MENÜ

Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı Yiyecekler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sağlıklı Yiyecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sağlıklı Yiyecekler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.490 Sağlıklı Yiyecekler haberi bulunmuştur.

Sağlıklı Yiyecekler Haberleri

Aldatılmanın işaretleri

Aldatılmanın işaretleri

'Acaba sevgilim beni aldatıyor mu' diye paranoya olduysanız bu işaretlere dikkat edin...<1>Kadın

17.07.2007Kelebek
Yağsız diyetler hasta ediyor

Yağsız diyetler hasta ediyor

Diyette yağı sıfırlamak kabızlık ve bağırsak sorunlarına yol açıyor. Yağları ihmal etmeyin...

Kilo vermenin 50 farklı  yolu

Kilo vermenin 50 farklı yolu

Sürekli bir diyeti bırakıp başkasına mı başlıyorsunuz? Peki buna rağmen değil bir kilo 100 gram bile veremiyor musunuz? O halde size önerimiz diyet kelimesini kesinlikle unutup küçük ayrıntılara özen göstererek fazlalıklarınızdan kurtulmanız.

9.05.2007Sağlık
Kalp hastalıklarından korunmanın 9 yolu

Kalp hastalıklarından korunmanın 9 yolu

Daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarı, yaşam tarzımızda yapacağınız küçük değişikliklerde saklı...

1.05.2007Sağlık
Çocuklar neden şişmanlıyor

Çocuklar neden şişmanlıyor?

Hiçbir anne-baba çocuğunun zayıf, çelimsiz olmasını istemez ancak bunun uğruna da, "yeter ki yesin" diyerek çocuklarınızın sağlıksız besinlerle çok kilo almalarına neden olabilirsiniz. Dr. Kuşhan'ın çocuk şişmanlığı üzerine yaptırdığı araştırmaya göre, beslenme konusunda ülke olarak çok bilinçsiz olduğumuz ortaya çıktı.

26.03.2007Sağlık
Arkadaşlarınız diyetinizi destekliyor mu

Arkadaşlarınız diyetinizi destekliyor mu?

İş kilo vermeye geldiğinde arkadaşlarınız sizi destekleyebilir ya da kilo verme kararınızı sabote edebilirler. Testimizi cevaplayın ve arkadaşlarınızın diyet yapan birinin sadık dostları mı, yoksa engel olan arkadaşlar mı olduğunu görün!

Sadakat, magazin kurbanı

Sadakat, magazin kurbanı

Hafta Sonu dergisi bu hafta, birbirini aldatan ünlü eşlerin sayısındaki artışı sorguladı.

22.09.2006Kelebek
Yoksa aldatılıyor musunuz

Yoksa aldatılıyor musunuz?

Bir süredir eşinizde gözle görülür davranış değişiklikleri fark ediyorsunuz. Artık tanıdığınız, bildiğiniz erkek değil! Acaba aldatılıyor olabilir misiniz?

9.06.2006Aşk
Sağlıklı beslenme önerileri

Sağlıklı beslenme önerileri

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Erkmen, gıda ürünlerinin satın alınması, saklanması ve hazırlanmasında yazın çok daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

28.04.2006Kelebek
Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız

Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

Az sonra okuyacağınız işaretlerden hepsini sevgilinizde görmüyorsanız, gereksiz paniğe kapılmayın. Bazen herkesin davranışları aniden değişiklik gösterebilir. Önemli olan bu değişikliklerin gerçek nedenini öğrenebilmek...

12.04.2006Aşk
Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım çiftliğinde alternatif tatil

Ekolojik tarım turizmi; bahçeyi, toprağı özleyen şehir insanları için alternatif olarak ortaya çıktı. Buğday Derneği’nin yürüttüğü TaTuTa projesi sayesinde, ekolojik tarım yapılan çiftliklere gidip konaklamak, çiftçiliğin nasıl yapıldığını görmek, hatta bizzat üretimde bulunmak mümkün. Türkiye’de bu kapsamda tam 69 çiftlik var. Yalova’daki Thuya Eko Pansiyon da bu çiftliklerden biri.

9.02.2006Seyahat
Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness (sürekli sağlıklılık, iyilik hali) bir yaşam biçimidir. İdeal sağlığa kavuşmak ve bunu devam ettirmek, stresinizi kontrol altında tutmak, rahatlamak, kaliteli ve iyi bir uyku uyumak 'wellness yaşam biçimi' için gerekli olan temel bileşenlerdir.

İngiltere’de abur cubur reklama denetim

İngiltere’de abur cubur reklama denetim

İngiltere Sağlık Bakanlığı gıda firmalarını bazı yiyecek reklamları yüzünden uyardı. Sağlık bakanlığı özellikle çocuklar üzerinde etkili fazlasıyla tuz ve şeker içeren kalorili hazır yiyecek reklamlarının durdurulması gerektiğini söyledi.

7.07.2003Ekonomi
Obezite, Krafta porsiyon küçültüyor

Obezite, Kraft'a porsiyon küçültüyor

ABD'de, sigara firmalarından yüklü tazminatlar koparan açık göz avukatların şimdi de büyük gıda firmalarına göz dikmesi üzerine Amerikan gıda devi Kraft bazı önlemler aldı.

2.07.2003Ekonomi
En sağlıklısı Taş Devri diyeti

En sağlıklısı Taş Devri diyeti

ABD'li bir beslenme uzmanı, en sağlıklı beslenme tarzının Taş Devri'ne ait olduğunu iddia ederek, "günümüz insanı sağlıklı olmak için 15 bin yıl önce atalarımızın yediklerinden yemeli" dedi.

26.03.2002Kelebek
En sağlıklısı Taş Devri diyeti

En sağlıklısı Taş Devri diyeti

ABD'li bir uzman, en sağlıklı beslenme tarzının Taş Devri'ne ait olduğunu iddia ederek, "günümüz insanı sağlıklı olmak için 15 bin yıl önce atalarımızın yediklerinden yemeli" dedi.

26.03.2002Kelebek
Kekreyemiş Meyvesi İle Tanıştınız mı

Kekreyemiş Meyvesi İle Tanıştınız mı?

İsveç Lund Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kekreyemiş meyvesi, sıfır yağlı diyet ile benzer etki gösteriyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. İlker Aksoy, diyet yapanlarda bu meyvenin tüketiminin faydalı olabileceğini belirtirken, böbrek, kalp hastaları ve hamileleri ise uyardı.

50 maddede depreme hazırlık

50 maddede depreme hazırlık

İstanbul’da perşembe günü yaşadığımız depremin ardından her kafadan bir ses çıkıyor, üstelik de ağır bir bilgi kirliliği altındayız. Farklı cevaplar arasında bocalamak ve konuya hâkim olamama duygusu, endişeyi daha da artırıyor. Deprem gerçeği karşısında kafamızı toplayabilmemiz için sorulması gereken soruları belirledik; en iyi uzmanların cevaplarını derledik.

29.09.2019Hürriyet Pazar
Ülser Hastaları Buharda Pişmiş Yemekleri Tercih Etmeli

Ülser Hastaları Buharda Pişmiş Yemekleri Tercih Etmeli

Sindirim sistemini etkileyen ülser, mide dokusunda meydana gelen yaralar ve iltihaplanmalar olarak kendini gösteriyor. Hayat kalitesini düşüren bir mide hastalığı olarak dikkat çeken ülser, beslenme düzeninde yapılan değişikliklerle belli ölçüde kontrol altına alınabiliyor. Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Halil Genç, ülser ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Doğru Beslen, Depresyona Girme

Doğru Beslen, Depresyona Girme

İnsanlar neden intihar eder? İntiharın başlıca sebebi olan depresyonla mücadelede yediklerimiz ne kadar etkili? Mutluluk - mutsuzluk, hastalıklara yakalanmayı ne ölçüde etkiliyor? Ruh sağlığının fiziksel sağlık üzerindeki etkisi nedir? Mutluluğu artıran, bizi depresyondan uzaklaştıran yiyecekler var mı? Diyetisyen Emre Uzun, ruh sağlığımızı güçlendiren yiyecekleri anlatıyor...

17.09.2019İyi Yaşam
Mevsim Yiyecekleri ve Faydaları

Mevsim Yiyecekleri ve Faydaları

Her mevsimin kendine ait özel meyve ve sebzeleri mevcut. Meyve ve sebzelerin mevsiminde tüketilmesinin daha doğal ve sağlıklı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, “Mevsiminde tüketilen yiyecekler katkı maddesine ihtiyaç duymadığı için en doğal seçenektir” dedi, eylül, ekim ve kasım aylarındaki mevsim besinlerine ilişkin önemli bilgiler verdi.

Başak Burcu Diyeti

Başak Burcu Diyeti

Şekerlemeler deyince akla gelen ilk burç olan Başak burcu için çikolata vazgeçilmezdir.

11.09.2019Burçlar
Alkali beslenme nedir Alkali beslenme şekli nasıl uygulanır

Alkali beslenme nedir? Alkali beslenme şekli nasıl uygulanır?

Kilo problemi yaşayan ve zayıflamak isteyen kişilerin başvurduğu alkali besin beslenme, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 3 ya da 4 hafta süren alkali beslenmede, önemli olan nokta zayıflatırken, vücutta da sağlık açısından dengeyi yakalabilmektir. Peki, alkali beslenme nedir? Alkali beklenme şekli nasıl uygulanır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

28.08.2019Sağlık
İrem Yaman: Kariyerimdeki tek eksik olimpiyat altın madalyası...

İrem Yaman: "Kariyerimdeki tek eksik olimpiyat altın madalyası..."

Milli tekvandocu İrem Yaman, olimpiyat kotası almak için mücadele ediyor. Hazırlıklarına Ankara'da devam eden Yaman, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

28.08.2019Diğer
Kleopatra Aşısı Nedir Ne İşe Yarar

Kleopatra Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kleopatra aşısını son dönemlerde daha sık duymaya başladık. Kleopatra aşısı nedir? Kleopatra aşısı ne işe yarar? Nasıl yapılır? Medikal Estetik Hekimi Dr. Biran Ekici konuyla ilgili tüm merak edilen soruları yanıtladı.

21.08.2019Kişisel Bakım
Ev Yapımı Böbrek Temizleyici İçecek Tarifi

Ev Yapımı Böbrek Temizleyici İçecek Tarifi

Böbrekler vücudumuzun hayati organlarıdır, vücudumuzun genel sağlığı ve uzun bir ömür için önemlidir.

Yazar Sonuçları

Artık tıraş sonrası birkaç dakikalık kolonya masajı erkekleri kesmiyor

Erkekler berberlerin tıraş sonrası yüzlerine kolonyayla yaptığı birkaç dakikalık masajı bakım için yeterli bulmuyor.

16.06.2006

Kupa öncesi maç talimatları

Çalışmalar sessizlik içinde fakat kararlılıkla sürdürülüyor...

2.06.2006

Kebabımız sağlığa zaralı bir yemek mi

Bir İngiliz Üniversitesi, yürüttüğü araştırmaların sonuçlarına dayanarak "kebabın en zararlı Fast Food olduğunu" açıkladı.

27.02.2006

Wellness bir yaşam tarzıdır

Wellness (sürekli sağlıklılık, iyilik hali) bir yaşam biçimidir. İdeal sağlığa kavuşmak ve bunu devam ettirmek, stresinizi kontrol altında tutmak, rahatlamak, kaliteli ve iyi bir uyku uyumak ‘wellness yaşam biçimi’ için gerekli olan temel bileşenlerdir.

22.01.2005

Karar verdim hadi’ci anne olmayacağım

Bugün 1 Ocak. Yarın da 2 Ocak... Böyle devam edebiliriz ayın otuzuna kadar değil mi?

31.12.2004

Trigliseridi azaltmanın 10 kolay yolu

Sağlıklı birinin kan trigliserid düzeylerini 100’ün altında tutmasında fayda var. 150 üst rakam kabul ediliyor, 200’den sonrasına “müdahale etmek” gerekiyor. Eğer bu rakamların üstünde bir trigliserid düzeyiniz varsa yapmanız gereken ilk 10 iş şunlar olmalı:

17.10.2019

Macera dolu ‘kavanoz’

‘Heyecan’ yemeğin alışveriş, hazırlık, pişirme ve tabii ki tatma aşamalarında hissettiğimiz duyguyu, en iyi tarif edeceğimiz kelime olsa gerek. Bilmediğimiz tatları, kokuları, değişik mutfakları, farklı sunum şekillerini tadarken de heyecanlanmaz mıyız?

27.09.2019

Beyaz et gerçekten kırmızı etten daha mı sağlıklı?

Yeni bir araştırma, salatasından bifteği çıkarıp yerine tavuk ekleyenlerin aklını karıştırmak üzere. 21-65 yaş arası 113 yetişkinle yapılan çalışmada tavuk etiyle dana etinin kolesterol üzerinde benzer etkileri olduğu tespit edildi. İşte sonuçlar ve beslenmeniz hakkında yapmanız gerekenler...

22.09.2019

Sevdiğiniz Yiyecekler Nasıl Daha Sağlıklı Hale Getirilir?

Mesleğe ilk başladığım günden beri tek bir mottom olmuştur. Oda “Yasaksız diyet en sürdürülebilir diyettir”. Çünkü bir insana yasak dediğinizde kişi kendini kapana kısılmış gibi hisseder ve bir süre sonra o yasağı mutlaka deler. Ancak maalesef hem kilo vermek için hem de sağlık için bazı yiyecekleri beslenmemizden çıkarmamız gerekiyor.

20.09.2019

Lezzet dağıtıyoruz

Sayfalarca menü, onlarca afili fotoğraf ve gösterişli sunumlar...

22.08.2019