MENÜ

Saklı Cennet

Saklı Cennet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Saklı Cennet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 467 Saklı Cennet haberi bulunmuştur.

Saklı Cennet Haberleri

Saklı cennet Pertek su sporlarıyla şenlendi

'Saklı cennet' Pertek su sporlarıyla şenlendi

Keban Baraj Gölü'nde geleceğin rafting ile kano sporcularının yetiştirildiği Tunceli'nin Pertek ilçesinde su sporları imkanlarıyla daha çok turistin ağırlanması hedefleniyor.

15.10.2019Seyahat
Zirvedeki saklı cennet Çakırgöl

Zirvedeki 'saklı cennet' Çakırgöl

Trabzon-Gümüşhane sınırındaki 2 bin 533 rakımlı Camiboğazı mevkisinde yer alan ve yörenin saklı cenneti olarak nitelendirilen Çakırgöl, doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlere her mevsim eşsiz güzellikler sunuyor

15.10.2019Seyahat
Ege’nin saklı kalmış köyleri Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak için tam zamanı...

Ege’nin saklı kalmış köyleri! Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak için tam zamanı...

Kalabalıklardan kaçmak, huzur bulmak, bilinmeyeni keşfetmek istiyorsanız bu liste tam size göre… Seyahat yazarlarına ve gezginlere, Ege’nin gizli kalmış 10 köyünü sorduk. Karşımıza 10 saklı cennet çıktı.

4.10.2019Seyahat
Kanyonun ortasında saklı cennet Tropik ada değil Malatya...

Kanyonun ortasında saklı cennet! Tropik ada değil Malatya...

Malatya Darende Tohma Kanyonu ortasında bulunan, yıl boyunca 22 derece olan sıcaklığı ve kükürtlü suyu nedeniyle yoğun ilgi gören Kudret Havuzu, kentin en fazla ziyaretçi ağırlayan turistik mekânları arasında yer alıyor.

25.08.2019Seyahat
Burayı sadece yöre halkı biliyor Saklı cennet havadan görüntülendi

Burayı sadece yöre halkı biliyor! Saklı cennet havadan görüntülendi

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Karalargüney köyündeki Gölbel Yaylası ve Gölbel Göleti, keşfedilmemiş güzelliğiyle turizmcileri bekliyor.

2.08.2019Ekonomi
İstanbul’un yanı başındaki saklı cennet keşfedilmeyi bekliyor

İstanbul’un yanı başındaki saklı cennet keşfedilmeyi bekliyor

Kocaeli’de şelaleleri, göletleri ve doğal güzellikleri ile büyüleyen Serindere Kanyonu, keşfedilmeyi bekliyor.

14.07.2019Ekonomi
Türkiyede gün batımını izleyeceğiniz en iyi sahiller

Türkiye'de gün batımını izleyeceğiniz en iyi sahiller

Yemyeşil bir kasaba, masmavi bir deniz ve güneşin büyüleyici kızıllığı… Nerede olursak olalım gün batımını yaşamanın keyfi her zaman bir başkadır. Peki, güneşin çekilmeye başladığı anlarda dört bir yanı saran muhteşem kızıllığı Türkiye’nin hangi sahil bölgelerinde en iyi şekilde izleyebiliriz.

2.07.2019Seyahat
Hem çalışıp hem tatil yapıyorlar

Hem çalışıp hem tatil yapıyorlar

Sadece deniz, kum, güneş değil de doğanın farklı güzelliklerini de keşfetmek isteyenler alternatif tatillere yöneliyor. Buğday Derneği'nin kurduğu 'TaTuTa' ağı kapsamındaki ekolojik çiftlikler, yurtiçi ve yurtdışından gelen gönüllü ve konuk misafirleriyle buluşuyor. Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış çiftliklerde hem yeni beceriler edinebilir hem de para harcamadan tatil yapabiliyorsunuz.

2.07.2019Seyahat
Çeşme ile Atina arasında feribot seferleri başladı

Çeşme ile Atina arasında feribot seferleri başladı

İzmir'in Çeşme ilçesi ile Atina'nın Lavrion Limanı arasında bu akşamdan itibaren başlayan feribot seferleri için tören düzenlendi. Turizmin gelişmesine katkı sağlayacak seferler, ihracat açısından da büyük önem taşıyor. Yolcu taşımacılığının yanı sıra yaş sebze ve meyve, balık gibi ürünlerin Avrupa'ya ulaşmasını kolaylaştıracak olan feribot, Çeşme Limanı'ndan ayrıldıktan 7 saat sonra Atina Lavrion Limanı'nda olacak.

1.07.2019Seyahat
Hakkarinin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri

Hakkari'nin yıllardır saklı kalan doğal güzellikleri

Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sonucu huzur ve güven ortamının sağlandığı Hakkari, terör nedeniyle yıllardır saklı kalan doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

24.06.2019Seyahat
Antalyanın gizli güzelliği: Uçansu Şelalesi

Antalya'nın gizli güzelliği: Uçansu Şelalesi

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi sınırlarında bulunan Uçansu Şelalesi, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi.

12.06.2019Seyahat
Saklı cennet Takoran Vadisine turist ilgisi

'Saklı cennet' Takoran Vadisi'ne turist ilgisi

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı amacıyla Türkiye'ye getirilen Belçikalı ve Avusturyalı turistler, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bölge halkının "saklı cennet" olarak tanımladığı eşsiz güzellikteki Takoran Vadisi'ni gezdi.

29.05.2019Seyahat
Artvinin 3üncü Karagölü ziyarete açılıyor

Artvin'in 3'üncü Karagöl'ü ziyarete açılıyor

Artvin'in önemli turizm merkezleri Borçka ve Şavşat ilçelerindeki Karagöllere yenisi eklendi. Murgul ilçesi Damar köyündeki Tiryal Dağı eteğinde yer alan kentteki 3'üncü Karagöl, çalışmaların ardından turizme kazandırılacak.

27.05.2019Seyahat
Saklı cennette kuş sayısında rekor artış

'Saklı cennet'te kuş sayısında rekor artış

Uşak'ın Ulubey ilçesindeki Adıgüzeller Barajı havzasında, üreme noktalarında sürdürülen etkin koruma yöntemleri sayesinde rekor artışla karabatak sayısı 800, gri balıkçıl sayısı 200'e ulaştı.

21.05.2019Seyahat
Doğanın içinde saklı cennet Tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız...

Doğanın içinde saklı cennet! Tüm yorgunluğunuzu unutacaksınız...

Geçtiğimiz yılın mart ayında Türkiye’nin 15. Cittaslow’u (Sakin Şehir) ilan edilen Mudurnu, hafta sonu İstanbul’a yakın sakin yer arayışında olanlar için cevap niteliğinde… Mudurnu denince aklımıza ilk olarak yörenin nam salmış lezzetli tavukları gelse de, ilçenin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri de gezginleri fazlasıyla memnun etmeye yetiyor. 700 yıllık bir gelenek olan Ahi duasını izlemek ise yaşanmaya değer bir deneyim…

20.02.2019Seyahat
Otellerin alternatifi Orman Köşkleri

Otellerin alternatifi 'Orman Köşkleri'

Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da, bir otelin orman köşkleri, konforu ve manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

24.12.2018Seyahat
Mevsim renklerinin tüm görsel şöleni Kabaceviz Şelaleleri’nde...

Mevsim renklerinin tüm görsel şöleni Kabaceviz Şelaleleri’nde...

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Kabaceviz Şelaleleri, sonbaharda sararan yaprakların arasında farklı bir güzellik sunuyor. Doğa harikası şelaleler ziyaretçilerini bekliyor.

28.11.2018Seyahat
Drakulanın peşinde saklı cennet: Transilvanya

Drakula'nın peşinde saklı cennet: Transilvanya

Kont Drakula'nın efsanesinin nereden geldiğini öğrenmek için herkes Transilvanya'yı seyahat etmek istiyor. Yaşam portalı Bored Panda'nın derlemesiyle, Drakula'nın izini ararken saklı cenneti bulan Aurel Paduraru'nun kadrajından Transilvanya...

21.11.2018Seyahat
Çinli gazeteciler Takoran Vadisini ziyaret etti

Çinli gazeteciler Takoran Vadisi'ni ziyaret etti

Türk Hava Yolları tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı amacıyla Türkiye'ye getirilen Çinli gazeteciler, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Takoran Vadisi'ni gezdi. Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci: "Son dönemlerde Türkiye'de özellikle Güneydoğu'da, Anadolu'nun Mezopotamya'sında turizm hareketliliği görmeye başladık"

14.11.2018Seyahat
Dünyanın bir ucundaki saklı cennet

Dünyanın bir ucundaki saklı cennet

Zanzibar, İranlı göçmenler tarafından kurulan ve adını 'zenciler sahili' anlamındaki Farsça 'zengi bar'dan alan, Arap ve Fars toplumunun derin izler bıraktığı, Portekizlilerin, Ummanlıların ve İngilizlerin yıllarca hüküm sürdüğü büyük bir ada...

31.10.2018Seyahat
İstanbulda saklı cennet: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

İstanbul'da saklı cennet: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Her geçen gün kalabalıklaşan İstanbul’da bir soluk dinlenecek, doğayla baş başa kalacak alan bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Ama size pek fazla bilinmeyen bir cennetten bahsedeceğim: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi… Ataşehir’in gökdelenlerinin arasında adeta bir vaha gibi ziyaretçilerini bekliyor. İşte size hafta sonu tüm yorgunluğunuzu atacağınız Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi gezi rehberi…

Yeşil ve mavinin buluştuğu saklı cennet

Yeşil ve mavinin buluştuğu saklı cennet

Konya’nın Seydişehir İlçesi’ndeki Suğla Gölü, yemyeşil gölü, masmavi gökyüzü ve bitki örtüsüyle turistleri kendine çekiyor. Yabancı turistlerin de ilgi odağı olan gölde pek çok kuş türü yaşıyor.

9.10.2018Seyahat
Yeşil ve mavinin buluştuğu saklı cennet... Türkiyeden bir yer

Yeşil ve mavinin buluştuğu saklı cennet... Türkiye'den bir yer

Konya’nın Seydişehir İlçesi’ndeki Suğla Gölü, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunuyor.

3.10.2018Gündem
Saklı cennet bu hale geldi

'Saklı cennet' bu hale geldi

KOCAELİ’nin Kandıra ilçesinde 'saklı cennet' olarak bilinen Sardala Koyu’nda tatilcilerin bıraktığı çöpler, çirkin bir görüntü oluşturdu. Duruma tepki gösteren bazı tatilciler, çöplerin düzenli olarak alınmasını ve çöp konteynerleri konulmasını istedi.

9.08.2018Gündem
Mersinin doğal güzelliğine ilgi artıyor

Mersin'in doğal güzelliğine ilgi artıyor

Mersin’in yüksek kesimlerindeki Çamlıyayla ilçesinde yer alan ve yöre halkı tarafından saklı cennet olarak anılan Kisecik Kanyonu, doğal güzellikleriyle çok sayıda kişinin ilgisini çekiyor.

27.07.2018Seyahat
Keşfedildi, bu hale geldi

Keşfedildi, bu hale geldi!

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan saklı cennet Sardala Koyu tatilciler tarafından kirletildi.

26.07.2018Gündem
Sahil tutkunlarının dünyada keşfedebileceği gizemli yerler

Sahil tutkunlarının dünyada keşfedebileceği gizemli yerler

Odağında deniz ve güneş olan bir tatile çıkmak isteyen çoğu gezginin karşısına çıkan seçenekler genelde ya çok kalabalık ya çok bilindik ya da çok pahalı oluyor. Sizin de istediğiniz böyle bir tatilse ve bu durumdan şikayetçiyseniz bu habere kesinlikle göz atmalısınız. İşte size keşfedebileceğiniz gizemli yerler…

31.05.2018Seyahat
Saklı cennet: Marsa Alam

Saklı cennet: Marsa Alam

Mısır’ın güneydoğusunda yer alan Marsa Alam 2001 yılına kadar uyuyan bir balıkçı kasabasıydı. Şu anda bir uluslararası havaalanına sahip ve dünya dalış turizminin en önemli adreslerinden. Ancak hala Şarm El Şeyh’e ve Mısır’ın diğer bilinen lokasyonlarına göre daha sakin. Kasaba da hala balıkçı kasabası ruhunu kaybetmiş değil. Sualtındaysa dalış meraklılarını müthiş manzaralar bekliyor.

Bayramda tatile nereye gitmeli

Bayramda tatile nereye gitmeli?

Bu sene Ramazan Bayramı tatili kaç gün diye takvimlere bakanlar biraz üzüldüler. Sadece 3 gün olan tatil süresinde yapılacak şeyler çok ama vakit yoksa, sizler için en güzel bayram tatili rotalarını çıkardık. Türkiye’nin cennet köşelerinin dört bir yanına ya da Avrupa’nın en güzel şehirlerine yapılacak turlarla bu bayram da tatilsiz geçmesin, bayramın tadı doyasıya çıksın diye hazırladığımız listemize göz atmak isterseniz aşağıdaki satırları okuyabilirsiniz. Üstelik hepsi yakala.co üyelerine özel indirimlerle…

Yazar Sonuçları

Bir belgeselin içinde yaşamak gibi: Couchsurfing

Uzun zamanlı yolda olmak ya da hayatının büyük bir kısmını yolda geçirmek için gezginlerin masrafları minimumda tutması gerekiyor. Bunun da birkaç yöntemi var. Yol ve konaklama en büyük gider kapısı. Çoğu gezgin otostopla yolculuk edip couchsurfing üzerinden konaklama sağlıyor. Size biraz ‘couchsurfing’i ve deneyimimi anlatacağım.

6.07.2019

İyi bir yaz tatilinin şifresi

İçten bir karşılanma, doğanın ne denli muhteşem olduğunu hissettiren bir manzara, huzurlu bir ortam, temiz deniz, iyi yemek, kaliteli servis, güzel müzik, dozunda eğlence, spor, belki biraz da heyecan.

6.07.2019

Karadeniz'in incisi: Borçka Karagöl

Bu kez sizleri Karadeniz’in en doğusu, yeryüzündeki başka bir cennet olan Artvin’deki Borçka Karagöl Tabiat Parkı’na götüreceğim. Hiç gitmeseniz de duymuşsunuzdur. Artvin’de iki Karagöl var; biri Borçka, diğeri Şavşat’ta yer alıyor. Ben size Borçka Karagöl’ü anlatacağım.

23.01.2019

Elimizin altındaki cennetler

Marmara’da “bize rağmen” halen çok güzel yerler var. Bazı şeyleri zorlamamıza rağmen bozamıyoruz demek ki. Marmara’da yaşayan bir denizcinin bu bölgede gitmediği, görmediği yer kalması düşünülemez. Bayram vesilesiyle elimizin altındaki bu saklı cennetlerden sadece bazılarına göz gezdirelim birlikte. Mutlu bayramlar…

24.08.2018

Anadolu yakasında bir Avrupalı: Polonezköy

Gezerken, 200 yıl önce bağımsızlık mücadelesi veren bir halkla kurduğumuz dostluktan onur duyacak, Avrupalı bir halkın güç koşullar içinde oluşturduğu bu köyün, bin yıl önce bu topraklara yerleşenlerin köylerine de örnek olmasının hayalini kuracaksınız. Polonezköy’e gidecekseniz tam zamanı. Haziran’da kiraz şenlikleri var.

11.06.2018

İhtişamlı Dolomit Dağları

İtalya’nın eşsiz güzelliklerini filmlerden ya da fotoğraflardan görmeyeniniz, duymayanınız yoktur. Ben de bu eşsiz güzellikteki İtalya’dan oldukça etkilendim. İhtişamlı Dolomit Dağları, Bolzano Şehri ve unutulmayacak anılarımla Val Gardena’da kayak deneyimimi sizler için yazdım…

26.03.2018