MENÜ

Sahte içki

Sahte içki ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sahte içki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sahte içki haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.829 Sahte içki haberi bulunmuştur.

Sahte içki Haberleri

Fatihte sahte içki operasyonu: 2 gözaltı

Fatih'te sahte içki operasyonu: 2 gözaltı

İstanbul Fatih'te bir evde sahte içki imalatı yapıldığını belirleyen polis ekipleri, düzenlediği operasyonda yabancı uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı.

26.09.2019Gündem
Şok baskındaki ayrıntılar ortaya çıktı Köstebekleri maaşa bağlamışlar

Şok baskındaki ayrıntılar ortaya çıktı! Köstebekleri maaşa bağlamışlar

İstanbul’da, gece kulüplerine yönelik düzenlenen operasyonda, gece kulüplerine köstebeklik yaptıkları belirlenerek gözaltına alınan 5 polise haftalık 40 bin TL rüşvet verildiği ortaya çıktı. İlk operasyonda, apar topar polisten kaçırılan 23 konsomatris de gece kulübüne düzenlenen üçüncü dalga  operasyonla yakalandı. Operasyonda 3’ü polis 14 kişi tutuklanırken, 2’si polis 8 kişi adli kontrolle serbest kaldı.

25.09.2019Gündem
İstanbulda sahte içki operasyonu: 5 ton metil alkol ele geçti

İstanbul'da sahte içki operasyonu: 5 ton metil alkol ele geçti

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte içki üretiminde kullanıldığında ölümlere neden olan 5 ton metil alkol ele geçirdi.

23.09.2019Gündem
İstanbulda eğlence mekanlarına baskın

İstanbul'da eğlence mekanlarına baskın

İstanbul’da usulsüz faaliyet yürüten 9 gece kulübüne düzenlenen operasyonda, gece kulübü yetkililerinin de arasında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Yurt dışından kaçak yollardan getirdikleri kadınları konsomatris olarak çalıştıran, müşterilere sahte içki veren, kumar oynatan gece kulüplerinin faaliyetlerini görmezden gelmeleri karşılığında 4 polise rüşvet verdikleri de belirlendi. Polisler de gözaltına alındı. Gece kulüplerinde olası polis baskınlarına karşı kadınları saklamak için gizli oda ve bölmeler yapıldığı da anlaşıldı.

20.09.2019Haber
Gizli bölmede yakalandılar

Gizli bölmede yakalandılar

İstanbul’da usulsüz faaliyet yürüten 9 gece kulübüne düzenlenen operasyonda, gece kulübü yetkililerinin de arasında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Yurt dışından kaçak yollardan getirdikleri kadınları konsomatris olarak çalıştıran, müşterilere sahte içki veren, kumar oynatan gece kulüplerinin faaliyetlerini görmezden gelmeleri karşılığında 4 polise rüşvet verdikleri de belirlendi. Polisler de gözaltına alındı. Gece kulüplerinde olası polis baskınlarına karşı kadınları saklamak için gizli oda ve bölmeler yapıldığı da anlaşıldı.

20.09.2019Gündem
Yer: Bartın... Sahte içki yapılıyordu, bomba gibi patladı

Yer: Bartın... Sahte içki yapılıyordu, bomba gibi patladı!

Bartın’da bir binanın 4'üncü katında meydana gelen patlama, kaçak içki imalathanesini ortaya çıkarttı.

2.09.2019Gündem
TESK Başkanı Palandökenden sahte içki uyarısı

TESK Başkanı Palandöken'den sahte içki uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Merdiven altı kaçak alkol üretimlerine göz açtırılmamalı, yapılan denetimler daha da artırılmalı" dedi.

30.08.2019Ekonomi
İstanbulda sahte içki üretilen villalara operasyon: Çok sayıda gözaltı

İstanbul'da sahte içki üretilen villalara operasyon: Çok sayıda gözaltı

İstanbul'da 20 Temmuz- 6 Ağustos tarihleri arasında kiraladıkları villaları sahte içki imalathanesine döndüren şüphelilere yönelik polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonlarda bin 401 kaçak ve sahte içki, 10 bin 264 boş içki şişesi, 6 ton 670 litre metil alkol ele geçirilirken, 19 kişi gözaltına alındı. Villalara düzenlenen operasyon kameralara yansıdı.

7.08.2019Gündem
İstanbuldaki sahte içki operasyonları kamerada

İstanbul'daki sahte içki operasyonları kamerada

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, 20 Temmuz- 06 Ağustos tarihleri arasında kiraladıkları villaları sahte içki imalathanesine döndüren şüphelilere yönelik düzenlenen operasyon düzenlendi. Operasyonlarda bin 401 kaçak ve sahte içki, 10 bin 264 boş içki şişesi, 6 ton 670 litre metil alkol ele geçirilirken, 19 kişi gözaltına alındı.

7.08.2019Haber
Bursada 6 ton ağırlığında sahte içki yakalandı

Bursa'da 6 ton ağırlığında sahte içki yakalandı 

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Bursa'da gerçekleştirilen operasyonda 6 ton ağırlığında 6 bin 30 şişe sahte içki ele geçirildi.Son günlerde, kullananların ciddi sağlık sorunları yaşamasına hatta hayatlarını kaybetmesine sebep olan sahte içkiye yönelik olarak Ticaret Bakanlığı'na bağlı Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince büyük bir operasyon gerçekleştirildi.Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İhbar Hattı'na gelen ihbarı esas alan Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerek Bakanlık kullanımındaki bilgi sistemleri üzerinden yapılan inceleme, gerekse sahada gerçekleştirilen fiziki takip sonucunda sahte içkilerin tutulduğu adres tespit edildi. Konuya ilişkin adli makamlara bilgi verilerek, alınan talimat doğrultusunda operasyon gerçekleştirildi. Tespit edilen adres çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınarak bölge detaylı bir biçimde arandı. Söz konusu adreslerde gerçekleştirilen aramalar sırasında bölgede bulunan şüpheli bir kamyonun, brandayla kapatılan kasası açıldı. Açılan kasada, yasa dışı yollarla üretilen, üzerinde Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu bandrol ve etiketi bulunmayan 6 ton ağırlığında 6 bin 30 şişe sahte içki ele geçirildi.Yakalanan sahte içkinin piyasa değerinin yaklaşık 500 bin lira olduğu belirlenirken, olayla ilgili adli makamlarca yürütülen soruşturma tüm yönleri ile devam ediyor.

27.07.2019Haber
Bursada büyük operasyon... 6 ton ağırlığında sahte içki yakalandı

Bursa'da büyük operasyon... 6 ton ağırlığında sahte içki yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Bursa'da gerçekleştirilen operasyonda 6 ton ağırlığında 6 bin 30 şişe sahte içki ele geçirildi.

27.07.2019Gündem
Adana Valiliğinden sahte içkiden ölümlerle ilgili açıklama

Adana Valiliği'nden sahte içkiden ölümlerle ilgili açıklama

Adana'da bugüne kadar sahte alkolden 12 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin tedavilerinin ardından taburcu edildiği, 6 kişinin tedavisinin sürdüğü, olaylarla ilgili 11 kişinin tutuklandığı bildirildi. Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada vatandaşların sahte içki üretimi ve her türlü alkolün tehlikeleri konusunda daha bilinçli olması, sahte içki üretimine yönelik tespit edilen her türlü faaliyetin güvenlik birimlerine bildirilmesinin toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığı ifade edildi.

24.07.2019Gündem
Adanada 500 polisle sahte ve kaçak içki operasyonu

Adana'da 500 polisle sahte ve kaçak içki operasyonu

Adana polisi son 24 günde 12 kişinin sahte içkiden hayatını kaybetmesinin ardından 500 polisle 116 farklı adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 432 şişe sahte içki, 500 paket kaçak sigara, 50 bidon içki yapımında kullanılan aroma, 21 şişe ve 3 bin 280 litre etil alkol, 70 litre boğma içki, 10 litre satışa hazır viski, 10 litre rakı, 4 tüfek, 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık Büro Amirliği ekipleri son 24 günde Adana'da sahte içkiden 12 kişinin hayatını kaybetmesi yaklaşık 20 kişinin de hastanede tedavi görmesi dolayısıyla operasyonlarını sıklaştırdı. 500 polis eş zamanlı olarak 116 farklı adrese sahte ve kaçak içki operasyonu düzenledi. Yapılan operasyonda 432 şişe sahte ve kaçak içki, 500 paket kaçak sigara, 21 şişe etil alkol, 70 litre boğma içki, 50 içki yapımında kullanılan aroma, bidon içerisinde 10 Litre satışa hazır halde viski, bidon içerisinde 10 Litre satışa hazır halde rakı, çok sayıda İçki şişe kapağı ve etiketi, 3 pompalı tüfek, 1 mavzer tüfek, 2 ruhsatsız tabanca, 91 fişek ele geçirildi.

24.07.2019Haber
Son dakika... Adanada 12 kişi sahte içkiden ölmüştü 500 polisle 116 adrese operasyon

Son dakika... Adana'da 12 kişi sahte içkiden ölmüştü! 500 polisle 116 adrese operasyon

Adana’da 12 kişinin sahte içkiden ölmesinin ardından düzenlenen "metil alkol" operasyonunda 3 ton 280 litre etil alkol, çeşitli hacimlerde 432 şişe ve 90 litre sahte içki ile içki yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi, 6 şüpheli gözaltına alındı.

24.07.2019Gündem
Jandarma’dan sahte içki operasyonu

Jandarma’dan sahte içki operasyonu

Arnavutköy'de sahte içki üretip piyasaya sürmeye hazırlanan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da, satışa hazır halde bulunan ve üzerine TAPDK etiketi yapıştırılmış çok sayıda sahte içki şişesi ele geçirdi. Şüpheliler adli makamlarca tutuklandı. Ekipler, sahte alkol imalatında, çevreye koku yayılmasın diye özel bir koku filtresi kullanıldığını tespit etti. Operasyon anı kameraya da yansıdı.

23.07.2019Gündem
Adanada 22 bin litre sahte içki ele geçirildi; 54 gözaltı

Adana'da 22 bin litre sahte içki ele geçirildi; 54 gözaltı

ADANA'da polis, kent genelinde yaptığı sahte içki operasyonlarında 54 kişiyi yakaladı. Denetimlerde ele geçen 22 bin 360 litre sahte içki imha edildi.

22.07.2019Gündem
Adana ve Ankarada eşzamanlı sahte içki operasyonu Yüzlerce polis katıldı

Adana ve Ankara'da eşzamanlı sahte içki operasyonu! Yüzlerce polis katıldı

Ankara ve Adana'da içki kaçakçılığı ve sahteciliğiyle mücadele kapsamında onlarca iş yerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

13.07.2019Gündem
Sahte içki operasyonu

Sahte içki operasyonu

Başkentte içki kaçakçılığı ve sahteciliğiyle mücadele kapsamında iş yerlerine yapılan eş zamanlı operasyonda 560 şişe içkiye el konuldu.

13.07.2019Gündem
81 ilde eş zamanlı alkol operasyonu

81 ilde eş zamanlı 'alkol' operasyonu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda kaçak ve sahte alkol denetimi gerçekleştirildi. Rusya'da bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara'da düzenlenen operasyon öncesi İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz'ı telefonla arayarak ekiplere başarılar diledi. Polis ve zabıta ekiplerinin de katıldığı operasyonda, eğlence mekanlarına baskınlar düzenlenerek incelemeler yapıldı. Ankara'da 61 işletmeyi denetleyen ekipler, 24 içki şişesinden numune aldı, 5 işletmede 12 şişe şüpheli içkiye el koydu, ruhsatsız çalıştırıldığı belirlenen 10 iş yerini mühürledi.

11.07.2019Gündem
Son dakika... Sahte içki kâbusu devam ediyor Bu kez Adanada can aldı

Son dakika... Sahte içki kâbusu devam ediyor! Bu kez Adana'da can aldı

Adana'da metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 3 kişiden 1'i yaşamını yitirdi. Mersin'de son 12 günde metil alkol zehirlenmesiyle hastanelere başvuran 31 kişiden 8'i hayatını kaybetmişti. Niğde'de de geçen hafta A.A. (54) yine metil alkol zehirlenmesinden yaşamını yitirmişti.

10.07.2019Gündem
Son dakika... Mersinden 5 gün sonra bir kötü haber daha... Ölü sayısı 8e yükseldi

Son dakika... Mersin'den 5 gün sonra bir kötü haber daha... Ölü sayısı 8'e yükseldi

Mersin'de metonol zehirlenmesi şüphesiyle 12 gündür Toros Devlet Hastanesi'nde tedavi gören bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle, sahte içkiden ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

8.07.2019Gündem
Sahte içki satarken suçüstü yakalandı

Sahte içki satarken suçüstü yakalandı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde motosiklet ile sahte içki satan bir kişi suçüstü yakalandı.

8.07.2019Gündem
Metil alkol kâbusunda karar belli oldu

Metil alkol kâbusunda karar belli oldu

Mersin'de, metil alkolden zehirlenme şüphesiyle 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 6 zanlıdan 4'ü tutuklandı, 2'si serbest bırakıldı.

6.07.2019Gündem
Son dakika.. Mersinde 3 kişi daha hastaneye başvurdu 6 kişinin sorgusu sürüyor

Son dakika.. Mersin'de 3 kişi daha hastaneye başvurdu! 6 kişinin sorgusu sürüyor

Mersin’de son 10 günde 7 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin hastanelerde tedavi altına alındığı sahte alkol zehirlenmesi nedeniyle 3 kişinin daha hastaneye başvurduğu, tedaviye alınan hasta sayısının 19’a yükseldiği öğrenildi. Sahte alkol zehirlenmesine ilişkin gözaltına alınan 6 kişinin sorguları da sürüyor.

5.07.2019Gündem
İki ilde daha görüldü... Ölü sayısı 8e yükseldi

İki ilde daha görüldü... Ölü sayısı 8'e yükseldi

İzmir'in Bergama ilçesinde, düğünde sahte içki ikram edildiği ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda adeta facianın eşiğinden dönüldü. Operasyonda, 82 şişe sahte rakı ele geçirildi, düğün sahibine ceza kesildi. Öte yandan Niğde’de metil alkolden yapılan sahte içkiden zehirlendiği öne sürülen A.A. (54), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mersin'de son bir hafta içerisinde 7 kişi sahte içkiden hayatını kaybetmişti.

4.07.2019Gündem
Mersinde sahte içki operasyonu: 6 gözaltı

Mersin'de sahte içki operasyonu: 6 gözaltı

Mersin'de son bir hafta içerisinde 7 kişinin öldüğü, onlarca kişinin hastanelerde tedavi altına alındığı sahte alkol zehirlenmesine ilişkin 6 kişi gözaltına alındı. Yapılan analizlerde, etil olduğu iddiasıyla satılan alkolün içeriğinde metil alkole rastlandı. Ölenler ve yoğun bakımda tedavi gören kişilerin, etil olduğu düşüncesiyle aldıkları alkolle evde içki yapıp içtikten sonra rahatsızlandıkları belirlendi.

4.07.2019Haber
Sahte içki ölümleriyle ilgili son dakika gelişmesi Analiz sonuçları çıktı metil alkole rastlanıldı

Sahte içki ölümleriyle ilgili son dakika gelişmesi! Analiz sonuçları çıktı metil alkole rastlanıldı

Mersin'de, metil alkolden zehirlenme şüphesiyle 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından düzenlenen operasyonlarda 6 şüpheli yakalanırken, farklı depolara düzenlenen baskında içerisinde metil alkol bulunan 800 litre alkol ele geçirildi. Yapılan analizlerde, etil olduğu iddiasıyla satılan alkolün içeriğinde metil alkole rastlandı. Ölenler ve yoğun bakımda tedavi gören kişilerin, etil olduğu düşüncesiyle aldıkları alkolle evde içki yapıp içtikten sonra rahatsızlandıkları belirlendi!

4.07.2019Gündem
Arnavutköyde villaya şok baskın

Arnavutköy'de villaya şok baskın

ARNAVUTKÖY'de kiraladıkları bir villayı sahte içki imalathanesine dönüştüren 4'ü yabancı uyruklu toplam 7 kişi yakalandı.  

29.06.2019Gündem
Kaçak sigara ve içkilerin imhası bile 3 gün sürdü

Kaçak sigara ve içkilerin imhası bile 3 gün sürdü

İstanbul'da son 1 yıl içinde ele geçirilen sahte içkiler ile kaçak sigara ve tütünler imha edildi. İmha işlemi 3 gün sürdü.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince son 1 yılda yapılan 297 operasyonda ele geçirildiği 15 TIR dolusu kaçak sigara ve puro ile kaçak ve sahte içkilerden oluşan malzemeler Arnavutköy'de bulunan atık imha fabrikasına götürüldü.Piyasa değeri 20 milyon TL olan 635 bin 350 paket kaçak sigara, 205 bin 76 kaçak puro, 129 bin 669 boş şise, 109 bin 223 kaçak ve sahte içki, 82 bin 902 sahte bandrol, 35 bin 554 litre sahte alkol, 24 bin 146 kilogram kaçak tütün görevli heyet gözetiminde 3 günde imha edildi.

22.06.2019Haber
İmha etmesi bile 3 gün sürdü

İmha etmesi bile 3 gün sürdü

İstanbul'da son 1 yıl içinde ele geçirilen sahte içkiler ile kaçak sigara ve tütünler imha edildi. İmha işlemi 3 gün sürdü.

22.06.2019Gündem
İzmirde 5 ton sahte içki ele geçirildi

İzmir'de 5 ton sahte içki ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri ve jandarmanın İzmir'de bir depoya yaptığı baskında, 5 ton ağırlığında şişelenmeye hazır sahte içki ile 4 bin 500 şişelenmiş sahte rakı, 50 bin boş sahte rakı şişesi ve 100 bin sahte içki bandrolü ele geçirildi.

21.06.2019Gündem
Lüks daireyi sahte içki imalathanesine çevirmişler

Lüks daireyi sahte içki imalathanesine çevirmişler

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, lüks sitede bulunan dairede, bir kısmı şişelenmiş halde 1 ton sahte rakı, votka, viski ve cin ele geçirildi.

30.05.2019Gündem
İzmirde lüks siteyi içki imalathanesine çevirmişler

İzmir'de lüks siteyi içki imalathanesine çevirmişler

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, içki imalathanesine dönüştürülen yüksek güvenlikli sitedeki dairede, bir miktarı piyasaya sürülmek üzere şişelenmiş yaklaşık 1 ton sahte içki ele geçirildi.

30.05.2019Haber
Lüks sitedeki daireyi bu hale getirmişler

Lüks sitedeki daireyi bu hale getirmişler

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, içki imalathanesine dönüştürülen yüksek güvenlikli sitedeki dairede, bir miktarı piyasaya sürülmek üzere şişelenmiş yaklaşık 1 ton sahte içki ele geçirildi.

30.05.2019Gündem
Sahte içki Hindistanda 17 can aldı

Sahte içki Hindistan'da 17 can aldı!

Hindistan’da sahte içki içen 17 kişi hayatını kaybetti.

29.05.2019Dünya
Ankarada sahte içki operasyonu: 10 gözaltı

Ankara'da 'sahte içki' operasyonu: 10 gözaltı

Ankara'da sahte içki üretip, TAPDK bandrolü yapıştırarak gece kulübü ve restoranlara satış yapan çeteye yönelik düzenlenen operasyonda, 10 kişi gözaltına alındı.

25.04.2019Gündem
Isparta’da sahte içki üretimi yapılan evden cephanelik çıktı

Isparta’da sahte içki üretimi yapılan evden cephanelik çıktı

Isparta’da imalathaneye çevirdiği evde sahte içki üreten şüpheli, satış yaptığı sırada polis ekiplerince düzenlenen operasyonda suçüstü yakalandı. Evde şişelenmeye hazır vaziyette 3 ayrı tank içerisinde toplam 650 litre kaçak içki ile hammadde ele geçirildi. Evinde ayrıca 9 adet av tüfeği ve silah ile farklı kalibrelerde çok sayıda fişek yakalanan şüpheli gözaltına alındı.

23.04.2019Gündem
Gaziantepte 22 ton 239 litre sahte içki ele geçirildi

Gaziantep'te 22 ton 239 litre sahte içki ele geçirildi

GAZİANTEP’te, polisin sahte içki ticareti yapanlara yönelik düzenlediği operasyonda 22 ton 239 litre sahte içki ele geçirildi, gözaltına alınan 1 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

13.04.2019Haber
Tam 67 bin 392 adet... Hepsi ele geçirildi

Tam 67 bin 392 adet... Hepsi ele geçirildi!

GAZİANTEP’te, polisin sahte içki ticareti yapanlara yönelik düzenlediği operasyonda 22 ton 239 litre sahte içki ele geçirildi, gözaltına alınan 1 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

13.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Pazar Kahvesi

Milli terbiyemize musallat olmuş bir bataklık var.

25.08.2019

Ne olacak eğitimin hali...

Gündem o kadar dolu ki hangi konuya el atsak sayfa dolusu malzeme çıkar. Ne şanslı bir ülkede yaşıyoruz...

26.07.2019