MENÜ

Sağlıklı Saçlar

Sağlıklı Saçlar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sağlıklı Saçlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sağlıklı Saçlar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 697 Sağlıklı Saçlar haberi bulunmuştur.

Sağlıklı Saçlar Haberleri

Sağlıklı Saçlar için 3 Ev Yapımı Maske Tarifi

Sağlıklı Saçlar için 3 Ev Yapımı Maske Tarifi

Saçlarınızdan memnun değilseniz ve saçlarınızı daha sağlıklı, ipeksi ve parlak görünmesini istiyorsanız tamamen doğal ve evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz saç maskesi tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu tarifler ile saçlarınızda kısa zamanda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

22.10.2019Saç
Sağlıklı Saçlar İçin 10 Etkili İpucu

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Etkili İpucu

Gür ve parlak saçlar, kadınlar için güzelliğin altın kurallarından biridir. Siz de birkaç basit ama bir o kadar da etkili adımla saçlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

20.09.2019Saç
Aç Karna Su İçmek İçin 8 Neden

Aç Karna Su İçmek İçin 8 Neden

Suyun insan yaşamındaki önemi tartışılamaz. Her gün yeterli miktarda su içmek, sağlığımız için yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Peki ya aç karna su içerseniz vücudunuzda neler olur? İşte cevaplar…

Bunlar Saçlara Zarar Veriyor

Bunlar Saçlara Zarar Veriyor!

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak herkesin hayalidir. Sağlıklı saçlar için Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek önerilerde bulundu.

30.07.2019Saç
Sağlıklı Saçlar İçin Kullanmanız Gereken 5 Uçucu Yağ

Sağlıklı Saçlar İçin Kullanmanız Gereken 5 Uçucu Yağ

Sağlıklı saçlar herkesin hayalidir. Parlak dolgun ve canlı görünümlü saçlar isteyenler için kullanmanız gereken yağları sizin için derledik. İşte sağlıklı saçlar için kullanmanız gereken 5 uçucu yağ…

15.04.2019Saç
Doğal Saç Parlatıcı Serum Tarifi

Doğal Saç Parlatıcı Serum Tarifi

Saçlarınızın parlak, ışıl ışıl olması sadece güzel görünmekle kalmaz aynı zamanda sağlıklı bir görünüm de verir. Eğer saçlarınız kabarık ve kuru ise evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal saç parlatıcı serumu deneyebilirsiniz.

14.02.2019Saç
Sadece 2 Malzeme İle Kuru Saçlar İçin Kış Maskesi

Sadece 2 Malzeme İle Kuru Saçlar İçin Kış Maskesi

Kış aylarında tüm cildimiz gibi saçlarımız da fazladan bakım istiyor. Çünkü soğuk havalar saçları hızlıca kurutuyor, döküyor ve yıpratıyor. Evde sadece 2 malezemeyle hazırlayabileceğiniz bu maske ile, güzelliğinizin en önemli parçalarından biri olan saçlarınıza istediği ilgiyi verebilirsiniz.

29.01.2019Saç
Saçlarınızla Işıldamak için Bu Önerilere Kulak Verin

Saçlarınızla Işıldamak için Bu Önerilere Kulak Verin

Dış görünüşümüzde saçların önemi tartışılmaz. Güzel görünen saçlar yüzümüzü çevreler ve güzelliğimizi vurgular. Hepimiz iyi görünen saçlara sahip olmak isteriz. Peki bunun için nelere dikkat etmeliyiz? Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, saçlar ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için anlattı.

3.01.2019Saç
Işıldayan Saçlar İçin Doğal Maske Tarifi

Işıldayan Saçlar İçin Doğal Maske Tarifi

Sadece cildimiz değil saçlarımız da özel bakımı hak ediyor. Kadınların en güçlü aksesuarı olarak anılan saçların gerçek potansiyelini ve etkisini ortaya çıkarmak için doğanın gücünden faydalanabileceğimizi söyleyen Güzellik Uzmanı İnci Soydan doğal saç maskesi tarifini verdi.

4.12.2018Saç
Sağlıklı ve gür saçlar için 10 etkili besin

Sağlıklı ve gür saçlar için 10 etkili besin

Işıl ışıl parlayan, hacimli ve gür saçlar hepimizin hayali. Bunu sağlamak için aklımıza ilk olarak kozmetik bakım ürünleri gelse de; sağlıklı ve gür saçların sırrı aslında beslenme alışkanlıklarımızda gizli! Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan sağlıklı saçlar için yeterli ve dengeli beslenme yollarını anlattı...

26.11.2018Life Style
Saç Uzatan Maske Tarifleri

Saç Uzatan Maske Tarifleri

Uzun saçlara sahip olmak için sizlere önereceğimiz doğal maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Bitkisel içerikli maskeler ile kısa zaman içinde saçlarınız istediğiniz uzunluğa ulaşacaktır. Saçların uzaması için saç telleri ve saç köklerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı saçlar her zaman daha hızlı uzayacak ve doğal bir parlaklığa sahip olacaktır.

30.10.2018Saç
Sağlıklı Saçlar İçin 7 Mucizevi Besin

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Mucizevi Besin

Kadınlar olarak saçlarımızın güzelliği bizim için çok önemli. Işıl ışıl parlayan, canlı ve güçlü saçlar hepimizin hayali ve hiç şüphesiz ki en güzel aksesuarımız.Peki saçlarımızın sağlığının beslenme ile doğrudan ilişkisi olduğunu biliyor musunuz?İşte saçlarınıza can katacak 7 mucizevi besin…

24.10.2018Saç
Yaşlanmaya Karşı Doğal Savaşçı: Jak Meyvesi

Yaşlanmaya Karşı Doğal Savaşçı: Jak Meyvesi

Dünyanın en büyük meyvesi olarak bilinen ve içeriği nedeniyle meyvelerin şahı olarak anılan Jackfruit, genç, kusursuz bir cildin adresi olarak da gösteriliyor. Vitamin, mineral, phytonutrientler, karbonhidrat, elektrolitler, lif, yağ ve protein açısından zengin bir kaynak olan Jackfruit, yaşlanma karşıtı, doğal bir savaşçı.

SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

Turkcell, kadınlara özel akıllı telefon uygulaması SiM ile hayatlara ışıltı katmaya hazırlanıyor. Kadınların ihtiyaç duyduğu konularda güvenilir ve faydalı bilgiler içeren SiM uygulamasından, tüm operatör kullanıcıları faydalanabilecek. Tülin Şahin’den sadece uygulamaya özel ipuçları ve sevilen markalardan özel alışveriş fırsatları da sağlayan SiM, çocuk gelişimine dair en çok merak edilen konularda uzmanlardan bilgilerle annelere rehber olmayı hedefliyor. Üstelik Turkcell aboneleri, SiM’de yer alan tüm içerikleri ve videoları internet paketlerinden yemeden özgürce izleyebilecek.

30.05.2017Teknoloji
Kıştan bahara saçlar için bakım önerileri

Kıştan bahara saçlar için bakım önerileri

Mevsim geçişlerinde saçlara bakım yapmanız kuruyan ve hacmini kaybeden saçlarınızın daha parlak ve canlı olmasını sağlar. İşte evde doğal yöntemlerle uygulayabileceğiniz bakım önerileri...

30.03.2017Stil
Gökçe Bahadır: “Şaçlarım Yeter”

Gökçe Bahadır: “Şaçlarım Yeter!”

Gliss Yeni Ürün Serisini, Marka Elçisi Gökçe Bahadır’la Tanıttı...

14.02.2017Saç
Sağlıklı Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı!

Sağlıklı, hacimli ve yumuşak saçların sırrı hindistan cevizi yağında saklı!

18.08.2016Kişisel Bakım
Sağlıklı saçlar için olmazsa olmaz 8 besin

Sağlıklı saçlar için olmazsa olmaz 8 besin

Sağlıksız saçların en önemli nedenlerinden birinin vitamin eksikliği olduğunu söyleyen Medikal Estetik Direktörü Lale Kaya, doğada var olan vitamin ve minarellerin adeta bir iksir görevi üstlendiğini ve saç problemlerinin giderilmesine yardımcı olduğunu belirtiyor.

10.06.2016Sağlık
Işıl Işıl Parlayan Saçlar İçin 8 Besin

Işıl Işıl Parlayan Saçlar İçin 8 Besin

Işıl ışıl parlayan, gür saçlar… Her kadının hayalini oluşturuyor kuşkusuz… Bu saçların sırrı ise “mutfakta” saklı...

23.11.2015Saç
Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapılmalı(Video)

Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?(Video)

Saç Bakım Uzmanı Serap Öztürk Niya cevaplıyor; Hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenler?

4.09.2015Saç
Sağlıklı saçlar için 10 ipucu

Sağlıklı saçlar için 10 ipucu

Kadın, erkek herkes sağlıklı saçların peşinde. Kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve parlak saçlar… Peki, yoğun bir şekilde güneş ışınlarına maruz kaldığımız yaz aylarında saçları nasıl koruyabiliriz? Uzmanlar anlatıyor.

25.07.2015Sağlık
Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarımız eskisinden daha çok boya ve föne maruz kalmaktadır. Bu kadar çok fön ve boya saçta nemin azalmasına, dolaylı olarak kırıkların oluşmasına ve bu nem takviye edilmediği zaman da saç telinde kopmalara neden olmaktadır.

20.05.2015Kişisel Bakım
Sağlıklı Saçlar Hakkında 9 Hurafe

Sağlıklı Saçlar Hakkında 9 Hurafe

Toplumda saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar, saçların matlaşmasına, kırılmasına ve çok daha önemlisi ise dökülmesine neden olabiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Selda Yıldırım Tar, saç bakımı hakkında toplumda doğru sanılan 9 hatalı uygulamayı anlattı...

5.05.2015Saç
Saçlarınız Neden Dökülüyor

Saçlarınız Neden Dökülüyor?

Dikkat! Saçlarınızın dökülmesi, sağlığınızla ilgili önemli değişikliklerin habercisi olabilir...

4.03.2015Saç
20li yaşlara güzellik önerileri

20'li yaşlara güzellik önerileri

Eğer siz de 20'li yaşlarınızdaysanız, bu yıllara en çok yakışan güzellik stillerine bir göz atın...

6.11.2014Stil
Uzun Saç Kimlere Yakışır

Uzun Saç Kimlere Yakışır?

Uzun saçların kişiye yakışması yüz şekline, boya, kiloya ve yaşa bağlı…

21.08.2014Saç
Kadının gücü uzun saç (mı)

Kadının gücü uzun saç (mı?)

Uzun saç herkese yakışmaz. Yüzünüzün şekli, saçınızın renk tonu, hatta kilonuz ve yaşınız bile her şeyi değiştirebilir. Uzun, bakımlı ve sağlıklı saçlar kadınlar için övünç kaynağıdır. Peki, erkeklerin de kadınlarda daha çok tercih ettiği bu saç modeli en çok kimlere yakışır?

21.08.2014Stil
Kalıcı Bir Saç Rengi İçin

Kalıcı Bir Saç Rengi İçin

Eğer saçınızı kuaförden çıkarken başka, bir hafta sonra başka bir renk görmeye bir türlü alışamadıysanız saçlarınızın rengini korumayı öğrenin deriz...

5.06.2014Saç
Sağlıklı Saçlar için 10 Öneri

Sağlıklı Saçlar için 10 Öneri

Saçlarınızın bakımına sadece mevsim geçişlerinde değil her zaman önem vermelisiniz!

2.05.2014Saç

Yazar Sonuçları

Genetik miras neden önemli?

Bazı hastalıklar var ki, onlar da genetik hikaye yani “genetik miras”ınız, yaşam tarzınız ve şansınız (!) kadar önemli. İşte örnekler...

3.09.2019

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Saç dökülmesinin pek çok sebepten kaynaklanabileceğine dikkat çeken Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, saçlarımıza iyi gelen besinleri sizler için açıkladı.

8.04.2019

Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yemelisiniz?

Tıpkı cilt gibi, saçınızın durumu sağlığın dışa dönük bir işaretidir. Her bir saç telini oluşturan hücreler için, belli başlı besin maddelerinin düzenli olarak alınmasını gerektirir. Aşağıdaki vitamin ve minerallerin doğru miktarlarda tüketilmesi saçların parlak, güçlü olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

13.03.2019

Saçlar neden dökülüyor?

Saçlar en az cildimiz kadar önem verdiğimiz yapılar. Aynı zamanda da pek özendiğimiz kozmetik aksesuvarlarımız!

26.07.2018

Yeşil eczane neden önemli

Sebze ve meyvelerin kendilerinde ürettikleri bazı doğal güçler bizim bedenimizde de aynı işlevleri üstlenebiliyorlar. Kimi kanser kalkanı, kimi mantar engelleyici, kimi güneş koruyucusu olan bu doğal mucizeleri bedenimize ne kadar çok kazandırırsak sağlığımız da o ölçüde güçleniyor.

8.05.2018

Neden fit olmalıyız?

Egzersizin, özellikle “aerobik” egzersizlerin (yani “kardiyo” çalışmalarının) bedene biyolojik, ruha duygusal pek çok fayda ve desteği var. Üstelik bu faydaların çoğu bilimsel olarak da net ve açık olarak gösterilmiş. Detaylar için buyurun...

12.10.2017

Hafızamız mı yoksa kafamız mı bozuk?

Son dönemde çok sayıda kişi konsantrasyon ve hatırlama sorunu yaşıyor. Acaba bir unutkanlık salgını mı var? Yoksa, sorun ne?

9.02.2017

Hazır ol vaktine estetik cerrahı

DOKTOR kardeşlerimizin “14 Mart Tıp Bayramı”nı idrak ettiği bu şifalı günde ters bir haber verip, neş’elerini kaçırmak istemiyorum ama konu beni adeta kaşıyor.

13.03.2016

Saçlarınız Cansızlaştı mı?

Bakım denildiğinde genellikle akla cilt bakımı geliyor. Oysa saçlarımız da bakım olmadan zamanla güçsüzleşir, cansızlaşır ve koparak dökülür.

8.02.2016

Genetik falınızda neler var?

Geliştirilen yeni testler sadece genetik hastalıkların tanısında değil, nasıl besleneceğiniz, ne tür egzersiz yapacağınız gibi konularda da yardımcı oluyor. Bütün mesele testlerde ortaya çıkabilecek sonuçlara bakarak “aşırı yorumlamalardan” kaçınmak ve testleri “ticari hedefler” gözeterek kullanmamak!

3.11.2015

Sağlıklı ve güzel saçlar için...

Birçok etmen saç tellerinin çıkma sıklığını, uzamasını, dökülme hızını etkileyebilir. Hayati önem taşımasa da fiziksel özelliklerimizin en önde gelenlerinden olduğu için saçımızın güzel görünmesi bizi yakından ilgilendirir.

24.11.2014

DAHA GÜÇLÜ VE DAHA SAĞLIKLI SAÇLAR

Gösteri dünyasının başarılı, güzel ve bakımlı kadınlarına baktığımızda aklımızda kalan saçları oluyor. Parlak, sağlıklı, güçlü ve oldukça gür saçlara sahip ünlülere hayran kalmıyor değiliz...

16.09.2014