MENÜ

Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı Yiyecekler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sağlıklı Yiyecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sağlıklı Yiyecekler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.484 Sağlıklı Yiyecekler haberi bulunmuştur.

Sağlıklı Yiyecekler Haberleri

Yiyeceklerin Psikolojimize Etkisi

Yiyeceklerin Psikolojimize Etkisi

En temel fizyolojik ihtiyaçlarımızın başında yeme-içme gelir. Bebeklikten itibaren sağlıklı gelişimin olmazsa olmaz parçası olan yiyecekler, insan sağlığı için oldukça önemli yer tutmaktadır. Gün içinde sağlıklı ve doğru beslenme; fizyolojik gelişim ve sağlık açısından önemli olmakla birlikte, ruh sağlığımız içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzman Klinik Psikolog Merve Kırna konu ile ilgili bilgiler verdi.

Sanat dünyasında en iyi vücut bende

'Sanat dünyasında en iyi vücut bende!'

“Sanat dünyasında en iyi vücut bende” iddiasındaki Yılmaz Morgül, form sırrını açıkladı: “Sağlıklı yiyecekler, düzenli egzersiz ve insan detoksu yapıyorum.”

4.08.2019Magazin
Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Müslümanlar için mübarek olan ve oruç ibadetinin idrak edildiği Ramazan ayı tüm yurtta karşılandı. Ramazan ayı ile beraber, vatandaşlar da sahur ve iftar sofralarında tüketilmesi gereken gıdalarla ilgili araştırma yapmaya başladı. Sahurda tüketilen sağlıksız besinlerle mide yorularak, sindirim sorunlarına neden olabiliyor. Peki, sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

7.05.2019Gündem
Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler

Küresel Pazarda Yeni Bir Endüstri: Sağlıklı Yiyecekler

Yemek ve insan ilişkisini bambaşka bir gözle inceleyen İlkay Kanık’ın Gastro Sinema kitabının ardından çıkan yeni kitabı Gastro Endişe Alfa Yayınları etiketini taşıyor.

19.04.2019İyi Yaşam
Modern Zamanın Hastalığı: Krono-Aksaklık Nedir

Modern Zamanın Hastalığı: Krono-Aksaklık Nedir?

Yediklerimiz, egzersiz sıklığımız, ne kadar uyuduğumuz hakkında hepimiz kafa yoruyoruz. Ancak en az bunlar kadar önemli bir faktör daha var: Vücudun iç saatine aykırı yaşamamaya özen göstermek… Aksi takdirde siz de bir modern çağ sorunundan, krono-aksaklıktan nasibinizi alabilirsiniz…

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı?

Beslenmenin amacı, canlılığın devam ettirilmesi ve günlük aktivitelerimiz için enerji sağlanması. Ancak çocuklukların beslenmesinin, erişkinlerden farklı olarak önemli bir amacı daha var. Çocukluk yaş grubunun en önemli özelliği, süregelen büyüme. Büyüme ve beslenme arasındaki ilişki nedeniyle, çocuklarda beslenmenin en önemli amaçlarından biri de büyümenin çocuğun genetik potansiyeli doğrultusunda en iyi şekilde sürdürülmesi. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta yarar var. Beslenme her yaşta yaşamsal olup, çocukluk yaş grubunda büyümenin temelini oluştursa da, hiçbir besin çocuğu genetik potansiyelinin ötesine taşıyamaz.

26.11.2018Eğitim
6 Adımda Kilo Verdiren Bahar Reçetesi

6 Adımda Kilo Verdiren Bahar Reçetesi

Kış yaklaşırken hafiflemenin tam zamanı! Sağlıklı yiyecekler tüketerek bu kışı fit ve enerjik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Yazın aldığınız fazla kilolarınızdan arınmak için bahar reçeteniz bizden!

Kilo Sorununu Aşmak İstiyorsanız Önce Bilinçaltınızı İkna Etmelisiniz

Kilo Sorununu Aşmak İstiyorsanız Önce Bilinçaltınızı İkna Etmelisiniz

İdeal kiloya inebilme, bu kiloyu koruyabilme ve sağlıklı beslenme sürecinin başarılı ve kalıcı olması için öncelikle BİLİNÇALTI ikna edilmelidir. Bilinçaltı neye inanırsa onu gerçekleştirme eğilimindedir.Bilinçaltı Uzmanı Buket Elbeyoğlu 'tekrar tekrar yaşanan başarısız diyet süreçleri kişilerin bilinçaltına kıtlık bilinci, açlık kaygısı, yiyecek bulamama korkusu yoksunluk duygusu olarak yerleşmekte' dedi.

Gökhan İnler: Ligde her an bir şey olabilir

Gökhan İnler: "Ligde her an bir şey olabilir"

Medipol Başakşehir'in orta saha oyuncusu Gökhan İnler, Süper Lig'de büyük bir çekişme yaşandığını ve bu sezon çok büyük bir heyecan yaşandığına vurgu yaparak, "Medipol Başakşehir çok muhteşem ve güzel bir iş yaptı. Süper Lig'in çekişmeli hale gelmesinde bizim takımın katkısı büyük" dedi.

15.05.2018Futbol
Sağlıklı menüleriyle göz dolduran 4 mekân

Sağlıklı menüleriyle göz dolduran 4 mekân

Son yıllarda yapılan beslenme ile ilgili araştırmalar, insanların fast food yiyecekleri terk ederek bitkisel bir diyet uygulamalarına sebep oluyor. Elbette bunda, hayvansal gıdaların sağlıksız koşullarda üretilmesi ve hayvanların da tıpkı bizim gibi çevresel kirlilikten ciddi şekilde etkileniyor olmalarının da etkisi var. Bu nedenle artık dışarıda yemek yiyorsak bile, sağlıklı menülere sahip olan restoranları tercih etmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda sizlere sağlık deposu menüleriyle göz dolduran mekânlardan bazı örnekler getirdik. İşte gözünüz kapalı kendinizi teslim edebileceğiniz o leziz restoranlar…

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Alman Sağlık Kasası (AOK), Frankfurt yakınlarındaki Königstein kasabasındaki Opel Hayvanat Bahçesi’nde, çocuklara sağlıklı yaşamın anlatıldığı ‘Aile Günü’ düzenledi.

14.09.2017Dünya
Zararlı olarak bildiğimiz ama aslında faydalı olan 6 yiyecek

Zararlı olarak bildiğimiz ama aslında faydalı olan 6 yiyecek

Günlük hayatta tükettiğimiz birçok yiyecek hakkında duyduklarımızın genelde yanlış bilgiler olduğunu biliyor muydunuz? Halk arasında, neredeyse “çok zararlı” olarak nitelendirilen fakat gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz bu besinleri, sizler için derledik:

3.07.2017Sağlık
Plaza çalışanlarına özel sağlıklı öğle yemeği için 8 adres

Plaza çalışanlarına özel sağlıklı öğle yemeği için 8 adres

Hareketsiz ofis ortamında çalışanlar için sağlıklı beslenme daha önemli. İşte plaza çalışanlarına özel sağlıklı yemekleriyle ünlü mekanların rehberi...

Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu

Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu

Diyetler hakkındaki en büyük yanılgı şüphesiz aç bırakacağı düşüncesi. Ancak aç kalmadan kilo vermek de mümkün. İşte öneriler...

8.02.2017Sağlık
Peki sen hangi tipsin

Peki sen hangi 'tip'sin?

Sadece okulda bile görüşüyor olsak; hepimizin ders aralarında, kantinde, yuvarlak masa sohbetlerinde sürekli beraber takıldığı en az 6 kişilik bir grubumuz vardır. Her konunun konuşulduğu bu grupta herkesin rolü farklıdır. Bu yazıyı okurken hem kendinizi, hem en yakın kankanızı, hem de o “hiç haz etmiyorum bundan” dediğiniz kişiyi bulacaksınız.

8.11.2016Kampüs
Kilo vermek için bu gıdaları sofranızdan ayırmayın

Kilo vermek için bu gıdaları sofranızdan ayırmayın!

Sağlıklı görünmek için fazla kiloları vermek oldukça önemli. Bazı gıdalar ise kilo vermeye yardım etmekle kalmıyor, hızlandırıyor.

13.10.2016Sağlık
Tedbirler işe yaradı

Tedbirler işe yaradı

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Shell için Türkiye en hızlı büyüyen 5 ülkeden biri. Araç parkurunun büyümesi, fiyat düşüşüyle tüketimin artmasının yanı sıra kayıt dışı akaryakıt üzerine alınan tedbirlerin çok olumlu etkisi oldu. Pazar geçen yıl yüzde 15 büyüdü” dedi.

10.06.2016Ekonomi
SANOFIde hayat var

SANOFI'de hayat var

Türkiye’de 1.650 çalışanı olan ilaç şirketi Sanofi, iş-özel yaşam dengesini sağlamak için ‘Sanofi’de Hayat’ diye bir program başlattı. Bu kapsamda çalışanlara esnek çalışma saatleri, ayda iki gün evden çalışma hakkı veriliyor, sağlıklı hayatı teşvik etmek için de spor imkanları ve ara öğünlerde meyve gibi sağlık atıştırmalıklar servis ediliyor. Sanofi Türkiye İK Direktörü Türkan Özcan, “Sağlık sektöründe hizmet veriyoruz, bu konuda çalışanları bilinçlendirmek görevimiz” diyor.

Ruhsal Detoksla hayata yer açın

Ruhsal Detoksla hayata yer açın!

Bedenimizi toksinlerden arındırmak için detoks yapmamız gerektiğini çok iyi öğrendik. Peki ya ruhumuz ve zihnimiz? Yaşadığımız tüm stres ve sıkıntılar, aynı şekilde ruhumuzda da toksinler, zehirler biriktiriyor, zihnimizi kirletiyor ve dolduruyor. Öyleyse şimdi Ruhsal Detoks vakti! İşte 10 adımda ruhunuzu günlük streslerden arındırmanın yolu....

21.02.2016Sağlık
Beslenmede doğrular ve yanlışlar

Beslenmede doğrular ve yanlışlar

Sağlık ve sağlıklı beslenme ayrılmaz bir ikilidir. İkisini bir arada nasıl tutacağınızı bilmiyorsanız. İşte cevabı...

5.01.2016Kelebek
Rojda Demirer: Aşk hem bedenimi hem ruhumu besliyor

Rojda Demirer: Aşk hem bedenimi hem ruhumu besliyor

“Kördüğüm” dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan Rojda Demirer, Women’s Fitness dergisinin ocak sayısı için objektif karşısına geçti.

3.01.2016Magazin
Rojda Demirer: Aşk hem bedenimi hem ruhumu besliyor

Rojda Demirer: Aşk hem bedenimi hem ruhumu besliyor

“Kördüğüm” dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan Rojda Demirer, Women’s Fitness dergisinin ocak sayısı için objektif karşısına geçti. Ünlü oyuncu, dergiye verdiği röportajda aşkın hayatındaki yerini de anlattı: “Aşk; tam kalbimin ortasında, hem bedenimi hem de ruhumu besliyor. Aşkın hastalık olduğuna değil, insanı besleyen müthiş bir duygu olduğuna inanıyorum”

31.12.2015Magazin
Sağlıklı yiyecekler için içeriğe dikkat

Sağlıklı yiyecekler için içeriğe dikkat

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazan Turhan, ailelerin, işlenmiş et ürünlerinde, güvendikleri markaları ve içeriğinde dana, tavuk ve hindi etlerinin yüksek oranda olanı tüketmelerinin faydalı olacağını belirtti.

28.10.2015Ege
Neden açım, neden şişmanım

Neden açım, neden şişmanım?

Yapılan araştırmalar ergenlik yaşının hızla düştüğünü, aynı zamanda çocukların hızla kilo aldığını ortaya koyuyor. Peki, ergen obezitesi neden kaynaklanıyor? Dr. Gönül Ateşsaçan'a sorduk.

30.03.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Aşk olmaz ise Mualla!

Geçen hafta okuduğum iki röportajda da benzer bir vurgu vardı. Çağla Şıkel, “Aşk olursa ne âlâ, olmaz ise Mualla” diyordu; Nilüfer ise “Aşk hayatım sıfır. Hayatımda bir erkek olmasını hayal bile edemiyorum. Kimseyi çekemem artık”... Peki ne oldu da bu kadınlar aşka küstü?

8.09.2018

Yoksa sizi sosyal medya mı şişmanlatıyor?

Facebook’ta ya da Instagram’da dolaştıktan sonra aç mı hissediyorsunuz? Ekranınızdan akıp giden yemekler bunun sorumlusu olabilir. Kusursuz görünen yiyecek fotoğrafları paylaşma trendine ‘foodporn’ dendiğini, reklamcıların bunu çok sık kullandığını, bu kavramın bir hashtag’inin bile olduğunu biliyorsunuzdur. Siz de bu trendin tuzağına sıklıkla düşüyorsanız, bazı önlemler almalısınız. Çünkü “Yemeği önce gözlerinizle yersiniz” sözü gerçekten doğru olabilir.

24.02.2018

Seks bağımlılığı tedavisi gören erkek ne hale gelir

ÖNCE bu adama seks tedavisi yaptırtan kadını anlatmalıyım.

22.11.2016