MENÜ

Sagrada Familia

Sagrada Familia ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sagrada Familia haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 150 Sagrada Familia haberi bulunmuştur.

Sagrada Familia Haberleri

Instagram’daki Barselona

Instagram’daki Barselona

Barselona özellikle yaz aylarında popülaritesi çılgınca artan bir turizm merkezi ve instagram meraklıları için cennet. #Barcelona etiketiyle arama yaptığınızda 50 milyon kadar sonuç çıkıyor karşınıza. Peki gittik ama sosyal medyada şehirden hangi fotoğrafları paylaşmalı? Mükemmel bir Barselona tatil fotoğrafı çekmek istiyorsanız okumaya devam edin!

11.08.2019Seyahat
Kaçak yapılan Sagrada Familia’ya 127 yıl sonra inşaat izni

Kaçak yapılan Sagrada Familia’ya 127 yıl sonra inşaat izni

Barcelona yerel yönetimi Cuma günü, 137 yıldır inşaatı devam eden Sagrada Familia'ya inşaat izni verdi.

12.06.2019Seyahat
La Sagrada Familia meğerse kaçakmış

La Sagrada Familia meğerse kaçakmış

İspanya’nın Barcelona kentinin en çok turist çeken yapısı Sagrada Familia Katedrali’ne inşaasının başlamasından 136 yıl sonra imar izni çıktı.

19.10.2018Dünya
Beni yanıltan şehir

Beni yanıltan şehir

Beklentimi yüksek tutmadan gittiğim ama sürprizleriyle beni şaşırtan kentleri seviyorum. Bu listeye en son Bologna’yı ekledim. İtiraf ediyorum, uzaktan izlenimim klasik bir ortaçağ kenti olduğu yönündeydi ama yanılmışım.

1.09.2018Seyahat
Akdeniz’in nadide incisi: Mallorca

Akdeniz’in nadide incisi: Mallorca

İspanya’nın doğu sahilinde yer alan ve Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mallorca’yı, muhakkak her yaz, en az bir kere de olsa ziyaret ederim. Mallorca, Endülüs ruhuna sahip… Koylar gizemli ve saklı. Doğal parklar, çam ormanları, mağaralar ve mağaralardaki müzik dinletileri, romantik ortaçağ kasabaları, sanat, sınırsız bir Akdeniz, gastronomi, tarih ve karma kültür bir arada. Hemen hemen 2500 yıl öncesine dayanan yaşam kalıntıları var. Kuranlar Romalılar, X.yy ile XIII.yy arası ise Emeviler’in yönetiminde. Palma ise adanın en büyük ve aynı zamanda nüfusun yarıdan fazlasının yaşadığı en kalabalık kentidir.

13.07.2018Seyahat
Bilinmeyen yönleriyle Barselona...

Bilinmeyen yönleriyle Barselona...

Seyahatler, geziler, şehirler, yollar... Havaalanları, otobüs terminalleri, hızlı trenler, arabalar… Köyler, şehirler, kasabalar, adalar… Gez, gör, öğren, tanı ama en sonunda eve gelip, ‘Ev gibisi yokmuş diyen kaç kişiyiz?’ İnsan ne yapar, evinde hissettiği zaman mutlu olur, rahatlar. Evi gibi hissettiği şehirde de yaşar. İşte ben bunu yaptım, evim gibi hissettiğim şehirde bir yaşam kurdum. Barselona, inanın sadece evimde olduğum için değil, sizleri de evinde hissettiren bir şehir olduğu için, size bugün bilinmeyenleri ile anlatacağım.

8.06.2018Seyahat
Barselona Barselona...

Barselona Barselona...

Ne zaman Barselona’ya yolculuk etsem, Woody Allen’ın buram buram Akdeniz kokan filmi Vicky Cristina Barcelona’nın unutulmaz müzikleri zihnimde dolanmaya başlar, mırıldanarak düşerim yollara. Damarlarımda dolaşan müzik aşkından mıdır bilmem ama, İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan bu büyüleyici şehre adım attığım anda ruhumu saran İspanyol gitarı ve kastanyet sesleriyle Flamenko büyüsüne kendimi kaptırmamamın imkanı yok.

28.05.2018Seyahat
Yeşil kokulu kent: Coyoacan

Yeşil kokulu kent: Coyoacan

Başkent Meksiko’nun metropol kargaşasından nasibini almamış bölgesi Coyoacan’da şehrin diğer bölgelerinin aksine baharat ve mısır kokusu almaktansa yeşilin kokusunun daha çok solunduğu sokaklarında yürürken yaprak hışırtısını duyabilirsiniz. Meksiko’da sanatın ve güzel yaşamın öncü semtlerinden Coyoacan’a gitme sebeplerinin başında da Hernan Cortes, Frida Kahlo ve Diego Rivera geliyor. İşte Coyoacan gezi rehberi...

29.03.2018Seyahat
Gaudi’nin muhteşem hayal gücüyle süslediği şehir: Barselona

Gaudi’nin muhteşem hayal gücüyle süslediği şehir: Barselona

Her şehrin bir ruhu, bir dokusu var, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona’ya ruh veren o kadar çok şey var ki. Şehrin yaşanmışlıklarından burada yaşamış sanatçılarına, tarihinden mimarisine, edebiyatından sanatına, müziğinden kültürüne şehre ruh katan sayısız renk var. Bu şehrin bu kadar meşhur olmasının birçok haklı sebebi var. Her dokusunda ziyaretçileriyle etkileşim içerisinde…

27.03.2018Seyahat
Aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri

Aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri

Romantik filmlerde izlediğimiz aşk hikayelerinin başrolünde ki şehirler, beyaz perdede olduğu kadar gerçek oldukça hayatta da etkileyici. Beyaz perdenin unutulmaz aşk filmleri, hikayeleriyle olduğu kadar, bu hikayelerin yaşandığı şehirlerle de hafızalarımıza kazınıyor. Peki bu seyahatinizi de en sevilen romantik filmlerin çekildiği gerçek mekanlarda biraz dolaşmaya var mısınız? İşte size aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri…

22.02.2018Seyahat
Başlangıç: Dan Brown’a göre nereden geldik, nereye gidiyoruz

Başlangıç: Dan Brown’a göre nereden geldik, nereye gidiyoruz?

66. sayımızın Güncel sayfasında Dan Brown'ın yeni kitabı Başlangıç'ı işleyen bir yazıya yer veriyor.

16.10.2017Kampüs
Ve Katalanlar meydanlara indi

Ve Katalanlar meydanlara indi

İspanya son yıllardaki en büyük siyasi krizlerinden biriyle karşı karşıya kalırken, dün binlerce kişi Pazar günkü bağımsızlık referandumuna yönelik polis şiddetini protesto etmek için Katalonya sokaklarına çıktı.

3.10.2017Dünya
Katalonyada gerilim artıyor.. Okullların önünü kapatmaya çalıştılar

Katalonya'da gerilim artıyor.. Okullların önünü kapatmaya çalıştılar

Bağımsızlık yanlısı bazı gruplar, yanlarında çocuklarıyla referandumda kullanılacak okulların kapatılmasını engellemeye çalıştı. Jandarma, referandumda internet üzerinden oy kullanılmasına müdahale etti. Katalonya özerk yönetim hükümeti Başkanı Puigdemont, "Baskılara, korkutmalara, yalanlara, tehditlere ve bizim buraya kadar gelmemizi engellemeye çalışan otoriter bir devlete karşı kazandık" diye konuştu.

30.09.2017Dünya
Barcelonada flaş operasyon Terör...

Barcelona'da flaş operasyon! Terör...

Barcelona'da düzenlenen terör operasyonu endişeye sebebiyet verdi...

12.09.2017Futbol
Avrupa’nın 5 güzeli

Avrupa’nın 5 güzeli

Yapılan araştırmalara göre Türklerin dünyada en çok gittikleri şehirler Londra, Paris, Roma, Barselona ve Amsterdam. Bayramı fırsat bilip yurtdışına gideceklerin önemli bir kısmı da bu şehirleri ziyaret eder diye düşündüm ve Avrupa’nın bu beş güzelinin sırlarını yazdım.

25.08.2017Seyahat
Barcelona şüphelileri mahkemeye pijamayla çıkarıldı

Barcelona şüphelileri mahkemeye pijamayla çıkarıldı

İSPANYA’nın özerk bölgesi Katalonya’nın başkenti Barcelona ve Cambrils’de geçen hafta düzenlenen saldırılarla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli, Madrid’deki Yüksek Mahkeme’ye çıkarıldı.

22.08.2017Dünya
İspanya radikal imamın peşinde

İspanya radikal imamın peşinde

Barcelona ve Cambrils’deki saldırıların ardından araştırmalarını derinleştiren İspanyol yetkililer, Ripoll kentindeki bir imamın üzerine yoğunlaştı. İmamın gençleri radikalleştiren isim olduğu düşünülüyor. Şahsın saldırılardan önce bomba yapımı sırasında meydana gelen patlamada ölmüş olma ihtimali de var.

20.08.2017Dünya
Barselona, seni seviyorum

Barselona, seni seviyorum

Tuhaf bir atmosfer var şehirde; herkes dehşet içinde ama sanki bir taraftan da aslında kimse olan bitene tümüyle şaşırmıyor. Paris’teki saldırıdan sonra, tekmil Avrupa şehri teyakkuzdaydı. Herkes artık hiçbir yerin yeterince güvenli olmadığının farkındaydı. Hepimiz aynı gemide olduğumuzu anlamıştık yani.

19.08.2017Hürriyet Pazar
Gaudinin izinde Barselona gezi rehberi

Gaudi'nin izinde Barselona gezi rehberi

Art Nouveau akımının öncü isimlerinden olan mimar Antoni Gaudi'nin şaheserleri ile dolu olan Barselona Akdeniz'in en eğlenceli şehri olarak tanımlanıyor. Sıcak iklimi ve genç nüfusu ile Barselona'da keşfedecek çok şey var. İşte Gaudi'nin izinde Barselona gezi rehberi...

3.08.2017Seyahat
Avrupa’da gezilecek en güzel 7 köy

Avrupa’da gezilecek en güzel 7 köy

Seyahat acentalarının şehir turları düzenlediği Avrupa, elbette birkaç klasik lokasyondan ibaret değil. Yaşlı kıtanın uçsuz bucaksız doğasını hiç merak ettiniz mi? İşte Avrupa'da gezilecek en güzel 7 köy...

11.01.2017Seyahat
Gülben Ergen, Barselonada Arda Turan ile buluştu

Gülben Ergen, Barselona'da Arda Turan ile buluştu

Oğullarımın Arda abisi, benim can dostum, ülkemizin gururu, ailesinin ve arkadaşlarının vefa, minnet dolu gözbebeği Arda Turan ile bir gün geçirdik bu hafta.

17.12.2016Magazin
Antoni Gaudi’nin Barselonası

Antoni Gaudi’nin Barselonası

Eğer Barselona’ya gitmeyi planlıyorsanız benim tavsiyem en az 5 gün orada geçirmeniz. Barselona’nın gezilecek yerleri çok ve ayrıca ünlü mimarı Antoni Gaudi’nin de memleketi. İster ilgi alanınız olsun ister olmasın Gaudi’nin eserlerine bayılacaksınız...

14.11.2016Seyahat
Baharın terk etmediği şehir: Barselona

Baharın terk etmediği şehir: Barselona

İspanya’nın Katalan başkenti Barselona... Önemli bir liman ve ticaret merkezi olmasının yanı sıra tarihi yerleri ve gezginlere özel aktiviteleriyle âşık olunacak şehir. Peki gezmeye nereden başlamalı, neler yapmalı? İste size Barselona gezi rehberi...

7.09.2016Seyahat
Barselona’nın ‘İnsanlar’ı

Barselona’nın ‘İnsanlar’ı

Dünyanın birçok şehrinde düzenlenen ve yakın gelecekte Türkiye’ye de uğramaya hazırlanan elektronik müzik festivali Sonar, 16-19 Haziran 2016 arasında İspanya’nın bayındır şehri Barselona’daydı. Bugüne kadar Chicago’dan Londra’ya, Tokyo’dan Lizbon’a birçok büyük şehirde sahne kuran bu konar göçer festival, 22 yıldır aralıksız uğradığı Barselona’da, programlaması Red Bull Music Academy’ye ait olan Sonar Dome sahnesinde Türkiye’den İnsanlar’ı misafir etti.

14.07.2016Keyif
Barcelona’nın insandan kulesinde  yerinizi alın

Barcelona’nın insandan kulesinde yerinizi alın

Adına ‘Castell’ diyorlar... İnsanlar gözünüzün önünde basamak basamak yükseldikçe ağzınız açık seyrediyorsunuz. Ama sadece izlemekle kalmayın; siz de Katalan kültürünün en renkli unsurlarından bu kulenin parçası olabilirsiniz.

13.05.2016Seyahat
Bir Gaudi harikası: Barselona

Bir Gaudi harikası: Barselona

İspanya’nın en popüler şehirlerinden biri olan Barselona, şehre gelecek olan turistlere adeta 'gelmeyin' diyor. Barselona Belediye Başkanı Ada Colau, şehre gelen turist sayısından bir hayli şikayetçi olduğunu ve bu konuda bazı kısıtlamalara gideceklerini uzun zaman önce açıklamıştı. Ancak Colau'nun bu açıklamalarına rağmen Barselona'ya gelen turist sayısı her geçen gün artıyor.

20.02.2016Seyahat
Sosyal medyada konuşulan rezidans projesi

Sosyal medyada konuşulan rezidans projesi

Sosyal medya Gaziantep’te yapılacak bir rezidans projesinin şeklinin Arapça Allah yazısına benzeyip benzemediğini konuşuyor. ICONOVA isimli rezidans projesini Gaziantep’te Şireci Grup ve Acarsan Holding yapacak. Şirket yetkilileri ise geometrik şeklinden dolayı mimari olarak bu projeyi seçtiklerini belirtiyorlar.

30.12.2015Ekonomi
Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Yemeğimdeki en güzel baharat; Barcelona

Katalan mutfağının, Akdeniz’le birleşip, deniz ve güneş sosuna bulandığı yer Barcelona… Yemek, içmek eğlenmek ve haz almak üzerine kurulmuş bir dünyaya ziyaretçi olarak gittiğinizde Barcelona size "İyi ki geldin tabağımdaki en güzel baharat sensin" diyor. Okurumuz Oya Mumcuoğlu, Barcelona mutfağını test etti, izlenimlerini yazdı.

26.11.2015Seyahat
Avrupa şehir merkezlerinde 150 TL’nin altında konaklama

Avrupa şehir merkezlerinde 150 TL’nin altında konaklama

Maksimum stil, minimum ödeme... Avrupa’da lüks ve konforun bir arada bulunduğu, her keseye uygun konaklama seçeneklerini sizin için hazırladık...

31.10.2015Seyahat
Bir şehirden daha fazlası: Barcelona

Bir şehirden daha fazlası: Barcelona

Yiyin, için, gezin. Tur şirketlerinin en popüler rotalarından Barcelona’da herkesin bulacağı bir şey var

20.06.2015Seyahat
Barselona fazla turist istemiyor

Barselona 'fazla turist' istemiyor

İspanya'nın Barselona kenti sakinleri bölgelerine gelen turistlerin fazlalığı nedeni ile gösteriler yaparak şehrin yavaş yavaş yaşanmaktan çıktığını iddia etti.

10.06.2015Ekonomi
Gaudi’nin bahçesindeoynar mısın benimle

Gaudi’nin bahçesindeoynar mısın benimle?

Mevsim sonbahar. Gidilecek en güzel yerlerden biri Barcelona. Oraya kadar gitmişken ihmal etmeyin, "Girona'yı da görün". Eğlenceyse eğlence, sanatsa sanat, lezzetse lezzet... Hadi bavulunuzu hazırlayın, yola çıkıyoruz...

24.10.2014Seyahat
Katalanlar Müslümanlardan destek sözü aldı iddiası

'Katalanlar Müslümanlardan destek sözü aldı' iddiası

İSPANYA’da Katalonya özerk yönetiminin bölgenin en önemli kentlerinden Barcelona’daki Monumental Arena’nın camiye çevrilmesi karşılığında 500 bin Müslüman’dan, bağımsızlık referandumu için destek sözü aldığı iddia ediliyor.

26.06.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Gaudi'nin şehri: Barselona

Barselona, Avrupa’da en çok tercih edilen şehirlerin başında geliyor. Canlı sosyal hayatı, güzel plajları, sunduğu dikkat çekici farklı noktalar ve tabii futboluyla gitmek isteyenler için tercih edilme sebebi… Şehirde mimari meraklılarını olduğu kadar her turistin de ilgisini çeken çok sayıda mimari eser de yer alıyor. 19. Yüzyılın önemli mimarlarından Gaudi’nin eserlerinin izinde bu şehri gezmek ise ayrı bir keyif

1.03.2019

Futbol, sadece futbol değildir

Barselona 1 milyar euro gelir barajını aşan ilk kulüp oldu. Bu neden önemli?

4.10.2018

Beni yanıltan şehir

Beklentimi yüksek tutmadan gittiğim ama sürprizleriyle beni şaşırtan kentleri seviyorum. Bu listeye en son Bologna’yı ekledim. İtiraf ediyorum, uzaktan izlenimim klasik bir ortaçağ kenti olduğu yönündeydi ama yanılmışım.

1.09.2018

Akdeniz’in nadide incisi: Mallorca

İspanya’nın doğu sahilinde yer alan ve Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mallorca’yı, muhakkak her yaz, en az bir kere de olsa ziyaret ederim. Mallorca, Endülüs ruhuna sahip… Koylar gizemli ve saklı. Doğal parklar, çam ormanları, mağaralar ve mağaralardaki müzik dinletileri, romantik ortaçağ kasabaları, sanat, sınırsız bir Akdeniz, gastronomi, tarih ve karma kültür bir arada. Hemen hemen 2500 yıl öncesine dayanan yaşam kalıntıları var. Kuranlar Romalılar, X.yy ile XIII.yy arası ise Emeviler’in yönetiminde. Palma ise adanın en büyük ve aynı zamanda nüfusun yarıdan fazlasının yaşadığı en kalabalık kentidir.

11.07.2018

Bilinmeyen yönleriyle Barselona...

Seyahatler, geziler, şehirler, yollar... Havaalanları, otobüs terminalleri, hızlı trenler, arabalar… Köyler, şehirler, kasabalar, adalar… Gez, gör, öğren, tanı ama en sonunda eve gelip, ‘Ev gibisi yokmuş diyen kaç kişiyiz?’ İnsan ne yapar, evinde hissettiği zaman mutlu olur, rahatlar. Evi gibi hissettiği şehirde de yaşar. İşte ben bunu yaptım, evim gibi hissettiğim şehirde bir yaşam kurdum. Barselona, inanın sadece evimde olduğum için değil, sizleri de evinde hissettiren bir şehir olduğu için, size bugün bilinmeyenleri ile anlatacağım.

6.06.2018

Yeşil kokulu kent: Coyoacan

Başkent Meksiko’nun metropol kargaşasından nasibini almamış bölgesi Coyoacan’da şehrin diğer bölgelerinin aksine baharat ve mısır kokusu almaktansa yeşilin kokusunun daha çok solunduğu sokaklarında yürürken yaprak hışırtısını duyabilirsiniz. Meksiko’da sanatın ve güzel yaşamın öncü semtlerinden Coyoacan’a gitme sebeplerinin başında da Hernan Cortes, Frida Kahlo ve Diego Rivera geliyor. İşte Coyoacan gezi rehberi.

29.03.2018

Gaudi’nin muhteşem hayal gücüyle süslediği şehir: Barselona

Her şehrin bir ruhu, bir dokusu var, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona’ya ruh veren o kadar çok şey var ki. Şehrin yaşanmışlıklarından burada yaşamış sanatçılarına, tarihinden mimarisine, edebiyatından sanatına, müziğinden kültürüne şehre ruh katan sayısız renk var. Bu şehrin bu kadar meşhur olmasının birçok haklı sebebi var. Her dokusunda ziyaretçileriyle etkileşim içerisinde…

27.03.2018

Gaudí’nin şaheseri: Barselona

Katalonya Özerk Bölgesi’nin başkenti ve İspanya’nın Madrid’den sonra gelen ikinci büyük şehri olan Barselona, Akdeniz kıyısında bir liman kenti. Hemen her kısmında ünlü mimar Gaudi’nin damgası bulunan Barselona, sanat galerileri, müzeleri, yemyeşil parkları, plajları, alışveriş merkezleri ve La Sagrada Familiası ile insanı heyecanlandırmayı başarıyor. İşte size Gaudi’nin şaheseri Barselona…

9.01.2018

Avrupa'nın en güzel 5 rotası

Yapılan araştırmalara göre Türklerin dünyada en çok gittikleri şehirler Londra, Paris, Roma, Barselona ve Amsterdam. Bayramı fırsat bilip yurtdışına gideceklerin önemli bir kısmı da bu şehirleri ziyaret eder diye düşündüm ve Avrupa’nın bu beş güzelinin sırlarını yazdım.

28.08.2017

Gaudi belki bir deli, belki bir dahi...

Dünyada bir şehrin çehresini değiştirebilen muhtemelen tek mimar Gaudi. Barselona’da yaptığı çok özel, çok sıradışı eserleri var, La Sagrada Familia gibi... 1878-1894 yılları arasında şehrin çehresini değiştiren yapıların mimarı olmuş. Palau Guell, Casa Batllo ve Casa Mila gibi önemli evlere de imzasını atmış.

6.08.2017

"Kendimi evimde hissettiğim güzel şehir"

Bazı yerleri bir kere görmek yeter ama bazı yerler vardır ki, kendinizi evinizde gibi hissedersiniz. İşte Barselona benim için tam da böyle bir yer. Bu güzel şehirle ilgili birçok yazı ve yapılacak listesini belki defalarca okumuşsunuzdur. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden ama turistik güzellikleri harici gelin ben sizi benim Barselona’mı tanıştırayım ve nasıl hiç sıkılmadan defalarca gitmek istediğimi anlatayım. Hazırsanız başlayalım. İşte size Barselona gezi rehberi…

22.06.2017

Tibidabo'dan kuş bakışı Barselona

Havası, suyu bize en çok benzeyen İspanya'nın deniz kokan şehri Tibidabo'dan kuş bakışı bakıp tüm şehri kucaklamak ister misiniz? Bu manzarada La Rambla Caddesi ve Sagrada Familia Bazilikası gibi birçok güzelliği göreceksiniz… Peki bu güzel şehirde nereleri gezmeli ve neler tatmalı? İşte size Barselona gezi rehberi...

17.03.2017

Asıl servetim cebimde değil, yüreğimde

Oğullarımın Arda abisi, benim can dostum, ülkemizin gururu, ailesinin ve arkadaşlarının vefa, minnet dolu gözbebeği Arda Turan ile bir gün geçirdik bu hafta.

17.12.2016

İstanbul'da 100 zeki öğrenci, bilim kampında geleceğe hazırlanıyor 

Şile'de eğitime başlayan 'Mavi Kuşak Yaz Bilim Kampı'nda zeki öğrenciler, kimyasal deneylerle yapıyor, robot tasarlıyor, konuşan robotla ders işliyor ve dans ediyormuş.

24.08.2016

Müzmin bir yalnızın evinde, tek başıma

PASSEIG de Gracia ile Provence’in köşesindeki binanın balkonundan Barcelona’yı seyrediyorum.

7.11.2015