MENÜ

Şahindere Kanyonu

Şahindere Kanyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şahindere Kanyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5 Şahindere Kanyonu haberi bulunmuştur.

Şahindere Kanyonu Haberleri

Kazdağlarındaki yangında korkunç şüphe doğru çıktı

Kazdağları'ndaki yangında korkunç şüphe doğru çıktı

Balıkesir'in Edremit ilçesi Kazdağları'nda çıkan orman yangınında sabotaj iddiasıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

10.08.2017Gündem
Kazdağlarında 4 ayrı noktada orman yangını

Kazdağları'nda 4 ayrı noktada orman yangını

BALIKESİR'in Edremit İlçesi'nde, Kazdağları'nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında orman yangını çıktı. 30 Haziran'da yine Kazdağları'nda çıkan ve kundaklama olarak kayıtlara geçen yangında olduğu gibi, bu sefer de yangın 4 ayrı noktadan başladı. Kazdağları'nın en önemli bölgeleri arasında bulunan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında, orman yangını çıktı. Altınoluk Mahallesi'nin yukarı kısımlarında bulunan Şahinderesi Kanyonu bölgesindeki yangına; 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer ile müdahale edilmeye başlandı. 4 ayrı noktada aynı anda çıkan ve kundaklama şüphesi bulunan yangını söndürmek için bölgedeki çalışmalar aralıksız sürüyor. Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, "Altınoluk Mahallesi'nin üst kısımlarında Kazdağları ormanlarının Şahindere Kanyonu Mevkii'nde 4 ayrı noktada orman yangını çıktı. İhbarın ardından hemen harekete geçildi ve ilk müdahaleyi 6 dakika içinde helikopterle yaptık. Bölgeye 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer sevk edildi. Çok büyük alanda etkili değil, ancak 4 ayrı noktada olması ve rüzgar işi zorlaştırıyor. Ekiplerimiz aralıksız çalışıyor" dedi.Kazdağları'nın Edremit sınırındaki Avcılar Köyü'nün üst kısmında yer alan bölgede de 30 Haziran da kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık bölgede 4 ayrı noktada yangın çıkmıştı. O yangın da kayıtlara kundaklama olarak geçmişti.

9.08.2017Haber
Son dakika... Kazdağları’nda 4 ayrı noktada orman yangını başladı

Son dakika... Kazdağları’nda 4 ayrı noktada orman yangını başladı

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde, Kazdağları’nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında orman yangını çıktı. 30 Haziran’da yine Kazdağları’nda çıkan ve kundaklama olarak kayıtlara geçen yangında olduğu gibi, bu sefer de yangın 4 ayrı noktadan başladı. Fırtına söndürme çalışmasını güçleştirirken, olayda sabotaj şüphesi ağırlık kazanıyor.

9.08.2017Gündem
Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Şeytan Kalesi’nin tam tepesinde ayakta duruyorum. Daha doğrusu durmaya çalışıyorum. Gökçeada’nın meşhur rüzgarı beni yerimden etmek için inatla uğraşıyor. Belki de uzun yıllardır buraya ayak basan ilk benmişim gibi hissediyorum. Burada her şey o kadar yalın ve bozulmamış ki insan kendini antik çağda sanıyor

9.06.2011Seyahat