı

Tokat'ta trafik kazası; 3 ölü, 4 yaralı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 3 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

12.10.2008Gündem
KKTCde 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlaması

KKTC'de 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlaması

Dünya Barış Günü, KKTC'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

2.09.2008Dünya
Türkiye’nin en güzel 10 hanı

Türkiye’nin en güzel 10 hanı

Hanlar, sosyal ve ticari hayatın önemli bir merkeziydi. Uzak diyarlardan gelen tüccarlar, seyyahlar, dervişler ve keşişlerin konakladığı yerlerdi. Hanlar kent merkezindedir. Arabalarınızı, atlarınızı, kervanla gelmişseniz develerinizi çekeceğiniz ahırlar vardır altlarında. Avlularında sıra sıra dükkanlar, ikinci katlarında dinlenebileceğiniz odalar bulunur.

13.09.2007Seyahat
Dinkin katil zanlısı Ogün Samasta olay yerinde tatbikat yaptırıldı

Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'a olay yerinde tatbikat yaptırıldı

İSTANBUL'da Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin zanlısı olarak Samsun'da yakalandıktan sonra İstanbul'a getirilen Ogün Samast'a, polis dün gece olay yerinde tatbikat yaptırıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı tatbikat sırasında zanlı Samas'ın üzerindeki polis montu ile şapkası dikkati çekti.

21.01.2007Gündem
O benim oğlum

O benim oğlum

Ahmet Samast’ın oğlu Ogün Samast’ı aramaya başlayan polis, Trabzon McDonald’s bombalamasına karıştığı belirlenen Samast’ın aynı olaydaki arkadaşı Yasin Hayal ile birlikte 12 kişi gözaltına alındı. Hayal’den 12 saat sonra Ogün Samast Samsun’da yakalandı. Dink'in katil zanlısı Samast daha sonra İstanbul'a getirilerek Emniyet Müdürlüğü'de sorguya alındı. Olayla ilgili Trabzon'da gözaltına alınan 4 kişi de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlı Samats'ın Samsun'daki ilk sorgusunda, “cinayeti işlediğini kabul ettiği” öğrenildi.

20.01.2007Gündem
Katil zanlısı Ogün Saması babası ihbar etti

Katil zanlısı Ogün Samas'ı babası ihbar etti

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısının kimliğini emniyete, babasının ihbar ettiği öğrenildi.

20.01.2007Gündem
Dinki öldüren katil zanlısının ismi açıklandı

Dink'i öldüren katil zanlısının ismi açıklandı

Polis Dink cinayeti zanlısının ismini açıkladı. Katilin ismi Ogün Samas...

20.01.2007Spor Arena
Yunan bandıralı gemi Ayvalıkta kaza yaptı

Yunan bandıralı gemi Ayvalık'ta kaza yaptı

Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan, Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne yolcu taşımacılığı yapan Yunanistan bandıralı gemi, Ayvalık Gümrüğü'ne yanaşmak için manevra yaparken, pervanesine (uskur) halat dolanması sonucu kıyıda demirli başka bir gemiye çarptı.

7.10.2005Gündem
Harran’da nereleri gezebiliriz

Harran’da nereleri gezebiliriz?

Urfa’ya gittiğimizde Harran’ı da görmek istiyoruz ancak merkezin dışında, artık turistikleşmiş Harran evlerinden başka ilginç neler var? Yörede rehber bulabilir miyiz?

11.09.2005Seyahat
Bayramın ikinci günü trafiğe 20 kurban

Bayramın ikinci günü trafiğe 20 kurban

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 20 kişi öldü, 48 kişi yaralandı.

21.01.2005Gündem
Tatil rotasında Güneydoğu var

Tatil rotasında Güneydoğu var

Eğer tatil programınızı henüz yapmadıysanız şanslısınız. Çünkü gelecek hafta piyasaya çıkacak olan ATLAS TATİL Dergisi size bir çok tatil önerisi sunuyor. Bu hafta Tevfik Taş'ın kaleminden Doğu'daki ilginç rotalara değineceğim.

15.06.2002Seyahat

Yazar Sonuçları

En popüler gemi: Nuh'un Gemisi

Onu hiçbirimiz görmedik ama hepimiz bir şekilde biliyoruz. Binlerce yılın kültürel mirasını arada sırada hatırlamak iyi olur. Ama aşure tarifiyle birlikte bize geminin nerede karaya oturduğunu da net olarak aktarabilselermiş, çok daha iyi olurmuş.

5.01.2019

“Tanrı”?

Allah’ı(cc) ne kadar tanıyor, ne kadar biliyor, ne kadar zikrediyor(hatırlıyor), hangi zan üzere nasıl anıyoruz? Bu önemli, çünkü Hakk ile, hakikat ile, kendimizle ve çevremizle de ilişkimizi belirliyor. Varlık tahayyülümüz sınırlarımızı oluşturmakla birlikte tüm noksanlıklardan münezzeh Bir Allah’a, O’nun kendini bildirdiğince iman etmek, böylece her şeyin üstünde sevebilmek aşkınlaşmanın olası en meşru zeminidir.

30.09.2017