MENÜ

Salvini Krizi

Salvini Krizi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Salvini Krizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18 Salvini Krizi haberi bulunmuştur.

Salvini Krizi Haberleri

Akdeniz’de Salvini krizi

Akdeniz’de Salvini krizi

Göreve geldiğinden bu yana göç konusunda neredeyse her yorumuyla kriz yaratan İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini bu kez de Avrupa Birliği’nin Akdeniz’de yürüttüğü Sophia Operasyonu’nun geleceğinin sorgulanmasına yol açtı.

25.01.2019Dünya
İtalyada Salvini liderliğindeki sağdan tarihi zafer

İtalya'da Salvini liderliğindeki sağdan tarihi zafer

İtalya'da aşırı sağcı politikacı Matteo Salvini'nin liderlik ettiği merkez sağ ittifak, solun kalesi olarak bilinen Umbria Bölgesi'ndeki bölgesel yönetim seçimini kazanarak önemli bir başarı elde etti.

28.10.2019Dünya
Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Akdeniz’de kurtardığı göçmenlerle denizde bekleyen Ocean Viking gemisinin güvenli liman çağrısına, İtalya’dan yanıt geldi. İtalya’nın Ocean Viking’e güvenli liman olarak Lampedusa’yı önerme kararı, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in de “İtalya açıklarında denizden kurtarılanların yüzde 25’ini alabiliriz” açıklamasının ardından geldi. Fransa’dan da ‘yüzde 25’ini alabiliriz’ açıklamaları yapıldı.

15.09.2019Avrupa
İtalyada 2. Conte Senatodan da güvenoyu aldı

İtalya'da 2. Conte Senato'dan da güvenoyu aldı

İtalya'da Giuseppe Conte liderliğinde geçen hafta kurulan, düzen karşıtı 5 Yıldız Hareketi (M5S), merkez soldan Demokratik Parti (PD) ve sol görüşlü Özgürler ve Eşitler Partisi'nden (LEU) oluşan koalisyon hükümeti, parlamentonun üst kanadı Senato'dan da güvenoyu aldı.

10.09.2019Dünya
İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conteye verdi

İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conte'ye verdi

İtalya'da milliyetçi-popülist 5 Yıldız Hareketi-Lig hükümetinin bu ay içinde çökmesinin ardından 5 Yıldız Hareketi ile Demokratik Parti'nin koalisyon anlaşmasına varması üzerine Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet kurma görevini Giuseppe Conte'ye verdi.

29.08.2019Dünya
Son dakika... İtalya Başbakanı Conte istifa edeceğini açıkladı

Son dakika... İtalya Başbakanı Conte istifa edeceğini açıkladı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, 5 Yıldız Hareketi ve Lig Partisi'nin oluşturduğu koalisyon hükümetinin sona erdiğini belirterek, "Konuşmamın ardından istifamı sunmak üzere Cumhurbaşkanı'na gideceğim." dedi.

20.08.2019Dünya
Kriz büyüyor Tüm gözler 21 Ağustosta

Kriz büyüyor! Tüm gözler 21 Ağustos'ta

İtalya'da Senato Genel Kurulu, hükümet krizinde Başbakan Giuseppe Conte ve hükümeti için istenen güvenoyunun yarın yapılmasını isteyen koalisyon ortağı aşırı sağcı Lig Partisi’nin talebini reddetti. İtalyan basınına yansıyan haberlerde, 20 Ağustos Salı günü Başbakan Conte’nin konuşmasının sonunda istifasını açıklayabileceği, açıklamazsa Lig’in hükümetten çekilebileceği ya da PD’nin M5S ile Lig’in erken seçim talebini bozacak şekilde anlaşmaya gidebileceği senaryoları dile getiriliyor.

13.08.2019Dünya
Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

AVRUPA Birliği’ne kafa tutma ve göç karşıtı söylemlerin yeni siyaset tablosunu şekillendirdiği bir dönemde popülist partiler güçlü cephe arayışı içinde. Bu hareketlerin mayıstaki AP seçimlerinde sıçrama yapması bekleniyor.

15.01.2019Dünya
Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Popülistler ‘Avrupa baharı’ peşinde

Avrupa Birliği’ne kafa tutma ve göç karşıtı söylemlerin yeni siyaset tablosunu şekillendirdiği bir dönemde popülist partiler güçlü cephe arayışı içinde. Bu hareketlerin mayıstaki AP seçimlerinde sıçrama yapması bekleniyor.

14.01.2019Dünya
Merkel için sonun başlangıcı: Mülteci krizi

Merkel için sonun başlangıcı: Mülteci krizi

Merkel’in kademe kademe siyaseti bırakma kararı, hem Almanya’da hem de Avrupa’da deprem etkisi yarattı. Almanya’da diğer partilerde de liderlerin durumu tartışılırken, Avrupa’da ise mülteci konusu tekrar gündeme geldi.

31.10.2018Avrupa
ABde kriz büyüyor: Reddedildi

AB'de kriz büyüyor: Reddedildi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, İtalya'nın 2019 taslak bütçe planını birliğin mali kurallarına ciddi uyumsuzluk içerdiği gerekçesiyle reddetti. İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Komisyonunun kararı için, "Bir hükümete değil, bir halka saldırıyorlar. Bunlar, İtalyanları daha da rahatsız edecek şeyler." ifadelerini kullandı. İtalyan üye Angelo Ciocca, AB Komisyonunun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Komiseri Pierre Moscovici'nin toplantı notlarını ayakkabısıyla ezerek tepki gösterdi. AB'nin gösterge endeksi Stoxx Europe 600 gelişmeler üzerine yüzde 1,49 azalarak günü 354,39 puandan kapattı.

23.10.2018Dünya
Son dakika İki ülke arasında kriz patladı... İptal edildi

Son dakika! İki ülke arasında kriz patladı... 'İptal edildi'

İtalya ve Fransa arasında göçmen politikası konusunda başlayan kriz büyüyor. Fransa Ekonomi Bakanı ile İtalya Ekonomi Bakanı arasındaki görüşmenin iptal edildiği ifade edildi. Görüşmenin İtalya cephesi tarafından iptal edildiği aktarıldı. Daha önce de İtalya Dışişleri Bakanlığı, kendilerine uluslararası hukuk eleştirisi getiren Fransa'nın büyükelçisini bakanlığa çağırmıştı.

13.06.2018Dünya

İnanılmaz! İtalya yüzlerce göçmeni taşıyan gemiye limanlarını kapadı

İtalya'da yeni kurulan koalisyon hükümetinin göç karşıtı İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Libyalı 629 göçmeni taşıyan kurtarma gemisine ülkenin tüm limanlarını kapadı. Malta hükümetinin de reddettiği kurtarma gemisi, Akdeniz sularında mahsur kalmış durumda.

11.06.2018Dünya
ABde iki kritik gelişme: Yolsuzluk hükümet devirdi... İtalya’da kriz aşıldı

AB'de iki kritik gelişme: Yolsuzluk hükümet devirdi... İtalya’da kriz aşıldı

Avrupa Birliği, dün iki kritik gelişme birden yaşadı. İspanya’da 6 yıldır iktidarda olan Başbakan Mariano Rajoy hükümeti, sol ve etnik bölgesel partilerin desteklediği yolsuzluk gensoru oylamasıyla düştü. İtalya’da ise AB karşıtı popülist partiler seçimlerden 88 gün sonra hükümet kurdu.

1.06.2018Dünya
İtalyadaki kriz hakkında bilinmesi gerekenler

İtalya'daki kriz hakkında bilinmesi gerekenler

İtalya, Mart ayında düzenlenen seçimlerden zaferle çıkan ve Avrupa Birliği'ne (AB) karşı tutumuyla bilinen siyasi hareketler ile Avrupa Birliği'nden yana merkez partileri arasında yaşanan bir iktidar mücadelesinin ortasında kaldı.

29.05.2018Dünya
Son dakika haberi: İtalyan lider Matteo Salviniden tepki çeken açıklama

Son dakika haberi: İtalyan lider Matteo Salvini'den tepki çeken açıklama!

Hollanda ve Türkiye arasındaki kriz tırmanırken bir ülkeden daha açıklama geldi. İtalya'nın sağcı lideri Matteo Salvini "Türk bakanlar İtalya'ya hoş gelmezler. Türkiye Avrupa değildir ve hiçbir zaman olmayacaktır." dedi.

13.03.2017Dünya
5 soruda İtalya referandumu ve ABye olası etkileri

5 soruda İtalya referandumu ve AB'ye olası etkileri

İtalya'da Pazar günü yapılacak referandumda anayasa değişikliği paketi oylanacak. Referandum, Avrupa Birliği (AB) tarafından da dikkatle izlenecek.

3.12.2016Dünya
Berlusconi yanlış mitingde, rakip adaya destek istedi

Berlusconi yanlış mitingde, rakip adaya destek istedi

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, yerel seçim kampanyasında yanlışlıkla rakip adayın partisinin mitingine katılarak oy istedi.

31.05.2015Dünya