MENÜ

S 400

S 400 ile ilgili tüm haberleri, son dakika S 400 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün S 400 haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.531 S 400 haberi bulunmuştur.

S 400 Haberleri

Bozdağ: FBI araştırma başlattı ama...

Bozdağ: FBI araştırma başlattı ama...

Başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, "ABD, FETÖ'yü koruyor ve kullanmaya çalışıyor. Onlara sesleniyorum. Türkiye'ye karşı kullanamazsınız. Onlar kullanışlı malzeme vasfını kaybetti. FBI araştırma başlattı ABD'deki faaliyetlerine ilişkin. Ama biz Türkiye'deki darbe girişimine karşı soruşturma başlatsın istiyoruz" dedi.

6.06.2018Gündem
Yeni çağın ilk harcı

Yeni çağın ilk harcı

10 bin kişiye istihdam sağlayıp enerji ihtiyacımızın yüzde 10’unu tek başına karşılayacak Akkuyu Nükleer Güç Santralı için temel atıldı. Türkiye’yi yeni bir çağa taşıyacak santralın temelini birlikte atan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, 20 milyar dolar yatırımla 2023’te hayata geçirilecek santralın açılışını da birlikte yapmak için sözleşti.

3.04.2018Ekonomi
Son dakika... Erdoğan ve Putinden önemli açıklamalar: O defteri kapattık

Son dakika... Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar: O defteri kapattık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya lideri Vladimir Putin ile görüştü. Görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşme sonrasında Erdoğan ve Putin ortak basın açıklaması yaptı. S-400 konusuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan "S-400 anlaşmasını yaptık, o defteri kapattık, bitti o iş." derken, Putin ise, "S-400'lerin Türkiye'ye teslimat sürelerini azaltmaya karar verdik." ifadelerini kullandı. Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihinin öne çekilerek Temmuz 2019'a alındığını bildirdi.

3.04.2018Gündem
Putinin şifreleri

Putin'in şifreleri

Rusya’da görev yapan iki Türk gazetecinin Putin’in hayatını yazdığı kitap yayımlandı. Üçlü zirve için yarın Türkiye’ye gelecek olan Rusya Liderinin yaşamı ilginç öykülerle dolu. Cenk Başlamış ve Okay Deprem’in kaleme aldığı ‘Rusya’yı Ayağa Kaldıran Lider’ Türkçe yazılmış ilk Putin kitabı olma özelliği de taşıyor. İki gazeteciyle hem kitabı hem de Türkiye-Rusya ilişkilerini konuştuk.

1.04.2018Gündem
Bu dengelerde  hiç kimse Türkiye’yi  kaybetmek istemez

"Bu dengelerde hiç kimse Türkiye’yi kaybetmek istemez"

20 Ocak’ta başlayan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 64’üncü gününde Afrin’de tam kontrol sağlandı. Hükümet yetkilileri sırada Sincar ve Menbiç olduğunu dile getiriyor. Amerikan sözcüsü ise “Menbiç’ten çekilmeyiz” açıklaması yapıyor. Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’e göre Menbiç meselesi uzlaşıyla biter, ancak Irak’ta durum farklı... Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği, terörle mücadele, küresel ekonomi savaşları ve bugün Varna’da masaya yatırılacak Türkiye- Avrupa Birliği görüşmelerini Özülker ile konuştuk.

25.03.2018Gündem
Erdoğandan flaş ittifak açıklaması: Güle güle demekten başka bir şey elimizden gelmez

Erdoğan'dan flaş ittifak açıklaması: 'Güle güle' demekten başka bir şey elimizden gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan ittifak konusuyla ilgili olarak, "İttifakta olmasını arzu ettiğimiz partiler kendilerine başka bir yol arkadaşı seçiyorsa onlara da 'Güle güle' demekten başka bir şey elimizden gelmez" dedi.

6.03.2018Gündem
Erdoğan, ABDnin teklifini açıkladı

Erdoğan, ABD'nin teklifini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’yi kapsayan Afrika turunun Dakar durağında kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Sayın Putin’e, ‘Doğu Guta’dan tahliye edilenleri biz ülkemize alalım, tedavilerini yapalım’ dedim. Olumlu yaklaşım gösterdi ama maalesef bu yönde mesafe kat edilmedi. Tahliye edilenlerin Şam’a gönderildiği haberleri var. Şam’a gönderilmiş olmaları, ejderhaya teslim edilmeleri anlamına gelir” dedi. Erdoğan, soruları şöyle yanıtladı:

2.03.2018Gündem
Bakan Çavuşoğlu, ABD ile Türkiye arasında alınan kararı açıkladı

Bakan Çavuşoğlu, ABD ile Türkiye arasında alınan kararı açıkladı

Ankara'da bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, "İlişkilerimizi normalleştirme konusunda bir anlayışa vardık" dedi. Sorunların çözümü için yeni mekanizmalar oluşturulacağını ve ilk toplantının mart ayı ortasında yapılacağını belirten Çavuşoğlu, "YPG buradan (Menbiç'ten) çıktıktan sonra ABD ile güvene dayalı adım atabiliriz ama önce YPG'nin buradan çıkması lazım" derken, Tillerson ise Menbiç ile ilgili Türkiye'ye verilen sözler üzerinde çalışacaklarını, bunun öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

16.02.2018Gündem
Faiz lobisine mi çalışacağız

Faiz lobisine mi çalışacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2017 bilançoları gelmeye başlayan bankaların kârları üzerinden yeniden faiz eleştirisi yaptı. Erdoğan, bir bankanın 6 küsur milyar lira net kâr ettiğini söyleyerek “Biz bu faiz lobisine mi çalışacağız? Merkez Bankası’nın aktif olması gerekiyor” dedi.

6.02.2018Ekonomi
Erdoğandan Avrupaya terör tepkisi

Erdoğan'dan Avrupa'ya terör tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalyan La Stampa gazetesine verdiği mülakatta, "PKK örneğinde AB ve her üye ülke tarafından terör örgütü ilan edilmiştir ancak sonra bakıyorsunuz bir grup PKK paçavralarıyla Avrupa Parlamentosuna giriyor. Bunlar olmaması gereken şeyler. Bir taraftan Avrupa bu örgütü yasaklarken, diğer taraftan bunların sembollerini parlamentoya sokan parlamenterler var." dedi.

4.02.2018Dünya
Afrindeki Zeytin Dalı harekatı nasıl gidiyor Abdullah Ağar yorumladı

Afrin'deki 'Zeytin Dalı' harekatı nasıl gidiyor? Abdullah Ağar yorumladı

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, terör örgütü YPG işgali altındaki Afrin'e yönelik 'Zeytin Dalı' harekatını yorumladı... İşte Ağar'ın görüşleri:

21.01.2018Gündem
Rus askeri Türkiyeye konuşlanacak mı.. Bakan açıkladı

Rus askeri Türkiye'ye konuşlanacak mı?.. Bakan açıkladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "S 400 konusunda sorun yok. Detayların konuşulması gerekiyor. Bu hafta içinde imzalanabilir" ifadelerini kullandı.

14.12.2017Gündem
S-400 işlemi tamamlandı ilk teslimat 2019da

S-400 işlemi tamamlandı ilk teslimat 2019'da

MİLLİ Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Meclis’teki 2018 bütçe sunumunda özetle şu değerlendirmeleri yaptı:

22.11.2017Gündem
Bakandan bedelli askerlik sorusuna yanıt

Bakandan bedelli askerlik sorusuna yanıt

Milli Savunma Bakanı Canikli bedelli askerlikle ilgili "Şu anda hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil" ifadesini kullandı.

22.11.2017Gündem
Erdoğan: Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Erdoğan: Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO skandalı için konuştu: "Daha dün Norveç'teki NATO tatbikatında sergilenen terbiyesizliği takip ettiniz. Bazı yanlışları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da öyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği NATO içinde varlığını bir süredir takip ettiğimiz çarpık bir bakışın dışavurumu olarak anlıyoruz."

18.11.2017Gündem
AK Parti Sözcüsü Ünaldan Gökçek açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Gökçek açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasını değerlendirdi. Mahir Ünal, "Melih Bey ile olan yol arkadaşlığımız devam ediyor" dedi.

29.10.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan heykelinin yapılmasına tepki: Çok üzüldüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heykelinin yapılmasına tepki: 'Çok üzüldüm'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, "Bazı belediyelerimiz şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler. " diye konuştu.

13.09.2017Gündem
Mey İçki CEOsu Yorgancıoğlu görevi bırakıyor

Mey İçki CEO'su Yorgancıoğlu görevi bırakıyor

Mey İçki CEO'su Galip Yorgancıoğlu görevinden ayrılıyor. Yorgancıoğlu, 2004 yılından bu yana Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde olan Mey İçki'nin CEO'su olarak görev yapıyordu. Yorgancıoğlu'nun görevini 1 Ekim itibari ile Mey İçki Satış Direktörü olan Levent Kömür’e devredeceği açıklandı.

6.09.2017Ekonomi
Hükümetten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı

Hükümet'ten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlileriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı.

17.07.2017Gündem
ABDden flaş S400 açıklaması: NATO tekniği...

ABD'den flaş S400 açıklaması: NATO tekniği...

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze sistemlerini satın alması konusunda anlaşmaya varması konusunda açıklamalarda bulundu. ABD'li Bakan, 'Bu sistemler hiçbir zaman NATO ile uyumlu olmayacak. Bu Türkiye'nin bağımsız biçimde vereceği bir karar' dedi.

15.07.2017Dünya
Yerli hava ve füze savunma sisteminde mutabakat imzalandı

Yerli hava ve füze savunma sisteminde mutabakat imzalandı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin kendi hava ve füze savunma sisteminin geliştirilmesi projesi kapsamında, Türk, Fransız ve İtalyan şirketleri arasında ilk mutabakatın imzalandığını açıkladı.

14.07.2017Gündem
Rusyadan flaş S400 iddiası: Anlaşma tamam, rakam belli oldu

Rusya'dan flaş S400 iddiası: Anlaşma tamam, rakam belli oldu

Türkiye'nin Rusya’dan 4 adet S-400 füze savunma sistemini satın almak için 2.5 milyar dolar ödeyeceği bildirildi. Anlaşmaya göre bir S-400 füze bataryasının Türkiye içinde üretileceği de öne sürüldü..

13.07.2017Dünya
Bakan Işık: TSKdan yeni ihraçlar olacak

Bakan Işık: TSK'dan yeni ihraçlar olacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa'da askerlerin zehirlenmesiyle ilgili 6 kişilik gıda kontrol komisyonunun açığa alındığını açıkladı. Olası Afrin operasyonu için 'Buraya bir operasyon yapmak gerekirse Türkiye bundan çekinmez' diyen Işık Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanması için 'Yakında yeni ihraçlar olacak. Her gün yeni isimler gelebiliyor bu açıdan sayı vermeyi uygun bulmuyoruz. Bu çalışmanın bakanlığımız bünyesinde, gün be gün yapılıyor' ifadesini kullandı. Yunanistan'ın Türk gemisine ateş açmasını sert bir dille Eleştiren Işık, 'Hiçbir gerekçe ticari gemiye, içinde silahın olmadığı gemiye ateş etmeyi mazur göstermez. Tabi Yunanistan'ın iç politikası biraz sıkıntılı. Onu biraz perdeleme gibi bir şey görüyorum' diye konuştu.

4.07.2017Gündem
Çantada terör, Rakka  ve S-400’ler olacak

Çantada terör, Rakka ve S-400’ler olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin ile uçak krizinin ardından son yedi aydaki dördüncü yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek. Ziyarette DEAŞ ve PYD/YPG gibi terör örgütlerine karşı işbirliği, Rusya’dan S-400 füze sistemi alımı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi görüşülecek.

8.03.2017Dünya
Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Işık hava savunma sistemi için "Acil ihtiyacımız için değişik ülkelerle görüşüldü, en yakın Rusya'nın S400 füzeleri görünüyor, görüşmelerde belli bir ilerleme sağlandı" diye konuştu.

22.02.2017Gündem
S-400ler Türkiye’nin radarında

S-400'ler Türkiye’nin radarında

Ankara, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde eksikliği bir kez daha hissedilen hava savunma sistemlerinin tedariği için düğmeye bastı.

21.02.2017Dünya
Rusyadan flaş S-400 açıklaması

Rusya'dan flaş 'S-400' açıklaması

Rus teknoloji şirketi Rostech, Rusya ve Türkiye arasında S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

20.02.2017Dünya
Türkiye ve Rusyadan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ve Rusya'dan ortak yatırım fonu kararı

Türkiye ile Rusya yeni ortak yatırım fonu kararı aldı. Rusya Başbakanı Medvedev, "Çeşitli projelere finansman sağlayacak ve üçüncü ülkelerde de ortak projeler üreteceğiz. Türk akımı gibi, bu proje zaten son derece detaylı. Önemli bir gelişmeyi kaydetmek istiyorum burada. Kısa bir süre önce Türk parlamentosu, hükümetler arası anlaşmayı onayladı. Sayın Cumhurbaşkanı da ilgili karara imza attı ve çok önemli bir gelişme bu. En yakın zamanda iş bu anlaşma, bizde de onay sürecinden geçecek ve süreç tamamlanacak" dedi.

6.12.2016Ekonomi
Türkiye NATO’yu zayıflatıcı hamle yapmaz

Türkiye NATO’yu zayıflatıcı hamle yapmaz

Hürriyet’e konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin Rusya ve Çin’in başını çektiği Şanghay 5’lisine katılması önerisiyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Eminim ki Türkiye, ortak savunma anlayışını, 5’inci maddeyi, NATO birliğini zayıflatacak hiçbir şey yapmayacaktır.”

22.11.2016Dünya
Bakan Fikri Işıktan flaş hava savunma sistemi açıklaması

Bakan Fikri Işık'tan flaş hava savunma sistemi açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin hava savunma sistemi ihtiyacını gidermek için Rusya ile S400 savunma sistemleri üzerine görüşmeler yaptığını belirterek, farklı ülkelerle de bu konuda görüşmelerin sürdürüldüğünü söyledi.

18.11.2016Gündem
Suriyeye uçuş yok

Suriye'ye uçuş yok

Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizinin sonuçları gün yüzüne çıkmaya başladı. Türkiye’nin Rus uçağını düşürdüğü 24 Kasım’dan beri tek bir Türk Hava Kuvvetleri uçağı Suriye hava sahasına geçmedi. Silahlı Kuvvetler’e ikinci bir siyasi direktif gelinceye dek geçilmemesi emri de verildi. ABD de Suriye uçuşlarını 10’da 1’e düşürdü. 24 Kasım’dan beri IŞİD’e yapılan etkili tek hava operasyonu, Rusya’yla koordinasyon içinde Fransa tarafından gerçekleştirildi.

8.12.2015Gündem
Milasta bin 6 yüz yıllık mezar bulundu

Milas'ta bin 6 yüz yıllık mezar bulundu

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde süren alt yapı çalışmaları sırasında bu kez M.S. 400’lü yıllara ait bir mezar bulundu. Mezarda yapılan kazı çalışmasında klasik döneme ait eserlere rastlandı.

2.07.2014Gündem
Milasta kanalizayon çalışması sırasında 1600 yıllık mezar bulundu

Milas'ta kanalizayon çalışması sırasında 1600 yıllık mezar bulundu

Muğla'nın Milas İlçesi'nde süren alt yapı çalışmaları sırasında bu kez M.S. 400'lü yıllara ait bir mezar bulundu. Mezarda yapılan kazı çalışmasında klasik döneme ait eserlere rastlandı. Milas Belediyesi tarafından başlatılan ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce devam ettirilen altyapı çalışmaları sırasında yine tarihi esere rastlandı. Atatürk Bulvarı'nda süren kanalizasyon çalışmalarında yaklaşık 4.5 metre derinlikte iş makinesi çalışırken mermer parçası bulundu. Bunun üzerine bölgedeki çalışmalar durduruldu. Etrafı temizlenen mermerin mezar olduğu anlaşılınca Milas Müze Müdürlüğü tarafından hemen kurtarma kazı çalışması başlatıldı. Oktay ÇAYIRLI / MİLAS/DHA

2.07.2014Haber
Bakan Yılmaz: En iyi kararı verdik

Bakan Yılmaz: En iyi kararı verdik

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, her ülkenin kendi ürettiği füze sistemini ihraç etmek isteyeceğini anlatırken, ABD Savunma Bakanı ve NATO Genel Sekreteri’nin yaptığı açıklamalara ilişkin, "Türkiye’nin önceliklerini dikkate alarak, her ulusun, her milletin bir egemenlik hakkına dayanarak vermiş olduğu bir karardır. En iyi kararı verdik, en iyisinin bu olacağına inanıyoruz" dedi.

12.10.2013Gündem
Yağmur ormanlarına gizlenmiş Maya kenti Tikal

Yağmur ormanlarına gizlenmiş Maya kenti Tikal

Guatemala’da bulunan Tikal, Mayalardan günümüze kalmış en önemli arkeolojik alanlardan biri. Bu görkemli uygarlığın dini merkezlerinden biri olan Tikal piramitlerle, gösterişli anıtlarla donatılmış. Yağmur ormanlarının arasına gizlenmiş Tikal, ziyaretçilerini geçmiş çağlara götürürken doğal hazinelerle de tanıştırıyor. Okurumuz Attila Atasoy izlenimlerini yazdı.

12.05.2013Seyahat

Yazar Sonuçları

Bağımsız Kürdistan konusunda ya Rusya ne diyor?

Irak’ın bölünmesiyle bağımsız Kürdistan kurulmasına İsrail’in verdiği açık destek, ABD’nin örtülü tavrı, Türk medyasının en şiddetle çattığı konular arasında ancak bu konuda Rusya’nın ne dediğini fazla sorgulayan, yer veren yok. Oysa bugün Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan davetlisi, olarak Irak, Suriye ve s-400 füzeleri alımını konuşmak üzere geldiği Rusya’nın Kürt bağımsızlığı konusunda net görüşleri var. Gelim birlikte bakalım.

27.09.2017

Büyüleyici şehir: Amsterdam

Bir rüyanın içindeyim. Her biri lezzetli birer pastaya benzeyen evlerin arasında umarsızca yürüyorum. Bütün yollar, birbirine paralel uzanan kanallar arasında, vücudumun alışık olmadığı salgıları salgılayarak yürüyebilme özgürlüğümün keyfini çıkartıyorum. Gerçek olamayacak kadar masalımsı mimarisi, her daim hareketli caddeleri, rengarenk lale bahçeleri ve tarihi yel değirmenleriyle büyüleyici bir şehir. İşte Amsterdam...

12.09.2017

Erdoğan’a YPG için Amerikan sözü

Üst düzey kaynağıma göre ABD Savunma Bakanı James Mattis, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Endişelenmeyin” demiş, “YPG ile ittifakımız tercihten değil, mecburiyetten, IŞİD bitince o da bitecek”. “İnandınız mı?” diye sordum, “Bekleyip göreceğiz” dedi.

23.08.2017

'S-400' ne getirir, ne götürür?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İmzalar atıldı” açıklamasından sonra “S400 tartışması” yeniden alevlendi.

26.07.2017