MENÜ

Sahte Şeyh

Sahte Şeyh ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sahte Şeyh haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 237 Sahte Şeyh haberi bulunmuştur.

Sahte Şeyh Haberleri

Cinsel istismarla suçlanan ‘sahte şeyh’in cezası belli oldu

Cinsel istismarla suçlanan ‘sahte şeyh’in cezası belli oldu!

KONYA'da, kendisini 'şeyh' olarak tanıtıp 5 erkeğe 'cinsel istismarda' bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Süleyman Işık, 61 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Işık, bilgisayarındaki videolar için de 'müstehcenlik' suçundan 1 yıl daha hapis cezası aldı. Aynı davada 'cinsel istismara yardım etmek' suçundan tutuksuz yargılanan Murat Karabayrak hakkında da 5 yıl hapis cezası verildi.

21.12.2018Gündem
Sahte şeyhten iğrenç talep: Birbirinizle ilişkiye girin...

Sahte şeyhten iğrenç talep: ''Birbirinizle ilişkiye girin...''

KONYA’da, kendisini şeyh olarak tanıtıp 5 erkeğe ’cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan S.I.’ya (65), duruşma savcısı, 68 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Savcı mütalaasında S.I.’nın istismarda bulunduğu kişilerin bazılarını birbirleriyle cinsel ilişkiye girmeye zorladığını da belirtti.

8.12.2018Gündem
Sahte şeyh davasında korkunç ifadeler: Taciz edeceği kişiyi zikirde seçiyordu

Sahte şeyh davasında korkunç ifadeler: Taciz edeceği kişiyi zikirde seçiyordu

KONYA’da, 5 erkeğe istismarda bulunduğu iddia edilen sahte tarikat şeyhi S.I.’nın (65), yargılanmasına devam edilirken, T.M. (19) adlı genç, tutuklu sanığın kendisini de istismar ettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. T.M., S.I.’nın taciz edeceği kişileri zikir sırasında ve özellikle gençlerden seçtiğini iddia etti.

20.11.2018Gündem
Kalkancı kaç adalet tut

Kalkancı kaç adalet tut

‘Sahte şeyh’ Ali Kalkancı’nın, çete kurarak uyuşturucu ticareti yapmaktan 20 yıl hapse mahkûm edildiği davada yargılanan oğlu Hüseyin Kalkancı hakkında da arama kararı çıkarıldı.

26.06.2014Gündem
Cinci şeyh Porsche’li çıktı

Cinci şeyh Porsche’li çıktı

İSKENDERUN’da eski bir milletvekili ile işadamlarının “cin” korkusuyla yaklaşık 5 milyon lira dolandırılması olayında sahte Suriyeli Şeyh olarak tanıtılan şüpheli A.K., Porsche süren, 2 otobüs hattı olan Türk esnaf çıktı.

13.04.2013Gündem
Yatakta büyü bozan ‘şeyh’ yakalandı

Yatakta büyü bozan ‘şeyh’ yakalandı

KOCAELİ, Gebze’de oturan Ali E. (55), kendisini, gittiği camilerde şeyh olarak tanıttı

2.11.2012Gündem
Büyü bozacağım tecavüzü

"Büyü bozacağım" tecavüzü

KOCAELİ’nin Gebze İlçesi’nde, kendisini şeyh olarak tanıtan ve yakını 70 yaşındaki bir kadının da aracılığıyla gözüne kestirdiği kadınları, ’üzerlerinde büyü olduğuna inandırarak’ hem paralarını aldığı, hem de ilişkiye girdiği ileri sürülen bir kişi tutuklandı.

2.11.2012Gündem
O filmi durdurun

O filmi durdurun

Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz ile basılması ve sahte şeyh Ali Kalkancı’nın kendisini iğfal ettiği iddiasıyla gündeme gelen Fadime Şahin, hayatını “ti”ye alan 1 milyon dolar bütçeli “(Q)üfür” adlı bir sinema filmi çeken yönetmen Gani Rüzgar Şavata’yı mahkemeye verdi.

18.08.2012Gündem
Avrupa futbolunda sahte şeyh alarmı

Avrupa futbolunda sahte şeyh alarmı

İspanya'da bazı futbol kulüplerinin, kendilerini Arap şeyhlerinin aracıları olarak tanıtan bir grup tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı.

27.06.2012Futbol
Ali Kalkancının 43.5 yıla kadar hapsi istendi

Ali Kalkancı'nın 43.5 yıla kadar hapsi istendi

Büyükçekmece Haramidere’deki fabrikasında 353 bin 680 kilo captagon hap ele geçirilen “sahte şeyh” Ali Kalkancı ve oğlu Hüseyin Kalkancı’nın da aralarında olduğu 16 sanık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

26.05.2009Gündem
Eski başkana 342 yıl hapis istemi

Eski başkana 342 yıl hapis istemi

Akfırat’ta, geçen ağustos ayında görevden alınan Belediye Başkanı Hilmi Yıldız, oğlu Enes Yıldız ve sahte şeyh Yaşar Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 50 kişi hakkındaki soruşturma tamamlandı.

19.03.2009Gündem
Ali Kalkancı’da 28 Şubat tesadüfü

Ali Kalkancı’da 28 Şubat tesadüfü

Murat KAZANCI / İSTANBUL 28 Şubat döneminde Fadime Şahin ile olan ilişkisiyle gündeme gelen "sahte şeyh" Ali Kalkancı, dün 28 Şubat günü uyuşturucu üretmek ve ticareti yapmak suçundan tutuklandı.

28.02.2009Gündem
Kalkancı’nın fabrikası dakikada bin hap basmış

Kalkancı’nın fabrikası dakikada bin hap basmış

Sahte Şeyh Ali Kalkancı’nın gizli patron olduğu Hadımköy’deki Captagon fabrikasının kapıları, operasyonun ardından dün gazetecilere açıldı.

18.02.2009Gündem
’Akfırat’ta 43 kişi adliyede

’Akfırat’ta 43 kişi adliyede

AKFIRAT’ta, geçen ağustos ayında görevden alınan Belediye Başkanı Hilmi Yıldız’ın gözaltına alınmasıyla başlayan operasyonda, aralarında "Sahte Şeyh" olarak tanınan Yaşar Y.’nin de bulunduğu 43 kişi emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

12.01.2009Gündem
Sahte şeyhin mera oyunu

Sahte şeyhin mera oyunu

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı Akfırat Beldesi’nde, beş yıl önce jandarma operasyonuyla çete suçundan tutuklanan, 15 kadınla harem kurduğu çiftliğine "mera alanı" olduğu gerekçesiyle yıkılıp el konulan sahte şeyh Yaşar Yılmaz, aynı araziye bu kez imar oyunuyla geri döndü.

6.06.2008Gündem
Nafaka borcundan yakalama emri çıktı

Nafaka borcundan yakalama emri çıktı

Cinci Hoca lakaplı sahte şeyh Ali Kalkancı hakkında, boşanma davası açtığı eşi Nazen Kalkancı’ya 8 bin 500 YTL nafaka borcunun tamamını ödemediği gerekçesiyle yeniden yakalama emri çıkartıldı.

8.02.2007Gündem
Köyden kaçmış

Köyden kaçmış

Küre Operasyonu’nun başlatılmasında büyük rol oynayan Geyşan masaj salonunun sahibi Zeliha Tüfekçi, daha önce türbanlı olduğunu kabul etti. Tüfekçi, "Lütfen olayı bu yöne çekmeyelim, sonra Fadime Şahin gibi olurum" dedi.

25.02.2006Gündem
Sahte şeyh Kalkancı eşine çocuklarını göstermiyor

Sahte şeyh Kalkancı eşine çocuklarını göstermiyor

Bir dönemin skandal ismi, sahte şeyh Ali Kalkancı ile ikinci kez evlenen Nazen Kalkancı, boşanma davası açan eşinin, çocuklarını kendisine göstermediğini iddia etti.

25.01.2006Gündem
Çapkın şeyhe 2 trilyonluk dava

Çapkın şeyhe 2 trilyonluk dava

Bir dönemin skandal ismi, sahte şeyh Ali Kalkancı ile kendisini aldatmasına rağmen ikinci kez evlenen Nazen Kalkancı, eşine 2 trilyonluk dava açıyor.

25.06.2005Gündem
Hürriyete mektuplar

Hürriyet'e mektuplar

9.02.2003Gündem
Hürriyete mektuplar

Hürriyet'e mektuplar

9.02.2003Spor Arena
Hürriyete mektuplar

Hürriyet'e mektuplar

9.02.2003Spor Arena
Ferah içinde mutluca vefat edebilirler...miş

Ferah içinde mutluca vefat edebilirler...miş

Bir derginin okurlarına hediye olarak dağıttığı "Yıldızname - Burçlar ve yıldızlar" kitapçığının arka kapağında şöyle yazıyor: "Acaba hiç düşündünüz mü? Evlenmek istediğim kişiyle şu an çok iyiyiz, ama sonrası ne olacak? Çocuğumu evlendireceğim. Aralarında anlaşırlar, başımıza iç açmazlar (açarlar, olacak herhalde) diye duyguların içine girdiniz mi?"

4.02.2003Gündem
MEDYADAN : Ortaya karışık

MEDYADAN : Ortaya karışık

Haftanın akla ziyan haber başlıkları (Pülümür-Kızılay geyikleri vd) - Koç'un cep telefonu yokmuş - Mehmet Barlas' butter - Köşenin adı niye Ma Fes - Viziteye çıkan akıl hastası - Vatandaş ayırınca kaçan dolandırıcı - Yine böyyük medya ödülleri vesaire...

2.02.2003Gündem
MEDYADAN : İçi boş yemesi hoş haberler...

MEDYADAN : İçi boş yemesi hoş haberler...

Gazı olan bebeğe otomobil turu - Gaspçının talihsizi kimi soyar - Ehlileştirilmiş kobra yılanı - Çamlıgöz'ü Güzelleştirme ve Cami Yaptırma Derneği 1.Geleneksel Medya Ödülleri sahiplerini buldu - 1000 Euro tamam, kaldı 9.999.000 Euro - Ve haftanın en abuk sabuk haber başlıkları (İçlerinde biri var ki, basın tarihine geçer vallahi)

26.01.2003Gündem
Sahte şeyhin hayvan çiftliği tahliye ediliyor

Sahte şeyhin hayvan çiftliği tahliye ediliyor

Tuzla'nın Akfırat Beldesi'nde irticai faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla İstanbul DGM'ce tutuklanarak cezaevine konulan sahte şeyh Yaşar Yılmaz'ın çiftliğindeki yabani hayvanların tahliyesi sürüyor. Sahte şeyhin evindeki hayvanların büyük çoğunluğu, yasalarca koruma altına alınmış, avlanması ve yakalanması yasak türler.

24.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Hangi adayın başı neyle dertte?

- BİNALİ YILDIRIM: “Gelinebilecek her türlü makama gelmiş” ve “Yapılacak her şeyi yapmış” imajıyla...

5.02.2019

Danıştay saldırısı 10 yıldır neden çözülemiyor

ÜSKÜDAR’da ‘Sarhoş İmamlar Tekkesi’ adıyla bilinen bir çay ocağı vardır.

16.11.2016

Tayyip Erdoğan’a oy vermek orucu bozar mı?

FARKINDA mısınız, hiç değilse bir konuda normalleşiyor Türkiye. Nerede o eski ‘ramazan dayağı’ haberleri, İlk 10 günü geride bıraktık, hâlâ çıtı yok maşallah.

9.07.2014

28 Şubat döneminden bir demet kişisel anı

Ali Kalkancı, etraftakiler tarafından ‘pek de makbul olmayan’ biri olarak nitelendiriliyordu. Ancak Refah Partisi’nin ileri gelenlerinden birinin çocuklarının da Ali Kalkancı’ya mürit yazıldıklarını öğrenmiş ve çok şaşırmıştım

21.04.2012

28 Şubat bitti mi?

ALİ Kalkancı yakalanmış...

Hani 28 Şubat’ta Fadime ile Emire adlı iki kızın arasında kalan tuhaf bir "sahte şeyh" vardı ya...

25.02.2009

İstanbul’a zengini de fakiri de acımamış

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya ve Ataköy sahillini gezmişti, erken saatlerde... ‘Plajları yaza hazırlıyoruz’ dedi.

13.04.2005

İrtica nasıl önlendi?..

ŞÜKÜRLER olsun ki sahte şeyh Yaşar yakalandı da, memleket irticai faaliyetlerden kurtuldu...

27.01.2003