MENÜ

Ryanair

Ryanair ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ryanair haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ryanair haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 280 Ryanair haberi bulunmuştur.

Ryanair Haberleri

Pompeo ve Kushner, Bilderberg toplantılarına katıldı

Pompeo ve Kushner, Bilderberg toplantılarına katıldı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Başdanışmanı ve damadı Jared Kushner'in bu yıl 67'ncisi gerçekleştirilen Bilderberg toplantılarına katıldığı bildirildi.

2.06.2019Dünya
THY, Alman Lufthansa’yı geçti

THY, Alman Lufthansa’yı geçti

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Avrupa’da sundukları koltuk kapasitesi ile Alman Lufthansa’yı geçtiklerini duyurdu.

30.03.2019Ekonomi
İtalyada havalimanında yangın

İtalya'da havalimanında yangın

İtalya’da bulunan Ciampino Havalimanı'nda terminalde çıkan yangın nedeniyle uçuşlar durduruldu, yolcular alandan tahliye edildi. İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Ciampino Havalimanında yangın çıktı. Ryanair Havalimanı tarafından kullanılan terminalde çıkan yangın nedeniyle uçuşlar durduruldu. Havalimanından tahliye edilen yolcular terminal dışında bekledi. Havalimanını işleten Aeroporti di Roma, yolcuların tahliye edildiğini doğrulayarak yolculardan ya da görevlilerden yaralanan olmadığını ifade etti.Şehir merkezinin 123 kilometre güneydoğusunda bulunan havalimanı, Ryanair gibi indirimli havayolu şirketleri tarafından kullanılıyor.Aeroporti di Roma, açıklamasında havalimanını kullanacak yolcuların yetkililer ile iletişime geçmeleri uyarısında bulundu.

19.02.2019Haber
Son dakika... Romada Ciampino Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Son dakika... Roma'da Ciampino Havalimanı uçuşlara kapatıldı

İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan Ciampino Havalimanı yangın sebebiyle geçici olarak uçuşlara kapatıldı.

19.02.2019Dünya
Ryanair ile Ver.di anlaştı

Ryanair ile Ver.di anlaştı

İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair ile Almanya Birleşik Hizmet Sendikası (Ver.di), çalışanların ‘ücret ve çalışma koşullarıyla’ ilgili görüşmelerde anlaşmaya varıldı.

9.11.2018Avrupa
Ryanair yerde uyuyan kabin görevlilerini işten çıkardı

Ryanair "yerde uyuyan" kabin görevlilerini işten çıkardı

İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair, geçen ay İspanya'da bir havalimanındaki ofisinde yerde uyurken fotoğrafları çekilen 6 kabin görevlisinin işten çıkarıldığını duyurdu.

7.11.2018Ekonomi
Ryanair havaalanında yerde uyuyan çalışanları işten çıkardı

Ryanair havaalanında yerde uyuyan çalışanları işten çıkardı

Havayolu şirketi Ryanair, geçen ay İspanya'daki bir havaalanındaki ofislerinde yerde uyurken görüntülenen altı kabin görevlisini işten çıkardı.

7.11.2018Dünya
Kabin ekibi yerde uyudu

Kabin ekibi yerde uyudu

İrlandalı havayolu şirketinin kabin ekibi tüm geceyi yerde uyuyarak geçirdi.

16.10.2018Dünya
Pilot ve kabin görevlileri 6 Avrupa ülkesinde greve gitti, 250 uçuş iptal

Pilot ve kabin görevlileri 6 Avrupa ülkesinde greve gitti, 250 uçuş iptal

Almanya, Belçika, Hollanda, İtalya, İspanya ve Portekiz’deki Ryanair çalışanlarının bir günlük iş bırakma eylemi başladı. 250 uçuşun iptaline neden olan grevden 30 bin yolcu etkilendi.

28.09.2018Avrupa
Kaçırdığı uçağın arkasından koşan yolcu gözaltına alındı

Kaçırdığı uçağın arkasından koşan yolcu gözaltına alındı

İrlanda'nın başkenti Dublin'de aprona girerek hareket halindeki uçağın arkasından koşan ve pilota kendisini beklemesi için bağıran bir yolcu gözaltına alındı.

27.09.2018Dünya
AB’den Ryanair’e uyarı: Burası orman değil

AB’den Ryanair’e uyarı: Burası orman değil

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Ryanair havayolu şirketine, çalışanların sözleşmeleri konusunda birlik kurallarına uygun davranma uyarısında bulundu.

27.09.2018Avrupa
Belçika hava limanlarında 28 Eylül’de grev var

Belçika hava limanlarında 28 Eylül’de grev var

Merkezi İrlanda’da bulunan Ryanair hava yolu şirketinin Belçika’daki kabin görevlileri, hak iyileştirilmesi taleplerinin karşılanmadığı için 28 Eylül’de grev kararı aldı. Şirketin İtalya, Hollanda, Portekiz ve İspanya’daki kabin görevlileri de benzer şekilde grev planlıyor.

20.09.2018Avrupa
Bagaj görevlisinin hırsızlık yaptığı anlar böyle kaydedildi

Bagaj görevlisinin hırsızlık yaptığı anlar böyle kaydedildi

İspanya'nın İbiza Havalimanı'nda gerçekleşen olayda Ryanair şirketi bagaj görevlisi, yolcular uçağa bindikten sonra bagajları yerleştirirken hırsızlık yapıyor. Bir yolcunun bagajından hoparlör çaldığı belirtilen görevlinin o anları ise bir kişi tarafından saniye saniye kaydediliyor.

18.09.2018Haber
Ryanair, tarihinin en büyük grevine tanıklık edebilir

Ryanair, tarihinin en büyük grevine tanıklık edebilir

Havayolu çalışanlarını temsil eden çeşitli Avrupa sendikaları, perşembe günü Brüksel’de düzenlenen toplantı sonrası İrlandalı havayolu şirketinin 28 Eylül’de ‘tarihin en büyük grevine’ tanıklık edebileceği yönünde görüş bildirdi.

14.09.2018Avrupa
Almanya’da Ryanair grevi başladı, 150 sefer iptal oldu

Almanya’da Ryanair grevi başladı, 150 sefer iptal oldu

İrlanda merkezli Ryanair havayolu şirketinin Almanya’da çalışan pilotlarının ve kabin görevlerinin 24 saatlik grevi başladı. Grev nedeniyle 150 uçuş iptal edildi.

12.09.2018Avrupa
Dev şirkette grev başladı Uçuşlar iptal

Dev şirkette grev başladı! Uçuşlar iptal

Almanya’da Ryanair’de görevli pilotların ve kabin görevlilerinin bir günlük iş bırakma eylemi başladı.

12.09.2018Ekonomi
Ryanair pilotları greve gidiyor

Ryanair pilotları greve gidiyor

İrlanda merkezli Ryanair havayolu şirketinin Almanya'da çalışan pilotlarının "çalışma koşullarının ve maaşların iyileştirilmesi" amacıyla çarşamba günü greve gideceği bildirildi.

11.09.2018Ekonomi
Ryanair pilotları yarın iş bırakıyor

Ryanair pilotları yarın iş bırakıyor

İrlanda merkezli Ryanair havayolu şirketinin Almanya’da çalışan pilotlarının ‘çalışma koşullarının ve maaşların iyileştirilmesi’ amacıyla yarın greve gideceği bildirildi.

11.09.2018Avrupa
Avrupa devleri tek tek greve gidiyor

Avrupa devleri tek tek greve gidiyor

Avrupa'daki düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair personelinin grevlerinden sonra şimdi de Hollanda havayolu şirketi KLM’de grev hazırlıkları başladı.

13.08.2018Ekonomi
Ryanair pilotları, dört ülkede greve gidecek

Ryanair pilotları, dört ülkede greve gidecek

Ryanair pilotları, yarın Almanya başta olmak üzere İrlanda, İsveç ve Belçika’da iş bırakacak. Ryanair Havayolları, tarihinde ilk kez bu kadar büyük pilot grevine sahne olacak.

8.08.2018Avrupa
Uçakta panik anları Bir anda alev aldı

Uçakta panik anları! Bir anda alev aldı

Uçakta taşınabilir pilden şarj olurken tutuşan telefon panik yarattı.

3.08.2018Dünya
Uçaklarda boş koltuk yok

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018Seyahat
İrlanda devinde grev uçuşları etkiledi

İrlanda devinde grev uçuşları etkiledi

Ryanair’de çalışan pilotların greve gitmesi nedeniyle havayolu şirketi 30 uçuşun iptal edildiğini açıkladı.

12.07.2018Ekonomi
Ryanair’in kabin görevlileri greve gidiyor

Ryanair’in kabin görevlileri greve gidiyor

Merkezi İrlanda’da bulunan hava yolu şirketi Ryanair’in kabin görevlileri, İtalya, Portekiz, İspanya ve Belçika’da bu ay içerisinde greve gitme kararı aldı.

5.07.2018Avrupa
Ryan Air, Dublin-Dalaman seferi gerçekleştirildi

Ryan Air, Dublin-Dalaman seferi gerçekleştirildi

İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryan Air’in Dublin-Dalaman seferi gerçekleştirildi.

25.06.2018Ekonomi
Son dakika Dev şirket Türkiyeye uçuyor

Son dakika! Dev şirket Türkiye'ye uçuyor

Ryanair Türkiye'ye uçuş başlattı, Dalaman'a uçacak...

15.03.2018Ekonomi
Rötara kızan yolcu uçağın kanadına oturdu

Rötara kızan yolcu uçağın kanadına oturdu!

Ryanair'in Londra- Malaga seferini yapan yolcu uçağında hareketli anlar yaşandı. 1 saat rötar yapan uçakta bulunan 50'li yaşlarında bir adam 'astım hastası olduğu gerekçesiyle' uçağın kanadına çıktı.

3.01.2018Dünya
36 saatte Cork ve ötesi

36 saatte Cork ve ötesi

Dublin’e uçakla gidenler çoğunlukla fark etmeden İrlanda’nın ikinci büyük kentinin üstünden geçer. Güneydeki bu şehir bir hafta sonunu ayırmaya değecek kadar güzeldir. İsyankâr ruhu ve İrlanda kimliğiyle gurur duyan Cork, göçle birlikte hızla kozmopolit görünüme bürünüyor. Lee Nehri boyunca Asya, Afrika, Ortadoğu kimliği belirgin yerleşimler kuruldu. Bir zamanlar barlardaki tüm kupalar Beamish ve Murphy’s biralarıyla dolardı, şehirde hızla çoğalan yeni restoranlarla birlikte butik biralara ilgi arttı.

25.12.2017Seyahat
Pilotlar greve gidince başka ülkeden pilot getirtti

Pilotlar greve gidince başka ülkeden pilot getirtti

Ryanair pilotlarının sabah saat 05.00’te başlattığı grev, aynı gün saat 09.00’da sona erdi. Dört saatlik grevden yaklaşık 3 bin yolcu etkilendi. Kimi yolcular alanlarda 10 saat kadar beklemek zorunda kaldı.

22.12.2017Ekonomi
36 saatte Trieste

36 saatte Trieste

İtalya’nın kuzey batı köşesinde, Slovenya sınırındaki Trieste’nin alametifarikası sert esen poyrazı. Karst bölgesinin kalker tepelerinde bir zamanlar dinozorlar, Neandertal canlılar dolaşırmış. Altın Sal ile Altın Post’un peşinde yolculuk yapan Arganotlar’ın efsaneleri hâlâ anlatılıyor. Yenilik rüzgârının şehre taşıdıkları arasında bir başka ünlü isim yazar James Joyce. Yeni high-tech fotoğraf müzesi, marina yakınlarındaki hızla genişleyen eğlence bölgesi Portopiccolo, tarihi kiliseler, tablo gibi pizzalar, saraylardaki görkemli müzeler, klasik Avusturya kafeleri, sempatik balık restoranları… Tüm bunlar Trieste’de unutulmaz bir Adriyatik deneyimi yaşatıyor.

17.12.2017Seyahat
Bavul hazırlarken yaptığınız 5 hata

Bavul hazırlarken yaptığınız 5 hata!

İster hafta sonu için Alaçatı’ya gidiyor, isterse de dünya turuna çıkıyor olun uçuşunuzdan önce bavul hazırlamak ince bir ustalık ister. Bavul hazırlarken en sık yapılan hataları Skyscanner sizler için sıraladı. İşte detaylar...

15.12.2017Seyahat
Almanya’daki Ryanair pilotlarına grev çağrısı

Almanya’daki Ryanair pilotlarına grev çağrısı

Alman pilot sendikası Vereinigung Cockpit (VC), Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketlerinden İrlanda merkezli Ryanair’de görevli sendika üyesi pilotların her an greve gidebileceğini açıkladı.

12.12.2017Dünya
İtalyanın en büyük havayolu şirketine Alman devinden teklif

İtalya'nın en büyük havayolu şirketine Alman devinden teklif

İtalya`nın en büyük havayolu şirketi Alitalia için İrlandalı Ryanair`in ardından Alman devi Lufthansa da 500 milyon euro teklifte bulundu. Öte yandan, firmanın satın alma gerçekleştiği takdirde Alitalia`dan toplam personelin yarısı olan 6 bin kişiyi çıkaracağı ve operasyonunun büyük bölümünü lağvedeceği iddia ediliyor.

17.10.2017Ekonomi
İngiltere endişeyle kasırgayı bekliyor

İngiltere endişeyle kasırgayı bekliyor

Cumartesi gecesi İngiltere kıyılarına ulaşması beklenen Ophelia kasırgası gecikti. Meteoroloji uzmanları, kasırganın bugün İngiltere’yi vurabileceğini söylüyor.

16.10.2017Dünya
Havada büyük panik Bomba ihbarına jetler havada müdahale etti

Havada büyük panik! Bomba ihbarına jetler havada müdahale etti!

Litvanya'dan İngiltere'nin başkenti Londra'ya seyahat eden bir yolcu uçağına yapılan bomba ihbarı büyük bir panik yarattı. İngiltere'ye inmek isteyen uçağa İngiliz Hava Kuvvetlerine bağlı iki savaş jeti eşlik etti. Güvenlik bir şekilde iniş yapan uçağın Essex Havalanı'nda polis tarafından incelendiği açıklandı. Jetlerin havalanarak Ryanair Havayolları'na ait uçağa eşlik etmesi ise saniye saniye görüntülendi.

4.10.2017Dünya
İflas etti, şimdi paylaşılamıyor

İflas etti, şimdi paylaşılamıyor

İtalya'nın en büyük havayolu şirketi Alitalia'ya düşük maliyetli yolcu taşıyan Ryanair de talip oldu. Mayıs ayında iflas başvurusu yapan ve satış kararı verilen Alitalia'yı almak isteyenler arasında EasyJet, Aer Lingus'un sahibi IAG, Delta ve Air France da var.

16.09.2017Ekonomi
Olmaz denilen oluyor Uçağa ayakta yolcu alacaklar

Olmaz denilen oluyor! Uçağa ayakta yolcu alacaklar!

Uçak yolculukları önümüzdeki günlerde ilginç bir değişime uğrayabilir. Zira bir firma ayakta yolcu alınmasına olanak veren yeni dizaynını görücüye çıkardı.

9.09.2017 Dünya

Yazar Sonuçları

737 Max Boeıng’i kemiriyor

Büyük ticari başarılar yakalayan Amerikan Boeing firması 737 MAX uçakları yüzünden çok zor duruma düştü. Birçok havayolu şirketi uçaklarla ilgili ödemeleri durdurmaya başladı. Aracı olan leasing şirketlerini de zorlayan 737 MAX’in uçuşunun 2020 yılının ilk çeyreğine hatta yarısına kadar uzayacağı iddiaları yaygınlaşıyor. 737 MAX yüzünden havacılık otoriteleri arasındaki görüş farklılıkları da artıyor. Kısaca ortalık toz duman.

25.09.2019

Ekonomide business keyfi

Ekonomi sınıfında uçan herkesin içten içe dileğidir yan koltuğun boş kalması! İrlandalı bir havayolu şirketi, 1 Eylül’den itibaren bu dileği ücretli bir hizmet olarak sunmaya hazırlanıyor. Bu girişimle ara uçuş sınıfı ‘premium ekonomi’ rekabeti artacak.

26.05.2019

23 TL’ye Sofya’ya nasıl gidilir?

1300 yıllık tarihinin 500 yılını Osmanlı hâkimiyetinde geçirmiş, tarihle iç içe bir şehir Sofya… Ryanair’den bulduğum Ürdün bileti beni Sofya yoluna düşürdü. Çünkü uçak Sofya’dan kalkıyor. Ben de bir ülke, bir şehir daha gezeriz diye bunu bir fırsata çevirdim. 23 TL’ye Sofya’ya gittim. Peki ama nasıl? İşte yolda yaşadıklarım ve Sofya gezi rehberi…

8.03.2019

Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Ucuz gezmek başlı başına bir ders konusu. Bana herkes nasıl bu kadar gezebildiğimi sorunca ucuz gezmekle ilgili bir yazı yazmam gerektiğini düşündüm. Sihirli bir değneğim ya da formülüm yok. Belki herkesin bildiği şeyleri yazacağım ama en azından bilmeyenlere fikir verecek bir yazı olacak. Yazıyı okumadan önce ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Yapamayacağınıza değil de nasıl yaparıma odaklanın. Benim yapabildiğim şeyi siz neden yapamayasınız ki? İşte püf noktalar…

30.01.2019

Havayolları yakıtı ‘hedge’ ediyor

Havayollarının en büyük maliyet kalemi yakıt. Fiyatlar bir yukarı, bir aşağı inip çıkarken şirketler ‘hedge’ ile kendilerini garanti altına almaya çalışıyor. THY aldığı yakıtın yüzde 40’ını ‘hedge’ ederken bu oran Avrupa’nın en büyük düşük maliyetli havayolu Ryanair’de yüzde 90’a çıkıyor.

19.12.2018

Kabin bagajına da para istenir mi?

Ben uyarımı şimdiden yapayım; paranızı hazırlayın. Kabinde yanınıza aldığınız çantanıza da çok yakında ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. İşte yeni kuralın mucidi...

17.12.2018

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018

Seattle’dan Antalya’ya 14 saatlik macera

Yeni bir otomobile binersiniz. İçinin çok farklı bir kokusu vardır. Ya yeni bir uçak? Hatta bu uçağın ilk yolcusu olduysanız? Boeing imalat hattından çıkan 737MAX-8 ile Atlantik Okyanusu’nu geçmeye hazır mısınız?

27.05.2018

Bavulunuzu üzerinize giyin

Bir ceket düşünün. Ekstra cepleri sayesinde bavulunuzdaki tüm eşyaları taşıyabiliyorsunuz. Fazla bagaj ücretinden de kurtuluyorsunuz.

29.01.2018

THY Lufthansa’yı solladı

THY, temmuz ayında yüzde 13.6’lık büyüme ile sunduğu koltuk kapasitesinde Avrupa’da Lufthansa’yı geçerek üçüncülüğe oturdu. Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe oturdu.

29.08.2017