MENÜ

Sadık Han

Sadık Han ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sadık Han haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 326 Sadık Han haberi bulunmuştur.

Sadık Han Haberleri

Trumptan tehdit: İşletmeleri, işleri ve parası gidecek

Trump'tan tehdit: İşletmeleri, işleri ve parası gidecek

ABD Başkanı Donald Trump, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerini tekrar kazanması durumunda Çin ile yapılacak ticaret anlaşmasının daha zorlu olacağını bildirdi.

3.09.2019Dünya
Londralılar tedirgin: 3’ü 24 saat içinde, 59 kişi bıçaklanarak öldürüldü

Londralılar tedirgin: 3’ü 24 saat içinde, 59 kişi bıçaklanarak öldürüldü

İngiltere’nin başkenti Londra’da 24 saat içinde 3 kişi bıçaklanarak öldürüldü. Londra polisi bir olaydan diğerine koştu. Yılbaşından bu yana bıçakla öldürülenlerin sayısı 59’a çıktı.

16.06.2019Avrupa
Trump yine Londra Belediye Başkanı Han’a yüklendi

Trump yine Londra Belediye Başkanı Han’a yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da Londra Belediye Başkanı Sadık Han ile ilgili "Londra’nın bir an önce yeni bir belediye başkanına ihtiyacı var. Han tam bir felaket ve daha da kötüye gidiyor.” ifadelerini kullandı.

16.06.2019Dünya
Öfke seli

Öfke seli

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere’ye ilk devlet ziyaretini gerçekleştirdiği başkent Londra, Trump karşıtı eylemlerle çalkalandı. On binlerce kişinin sokağa indiği gösterilerde İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn de konuşma yaptı.

5.06.2019Dünya
Son dakika... Trumptan İngilterede dikkat çeken açıklamalar

Son dakika... Trump'tan İngiltere'de dikkat çeken açıklamalar

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere gezisi nedeniyle Başbakan Theresa May ile görüştü. Trump görüşme sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

4.06.2019Dünya
Muhalefet öfke küpü

Muhalefet öfke küpü

ABD Başkanı Trump’ın İngiltere’ye ziyaretine 24 saat kala yaptığı açıklamalar ülke siyasetini karıştırdı. Muhalefetteki işçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, “Trump’ın İngiltere’nin yeni başbakanının kim olacağını belirlemeye çalışması demokrasimize yönelik kabul edilemez bir müdahaledir” dedi.

3.06.2019Dünya
Time Dergisi Yılın en etkili 100 ismini açıkladı

Time Dergisi "Yılın en etkili 100 ismini" açıkladı

Amerikan Time dergisi, "Yılın Etkili 100 ismi"ni açıkladı.

17.04.2019Dünya
İngiltere yeni yıla Brexit ve AB mesajlarıyla girdi

İngiltere yeni yıla Brexit ve AB mesajlarıyla girdi

İngiltere Başbakanı Theresa May, "2016’daki Brexit referandumu bölücü oldu ancak hepimiz ülkemiz için en iyisini istiyoruz ve 2019 farklılarımızı bir yana bırakıp birlikte ileri gideceğimiz yıl olabilir." dedi.

1.01.2019Dünya
İngiltere’de yeni referandum çağrısı

İngiltere’de yeni referandum çağrısı

Londra Belediye Başkanı Sadık Han, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılıp ayrılmayacağına yeni bir referandum düzenlenerek karar verilmesi çağrısında bulundu.

16.09.2018Dünya
Uber Londradaki hizmet lisansını geri kazandı

Uber Londra'daki hizmet lisansını geri kazandı

Alternatif taksi hizmeti veren Uber, İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösterebilmesi için gerekli hizmet lisansını, 15 ay süreyle geri aldı.

27.06.2018Ekonomi
Uber Londradaki hizmet lisansını geri kazandı

Uber Londra'daki hizmet lisansını geri kazandı

Telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber, İngiltere'nin başkenti Londra'da hizmet lisansını geri kazandı.

26.06.2018Dünya
Londra Belediye Başkanından hükümete PKK çağrısı

Londra Belediye Başkanı'ndan hükümete PKK çağrısı

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Belediye Başkanı Sadık Han, İngiltere’de hükümetin terör örgütü PKK’nın yararlandığı yasal boşlukları gidermesi gerektiğini söyledi.

1.06.2018Dünya
İngilterede yerel seçimlerde oy verme işlemi sona erdi

İngiltere'de yerel seçimlerde oy verme işlemi sona erdi

İngiltere'de yerel yönetimlerin belirlemesi için yapılan seçimde oy verme işlemi sona erdi.

3.05.2018Dünya
İngilizler yerel seçim için bugün sandığa gidiyor

İngilizler yerel seçim için bugün sandığa gidiyor

İngiltere'de seçmenler, yerel yönetimleri belirlemek için 150 seçim bölgesinde sandık başına gidiyor.

3.05.2018Dünya
Facebook ikisinin de hesabını kapattı

Facebook ikisinin de hesabını kapattı

Facebook, İngiltere’de İslam karşıtı aşırı sağcı grup Britain First’ün (Önce Britanya) sayfası ve grubun lideri Paul Golding ile yardımcısı Jayda Fransen’in kullanıcı hesaplarını kapattı.

14.03.2018Avrupa
Kebabın en iyileri bu listeden çıkacak

Kebabın en iyileri bu listeden çıkacak

Londra’da 12 Mart’ta yapılacak ‘Britanya Kebap Ödülleri’ için finalist kebap işletmelerin açıklanmasıyla geri sayım başladı.

8.02.2018Dünya
‘Suçsuzum’ derken suikastı itiraf etti

‘Suçsuzum’ derken suikastı itiraf etti

Londra’da yargılanan Darren Osborne, geçen yaz teravih namazından çıkanların üzerine sürülen aracı kendisinin kullanmadığını iddia etti. Bunun üzerine savcı, Osborne’un gözaltındayken verdiği ifadesinde ‘aracın kontrolünü direksiyon başındayken kaybettiğini’ söylediğini hatırlattı. Osborne, suçsuz olduğunu söylerken, ana muhalefet liderine suikast planını da itiraf etti.

31.01.2018Dünya
Trump’tan yardım istemişti

Trump’tan yardım istemişti

ABD Başkanı Donald Trump’ın İslamofobik videolarını paylaştığı aşırı sağcı grup ‘Britain First’ün (Önce Britanya) başkan yardımcısı Jayda Fransen gözaltına alındı.

15.12.2017Dünya
Trumpın Twitter arkadaşı gözaltına alındı

Trump'ın Twitter arkadaşı gözaltına alındı

ABD Başkanı Donald Trump'ın İslamofobik videolarını paylaştığı aşırı sağcı grup "Britain First"ün (Önce Britanya) başkan yardımcısı Jayda Fransen gözaltına alındı.

15.12.2017Dünya
Uber Londra’da yasadışı

Uber Londra’da yasadışı

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım birimi (TfL) telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber’in hizmet lisansının yenilenmeyeceğini açıkladı.

22.09.2017Ekonomi
Uber Londra lisansını kaybetti

Uber Londra lisansını kaybetti

Birleşik Krallık'ın başkenti Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım birimi (TfL) telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber’in hizmet lisansının yenilenmeyeceğini açıkladı.

22.09.2017Ekonomi
200 milyon sterlinlik proje iptal edildi

200 milyon sterlinlik proje iptal edildi

İngiltere’nin başkenti Londra’da Thames nehri üzerine inşa edilmesi planlan ‘Bahçe Köprü’ projesi iptal edildi.

16.08.2017Dünya
Londrada inanılmaz kurtarma operasyonu

Londra'da inanılmaz kurtarma operasyonu!

Londra'nın batısında bulunan Latimer Road'da 24 katlı bir bina alevler içinde kaldı. Gece saatlerinde başlayan yangın sabaha kadar sürdü. Bazı görgü tanıkları binadan atlayanlar olduğunu iddia etti. Olayda en az 6 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi yaralandı. Yangının patlayan bir buzdolabından kaynaklandığı düşünülüyor. Londra Belediye Başkanı Sadık Han, 'çok sayıda kişiye' ulaşılamadığını açıkladı.

14.06.2017Dünya
İngilterede ortalığı karıştıran Trump iddiası...

İngiltere'de ortalığı karıştıran Trump iddiası...

İngiliz basını ABD Başkanı Donald Trump'ın, İngiltere'nin başkenti Londra'ya planlanan ziyaretini belirsiz bir tarihe erteleme kararı aldığını yazdı. İngiliz The Guardian gazetesi, Trump'ın İngiltere Başbakanı Theresa May'i birkaç hafta önce telefonla arayarak 'Halk benim ziyaretimi destekleyene kadar gelmek istemiyorum' dediğini iddia etti. Ancak İngiltere hükümeti Trump'ın ziyaretinde herhangi bir değişikliğin olmadığını yazdı.

11.06.2017Dünya
Saldırıda hayatını kaybedenler için anma

Saldırıda hayatını kaybedenler için anma

İngiltere’nin başkenti Londra’da cumartesi gecesi yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenler, Londra Köprüsü yakınında düzenlenen programla anıldı.

6.06.2017Dünya
ABD Başkanı Trump: Siyasi doğruluğu bir tarafa bırakıp...

ABD Başkanı Trump: "Siyasi doğruluğu bir tarafa bırakıp..."

ABD Başkanı Donald Trump, "Siyasi doğruluğu bir tarafa bırakıp halkımızın güvenliğine bakmalıyız." dedi.

4.06.2017Dünya
Terör dehşeti yaşayan İngiltereden son dakika açıklaması...

Terör dehşeti yaşayan İngiltere'den son dakika açıklaması...

İngiltere, 22 Mayıs'taki Manchester saldırısının ardından bu kez başkentin merkezindeki Londra köprüsünde başlayan terör dalgasıyla sarsıldı. Saldırganlar önce insanları minibüsle ezdi, ardından turist bir mekanda bıçakla saldırdı. 3 saldırgan vurularak öldürüldü. Saldırılarda 7 kişi hayatını kaybetti, 48 kişi yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.. İngiltere Başbakanı Theresa May, yaptığı ilk açıklamada seçimlerin ileri bir tarihe alınması yönündeki baskılara rağmen, seçimlerin planlandığı gibi 8 Haziran tarihinde düzenleneceğini belirtti.

4.06.2017Dünya
Son dakika: İngilterede terör saldırısı Saldırganın adı açıklandı...

Son dakika: İngiltere'de terör saldırısı! Saldırganın adı açıklandı...

İngiltere'nin Manchester şehrinde ABD'li şarkıcı Ariane Grande'nin konser verdiği 'Manchester Arena'da yaşanan patlamada 22 kişi hayatını kaybetti, 59 kişi yaralandı. İngiltere polisi saldırının bir erkek tarafından yapıldığını açıklarken teröristin saldırı sırasında öldüğünü bildirdi. İngiliz polisi, saldırganın tek başına mı yoksa bir örgüte bağlı olarak mı hareket ettiğini araştırıyor. Reuters terör örgütü DEAŞ'ın saldırıyı üstlendiğini duyurdu. Saldırının baş şüphelisinin 22 yaşındaki Salman Abedi olduğu belirtiliyor.

23.05.2017Dünya
İki başkentten ekonomi ve turizmde işbirliği

İki başkentten ekonomi ve turizmde işbirliği

Londra ve Paris belediyeleri, yatırımların karşılıklı olarak kolaylaştırılması ve iki kent arasında ekonomik işbirliğini artırma kararı aldı.

29.03.2017Dünya
Merkel: Müslümanları zan altında bırakamazsın

Merkel: Müslümanları zan altında bırakamazsın

Alman ve İngiliz hükümetleri, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın bazı Müslüman ülkeler için getirdiği ABD’ye giriş yasağına tepki gösterdi ve uyarılarda bulundu.

29.01.2017Dünya
Avrupa’da kadınlar Trump’a karşı yürüdü

Avrupa’da kadınlar Trump’a karşı yürüdü

Avrupa’nın birçok kentinde çoğunluğu kadınlardan oluşan binlerce kişi, 20 Ocak’ta Barack Obama’dan görevi devralan yeni ABD Başkanı Donald Trump’ı protesto etmek için meydanlara çıktı.

22.01.2017Dünya
Trump karşıtı kadınlar sokağa indi

Trump karşıtı kadınlar sokağa indi

ABD'de başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump'ı dünyanın dört bir yanından kadınlar protesto etti. 'Women's march' adıyla gerçekleştirilen ve sayıları 600'ü bulan gösteriler Avustralya'dan Kenya'ya, Fransa'dan Hindistan'a kadar birçok ülkede düzenlendi. Protestoların merkezindeki ABD'de ise 2 milyonu aşkın kişinin sokak gösterilerine katıldığı bildirildi.

21.01.2017Dünya
Google 1 milyar sterlin harcayacak

Google 1 milyar sterlin harcayacak!

Teknoloji devi Google, İngiltere’nin başkenti Londra’da yeni merkezi için toplam 1 milyar sterlin yatırım yapacağını açıkladı.

16.11.2016Teknoloji
Londra metrosu hafta sonları 24 saat sefer düzenleyecek

Londra metrosu hafta sonları 24 saat sefer düzenleyecek

Dünyanın ilk metrosu olan 153 yıllık Londra metrosu, bu geceyarısından itibaren Central ve Victoria olmak üzere 2 hatta, hafta sonu boyunca 24 saat hizmet vermeye başlayacak.

19.08.2016Dünya
Londrada bıçaklı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

Londra'da bıçaklı saldırı: 1 ölü, 5 yaralı

İngiltere'nin başkenti Londra'da bıçaklı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Şok tabancasıyla etkisiz hale getirilen saldırgan, gözaltına alındı.

4.08.2016Dünya
Son anketin sonucu açıklandı

Son anketin sonucu açıklandı

Birleşik Krallık (İngiltere) bugün AB’de kalıp kalmama konusunda referandum gerçekleştiriyor. 46.5 milyon seçmenin bulunduğu İngiltere’de sandıktan ne sonuç çıkarsa çıksın AB açısından hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Oy verme işlemleri sürüyor. Sonucu yeni açıklanan son ankete göre, AB yanlıları yüzde 52'ye yüzde 48 ile önde. Bahis şirketleri ise İngiltere'nin AB'de kalma ihtimalini yüzde 86'ya yükseltti.

22.06.2016Dünya
Sadık Han ve Boris Johnson Türkiye konusunda tartıştı

Sadık Han ve Boris Johnson Türkiye konusunda tartıştı

İngiltere'de yarın yapılacak Avrupa Birliği referandumuna saatler kala, Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci konusu, birlikten ayrılma ile birlikte kalma taraftarları arasındaki tartışmada öne çıkan konular arasında yer almaya devam ediyor.

22.06.2016Dünya
İki farklı Avrupa

İki farklı Avrupa

İslamofobi’nin yükseldiği bir dönemde İşçi Partili Sadiq Khan, rakibine farkla Londra’nın ilk Müslüman Belediye Başkanı seçildi. PEGIDA kısa adıyla tanınan “Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar” diye ortaya çıkanların Müslüman düşmanlığını körükledikleri bir dönemde ise Muhterem Aras Almanya genelinde de ilk kez Müslüman bir Parlamento Başkanı oldu.İşte bu iki olgu ‘İki farklı Avrupa’ olduğunun göstergesidir.

20.05.2016Avrupa
İngilterede Irak soruşturması şeffaflaştırılacak

İngiltere'de Irak soruşturması şeffaflaştırılacak

İngiltere'de hükümetin, geçen hafta önümüzdeki bir yıl boyunca sürdürüleceğini ilan ettiği Irak savaşıyla ilgili soruşturmayı kamuya açık bir şekilde yapmaya hazırlandığı bildirildi.

22.06.2009Dünya
Final operasyonunda 12 yıl hapis istemi

"Final" operasyonunda 12 yıl hapis istemi

Konya'da polisin başlattığı “Final” adı verilen operasyonla ilgili olarak, aralarında Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, hastane yöneticileri ve Okyanus Taahhüt AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Argun'un da bulunduğu 45'i tutuklu 234 sanıkla ilgili iddianamenin kabul edildiği bildirildi.

20.02.2009Gündem
Pakistan’da bombacı izi

Pakistan’da bombacı izi

Londra’yı kana bulayan Pakistan asıllı İngiliz teröristlerden Muhammed Sadık Han (30) ve Şehzat Tanver’in (22) geçen Kasım ayında birlikte Pakistan’a gidip Karaçi, Lahor, Faysalabad ve Multan kentlerinde medrese eğitimi gördükleri ortaya çıktı.

19.07.2005Dünya
Medrese sancısı

Medrese sancısı

1980’li yıllarda CIA’nın, Sovyetler’e karşı yürürlüğe konulan ‘Yeşil Kuşak’ projesi çerçevesinde Pakistan’da finanse ettiği, ‘medrese’ diye anılan din okullarının kapatılması için Batı, baskı yapmaya başladı. Londra bombacılarından ikisinin medreseye gittiğinin ortaya çıkması, Batı tarafından ‘Bu okullarda terörist yetiştiriliyor’ suçlamalarına yol açtı.

19.07.2005Dünya

Yazar Sonuçları

Başkan Trump Büyükelçi’ye karşı

Başkan Trump “zerafet” ve “inceliğiyle” tanınan bir siyasetçi değil. Kendine göre, zaman zaman kabalaşabilen, bir yönetim şekli var.

16.07.2019

Trump’ın NATO zirvesi sonrası Avrupa temasları

NATO Brüksel Zirvesi beklendiği gibi olaylı geçti. Başkan Trump Zirveye “damgasını” vurdu. Brüksel Zirvesi sonrası Transatlantik arası ilişkiler çok daha karmaşık ve bölünmüş bir görüntü veriyor. Başkan Trump ile Başbakan Merkel arasındaki ilişkiler daha da gerilmiş, ABD ile Almanya arasındaki görüş ayrılıkları artık kamuoyu önünde tartışılır hale gelmiş durumda.

16.07.2018

Çocuklar için ideal bir şehir nasıl olmalı?

GEÇEN hafta erken çocukluk dönemine odaklanan Hollanda merkezli Bernard van Leer Vakfı Türkiye temsilcisi Yiğit Aksakoğlu ile sohbetimizin aktarmıştım.

10.07.2018

İslamofobik terör

LONDRA dikkat çekici terör saldırılarına maruz kalıyor. Son olarak “Müslümanları öldüreceğim” diye bağıran biri, teravih namazından çıkan kalabalığın üstüne araç sürdü, 1 ölü, 2’si ağır 10 yaralı var.

20.06.2017

Bu, ders olsun Cameron’a

BAŞBAKAN Cameron’ı merak ediyorum, ne düşünüyordur? ‘Bak ne iyi ettim Brexit’i oylatmakla’ diyor mudur?

24.06.2016

Kraliçe 90 yaşında 

KRALİÇE’nin 90. yaş günü tüm İngiltere’de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.

12.06.2016

Bak şu İngiliz’in ettiğine

KİM derdi ki gün gelecek bir Müslüman Londra’ya belediye başkanı seçilecek?

7.05.2016

Bir New Yorklu’nun otomobil sevmemesi için 10 NEDEN

Nasıl ki sigara içmek zaman içinde sosyal bir defoya dönüştüyse, gelişmiş kentlerde otomobil kullanmak da aynı akıbete uğrayacak. Herkes kaldırımını, metrosunu hazırlasın...

11.07.2009