MENÜ

Sağlık İksiri

Sağlık İksiri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık İksiri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 159 Sağlık İksiri haberi bulunmuştur.

Sağlık İksiri Haberleri

İlacım oldunuz

İlacım oldunuz

Ay-yıldızlılar Dünya Kupası'nda elde ettikleri üçüncülük nedeniyle layık görüldükleri Devlet Üstün Hizmet Madalyalarını dün Başkent'te Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den aldı.

9.10.2002Spor
İhtiyacımız Olan Demir

İhtiyacımız Olan Demir

Demirin faydalarını çocukluğumuzda Temel Reis'i izleye izleye öğrendik. Temel Reis gibi güçlü olmak için az mı ıspanak yedik küçüklüğümüzde... Ancak çocukken yediğimiz ıspanak erişkin yaşımıza yetmiyor. Peki siz vücudunuzun ihtiyacı olan demiri alıyor musunuz?

Kleopatra Aşısı Nedir Ne İşe Yarar

Kleopatra Aşısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kleopatra aşısını son dönemlerde daha sık duymaya başladık. Kleopatra aşısı nedir? Kleopatra aşısı ne işe yarar? Nasıl yapılır? Medikal Estetik Hekimi Dr. Biran Ekici konuyla ilgili tüm merak edilen soruları yanıtladı.

21.08.2019Kişisel Bakım
Cilt Güzelliğinin Sırrı: Kahvaltı

Cilt Güzelliğinin Sırrı: Kahvaltı

Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için önemli bir öğün. Kahvaltılarınızdan enerji ve güç veren bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, su, meyve suyu ve sütü eksik etmeyin...

19.02.2018Kişisel Bakım
Sadece birkaç  farklılığımız var, hepsi bu

Sadece birkaç farklılığımız var, hepsi bu

Kimi maruz kaldığı bakışlardan dolayı kendini eve kapatıyor, kimi bembeyaz olan saçını, kirpiğini, kaşını boyayarak kendini kamufle ediyor. Bilinen adıyla ‘albinolar’, daha doğru bir tanımla ‘albinizmli bireyler’… Hiçbirimizden farkları olmasa da cilde, saça ve gözlere rengi veren melanin pigmentinin onlarda eksik olması sonucu, dış görünüşleri nedeniyle toplumdan dışlanıyorlar. Kendisi de albinizmli olan Elif Nur Kayalar, ‘Kar Taneleri’ adlı belgeselle bizi albinizmli bireylerin bilinmeyen dünyasına çağırıyor. Belgesel vesile oldu, bu soruların yanıtını kendilerinden dinledik.

13.01.2018Hürriyet Pazar
Sağlık, iyi bir bağışıklık sistemi ile korunur

Sağlık, iyi bir bağışıklık sistemi ile korunur

Mevsim değişiklikleri ve özellikle ani ısı değişimleri bağışıklık sistemimizi zayıflatarak, en azından şaşırtarak, özellikle enfeksiyonlara kapı aralar. İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Danacı, kış aylarında düşen bağışıklık sistemimizi nasıl destekleyebileceğimizden bahsetti.

Prof. Dr. Ahmet Marankiden detoks form ve kadınlara özel tarifler

Prof. Dr. Ahmet Maranki'den detoks form ve kadınlara özel tarifler

Sağlığın, güzelliğin ve hatta mutluluğun sırrı doğada... Bitkiler, uzmanların yönlendirmesi doğrultusunda kullanıldıklarında toksin atımından depresyon tedavisine her konuda en önemli yardımcılarımız.

23.02.2016Magazin
Doğal Bakımlarla Saçlarınızı ve Cildinizi Güçlendirin

Doğal Bakımlarla Saçlarınızı ve Cildinizi Güçlendirin!

Sirkenin çok değerli bir sağlık ve güzellik iksiri olduğunu ya da bira ile saçlarınızın canlılık kazanacağını biliyor muydunuz? Ya sarı saçların mayonez ile parladığını. Tüm bunlara cevabınız "hayır" ise yazımıza bir göz atın. Vereceğimiz pratik bakımlarla cildiniz ve saçlarınızdaki değişikliği zamanla farkedeksiniz...

25.02.2015Kişisel Bakım
Beyaz Mucize Yoğurt

Beyaz Mucize Yoğurt!

Türk mutfak kültürünün Dünya mutfağına armağanı sofraların yasak olmayan hatta şart koştuğumuz beyaz mucizesi yoğurttan bahsetmek istiyorum...

Cilt güzelliğinin sırrı: Kahvaltı

Cilt güzelliğinin sırrı: Kahvaltı

Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için önemli bir öğün. Kahvaltılarınızdan enerji ve güç veren bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, su, meyve suyu ve sütü eksik etmeyin...

21.02.2014Kişisel Bakım
O yasak bu günah

O yasak bu günah

Can Yücel’in bir lafı var.Bayılıyorum…Kızına söylediği bir laf…Büyümeye başladığında… “Memelerini… Güle güle kullan!” diyor.

12.10.2013Gündem
Tarım Bakanlığı, Gergedan Boynuzunu teşhir etti

Tarım Bakanlığı, 'Gergedan Boynuzu'nu teşhir etti

Tarım Bakanlığı, piyasada cinsel gücü artırıcı ürünler olarak satılan taklit ürünleri teşhir etti. İşte bakanlığın teşhir ettiği o firmalar ve ürünleri:

24.07.2013Ekonomi
Bal masajının mucizevi etkisi

Bal masajının mucizevi etkisi

Sayısız faydası olan bal masajla hastalıkları iyileştiriyor...

Türkiye bunu tartışmalı

Türkiye bunu tartışmalı

Prof. Dr. Ahmet Turan Işık; “65 Yaş üstü nüfus hızla artıyor ‘Başarılı yaşlanma’ kavramı dikkate alınmalı!

10.02.2013Sağlık
Gülerek gençleşin

Gülerek gençleşin

Gülmenin insan üzerindeki etkilerini araştıran uzmanlar daha fazla gülen insanların daha uzun ve sağlıklı yaşadığına işaret ediyorlar. Peki araştırmalara göre gülmek bizi nasıl etkiliyor?

BU MASAJLA ŞİFA ARIYORLAR

BU MASAJLA ŞİFA ARIYORLAR

Günümüzde onlarca masaj türünün bulunduğunu ve bunların her birinin hayat iksiri olduğunu belirten terapist Hasan Kılıç, bilinen en eski Tibet terapilerinden olan bal masajının ise bir mucize olduğunu söyledi. Zayıflamada büyük fayda sağlayan, Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına iyi gelen bal terapisinin, fiziksel ve zihinsel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkları engelleyici iyi bir metod olduğunu hatırlatan Hasan Kılıç, "Bal masajı vücuda zindelik ve sağlık, cilde ise güzellik ve canlılık veren komple bir bakımdır. Bal masajını özellikle bel ve boyun fıtıklarında kullanılır. Sedye ile gelen birçok kişiyi hiç bir destek almadan evine gönderdik. Bal masajı vücuttaki ödemi dağıtır, kireçlemeyi giderir. Panik atak hastalıklarına da iyi gelir. Vücutta biriken yağları kırar ve kronik kas ağrılarını giderir" dedi. Kılıç ayrıca bal masajının mutlaka bir bilen tarafından yapılması gerektiğini aksi takdirde sakat kalma ihtimalinin olacağını belirtti. Turgay İPEK-ERZURUM-DHA

30.04.2012Haber
Kefir: Faydası saymakla bitmiyor

Kefir: Faydası saymakla bitmiyor

Kefir, sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir süt ürünüdür. Son yıllarda Avrupa ve Amerika'da yapılmaya başlanmış ve ülkemizde de sınırlı miktarda satışı yapılmaktadır.

Kartalkaya’nın eğlencesi yok, kayakçısı çok

Kartalkaya’nın eğlencesi yok, kayakçısı çok

Bolu'daki Kartalkaya, kayak sporuna gönül verenlerin 'eğlenceden çok gerçek kayak merkezi' diye tanımladıkları önemli bir kış turizmi bölgesi.

1.02.2010Seyahat

Yazar Sonuçları

Gerçek Detoks İçecekleri ve Zayıflama

Hava kirliliği, egzoz gazları, pestisitler, katkı maddeleri, ilaç metabolitleri gibi pek çok nedene bağlı olarak vücudumuzda kolaylıkla toksinlerden birikiyor. Bu tokisnlerden arınmak için, biraz araştırdığımızda önümüze sayısız detoks formülü çıkıyor. Hangisinin gerçekten işe yaradığını anlayabilmeniz için size çok önemli anahtarlar vereceğim bu yazımda…

25.01.2019

Hipotiroidi kısırlık nedeni mi?

Çocuk sahibi olmakta zorlanan çiftlerin tiroit hastalığı yönünden, özellikle de hiportiroidi bakımından dikkatle araştırılması gerekir. Tedaviyle tiroit hormon düzeyleri normale getirilen hastalarda üreme fonksiyonları normale döner.

14.12.2018

Ne kadar su içelim

“Bir günde kaç bardak su içmeliyiz?” Basit gibi görünse de bu mühim soruya yanıt vermek aslında zannedildiği kadar kolay değildir. Bu konuda da uzmanlar çok farklı rakamlar verir, farklı şeyler söyler.

15.08.2018

DHEA TAKVİYESİ BİR GENÇLİK PINARI MI?

Yaşlanan her kadında menopozla birlikte DHEA üretimi, neticede de testosteron üretimi azalır. Bu nedenle DHEA destekleri, “tüm hormonların anası” veya “gençlik pınarı” gibi çekici sloganlarla sunuluyor. Ama kontrolsüz kullanılırsa pek çok problemi de beraberinde getiriyor.

23.07.2018

Huzurlu ve keyifli bir hayat için; 80 öneri

Bugün önemli bir görevi yerine getirip önce oyumuzu kullanacak, sonrasında da evimizde neticeleri bekleme sürecine gireceğiz.

23.06.2018

Vay kereviz vay... Sen neymişsin be abi!

Batı’da hakkı teslim ediliyor ama biz ona yeni yeni ısınıyoruz. Bense büyük hayranıyım. Lezzetini geçtim; şifa deposu olması ve cinsel gücü artırıcı özelliği nedeniyle diğer sebzelerden ayrı bir yerde... Şimdi de tam mevsimi. Kerevizi bol bol yemekten hiç çekinmeyin.

10.02.2018

‘Hatice Teyze’ annesinin adıydı: Kendi organik yağında kavrulan müthiş girişimci Işıl Tan

YİNE o gün. Kadınların... Girişimci kadınların günü... Bugün Bodrum’a uzanıyoruz.

28.09.2017

Fazla mı abartıyoruz

Evet bazen fazlaca abartıyor, bir şeyin iyiliğini anlatırken de, kötülüğünden bahsederken de kantarın topuzunu kaçırıp iflah olmaz bir abartma şampiyonuna dönüşebiliyoruz.

31.03.2017

İyi ve uzun bir yaşam için 3 mühim soru

Ömür süresi için kimi “70 yeter, fazlası lükstür” kimi “Hakkımız en az 120 yıl” der... Kim ne derse, ne ümit ederse etsin, ömrün uzunluğu 3 kritik ‘belirleyici’ye bağlıdır... Peki bu üç kritik belirleyici nelerdir?

15.01.2017

Doğal güzellik hikâyeleri

Biz kadınların hayali her daim güzel görünmek. Ama bunun sadece makyajla olmadığı gerçeğine de vakıfız tabii ki. Güzellik uzmanlarının, diyetisyenlerin, dermatologların yıllardır anlattığı ve artık ‘kural’ haline gelmiş önerilerine bir kez daha göz atmakta fayda var.

8.05.2015

Emzirmenin mucizesi

Bu hafta röportaj yok.
İzninizle, ben de tatile çıkıyorum.

13.10.2013

Sağlık haberleri neden çelişkili?

Yumurtayı önce yasaklayıp sonra yeniden şifa kaynağı haline getiren, tereyağı için ‘kapınızdan sokmayın’ deyip şimdi ‘yeter ki abartmayın’ tavsiyesine geçen, ‘her gün bol bol meyve yiyin’ önermesini ‘özellikle tatlı meyvelerden uzak durun’ demeye başlayan uzmanlar bizimle dalga mı geçiyor, bizi her gün şaşırtmaktan keyif mi alıyorlar? İşte yanıtı...

23.06.2013

KENDİ HÜCRELERİNİZLE GENÇLEŞİN

Bu hafta konumuz son zamanlarda çok popüler olan ve halk arasında gençlik aşısı olarak bilinen “Fibrocell” yani Kök Hücre Tedavisi.

24.05.2013

Yaşlanmayı kabullenin

Hayatta biraz daha uzun kalabilmenin sırlarını merak ederiz. Konuyu fazlaca ciddiye alıp servet harcayanlar, işini gücünü bırakıp ömrüne ömür katma –Sezen Aksu “dünyaya kazık çakma” diyor- sevdasına düşenler de vardır. Bunlardan bazılarını ben de tanıdım, onlara aklım yettiğince doğruları anlatmaya çalıştım. O doğruların özeti şu oldu...

11.11.2012

Dikkat, savaşa gitmeden önce işemeyi unutmayın!

Aptalca ölümler -2 Dün başladığım saçma ölümler listesine bugün devam ediyorum

27.10.2012

Sarı tozlardan gelen güzellik

Polenin sağladığı mucizelerin farkında olan pek çok insan günlük yaşamından onu eksik etmiyor.

21.09.2012

Her şey daha iyi bir hayat için

Ömrümüz uzuyor! 1950’den sonra doğan biri iseniz ortalama 70-80 yıl yaşamanız bekleniyor. Bunu ben değil, istatistik bilimi söylüyor. Ne var ki sadece uzun ömürlü olmak yetmiyor. Yalnızca hayatta kalmak ve daha uzun yaşamak yeterli sayılmıyor!

23.05.2012

Anti-aging rüyası bitiyor

‘Biyolojik yaşımız’ eğer ‘nüfus kâğıdı yaşımız’dan daha gençse, daha güçlü, zinde, sağlıklı ve mutlu oluyoruz. İşte bu nedenle, biyolojik yaşlanmayı yavaşlatan ve genel olarak “anti-aging tıbbı” başlığı altında toplanan öneriler, 2000’li yılların başında tam olarak “patladı!”. Peki nedir bu anti aging? Yararlı mıdır yoksa zararlı mı?...

12.06.2011

Doğal gençlik kaynağı: Kefir

Faydalarını saymakla bitmeyen kefir, uzun yaşam ve gençleştirici özelliklerine paralel olarak, kadınlar için de bir güzellik iksiri.

4.04.2011

Ciltlere vitamin kokteyli

Yüksek konsantrasyonlu içerikleri, koruyucu ve gençleştirici özellikleri nedeniyle meyveler, kozmetik sektörünün yeni gözdesi oldu.

23.12.2010

İyi hayatın iksiri beyindedir

Neden bazıları daha altmışına gelmeden farklı hastalıklara yenik düşüp hayatını kaybederken bazıları neredeyse yüz yıldan fazla yaşıyor? Neden bazıları kolay kolay hastalanmazken diğerleri her ayın 3-5 gününü yatakta geçiriyor?

29.05.2010