MENÜ

S 400

S 400 ile ilgili tüm haberleri, son dakika S 400 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün S 400 haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.586 S 400 haberi bulunmuştur.

S 400 Haberleri

Mey İçki CEOsu Yorgancıoğlu görevi bırakıyor

Mey İçki CEO'su Yorgancıoğlu görevi bırakıyor

Mey İçki CEO'su Galip Yorgancıoğlu görevinden ayrılıyor. Yorgancıoğlu, 2004 yılından bu yana Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde olan Mey İçki'nin CEO'su olarak görev yapıyordu. Yorgancıoğlu'nun görevini 1 Ekim itibari ile Mey İçki Satış Direktörü olan Levent Kömür’e devredeceği açıklandı.

6.09.2017Ekonomi
Hükümetten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı

Hükümet'ten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlileriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı.

17.07.2017Gündem
ABDden flaş S400 açıklaması: NATO tekniği...

ABD'den flaş S400 açıklaması: NATO tekniği...

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze sistemlerini satın alması konusunda anlaşmaya varması konusunda açıklamalarda bulundu. ABD'li Bakan, 'Bu sistemler hiçbir zaman NATO ile uyumlu olmayacak. Bu Türkiye'nin bağımsız biçimde vereceği bir karar' dedi.

15.07.2017Dünya
Yerli hava ve füze savunma sisteminde mutabakat imzalandı

Yerli hava ve füze savunma sisteminde mutabakat imzalandı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin kendi hava ve füze savunma sisteminin geliştirilmesi projesi kapsamında, Türk, Fransız ve İtalyan şirketleri arasında ilk mutabakatın imzalandığını açıkladı.

14.07.2017Gündem
Rusyadan flaş S400 iddiası: Anlaşma tamam, rakam belli oldu

Rusya'dan flaş S400 iddiası: Anlaşma tamam, rakam belli oldu

Türkiye'nin Rusya’dan 4 adet S-400 füze savunma sistemini satın almak için 2.5 milyar dolar ödeyeceği bildirildi. Anlaşmaya göre bir S-400 füze bataryasının Türkiye içinde üretileceği de öne sürüldü..

13.07.2017Dünya
Bakan Işık: TSKdan yeni ihraçlar olacak

Bakan Işık: TSK'dan yeni ihraçlar olacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa'da askerlerin zehirlenmesiyle ilgili 6 kişilik gıda kontrol komisyonunun açığa alındığını açıkladı. Olası Afrin operasyonu için 'Buraya bir operasyon yapmak gerekirse Türkiye bundan çekinmez' diyen Işık Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanması için 'Yakında yeni ihraçlar olacak. Her gün yeni isimler gelebiliyor bu açıdan sayı vermeyi uygun bulmuyoruz. Bu çalışmanın bakanlığımız bünyesinde, gün be gün yapılıyor' ifadesini kullandı. Yunanistan'ın Türk gemisine ateş açmasını sert bir dille Eleştiren Işık, 'Hiçbir gerekçe ticari gemiye, içinde silahın olmadığı gemiye ateş etmeyi mazur göstermez. Tabi Yunanistan'ın iç politikası biraz sıkıntılı. Onu biraz perdeleme gibi bir şey görüyorum' diye konuştu.

4.07.2017Gündem
Çantada terör, Rakka  ve S-400’ler olacak

Çantada terör, Rakka ve S-400’ler olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin ile uçak krizinin ardından son yedi aydaki dördüncü yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek. Ziyarette DEAŞ ve PYD/YPG gibi terör örgütlerine karşı işbirliği, Rusya’dan S-400 füze sistemi alımı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi görüşülecek.

8.03.2017Dünya
Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Işık hava savunma sistemi için "Acil ihtiyacımız için değişik ülkelerle görüşüldü, en yakın Rusya'nın S400 füzeleri görünüyor, görüşmelerde belli bir ilerleme sağlandı" diye konuştu.

22.02.2017Gündem
S-400ler Türkiye’nin radarında

S-400'ler Türkiye’nin radarında

Ankara, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde eksikliği bir kez daha hissedilen hava savunma sistemlerinin tedariği için düğmeye bastı.

21.02.2017Dünya
Rusyadan flaş S-400 açıklaması

Rusya'dan flaş 'S-400' açıklaması

Rus teknoloji şirketi Rostech, Rusya ve Türkiye arasında S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

20.02.2017Dünya
Türkiye ve Rusyadan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ve Rusya'dan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ile Rusya yeni ortak yatırım fonu kararı aldı. Rusya Başbakanı Medvedev, "Çeşitli projelere finansman sağlayacak ve üçüncü ülkelerde de ortak projeler üreteceğiz. Türk akımı gibi, bu proje zaten son derece detaylı. Önemli bir gelişmeyi kaydetmek istiyorum burada. Kısa bir süre önce Türk parlamentosu, hükümetler arası anlaşmayı onayladı. Sayın Cumhurbaşkanı da ilgili karara imza attı ve çok önemli bir gelişme bu. En yakın zamanda iş bu anlaşma, bizde de onay sürecinden geçecek ve süreç tamamlanacak" dedi.

6.12.2016Ekonomi
Türkiye NATO’yu zayıflatıcı hamle yapmaz

Türkiye NATO’yu zayıflatıcı hamle yapmaz

Hürriyet’e konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin Rusya ve Çin’in başını çektiği Şanghay 5’lisine katılması önerisiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Eminim ki Türkiye, ortak savunma anlayışını, 5’inci maddeyi, NATO birliğini zayıflatacak hiçbir şey yapmayacaktır.”

22.11.2016Dünya
Bakan Fikri Işıktan flaş hava savunma sistemi açıklaması

Bakan Fikri Işık'tan flaş hava savunma sistemi açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin hava savunma sistemi ihtiyacını gidermek için Rusya ile S400 savunma sistemleri üzerine görüşmeler yaptığını belirterek, farklı ülkelerle de bu konuda görüşmelerin sürdürüldüğünü söyledi.

18.11.2016Gündem
Suriyeye uçuş yok

Suriye'ye uçuş yok

Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinin sonuçları gün yüzüne çıkmaya başladı. Türkiye’nin Rus uçağını düşürdüğü 24 Kasım’dan beri tek bir Türk Hava Kuvvetleri uçağı Suriye hava sahasına geçmedi. Silahlı Kuvvetler’e ikinci bir siyasi direktif gelinceye dek geçilmemesi emri de verildi. ABD de Suriye uçuşlarını 10’da 1’e düşürdü. 24 Kasım’dan beri IŞİD’e yapılan etkili tek hava operasyonu, Rusya’yla koordinasyon içinde Fransa tarafından gerçekleştirildi.

8.12.2015Gündem
Milasta bin 6 yüz yıllık mezar bulundu

Milas'ta bin 6 yüz yıllık mezar bulundu

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde süren alt yapı çalışmaları sırasında bu kez M.S. 400’lü yıllara ait bir mezar bulundu. Mezarda yapılan kazı çalışmasında klasik döneme ait eserlere rastlandı.

2.07.2014Gündem
Milasta kanalizayon çalışması sırasında 1600 yıllık mezar bulundu

Milas'ta kanalizayon çalışması sırasında 1600 yıllık mezar bulundu

Muğla'nın Milas İlçesi'nde süren alt yapı çalışmaları sırasında bu kez M.S. 400'lü yıllara ait bir mezar bulundu. Mezarda yapılan kazı çalışmasında klasik döneme ait eserlere rastlandı. Milas Belediyesi tarafından başlatılan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce devam ettirilen altyapı çalışmaları sırasında yine tarihi esere rastlandı. Atatürk Bulvarı'nda süren kanalizasyon çalışmalarında yaklaşık 4.5 metre derinlikte iş makinesi çalışırken mermer parçası bulundu. Bunun üzerine bölgedeki çalışmalar durduruldu. Etrafı temizlenen mermerin mezar olduğu anlaşılınca Milas Müze Müdürlüğü tarafından hemen kurtarma kazı çalışması başlatıldı. Oktay ÇAYIRLI / MİLAS/DHA

2.07.2014Haber
Bakan Yılmaz: En iyi kararı verdik

Bakan Yılmaz: En iyi kararı verdik

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, her ülkenin kendi ürettiği füze sistemini ihraç etmek isteyeceğini anlatırken, ABD Savunma Bakanı ve NATO Genel Sekreteri’nin yaptığı açıklamalara ilişkin, "Türkiye’nin önceliklerini dikkate alarak, her ulusun, her milletin bir egemenlik hakkına dayanarak vermiş olduğu bir karardır. En iyi kararı verdik, en iyisinin bu olacağına inanıyoruz" dedi.

12.10.2013Gündem

Yağmur ormanlarına gizlenmiş Maya kenti Tikal

Guatemala’da bulunan Tikal, Mayalardan günümüze kalmış en önemli arkeolojik alanlardan biri. Bu görkemli uygarlığın dini merkezlerinden biri olan Tikal piramitlerle, gösterişli anıtlarla donatılmış. Yağmur ormanlarının arasına gizlenmiş Tikal, ziyaretçilerini geçmiş çağlara götürürken doğal hazinelerle de tanıştırıyor. Okurumuz Attila Atasoy izlenimlerini yazdı.

12.05.2013Seyahat
‘Gandi tarzı’ inovasyon kalıcı üstünlük sağlıyor

‘Gandi tarzı’ inovasyon kalıcı üstünlük sağlıyor

İnovasyon (yenilikçilik) rekabette bir adım önde olmak için en önemli etkinlik olacak. Bir şirkette inovasyon aşkı biterse bütün gelişme ve büyüme heyecanı da biter. Ama şimdi ‘Batı tipi’ değil ‘Gandi tarzı’ inovasyon öne çıkıyor.

14.10.2012Ekonomi
KAYIP KENT BULUNDU

KAYIP KENT BULUNDU

Ankara'nın Güdül İlçesi'ne bağlı Çağa Beldesi Çağabey Mahallesi Sarıkaya mevkiinde başlatılan kazılarda bir kayıp kent daha bulundu. Ortaya çıkarılan kalıntıların kilise ve bölgenin piskoposluk merkezi Mnizos şehri olduğu tahmin ediliyor.Çağa beldesinde 2003 yılında yapılan kazı çalışmalarında Roma hamamı olduğu belirtilen kalıntıların M.S. 400'üncü yıllara ait olduğu tahmin edilen Kilise, bölgenin ise dönemin önemli piskoposluk merkezlerinden biri olan mnizos şehri olduğu tahmin ediliyor. Kültür Bakanlığı'nın mali desteği ve Çağa belde belediyesinin katkılarıyla Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdürü Melih Arslan başkanlığında kazı çalışmaları başlatıldı.Kemal ÇELEN/GÜDÜL/DHA

4.07.2012Haber
New York’ta ‘şov’ zamanı

New York’ta ‘şov’ zamanı

Amerika’nın New York şehrinde düzenlenen ve 7 Nisan’da kapılarını otomobilseverlere açacak uluslararası New York Otomobil Fuarı 15 Nisan’a kadar sürecek.

5.04.2012Ekonomi
Otomotiv elektriğe yöneldi ‘sıfır emisyon’a yaklaştı

Otomotiv elektriğe yöneldi ‘sıfır emisyon’a yaklaştı

Popular Science Dergisi tarafından belirlenen, teknolojideki en heyecan verici gelişmeler arasında yer alan ‘Otomotiv Yenilikleri’ içinde, Japon otomobil üreticisi Nissan tarafından geliştirilen ‘Leaf’ isimli tamamen elektrikle çalışan otomobil öne çıktı. Otomotiv kategorisinde, en beğenilen 9 buluşu belirleyen dergiye göre, Nissan’ın 2010’da satışa çıkaracağı elektrikli otomobili Leaf, tam dolu lithium-ion pilleri sayesinde 160 kilometrelik bir menzile ulaşabiliyor. Seri üretim ilk elektrikli otomobil olduğu belirtilen araç, oldukça yüksek çekiş gücüne sahip. Sıfır emisyon değerine sahip olmasının yanı sıra sessize yakın çalışma prensibi sayesinde de çevreci yönünü vurgulayan araç, fütüristik iç mekanı ve geniş bagaj hacmiyle de dikkat çekiyor.

24.12.2009Ekonomi
4 litre benzinle 350 km gidiyor

4 litre benzinle 350 km gidiyor

Los Angeles'da başalayan "Auto Show 2009" otomobil fuarında çevreci araçlar dikkat çekiyor.

4.12.2009Ekonomi
3.5 LİTRE İLE 350 KM YAPAN ARABA

3.5 LİTRE İLE 350 KM YAPAN ARABA

Yılın son otomobil fuarı olan 'Los Angeles Auto Show 2009' başladı. 30'dan fazla araç Los Angeles'ta ilk kez dünya ve Amerika piyasasında görücüyeçıkıyor. Bu sene Los Angeles otomobil fuarına ilk kez Ferrari ve Lamborghini katılmadı bu da kulislerde ekonomik krizin bu şirketleri etkilediğine dair söylentiler çıkardı. Volkswagen 'in turbo dizel hybrid arabası "L1"in, bir galon benzinle 170 mil gidebildiği ve bunun büyük bir rekor olduğunu söyleniyor. Mercedes-Benz'in yeni s400 hybrid en çok ilgi gören lüks arabalar kategorisindeydi

4.12.2009Ne Oluyor
Mercedes’in konsepti ölüme meydan okuyor

Mercedes’in konsepti ölüme meydan okuyor

Otomotiv sektöründe güvenlik sistemlerine ayrılan kaynak büyüdükçe, trafik kazalarındaki kayıplarda önemli azalmalar yaşanıyor. Bu noktada Volvo’nun ’kazalarda sıfır yaralanma’ vaadiyle 2020 yılına kadar üretimine başlamayı planladığı modelin ardından şimdi de Mercedes-Benz, yolcu güvenliğini en üst düzeyde sağladığı ’ESF 2009’ isimli konsept bir model üzerinde çalışıyor.

16.06.2009Gündem
Rusya: Türkiye bizden silah almaya hazırlanıyor

Rusya: "Türkiye bizden silah almaya hazırlanıyor"

RUSYA Silah İhracatı Kurumu, Türkiye'nin Rusya’dan silah almaya hazırlandığını açıkladı.

16.02.2009Dünya
Turkeys smoking ban to boost NRT market

Turkey's smoking ban to boost NRT market

The nicotine replacement therapy (NRT) market is expected to grow dynamically in Turkey after the introduction of an extensive smoking ban in most enclosed areas such as taxis, ferries and shopping malls, Hurriyet daily reported.

20.05.2008Gündem
Türkiye savunma sistemi alıyor

'Türkiye savunma sistemi alıyor'

İran'ın Şahab füzelerinin Türkiye'yi de kapsadığını yazan Defence News dergisine göre 'Türkiye savunma sistemi alıyor'.

6.05.2008Dünya
Göztepe artık Altınbaş Holdingin

Göztepe artık Altınbaş Holding'in

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) İstanbul Esenler'deki binasında yaptığı ihalede, İzmir'in 82 yıllık köklü çınarı Göztepe'yi Altınbaş Holding'e ait Assos Mağazacılık ve Sportif Hizmetler A.Ş., 1 milyon 305 bin YTL'ye aldı.

20.08.2007Futbol
ABDli şirket Türkiyeye füze savunma sistemi satmayı önerdi

ABD'li şirket Türkiye'ye füze savunma sistemi satmayı önerdi

ABD'nin Lockheed Martin şirketi, Türkiye'nin karadan karaya atılan füzelere karşı savunma konusundaki ihtiyaçlarının karşılanması için, Patriot sistemlerinin daha ilerletilmiş modeli olan PAC-3 füze savunma sistemi satmayı önerdi.

24.08.2006Gündem
Maksikada 1500 yıllık piramit bulundu

Maksika'da 1500 yıllık piramit bulundu

Meksika'nın başkenti Mexico City'de, 1500 yıllık büyük bir piramit bulundu.

5.04.2006Gündem
İranda kükürt yüklü trende patlama: 200 ölü, 350 yaralı

İran'da kükürt yüklü trende patlama: 200 ölü, 350 yaralı

İran'da Nişabur kentinde kimyasal madde dolu bir trende meydana gelen patlamada, vali ve belediye başkanının da arasında bulunduğu 200'den fazla kişi öldü, 350 kişi yaralandı. 150 vagondan oluşan trendeki patlamada ölenlerin çoğunun yardıma koşanlar ve itfaiye erleri olduğu bildirildi. 70 kilometre uzaktan hissedilen patlamada 5 köy haritadan silindi, enkaz altında çok sayıda insan var.

18.02.2004Dünya
İranda trende patlama: 295 ölü, 400 yaralı

İran'da trende patlama: 295 ölü, 400 yaralı

İran'da Nişabur kentinde kimyasal madde taşıyan 150 vagonluk trende patlama sonucu 5 köy haritadan silindi, enkaz altında çok sayıda insan var.

18.02.2004Dünya
Bursada uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı

Bursa'da, polis tarafından düzenlenen operasyonda 61 gram bonzai, 60 gram metamfetamin, bir miktar esrar ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği tespit edilen bin 400 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan 15 şüpheliden 3'ü 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

10.10.2019Gündem
Bursada uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı

BURSA'da, polis tarafından düzenlenen operasyonda 61 gram bonzai, 60 gram metamfetamin, bir miktar esrar ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği tespit edilen bin 400 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan 15 şüpheliden 3'ü 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

10.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Büyüleyici şehir: Amsterdam

Bir rüyanın içindeyim. Her biri lezzetli birer pastaya benzeyen evlerin arasında umarsızca yürüyorum. Bütün yollar, birbirine paralel uzanan kanallar arasında, vücudumun alışık olmadığı salgıları salgılayarak yürüyebilme özgürlüğümün keyfini çıkartıyorum. Gerçek olamayacak kadar masalımsı mimarisi, her daim hareketli caddeleri, rengarenk lale bahçeleri ve tarihi yel değirmenleriyle büyüleyici bir şehir. İşte Amsterdam...

12.09.2017

Erdoğan’a YPG için Amerikan sözü

Üst düzey kaynağıma göre ABD Savunma Bakanı James Mattis, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Endişelenmeyin” demiş, “YPG ile ittifakımız tercihten değil, mecburiyetten, IŞİD bitince o da bitecek”. “İnandınız mı?” diye sordum, “Bekleyip göreceğiz” dedi.

23.08.2017

'S-400' ne getirir, ne götürür?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İmzalar atıldı” açıklamasından sonra “S400 tartışması” yeniden alevlendi.

26.07.2017

Abdullah Gül ’biz’ parantezinde

BİR bildiğimiz yüzde 47 var. AKP’nin 2007 Temmuz’unda aldığı oy oranı.

Bir de, bilmediğimiz yüzde 47 var. Bu bilmediğimiz yüzde 47 tam ibretlik hikaye. Hikaye içinde hikaye.

23.03.2009

Işte Ankara’nın zenginler kulübü

Türkiye’de ekonominin yüzde 65’ini hizmet, yüzde 25’ini sanayi, yüzde 10 kadarını ise tarım sektörü oluşturuyor. Ankara’da ise bu oran biraz farklı. Hizmet sektörü yüzde 83 ile başı çekerken, sanayi sektörü yüzde 13’lük bir payla çok gerilerde kalıyor.

1.09.2007