MENÜ

Salvator Mundi

Salvator Mundi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Salvator Mundi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Salvator Mundi haberi bulunmuştur.

Salvator Mundi Haberleri

450 milyon dolarlık tablo prensin yatında

450 milyon dolarlık tablo prensin yatında

2017 yılında 450 milyon dolara satılan Leonardo da Vinci’nin Salvator Mundi tablosunun nerede olduğu ortaya çıktı.

12.06.2019Dünya
Mona LIsa’yla Louvre’da bir gece

Mona LIsa’yla Louvre’da bir gece

Airbnb ile Louvre Müzesi’nin ortak yarışmasında kazanan şanslı kişi misafiriyle birlikte Mona Lisa tablosunun yanında bir gece geçirebilecek.

4.04.2019Dünya
‘Salvator Mundi’ tartışılıyor... ‘Çırak’ mı yaptı

‘Salvator Mundi’ tartışılıyor... ‘Çırak’ mı yaptı

İKİ yıl önce 450 milyon dolarlık rekor bir fiyatla satılan Leonardo da Vinci’nin ‘Salvator Mundi’ tablosu bu kez de orijinalliği hakkında ortaya atılan iddialarla gündemde.

19.02.2019Kitap Sanat
Veliaht Prens Selmana büyük şok

Veliaht Prens Selman'a büyük şok

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman tarafından satın alınan Leonarda da Vinci'nin ünlü eseri Salvator Mundi hakkında şoke eden bir iddia ortaya atıldı.

18.02.2019Dünya
Güncel sanatın son tartışması Sanat yapıtının pazarı, pazarın fiyatı

Güncel sanatın son tartışması! Sanat yapıtının pazarı, pazarın fiyatı

Sanatı edebiyattan veya mimariden ayıran özelliklerinden biri piyasası. Haliyle fiyat koşullarını konuşmak, koleksiyoncuların davranışlarını tartışmak, galericilerin konumunu ele almak kaçınılmaz. Özetle, son dönemde sanatçıların yapıtlarının değerini savunarak başlattığı tartışmayı anlamak için baştan başlamak şart. Meselenin mazisini ve nedenlerini anlatıp çözüm önerilerimi sıralıyorum.

20.01.2019Hürriyet Pazar
Riyad’da kabine değişikliği

Riyad’da kabine değişikliği

SUUDİ Arabistan’da Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanı görevden alındı, yeni İslam İşleri ve Kültür Bakanı atandı.

2.06.2018Dünya
Açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı

Açık artırmaya çıkmadan rekor kırdı!

İtalyan ressam Amedeo Modigliani'nin tablosu daha satılmadan rekor kırdı.

25.04.2018Dünya
İki prens birbiriyle kapıştı... Mesele takasla çözüldü

İki prens birbiriyle kapıştı... Mesele takasla çözüldü!

İngiliz basını Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid arasındaki dev takası yazdı. İddiaya göre, Muhammed bin Salman ve bin Zayif, 450 milyon dolara satılan tablo için New York'taki açık artırmada 'farkında olmadan' birbirlerine karşı yarıştı. Satıştan sonra farkına varılan olayın ardından iki prens arasında yat karşılığında takas gerçekleştirildiği ifade edildi.

29.03.2018Dünya
Arap basınından müthiş takas iddiası İki prens...

Arap basınından müthiş takas iddiası! İki prens...

Arap basını, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid arasındaki dev takas iddiasını konuşuyor.

27.02.2018Dünya
Mimarisiyle göz dolduran dünyanın en yeni 8 müzesi

Mimarisiyle göz dolduran dünyanın en yeni 8 müzesi

Bu yıl açılan bu sekiz müze, içerdikleri hazineler kadar dış görünüşleriyle de misafirlerini etkilemeyi başarıyor. Bu yeni müzeler dünyanın yeni favorileri. Birçok turist bu müzeleri ziyaret etmeye başladı. Tatil planlarınız yaparken bu mimari harikaları da göz önünde bulundurmanızda fayda var...

23.02.2018Seyahat
Orta Doğunun modern şehri: Dubai

Orta Doğu'nun modern şehri: Dubai

Dubai pek çok insanın Orta Doğu ülkesi olması sebebiyle korkup gitmediği bir şehir. Ama aslında gerçekler hiç de öyle değil. Dubai Orta Doğu’da belki de en modern şehirlerdendir. İşte alışveriş merkezleri, şık restoranları, sanat galerilei ve bütün zenginliği ile Dubai...

14.02.2018Seyahat
Salvador Mundi Suudi prense gitti

'Salvador Mundi Suudi prense gitti'

Christie's Müzayede Evinin geçen ay New York'ta düzenlediği açık artırmada İtalyan ressam Leonardo da Vinci'nin rekor bedele satılan tablosunun gizli alıcısının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman olduğu ileri sürüldü.

8.12.2017Dünya
‘Erkek Mona Lisa’ Abu Dabi’ye gidiyor

‘Erkek Mona Lisa’ Abu Dabi’ye gidiyor

GEÇTİĞİMİZ ay Londra’da Christie’s tarafından düzenlenen müzayedede 450 milyon dolara (1.8 milyar TL) satılan Leonardo da Vinci’nin ‘Erkek Mona Lisa’ olarak da tanımlanan ‘Salvador Mundi’ tablosunun Suudi prens Bader bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan el-Suud tarafından alındığı ortaya çıktı.

7.12.2017Kitap Sanat
5 müzayede 2 milyar $

5 müzayede 2 milyar $

SANAT eserlerine ilgi duyanların gözü geçtiğimiz hafta ABD’nin New York kentindeydi. 3 farklı müzayede evinde düzenlenen 5 açık arttırmada birçok rekor kırıldı.

18.11.2017Ekonomi
Rekor 450 milyon dolar

Rekor 450 milyon dolar

İtalyan sanatçı Leonardo da Vinci’nin ‘Salvator Mundi’ adı verilen Hz. İsa’nın kurgusal portresi, New York’ta gerçekleşen müzayedede 450.3 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

16.11.2017Dünya
Önce yıldızları sonra Dünyanın Kurtarıcısını sattı...

Önce yıldızları sonra 'Dünyanın Kurtarıcısı'nı sattı...

Yaz transfer döneminde oyuncu satışından 435 milyon doların üzerinde kar elde eden Monaco'nun sahibi Dmitry Rybolovlev, Da Vinci'nin 'Dünyanın Kurtarıcısı'nı (Salvator Mundi) tablosunu 450.3 milyon dolara sattı.

16.11.2017Ekonomi
Bay Mona Lisa satışa çıkıyor

Bay Mona Lisa satışa çıkıyor

Ünlü Rönesans ressamı Leonardo da Vinci’nin ‘Erkek Mona Lisa’ olarak da bilinen eseri ‘Salvator Mundi’ açıkartırmaya çıkarılacak.

11.10.2017Dünya
Erkek Mona Lisaya servet

'Erkek Mona Lisa'ya servet!

Ünlü Rönesans ressamı Leonardo da Vinci'nin "Erkek Mona Lisa" olarak da bilinen "Salvator Mundi" isimli eseri açık artırmaya çıkarılacak.

11.10.2017Dünya
4 milyarlık Da Vinci şov

4 milyarlık Da Vinci şov

Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressamı Leonardo da Vinci’nin dokuz eseri bu hafta ilk kez toplu halde İngiltere’nin ünlü müzesi National Gallery’de sergilenecek.

7.11.2011Gündem
4 milyarlık Da Vinci şov

4 milyarlık Da Vinci şov

Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressamı Leonardo da Vinci’nin dokuz eseri bu hafta ilk kez toplu halde İngiltere’nin ünlü müzesi National Gallery’de sergilenecek.

6.11.2011Gündem
Kayıp tablo Londrada sergilenecek

Kayıp tablo Londra'da sergilenecek

Rönesans döneminin ünlü ressamı Leonardo da Vinci'nin uzun yıllar kayıp olduğu sanılan "Salvator Mundi" adlı eseri, gelecek hafta Londra'da sergilenecek.

6.11.2011Gündem
Paha biçlemeyen eser sergilenecek

Paha biçlemeyen eser sergilenecek

Ünlü ressam Leonardo da Vinci'nin uzun yıllardır kayıp olduğu düşünülen eseri 'Salvator Mundi', kasım ayında sergilenmeye başlayacak.

16.07.2011Gündem

Yazar Sonuçları

İkisi için de iyi oldu

Acun’la Şeyma 9 dakikada bitirdiler evliliklerini...

28.11.2018

Miami’ye İstanbul çıkarması

SİYASİ iklim ne kadar yeni fırtınaların işaretini verse de, ekonomi 2018 yılı için ne kadar belirsizlikler içerse de sanatın yeri ayrı ve güçlü bir oyuncu olarak kalmaya devam edecek.

8.12.2017