MENÜ

Sahte Belge

Sahte Belge ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sahte Belge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sahte Belge haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.326 Sahte Belge haberi bulunmuştur.

Sahte Belge Haberleri

15 ilde dev operasyon Devleti 5 milyon TL zarar uğratan çete çökertildi

15 ilde dev operasyon! Devleti 5 milyon TL zarar uğratan çete çökertildi

Diyarbakır merkezli 15 ilde, kamu kurum ve kuruluşlarını 5 milyon 250 bin TL zarara uğratıp dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet alanlara yönelik düzenlenen 2'nci dalga operasyonlarda 40 kişi gözaltına alındı, 41 şüpheli aranıyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlenen 1'inci dalga operasyonunda ise 127 şüpheli gözaltına alınmıştı.

26.06.2019Gündem
Dolandırıcıların yeni yöntemi Sosyal medyada böyle paylaşımlara dikkat

Dolandırıcıların yeni yöntemi! Sosyal medyada böyle paylaşımlara dikkat!

Dolandırıcıların yeni yöntemi sosyal medya oldu. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya sitelerinde sahte hesaplar açan dolandırıcılar, "Kızım kayboldu. Allah rızası için paylaşın", "Hasta bebek ameliyatı için para lazım" gibi paylaşımlar yaparak hem takipçi kazanıyor, hem de reklam alarak tahmin edilemeyecek ölçüde para kazanıyorlar. Avukat Ümit Karadağ, toplumun vicdanına dokunan paylaşımlar yapan dolandırıcıların sahte belge ve raporlar da hazırladıklarını belirterek, "Vatandaşların mutlaka şikayetçi olmaları lazım" dedi.

4.06.2019Gündem
Sahte belge üreten şüpheli evinde yakalandı

Sahte belge üreten şüpheli evinde yakalandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri başta terör örgütü üyeleri olmak üzere çeşitli suçlardan aranması bulunan kişilere sahte belge düzenleyen M.K. isimli şüpheliyi Avcılar'da düzenlediği operasyonla yakalandı.

29.05.2019Haber
Jandarmadan sahte belge operasonu

Jandarmadan sahte belge operasonu

İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı ekipleri başta terör örgütü üyeleri olmak üzere çeşitli suçlardan aranması bulunan kişilere sahte belge düzenleyen M.K. isimli şüpheliyi Avcılar'da düzenlediği operasyonla yakalandı. Evde yapılan aramalarda çeşitli kurumlara ait çok sayıda sahte mühür, sahte diplomalar ve baskı makineleri ele geçirildi. M.K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29.05.2019Gündem
Her yerde aranıyordu... Kıskıvrak yakalandı

Her yerde aranıyordu... Kıskıvrak yakalandı

Sahte belge üretmek suçundan her yerde aranan şüpheli M.K., yapılan operasyonla kıskıvrak yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelinin evinde resmi kurumlara ait mühürler, sahte plaka, sürücü belgeleri, trafik tescil belgeleri ve diplomalar bulundu.

29.05.2019Gündem
Bu meslekleri yapanlar dikkat Yeni düzenlemeler yolda...

Bu meslekleri yapanlar dikkat! Yeni düzenlemeler yolda...

Kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında, özel muayenelerden konaklamalara, turistik turlardan araç ve gayrimenkul satışına kadar her alanda yakın takip yapılacak. Üç ve üzeri işçi çalıştıran işverenlerin ücret ödemelerinin bankalar vasıtasıyla gerçekleştirilmesine yönelik düzenlemeyle bu kapsamda elde edilen verilerin analizi gerçekleştirilecek. Ödemelerin nakit yerine banka kartı gibi araçlarla yapılmasının teşviki amacıyla kart kullanıcısı ve üye iş yerleri nezdinde avantaj sağlayan düzenlemeler hayata geçirilecek.

24.05.2019Ekonomi
Yunanistanda DHKP-C davasında beraat

Yunanistan'da DHKP-C davasında beraat

Yunanistan'da mahkeme, ülkede Kasım 2017'de yakalanan DHKP-C ile iltisaklı 9 kişinin "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasından beraatine karar verdi.

15.05.2019Dünya
İstanbulda sahte belge operasyonu

İstanbul'da sahte belge operasyonu

İstanbul'da düzenlenen operasyonda para karşılığı sahte belge hazırladığı belirlenen bir kişi yakalandı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahtecilik ihbarı üzerine çalışma başlattı. Bahçelievler'de bulunan B.İ.'nin (50) hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan, aranan ve yurt dışına illegal yolla çıkmak isteyen kişilere ve suç örgütü üyelerine para karşılığında sahte kimlik, ehliyet, pasaport, diploma ve ruhsat gibi sahte belgeleri hazırladığı tespit edildi.Yapılan operasyonda B.İ. gözaltına alınırken 1021 adet sahte sürücü belgesi, 102 adet sahte nüfus cüzdanı, 10 adet sahte pasaportun da aralarında bulunduğu çok sayıda sahte belge ele geçirildi.Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.İ. tutuklandı.

15.05.2019Haber
İstanbulda sahte belge operasyonu

İstanbul'da sahte belge operasyonu

İstanbul'da düzenlenen operasyonda para karşılığı sahte belge hazırladığı belirlenen bir kişi yakalandı.

15.05.2019Gündem
YÖK: Yurtdışında 8 gün kalıp denklik isteyen var

YÖK: Yurtdışında 8 gün kalıp denklik isteyen var

Yurtdışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu ileri süren ancak bu ülkelerde sadece sekiz ile 38 gün arasında bulunup YÖK'ten denklik talep edenler olduğu belirlendi. Geçen yıl reddedilen başvuruların yüzde 20'sini eğitim görülen ülkede yetersiz kalış süresi tespit edilenler oluşturdu.

20.04.2019Eğitim
AK Parti’den İstanbul seçimleri ile ilgili son dakika açıklaması

AK Parti’den İstanbul seçimleri ile ilgili son dakika açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz İstanbul’daki yerel seçim sonuçlarına itiraz süreci ile ilgili konuştu. Yavuz açıklamasında "Bizce bu meselenin arkasından çok farklı şeyler çıkacak. Sandık başkanlarından FETÖ kapsamında ihraç edilenler var mı diye merak ediyorum mesela. Bu karşı da emarelerimiz var ama araştırmaya devam ediyoruz. Muhtemelen şu oldu: Bir stratejik akıl belli kesimleri ve güçleri birleştirdi ve böyle organizeli usulsüzlüklerin ortaya çıkmasına sebebiyet verdi." ifadelerini kullandı.

8.04.2019Gündem
Gelir İdaresinden dolandırıcılık uyarısı

Gelir İdaresi'nden dolandırıcılık uyarısı

Gelir İdaresi Başkanlığı "Başkanlığımız, vergilendirme işlemlerine yönelik olarak hiçbir şekilde mükelleflerle e-posta yoluyla iletişim kurmamaktadır. Belli numaraları aramaya yönlendirme yapan sahte SMS'ler başkanlığımızca gönderilmemektedir ve bunların kurumumuzla bir ilgisi yoktur" açıklamasında bulundu.

20.03.2019Ekonomi
Uluslararası göçmen kaçakçılığı çetesi çökertildi

Uluslararası göçmen kaçakçılığı çetesi çökertildi

İstanbul'da düzenlenen operasyonda, uluslararası göçmen kaçakçılığı çetesi çökertildi. Asya ülkelerinden hava yoluyla getirdikleri göçmenleri sahte belgelerle Avrupa'ya götürdükleri öne sürülen çetenin elebaşı E.K.A.'nın cinsel tacizden dolandırıcılığa kadar 13 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

15.03.2019Gündem
ABDyi sarsan üniversiteye giriş skandalı

ABD'yi sarsan üniversiteye giriş skandalı

ABD, rüşvetle köklü üniversitelere giriş imkânı tanındığını ortaya koyan skandalla çalkalanıyor. Aralarında Hollywood ve iş dünyasından ünlü isimlerin de bulunduğu bazı ebeveynler, para karşılığında çocuklarını ABD’nin iyi üniversitelerine yerleştirdikleri suçlamasıyla karşı karşıya.

14.03.2019Dünya
Herkes müteahhit olamayacak İşte yeni getirilen şartlar

Herkes müteahhit olamayacak! İşte yeni getirilen şartlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı müteahhitlerine yönelik sınıflandırma yapan yönetmeliği Resmi Gazete'den duyurdu. Müteahhit olmak için bazı gereklilikler ortaya çıktı.

2.03.2019Ekonomi
KDV uygulamasında değişiklik

KDV uygulamasında değişiklik

Katma değer vergisi genel uygulama tebliğinde değişiklik yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.02.2019Ekonomi
Gel farkı izah et

Gel farkı izah et!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı. 2018 yılında 4 bin 421 mükellefe ‘Gel aradaki farkı izah et’ diyen Maliye’nin görüşmeleri sonrasında devletin kasasına toplamda 6.8 milyon lira girdi.

18.02.2019Ekonomi
Zimmet suçu işleyen bankacıya 12 yıl hapis

Zimmet suçu işleyen bankacıya 12 yıl hapis

Sahte belge ile zimmetine para geçiren bankacıya 12 yıl hapis cezası ve 100 bin lira adli para cezası verildi.

13.02.2019Ekonomi
4 milyon 675 bin lira dolandırdılar Basit zimmet sayıldı…

4 milyon 675 bin lira dolandırdılar! Basit zimmet sayıldı…

Erzurum'da çalıştığı bankanın müşterileri adına sahte belge düzenleyerek, 3 milyon 175 bin TL'yi zimmetine geçirdiğini itiraf eden İsmail Cem Odabaşoğlu'na (37) verilen 7,5 yıl hapis cezası ile çalıştığı başka bankadan, kardeşinin borcunu kapatmak için 1,5 milyon TL zimmetine alan abla Arzu Zehra Taş'a (47) verilen 4 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda, kardeş 2 sanığın eylemlerinin ortaya çıkmaması amacıyla hileli bir davranışa başvurmadıkları için suçun 'basit zimmet' kapsamında kaldığı bildirildi.

1.01.2019Gündem
Çevreyi kirletenlere 2019da uygulanacak cezalar belirlendi

Çevreyi kirletenlere 2019'da uygulanacak cezalar belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2019'da çevreyi kirletenlere uygulanacak idari para cezaları belirlendi.

31.12.2018Gündem
Terör şüphelisi Türkiye’ye kaçtı

Terör şüphelisi Türkiye’ye kaçtı

Almanya’da bombalı terör eylemi planlamakla suçlanan Halil D.’nin Türkiye’ye kaçtığı iddia edildi.

12.12.2018Dünya
Sosyal yardım parasını biriktip Türkiye’ye kaçmış

Sosyal yardım parasını biriktip Türkiye’ye kaçmış

Der Spiegel, 3 yıl önce Uluslararası Frankfurt Bisiklet Yarışmasına bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan ve daha sonra da cezaevinden çıkan Halil D.’nin, aldığı sosyal yardım paralarını biriktirerek Türkiye’ye kaçtığını yazdı.

11.12.2018Avrupa
Resmi Gazetede yayınlandı Artık zorunlu...

Resmi Gazete'de yayınlandı! Artık zorunlu...

Resmi Gazete’de Çevreyi korumaya yönelik kanun yayımlandı.1 Haziran 2019 tarihinden itibaren, imar uygulaması görmemiş alanlar için hazırlanıp onaylanacak yeni imar planlarında, Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslara uygun şekilde ve plan bütününde ulaşım amaçlı bisiklet yolları ve bisiklet park istasyonları bulunması zorunlu oldu. Topoğrafya ve arazi eğimi nedeni ile bisiklet yolu yapılamayan yerlerde ise yaya yolları düzenlenecek.

10.12.2018Ekonomi
Alışveriş poşetleri ücretli, bisiklet yolu zorunlu

Alışveriş poşetleri ücretli, bisiklet yolu zorunlu

TBMM’de önceki gece kabul edilen çevrenin korunmasına yönelik düzenlemeler içeren yasayla alışveriş poşetleri ücretli oldu. 25 kuruştan az olmayacak poşet ücretleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluşturacağı komisyon tarafından her yıl için güncellenecek.

1.12.2018Gündem
Son dakika... O teklif yasalaştı: Plastik alışveriş poşetleri ücretli olacak

Son dakika... O teklif yasalaştı: Plastik alışveriş poşetleri ücretli olacak

TBMM Genel Kurulu'nda, çevrenin korunmasına yönelik teklif kabul edilerek yasalaştı. Yasaya göre, plastik alışveriş poşetleri ücretli olacak. Ücretin en az 25 kuruş olması öngörülüyor. Ücreti, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca oluşturulacak komisyon her yıl güncelleyecek. Plastik poşetlerin ücretsiz olduğu satış noktalarına para cezası kesilecek.

29.11.2018Gündem
Bankacı kardeşlerin zimmet davasında karar çıktı

Bankacı kardeşlerin "zimmet" davasında karar çıktı

Erzurum'da çalıştığı bankadan zimmetine geçirdiği 3 milyon 175 bin lirayı ödemek için 1 milyon 370 bin lirayla "iddaa" oynayıp kaybettiği öne sürülen İsmail Cem Odabaşoğlu ile görev yaptığı başka bir bankadan usulsüz işlemler gerçekleştirerek kardeşine para aktardığı öne sürülen Arzu Zehra Taş'ın yargılandığı davada sanıklardan Odabaşoğlu "zimmet" ve "özel belgede sahtecilik" suçlarından 7 yıl 6 ay, Taş ise 4 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

20.11.2018Ekonomi
Belçika, kimlik kartlarında parmak izi tasarısını onayladı

Belçika, kimlik kartlarında parmak izi tasarısını onayladı

Belçika Federal Hükümeti İçişleri Bakanı Jan Jambon, Belçika kimlik kartlarında dijital parmak izi eklenmesi tasarısının İçişleri Parlamento Komisyonunda onaylandığını açıkladı.

25.10.2018Avrupa
Bankacı kardeşlerin inanılmaz zimmet oyunu Milyonlarca lirayı aktardılar

Bankacı kardeşlerin inanılmaz zimmet oyunu! Milyonlarca lirayı aktardılar

Erzurum'da çalıştığı bankadan zimmetine geçirdiği 3 milyon 175 bin lirayı ödemek için 1 milyon 370 bin lirayla "İddaa" oynayıp kaybettiği öne sürülen İsmail Cem O. ile görev yaptığı başka bir bankadan usulsüz işlemler gerçekleştirerek ağabeyine para aktardığı iddia edilen A.Z.T. hakkında "zimmet", "özel belgede sahtecilik", "dolandırıcılık" ve "yarar sağlama" suçlarından 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

21.10.2018Gündem
Sahte belgeyle Hacca gittiler

Sahte belgeyle Hacca gittiler

Türkiye’de kaçak bir seyahat acentesinin Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren Nasco isimli firmadan davet alınmış gibi sahte belge düzenleyerek 120 Türk’e ticari vize alınmasını sağladığı iddia edildi. Nasco ise şirketleri adına sahte belge düzenlendiğini tespit etti, Suudi yetkililere bildirdi. Bu olayın ardından kurasız hacca giden 20 Türk vatandaşının ülkeden çıkışına izin verilmediği ileri sürüldü.

29.09.2018Ekonomi
Çağla Şıkelden açıklama: Bu nedenle vicdanen rahatım

Çağla Şıkel'den açıklama: Bu nedenle vicdanen rahatım

Manken Çağla Şikel 2013 yılına ait vergilerinde sahte fatura kullandığı gerekçesiyle, “vergi usul kanununa muhalefet” suçundan mahkemelik oldu. 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istenen Şikel muhasebecisinin kendisini dolandırdığını iddia ederek muhasebecisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikel’in dolandırıldığını iddia ettiği muhasebecinin önceki aylarda Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un da dolandırıldığını iddia ettiği aynı muhasebeci olması dikkat çekti. Bu gelişmenin ardından Çağla Şikel bir basın açıklaması yaptı.

13.09.2018Magazin
KDV artıran mükellefe özel esaslardan çıkma imkanı

KDV artıran mükellefe "özel esaslar"dan çıkma imkanı

Haklarındaki olumsuz tespitler nedeniyle "özel esaslara" tabi mükellefler, son 5 yılda faaliyette bulundukları dönemler için KDV artırımında bulunarak, artırım tutarını ödemeleri halinde bu kapsamdan çıkarılacak.

6.09.2018Ekonomi
ABD’nin aradığı Öksüz Ermenistan’da tutuklandı

ABD’nin aradığı Öksüz Ermenistan’da tutuklandı

Ermenistan'ın resmi haber ajansı Armenpress, Ermenistan Organize Suç birimleri ile İnterpol Ermenistan biriminin ortaklaşa operasyonu sonucu, ABD vatandaşı olup ‘Kevin’ ismini alan ve ABD tarafından aranan FETÖ’nün önemli isimlerinden Kemal Öksüz’ün 29 Ağustos’ta yakalandığını duyurdu.

30.08.2018Gündem
Kurban kurnazları

Kurban kurnazları

Fatih’te sahte kimlik ve pasaport basıldığı bilgisi üzerine baskın düzenleyen jandarma, milyonlarca lira değerinde sahte para yakaladı. Türk lirasının yanı sıra İran Riyali de basan çetenin hedefinde kurban satıcıları olduğu belirlendi.

18.08.2018Gündem
Dikkat... TLden sonra İran riyali

Dikkat... TL'den sonra İran riyali!

Fatih’te sahte kimlik ve pasaport basıldığı bilgisi üzerine matbaa olarak kullanılan bir binaya baskın düzenleyen Jandarma ekipleri, milyonlarca lira değerinde sahte para yakaladı. Kalpazanların yüksek miktarda İran Riyali basması ekiplerin dikkatini çekti. Ekipler sahte paraya karşı kurban satıcılarını uyardı.

18.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

THK balonları istiyor

Atatürk’ün havacılığın gelişmesi için kurduğu Türk Hava Kurumu (THK), bugünlerde ilginç bir davanın tarafı. THK, sıcak balon işletmeciliği yapan bağlı kuruluşu Gökçen Havacılık’a ait balonların, kira akdi feshedilen Şeref Tur tarafından yasadışı yollarla gasp edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

16.06.2019

Mansur Yavaş hakkındaki iddianame seçimi nasıl etkileyecek?

SEÇİMLERE az bir süre kala hakkında iddianame düzenlenen CHP Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın basın toplantısını izledim.

13.03.2019