MENÜ

Sajid Javid

Sajid Javid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sajid Javid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Sajid Javid haberi bulunmuştur.

Sajid Javid Haberleri

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: Türkiye’ye güvenen kazandı

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: 'Türkiye’ye güvenen kazandı'

İLK gününde genç aktivist Thunberg ve Trump arasında sürdürülebilir çevre düellosuna sahne olan Davos Zirvesi’nin ikinci gününde gündem yeniden ekonomiye döndü. ABD ve AB arasındaki ticaret anlaşması ve dijital şirketlerin vergilendirilmesi konularının ağırlık kazandığı Davos’ta Türk Evi de özellikle lezzetli ikramlarla katılımcıların ilgi odağı oldu. Davos’taki temaslarına ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’ye ilişkin ilgiye dikkat çekerek, “Türkiye’ye güvenen kazandı” mesajı verdi.

23.01.2020Ekonomi
Sajid Javid: AB ile bir ticaret anlaşması birinci önceliğimiz

Sajid Javid: AB ile bir ticaret anlaşması "birinci önceliğimiz"

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) Birleşik krallık Başbakanı Boris Johnson'ın yerine katılan Maliye Bakanı Sajid Javid, Avrupa Birliği (AB) ile bir ticaret anlaşması yapılmasının "birinci öncelikleri" olduğunu söyledi.

22.01.2020Ekonomi
Londra’da İslam karşıtı sloganlara soruşturma

Londra’da İslam karşıtı sloganlara soruşturma

İngiltere’nin başkenti Londra’da cami yakınındaki bir binanın duvarına İslam’a hakaret içeren sloganların yazılmasının ardından polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

3.01.2020Avrupa
İngiltere Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Andrew Bailey

İngiltere Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Andrew Bailey

İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) yeni Başkanı, Birleşik Krallık Finansal Yönetim Kurumu’nun Başkanı Andrew Bailey olacak.

20.12.2019Ekonomi
İngiltere’de evsiz sayısı yüzde 23 arttı

İngiltere’de evsiz sayısı yüzde 23 arttı

İngiltere’de resmi rakamlar 2019 yılının nisan, mayıs ve haziran ayları itibarıyla evsiz ya da her an evsiz kalma tehdidiyle yüzyüze olanların sayısını 68 bin 170 olarak veriyor. Bunların 32 binini kesin evsiz olan hane halkı sayısı oluşturuyor ve bu sayı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artmış görünüyor.

19.12.2019Avrupa

İngiltere’de işsizlik yüzde 3,8 seviyesini korudu

Ülkede, toplam işsiz sayısı ekim ayında 13 bin azalarak toplam 1 milyon 281 bin seviyesine gerilerken, işsizlik oranı değişmedi.

17.12.2019Ekonomi
‘Burada biraz kalabilir miyim’

‘Burada biraz kalabilir miyim?’

İngiltere Maliye Bakanı ve Muhafazakar Parti’nin önde gelen isimlerinden Sajid Javid, Southgate milletvekili adayı David Burrowes’un seçim kampanyasına destek vermek için Türklerin yoğun olarak yaşadığı Palmers Green’e gitti.

11.12.2019Avrupa
7 kez sordular Yine de Johnson’ı kınamadı

7 kez sordular! Yine de Johnson’ı kınamadı

İngiltere’de Müslüman Maliye Bakanı Sajid Javid, 7 kez sorulmasına rağmen Başbakan Boris Johnson’ın çarşaflı kadınları ‘banka soyguncuları’ ve ‘posta kutuları’na benzettiği açıklamasını kınamaktan kaçındı.

27.11.2019Avrupa
İngilterenin kamu borcu yükselişte

İngiltere'nin kamu borcu yükselişte

İngiltere Maliye Bakanı Sajid Javid, ülkenin kamu harcamalarında kasım ayından itibaren harcamanın artacağını, kemer sıkma döneminde sona gelindiğini belirtti.

23.10.2019Ekonomi
10 Numara’da aşk başkadır

10 Numara’da aşk başkadır

İngiltere’de başbakanlık ofisinin bulunduğu Downing Sokak 10 Numara’ya yakın kaynaklara göre, Başbakan Boris Johnson’ın ‘Jack Russell’ cinsi köpeği ‘Dilyn’ ile Maliye Bakanı Sajid Javid’in ‘Cavapoo’ cinsi köpeği ‘Bailey’ oldukça yakınlaştı.

5.10.2019Dünya
Ve resmen kaos Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Ve resmen kaos! Adım adım kriz: Ortalık tozduman

Anlaşmasız ayrılığı engelleyen yasa teklifinin Parlamento'da kabul edilmesi üzerine İngiltere Başbakanı Johnson '15 Ekim'de erken seçim' istedi ama teklif parlamentoda kabul edilmedi. İngiltere'de siyasi kriz derinleşirken Avrupa Birliği (AB), Brexit anlaşmasındaki İrlanda - Kuzey İrlanda sınırı hakkındaki ihtiyat maddesine bir alternatifin kabul edilmeyeceği ve İngiltere'nin birlikten anlaşmasız ayrılması ihtimalinin arttığı uyarısında bulundu. Öte yandan İngiltere’de hizmet sektörünün ağustos ayında cılız büyüme göstermesi de ülkede resesyon endişelerini yükseltti. İngiltere Maliye Bakanı kemer sıkma döneminin sonuna gelindiğini öne sürerken muhalefet ve ekonomistler açıklamayı inandırıcı bulmadı. İngiltere Merkez Bankası anlaşmasız Brexit'in olumsuz etkilerinin, tahmin edilenden az olabileceğini söyledi ve Sterlin Dolar karşısında toparlandı.

4.09.2019Ekonomi
İngiltere’de işsizlik yüzde 3,9’a yükseldi

İngiltere’de işsizlik yüzde 3,9’a yükseldi

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nden (ONS) yapılan açıklamada İngiltere’de işsizlik seviyesinin haziran ayında yüzde 3,9’a yükseldiği belirtildi.

13.08.2019Ekonomi
İngiltereden anlaşmasız ayrılık için 2,1 milyar sterlinlik ek bütçe

İngiltere'den anlaşmasız ayrılık için 2,1 milyar sterlinlik ek bütçe

İngiltere Maliye Bakanlığı, İngiltere'nin AB'den anlaşmasız çıkış olasılığına ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için 2,1 milyar sterlinlik ek bütçe ayrıldığını duyurdu.

1.08.2019Ekonomi
İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’de devir teslim... Johnson hızlı başladı

İngiltere’nin AB’den ayrılma sürecini idare edemeyerek istifa etmek zorunda kalan Başbakan Theresa May dün koltuğu bıraktı. Başbakanlığı devralan Boris Johnson, İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla (Brexit) ilgili “Eğer’e, ‘ama’ya yer yok bu iş 31 Ekim’de bitecek” dedi.

25.07.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson ilk kabineyi açıkladı

İngiltere Başbakanı Johnson ilk kabineyi açıkladı

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson kabinesindeki önemli bakanlıklara atamaları yaptı.

24.07.2019Dünya
Boris Johnson Muhafazakar Partide genel başkanlık seçimine önde başladı

Boris Johnson Muhafazakar Parti'de genel başkanlık seçimine önde başladı

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'nin genel başkanlığı için bugün partinin meclis grubunda yapılan ilk oylamada, eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson 114 oyla ve açık farkla ilk sırada yer aldı. Salı günü yapılacak oylamada yedi aday yarışacak.

13.06.2019Dünya
İngilterede başbakan adayları belli oldu

İngiltere'de başbakan adayları belli oldu

İngiltere’de Başbakan Theresa May’in 7 Haziran’da gelen istifasının ardından boşalan iktidardaki Muhafazakar Parti liderliği koltuğu için 10 adayın yarışacağı açıklandı.

11.06.2019Dünya
Zoraki istifa

Zoraki istifa

Avrupa Birliği ile yaptığı ayrılma anlaşmasını (Brexit) partisine bile kabul ettiremeyen İngiltere Başbakanı Theresa May, tepkiler üzerine koltuğunu bırakma kararı aldı. ‘Elinden gelenin en iyisini yaptığını’ söyleyen May, 7 Haziran’da parti liderliğinden çekilme kararını gözyaşları içinde açıkladı.

25.05.2019Dünya
İngiliz vekiller: Assange’ı önce İsveç yargılamalı

İngiliz vekiller: Assange’ı önce İsveç yargılamalı

Gizli diplomatik belgeleri sızdıran WikiLeaks’in kurucusu Avustralyalı Julian Assange’ın (47) İngiltere’de tutuklanmasının ardından hakkında İsveç’te zamanaşımı nedeniyle kapanan tecavüz ve cinsel taciz dosyaları yeniden gündeme geldi.

14.04.2019Dünya
İngiltere, Shamima Begumu vatandaşlıktan çıkarıyor

İngiltere, Shamima Begum'u vatandaşlıktan çıkarıyor

İngiliz hükümetinin terör örgütü DEAŞ'a katılmak için Suriye’ye giden Shamima Begum'u vatandaşlıktan çıkarma sürecini başlattığı bildirildi.

20.02.2019Dünya
WTTC: Anlaşmasız Brexit Avrupada 700 bin kişiyi işinden edebilir

WTTC: Anlaşmasız Brexit Avrupa'da 700 bin kişiyi işinden edebilir

Birleşik Krallık merkezli Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC), Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliğinden anlaşmasız ayrılması durumunda, turizm endüstrisinde, 300 bini Birleşik Krallıkta, 400 bini de ABde olmak üzere Avrupa'da toplam 700 bin kişinin işsiz kalabileceği uyarısı yaptı.

4.02.2019Ekonomi
İngiltereden sığınmacılara donanma hamlesi

İngiltere'den sığınmacılara donanma hamlesi

İngiltere'de İçişleri Bakanlığı ülkeye deniz yoluyla ulaşan sığınmacıların engellenmesi için donanmadan yardım istedi.

3.01.2019Dünya

İngiltere son 30 yılın en kötü dönemini yaşıyor

İngiltere imalat ve hizmet sektörü, kalifiyeli eleman yetersizliğinden dolayı son 30 yılın en kötü dönemini yaşıyor.

3.01.2019Avrupa
İngilterede İranlı sığınmacı alarmı

İngiltere'de İranlı sığınmacı alarmı

İngiltere'nin doğu kıyısına 6 İranlı sığınmacının botla ulaşması üzerine İçişleri Bakanı Sajid Javid, Noel tatilini yarıda kesti.

31.12.2018Dünya
İngilterede Brexit çıkmazı

İngiltere'de Brexit çıkmazı

Theresa May hükümetini istifalarla sarsan ve May’in kendi partisi tarafından devrilmesi ihtimalini gündeme getiren Brexit anlaşmasının kaderi belirsizliğini koruyor.

19.11.2018Dünya
İngiltere vatandaşlık için gerekli İngilizce düzeyini yükseltecek

İngiltere vatandaşlık için gerekli İngilizce düzeyini yükseltecek

İngiltere İçişleri Bakanı Sajid Javid, "İngiltere vatandaşı olmak için başvuran yetişkinlerden beklenen İngilizce bilgisi düzeyini yükselteceğiz." dedi.

3.10.2018Dünya
Putin: Bahsedilen iki Rus sivildir, katil değil

Putin: Bahsedilen iki Rus sivildir, katil değil

İngiltere hükümetinin, eski Rus casusu Sergei Skripal ve kızını zehirleyerek öldürenlerin Rus vatandaşı Alexander Petrov ve Ruslan Boshirov olduğunu ve Rusya Askeri İstihbarat Servisi GRU’ya mensup olduğunu açıklaması üzerine, Rusya Devlet Başkanı Putin, bu iki kişinin sivil olduğunu ve katil olmadığını söyledi.

12.09.2018Dünya
AB vatandaşlarını sınır dışı mı edecek Açıklama geldi

AB vatandaşlarını sınır dışı mı edecek? Açıklama geldi

Brexit Bakanı Dominic Raab, Avrupa Birliği (AB) ile anlaşma olmasa bile İngiltere'deki AB ülkelerinin vatandaşlarının sını rdışı edilmeyeceğini söyledi. Raab, İngiltere'nin halihazırda ülkede yaşayan AB vatandaşlarına karşı 'ahlakî bir yükümlülüğü' bulunduğunu vurgularken, "Onların dışarı atılması akılalmaz bir durum olur" diye konuştu.

21.08.2018Dünya
‘Çelenk’ iddiasına, Gazze katliamını hatırlatarak yanıt verdi

‘Çelenk’ iddiasına, Gazze katliamını hatırlatarak yanıt verdi

İngiltere’de ana muhalefet lideri Corbyn, kendisini ‘teröristlerin mezarına çelenk bırakmakla’ suçlayan İsrail Başbakanı Netanyahu’ya tepki gösterdi. Corbyn, “Kınanmayı hak eden mart ayından bu yana 160 Filistinlinin Gazze’de İsrail güçleri tarafından öldürülmesidir” dedi.

14.08.2018Avrupa
Novichok maddesine maruz kalan kadın hastanede öldü

Novichok maddesine maruz kalan kadın hastanede öldü

İngiltere’de eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızının zehirlendiği novichok maddesine maruz kalan 44 yaşındaki Dawn Sturgess’in pazar akşamı öldüğü açıklandı. Sturgess, geçen hafta ülkenin güneybatısındaki Amesbury kasabasındaki evinde bilincini yitirmiş şekilde bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı.

9.07.2018Avrupa
İngiltere ülkede yaşayan AB vatandaşları için Brexit sonrası planını açıkladı

İngiltere ülkede yaşayan AB vatandaşları için Brexit sonrası planını açıkladı

İngiltere hükümeti, Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının, Brexit sonrası ülkede yaşamaya devam edebilmek için neler yapmaları gerekeceğini açıkladı.

22.06.2018Dünya
Brexit’ten sonra kalmak isteyenlerden üç şart aranacak

Brexit’ten sonra kalmak isteyenlerden üç şart aranacak

İngiltere hükümeti, Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının, Brexit sonrası ülkede yaşamaya devam edebilmek için neler yapmaları gerekeceğini açıkladı.

22.06.2018Avrupa
Bu seçimler İşçilerin dönüşü mü olacak

Bu seçimler İşçilerin dönüşü mü olacak?

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’yi zayıflatan genel seçimden 11 ay sonra, perşembe günü yerel seçimler yapılacak. Ülkenin AB’den ayrılmasından yaklaşık 10 ay önce yapılacak seçimlerde altı yerde belediye başkanı ve 150 yerde 4370 belediye meclisi üyesi seçilecek.

2.05.2018Avrupa
İngilterenin yeni İçişleri Bakanı Sajid Javid oldu

İngilterenin yeni İçişleri Bakanı Sajid Javid oldu

Amber Rudd’un istifasıyla boşalan İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Pakistan kökenli Sajid Javid, İngiltere’de gündem oldu.

1.05.2018Avrupa
İngiltere’ye Pakistan kökenli içişleri bakanı

İngiltere’ye Pakistan kökenli içişleri bakanı

İNGİLTERE’de önceki gün istifa etmek zorunda kalan İçişleri Bakanı Amber Rudd’un yerine Pakistan kökenli Sajid Javid (48) getirildi. Bakanlığının göçmen politikası konusunda parlamentoyu yanılttığının ortaya çıkmasının ardından istifa eden Rudd’un yerine İskan, Toplum ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Devlet Bakanı Javid atandı. Pakistan kökenli Javid, ülkenin azınlık mensubu ilk içişleri bakanı oldu.

30.04.2018Dünya
Theresa May kabineye yeni atamalar yaptı

Theresa May kabineye yeni atamalar yaptı

İngiltere’de geçen yılı peş peşe gelen üç istifayla kapatan Theresa May başbakanlığındaki hükümette değişikliğe gidildi. Maliye, Dışişleri, İçişleri, Brexit ve Savunma Bakanları görevlerinde kaldı.

9.01.2018Dünya
İngilteresiz AB OLUR MU

İngilteresiz AB OLUR MU?

Doğan Televizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Özel Toplantısı’na katıldı. İngiltere Başbakanı David Cameron’ın katılımıyla gerçekleşen toplantının gündem maddesi ise “İngiltere’nin AB üyeliği” oldu.

17.05.2016Ekonomi
Londra’ya ilk Müslüman belediye başkanı

Londra’ya ilk Müslüman belediye başkanı

İngiltere’nin başkenti Londra ilk kez Müslüman bir isme emanet. Londra'nın yeni belediye başkanı Sadiq Khan, görevi Ali Kemal Bey'in torunu Boris Johnson'dan devralacak. Seçimlerde iktidardaki Muhafazakar Parti'nin adayı Zac Goldsmith'i geride bırakan Khan'ın zaferi, "Zengin kaybetti, yoksul kazandı" yorumları yapılmasına neden oldu.

6.05.2016Dünya
İngilterede 250 işadamı ABden ayrılmak istiyor

İngiltere'de 250 işadamı AB'den 'ayrılmak istiyor'

İngiltere, 23 Haziran'da AB'de kalıp kalmayı oylamak için referanduma gidecek.

27.03.2016Ekonomi
İngiltere Türkiyeden özür diledi

İngiltere Türkiye'den özür diledi

İngiliz yetkililer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Londra'da İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşmesi sırasında, PKK yanlısı bir grup tarafından gerçekleştirilen protesto gösterisi sırasında yaşananlardan dolayı Türk tarafından özür diledi.

19.01.2016Dünya
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve İngiltere'nin Avrupa'nın doğusunda ve batısında yer alan iki önemli ülke olduğunu belirterek, 'Avrupa'nın kaderi bu iki ülke olmadan yazılamaz' dedi.

18.01.2016Gündem
İngilterede yeni kabine oluşturuldu

İngiltere'de yeni kabine oluşturuldu

Yeni kabinede kadın bakanların sayısının fazlalığı dikkati çekerken, Londra belediye başkanı Boris Johnson da kabinede bulunacak.

12.05.2015Avrupa
O lider istifasını geri çekti

O lider istifasını geri çekti

Avrupa Birliği ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP), genel seçimin ardından genel başkanlık görevini bırakan Nigel Farage'ın istifasını reddettiğini ve Farage'ın partinin liderliğini sürdüreceğini bildirdi.

12.05.2015Dünya
İngiliz parlamentosunda bir ilk

İngiliz parlamentosunda bir ilk

Birleşik Krallık'ta geçen hafta yapılan genel seçimde İngiliz parlamentosuna 8'i kadın toplam 13 Müslüman milletvekili girdi.

11.05.2015Avrupa
Göçmenler dil öğrenmek zorunda

Göçmenler dil öğrenmek zorunda

İNGİLTERE’nin Pakistan asıllı kültür bakanı Sajid Javid Sunday Telegraph gazetesine verdiği bir röportajda “Göçmenler burada yaşamak istiyorlarsa kültürümüzü, dilimizi öğrenmek zorundalar” dedi.

18.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Dubai'deki 'kırmızı bülten' savaşını hangi lobi kazandı

Dünyanın önde gelen polis şefleri geçen çarşamba günü Dubai’de bir araya geldi.

24.11.2018