MENÜ

Saç Ekimi

Saç Ekimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Saç Ekimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Saç Ekimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 314 Saç Ekimi haberi bulunmuştur.

Saç Ekimi Haberleri

Palandöken: Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”

Palandöken: "Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir gelişme gösteren sağlık turizmine yönelmeliyiz. Kongre, kültür, gastronomi, inanç turizmi gibi alternatif turizm alanlarını geliştirmeliyiz” dedi.

17.08.2019Ekonomi
Sağlık turistinin harcaması 2 bin doların üzerinde

Sağlık turistinin harcaması 2 bin doların üzerinde

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya sağlık turizmi için en çok Azerbaycan, Almanya, İngiltere, Gürcistan ve İran'dan turist geldiğini söyledi.

13.08.2019Ekonomi
Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelenlerin sayısı arttı

Sağlık turizmi için Türkiye’ye gelenlerin sayısı arttı

2019’un ilk yarısında sağlık ve tıbbi nedenlerle 364 bin yabancı Türkiye’ye geldi. Tecrübeli hekimleri, son teknoloji ekipmanları ve teknik yetkinliğiyle Türkiye, sağlık turizmi alanında dünyada öne çıkarken yıl sonuna kadar 1 milyon yabancının ağırlanarak rekor kırılması bekleniyor.

8.08.2019Ekonomi
Saç ekimi ve estetikten gelen para 1 milyar doları geçti

Saç ekimi ve estetikten gelen para 1 milyar doları geçti

Sağlık turizmi konusunda önemli adımlar atan Türkiye, son yıllarda özellikle saç ekimi ve estetik operasyonlarla da öne çıkmaya başladı.

3.08.2019Ekonomi
Türkiyede saç ekim ekonomisi 1 milyar doları geçti

Türkiye'de saç ekim ekonomisi 1 milyar doları geçti

Dünyada sağlık turizminde ilk 5'te yer alan Türkiye'de saç ekim ekonomisi geçen yıl 1 milyar doların üzerine çıktı.

30.06.2019Ekonomi
Günde 2 bin turist saç ekimine geliyor

Günde 2 bin turist saç ekimine geliyor

Son yıllarda sağlık turizminin lokomotifi saç ekimi oldu. Türkiye’nin bu alandaki hedefi ise 4 yıl sonra 20 milyar dolara ulaşmak. “Günde 2 bin kişi saç ekimi için Türkiye’ye geliyor” diyen DEİK Sağlık Komisyonu üyesi Servet Terziler, “Sadece saç ekimi değil estetik alanında da Türkiye önemli bir pazar. Avrupalılar Brezilya poposu yaptırmak için geliyorlar” dedi.

27.04.2019Ekonomi
Reytingler Afrika’dan

Reytingler Afrika’dan

Afrika’ya yönelik özel Türk kanalı Natural TV’nin Ankara stüdyolarından yaptığı İngilizce ve Fransızca yayınlar 22 ülkede 5 milyon eve ulaşıyor. Sunucular Ruanda, Gana ve Nijeryalı gençlerden oluşuyor. Ankara’daki stüdyolarında, bir buçuk yıl önce kurulan Natural TV’nin hikâyesini dinledik.

20.04.2019Gündem
Dünyada Türkiye zirveye oynuyor Avrupada birinci sırada

Dünyada Türkiye zirveye oynuyor! Avrupa'da birinci sırada

Dünyada kozmetik sektörünün büyüklüğü 460 milyar dolar. Kozmetik pazarı tüm dünyada yılda ortalama yüzde 10 büyüyor.

10.03.2019Ekonomi
Dokuzuncu şehir  hastanesi devrede

Dokuzuncu şehir hastanesi devrede

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9. şehir hastanesi olan ve hasta alımına bir ay önce başlayan Bilkent Şehir Hastanesi’ni gazetelerin Ankara Temsilcileri’ne anlattı.

9.03.2019Gündem
Türkiye turistlere şifa oldu

Türkiye turistlere "şifa" oldu

Geçen yıl 46 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayarak turizmde Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıran Türkiye'nin başarısına "sağlık turizmi" kapsamında gerçekleşen seyahatler de katkı sağladı.

16.02.2019Ekonomi
Gece kulübünde tanıştı otele davet ettiğine pişman oldu

Gece kulübünde tanıştı otele davet ettiğine pişman oldu

İstanbul’a saç ekimi için gelen Arap turist gece kulübünde tanışıp kaldığı otele davet ettiği erkek arkadaşı tarafından soyuldu.Beyoğlu, Şehit Muhtar Mahallesi Feridiye Caddesi’nde 8 Şubat Cuma günü meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti. Saç ektirmek için İstanbul'a gelen Arap turist yürüyüş yapmak için girdiği İstiklal Caddesi'nde eğlenmek için bir gece kulübüne girdi.Bir süre sonra Arap turist gece kulübünde bulunan bir erkekle tanışarak sohbet etmeye başladı. Daha sonra gece kulübünden çıkan ikili, Arap turistin kaldığı otele gitti. Geceyi otelde geçiren Arap turist sabah kalktığında arkadaşını yerinde göremedi. Telefonlarının da olmadığını fark eden Arap turist panikle cüzdanını kontrol etti. Cüzdanında bulunan bin doların da yerinde olmadığını gören turist durumu polise bildirerek yardım istedi.Arap turistin şikayeti üzerine harekete geçen ekipler otele ait güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler şüphelinin eşkalini belirleyerek harekete geçti.Soyulan turist ise ifadesi alınmak üzere Taksim Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

13.02.2019Haber
Gece kulübünde tanıştı otele davet ettiğine pişman oldu

Gece kulübünde tanıştı otele davet ettiğine pişman oldu

İstanbul’a saç ekimi için gelen Arap turist gece kulübünde tanışıp kaldığı otele davet ettiği erkek arkadaşı tarafından soyuldu.

13.02.2019Gündem
Şarkıcı Doğuş saç ektirdi... İşte son hali

Şarkıcı Doğuş saç ektirdi... İşte son hali

Şarkıcı Doğuş da saç ektiren ünlüler arasına katıldı. Operasyon sonrası gözlerinin altında morluklar oluşan Doğuş, 2. Sayfa programına konuştu.

5.02.2019Magazin
Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Dünyada sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin lider olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizin jeopolitik konumunu, yer altı kaynaklarını, sağlık kuruluşlarını ve sektörde yetişmiş insan gücünü sağlık turizmi için fırsata çevirmeliyiz. Son yıllarda atak yaptığımız sağlık turizminde lider ülke konumuna geçmeliyiz. Dünyada sağlık turizmi denince akla ilk Türkiye gelmeli" dedi.

26.01.2019Ekonomi
Sağlık turizminde hedef 20 milyar dolar

Sağlık turizminde hedef 20 milyar dolar

DİŞSİAD Başkanı Ali Çakır, küresel sağlık turizmi sektörünün 500 milyar dolar büyüklüğünde olduğunu ifade ederek, “Bu rakamın 2023’te iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Türkiye’nin bu büyük pastadan en az 20 milyar dolar alması gerekiyor. Ülkemize doğrudan döviz girişi açısından en kritik mesele” dedi.

17.12.2018Ekonomi
Bakan açıkladı:  Sağlık turizminden 1,5 milyar dolar gelir

Bakan açıkladı:  Sağlık turizminden 1,5 milyar dolar gelir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sağlık turizmi ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Bakan Koca açıklamasında "Bugüne kadar 1,5 milyar dolar, sağlık turizminden gelirimiz var, bunu yeterli görmüyoruz. Bizim sunduğumuz sağlık hizmetlerini bu fiyatlarla sunan başka bir ülke yok. Almanya'da 250-500 avroya kadar değişen MR fiyatının, Türkiye'deki SUT fiyatı 61 lira. Bizim bypass ameliyatlarımızın rakamları dünyayla kıyaslanamaz. En ucuz olan Hindistan'dan bile ucuz" şeklinde konuştu.    

29.11.2018Ekonomi
Yüzde 88.7 tipinden memnun

Yüzde 88.7 tipinden memnun!

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin 6 ilde yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de dış görünüşünden memnun olanların oranı % 88.7.

26.10.2018Gündem
Hedef 1 milyon turist

Hedef 1 milyon turist

Yazın verimli bir turizm sezonu geçiren Türkiye, havaların soğuması ile birlikte sağlık turizminde de oldukça hareketli günler yaşıyor. Verilere göre; sağlık turizmi kapsamında Türkiye'yi ziyaret edenlerin sayısı bu yılın ilk yarısında 274 bin 62'yi bulurken, 2018’in sonunda turist sayısının 1 milyon olması hedefleniyor.

22.10.2018Ekonomi
Kadınlarda saç dökülmelerini önlemek için ne yapılmalı

Kadınlarda saç dökülmelerini önlemek için ne yapılmalı?

Günümüzde hem erkek hem de kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan birisi saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olarak düşünülen saç dökülmesi sorunuyla artık kadınlar da karşı karşıya. Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli sebepleri olması nedeniyle doğru tanı konulması gerektiğini söyleyen Saç Bakım Uzmanı Serap Öztürk Niya, saç dökülmelerini önlemek için önerilerde bulundu.

15.10.2018Sağlık
Emina’dan yanıt yok

Emina’dan yanıt yok

Emina Jahovic, önceki gün Etiler’de bir kuaförden çıkarken görüntülendi.

15.10.2018Magazin
Fenomen dizi Türkiye’de

Fenomen dizi Türkiye’de

Yayınlandığı tüm ülkelerde reyting rekorları kıran “Suits”, Türk televizyonlarına uyarlanıyor.

14.10.2018Televizyon
Sakal ve Kaş ekimi de en az saç ekimi kadar popüler oldu | Doktor Bu Ne

Sakal ve Kaş ekimi de en az saç ekimi kadar popüler oldu! | Doktor Bu Ne?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu bu hafta sakal ve kaş ekimini anlatıyor...

Bir modern tıp mucizesi; Saç ekimi operasyonu

Bir modern tıp mucizesi; Saç ekimi operasyonu

Yüzyıllardır erkeklerin korkulu rüyasına haline gelen kellik problemi medikal yöntemler sayesinde bir sorun olmaktan çıkıyor. Dolayısıyla modern zamanların en önemli estetik müdahalelerin başında kuşkusuz saç ektirme operasyonu geliyor. Dünyayı etkisi altına alan saç ekimi operasyonunun kellik sorununu büyük oranda çözüme kavuşturduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Hatice Deniz YARDIMCI, konu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

28.09.2018Sağlık
Seyrek saça ekim yapılır mı

Seyrek saça ekim yapılır mı?

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, seyrek saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

27.09.2018Sağlık
Mısırlı ve Arap turistlerin tercihi: Türkiye

Mısırlı ve Arap turistlerin tercihi: Türkiye

Türkiye farklı birçok özelliğinden dolayı Mısırlı ve Arap turistler için cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini sürdürüyor.

7.08.2018Ekonomi
Bakan açıkladı Sağlıkta Alex desteği

Bakan açıkladı! Sağlıkta 'Alex' desteği

Bedelli torbasından hekimlere müjde çıktı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık turizmi için gelen yabancıların tedavilerinden sağlık çalışanlarına pay verilmesini getireceklerini belirterek, başarılı hekimleri Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex ile tanımladı. Gümüş “ “Hekimlerimizin 1000-1500’ü 20-25 yıl emek vermiş bir yere gelmiş hekimler. Onlara Alex’ler diyelim ve destekleyelim” dedi.

24.07.2018Ekonomi
Sağlık turizminde 268 kuruma yetki belgesi

Sağlık turizminde 268 kuruma yetki belgesi

SAĞLIK turizminde 50 milyar dolar gelir hedefi koyan Türkiye’ye yurt dışından tedavi amaçlı getirilecek turistler için 250 sağlık kuruluşu ve 18 acente, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı. Sağlık turizminde ilk sırayı saç ekimi, diş tedavisi, organ nakli ve estetik alıyor.

23.07.2018Ekonomi
Saç dökülmesi neden olur Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir

Saç dökülmesi neden olur? Saç ekiminde nelere dikkat edilmelidir?

Saç dökülmesi, ergenlik dönemini tamamlayan her erkeğin karşılaştığı problemler arasında yer alabilmektedir. Genetik problemler dolayısıyla ortaya çıkabilen saç dökülmesi, kadınlarda da karşılaşılabilen sorunlar olabilmektedir. Peki, saç dökülmesi neden olur? İşte, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ve saç kaybının bazı nedenleri

18.07.2018Gündem
Yabancıya sağlıkta  KDV istisnası

Yabancıya sağlıkta KDV istisnası

YABANCILARIN Türkiye’de alacağı sağlık hizmetlerinde uygulanacak KDV istisnasının detayları belli oldu.

2.07.2018Ekonomi
Göğüs kıllarından saç ekimi yapılabilir mi

Göğüs kıllarından saç ekimi yapılabilir mi?

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, kafa derisinde yeterli saç kökü bulunmayanlar için göğüs bölgesinden saç kökü alımını anlattı.

22.05.2018Sağlık
Sağlık turizminde payımızı artırmalıyız

"Sağlık turizminde payımızı artırmalıyız"

Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği Başkanı Dr. Mehmet Kanpolat, Türkiye'nin sağlık turizminden yıllık 2-3 milyar dolarlık pay aldığını belirterek, "Bu pay çok yetersiz. Sağlık turizminde payımızı artırmalıyız." dedi.

18.04.2018Ekonomi
Saç ekiminde DHI tekniğinin avantajları nelerdir

Saç ekiminde DHI tekniğinin avantajları nelerdir?

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, sizler için DHI saç ekimi tekniğinin avantajlarını anlattı.

7.02.2018Sağlık
‘Yatırımcıları mutlu edeceğiz’

‘Yatırımcıları mutlu edeceğiz’

Liv Hospital ve Medical Park hastanelerinin sahibi MLP Sağlık Hizmetleri’nde halka arz büyüklüğü beklentisi ise 1.5-1.8 milyar lira. Bu tek işlem geçen yılın tümünü geride bırakmaya aday.

29.01.2018Ekonomi
Aşk ve edebiyatla birleşen isyanın romanı

Aşk ve edebiyatla birleşen isyanın romanı

Merakla beklenen kitaplar listelerinin gediklilerinden ‘Dünyanın Sonundayız’, nihayet Türkçede. Üç kitaplık seriyi bu eseriyle başlatan Lidia Yuknavitch ile kitabın çevirmeni Tülin Er konuştu: “Sevgililerimizi, eşlerimizi, çocuklarımızı sevdiğimizi söylediğimiz kadar içten biçimde gezegeni de seversek neler olabilir? Kendimize anlattığımız hikâyeler her şeydir.”

18.01.2018Kitap Sanat
Saç ekimi istedi, kafasında bu çıktı

Saç ekimi istedi, kafasında bu çıktı!

Saç ekimiyle yeni bir görüntüye kavuşmak isterken kafasında ‘keloid’ denilen yara izi oluşan Samet Yıldız, savcılığa başvurdu. Olayla ilgili soruşturma açılırken, Yıldız “Her gören ikinci kez bakıyor kafama. Çocuklar bile korkuyor. Psikolojik olarak bunalıma girdim” dedi

25.12.2017Gündem
Mikro motor saç ekimi

Mikro motor saç ekimi

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki, mikro motor FUE saç ekimi tekniğinde kullanılan cihazlı bir saç ekim yöntemidir. Mikro motor yöntemi ile hem donör bölgeden saç kökü alımı hem de kelleşen alanlara ekilen saç miktarı çarpıcı bir şekilde artıyor.

21.11.2017Sağlık
Tıpta büyük değişim olacak

Tıpta büyük değişim olacak

10 yılda tıpta büyük bir değişim yaşanacağını belirten Florence Nightingale Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Cemşid Demiroğlu, “Biyoteknoloji ürünleri ilaçların yerini alacak. Moleküler genetik ve patoloji sayesinde kanser tedavisinde gelişme olacak” dedi.

25.10.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sağlık turizminde tren kaçmasın

 İZMİR, kapısında “Buraya ölüm giremez” yazan Bergama’daki dünyanın ilk hastanesi Asklepion’dan beri tarihin her döneminde sağlıkla iç içe oldu.

19.08.2019

Saç dökülmesi tedavisinde yenilikler

Saç dökülmesinin, birçok nedeni olabilir. Temel madde ve beslenme yetersizlikleri (Demir, B12 vitamini, folik asit, D3 vitamini, çinko), hormonal düzensizlikler (Troid ve androjenik hormonların bozuklukları), genetik ve çevresel faktörler, fiziksel ve kozmetik uygulamalar, kullanılan naslar, geçirilen hastalıklar bunlardan bazılarıdır.

19.01.2019

Saç ekiminde mikrocerrahinin avantajları

Saç dökülmesi, saçların zayıflaması ve incelmesi gibi farklı sebeplerden oluşan bir çeşit hastalıktır. Her yetişkinin, gün içerisinde 50 ila 100 tel arasında saçı dökülür. Saç dökülmesinde yaşanan artışı, sabahları yastığınızda ya da duştan sonra dökülen saçlarınızı kontrol ederek çok kolay anlayabilirsiniz.

10.11.2018

CHP’nin belediye başkan adaylarını açıklıyorum

- Seksen yedi CHP kulisçisi ile mavra çevirdim.

8.04.2018

Sütçü çocuk Türk ruhunu iyi okudu

SAF müminleri bir kere daha tufaya getirip 500 milyonla Uruguay’a uçan sütçü çocuk bana göre Türk ruhunu İngiliz casusu Lawrence kadar iyi okumuş...25.03.2018 23:06

25.03.2018