MENÜ

Rusya Fashion Week

Rusya Fashion Week ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rusya Fashion Week haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34 Rusya Fashion Week haberi bulunmuştur.

Rusya Fashion Week Haberleri

Tasarımcılara dizi piyangosu

Tasarımcılara dizi piyangosu

Dizi film endüstrisindeki büyüme en çok tasarımcılara yaradı. Türk tasarımcıların diziler için hazırladıkları kıyafetler Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde büyük ilgi görürken, hazır giyim ihracatında tasarım ürünlerin payı da arttı.

10.03.2019Ekonomi
Ünlü Moda Haftası Modest Fashion Week Geri Dönüyor...

Ünlü Moda Haftası Modest Fashion Week Geri Dönüyor...

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Dubai Modest Fashion Week (Dubai Modest Moda Haftası) , Dubai'de Emerald Palace Kempinski miX by Alain Ducasse'de 7-8-9 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Genel merkezi Türkiye'de olan Think Fashion tarafından organize edilecek etkinliğe, 5 kıtadan 26’dan fazla ülkeden katılım olacak.

İstanbula geliyor

İstanbul'a geliyor

Victoria’s Secret mankenlerinden Kate Grigorieva, İstanbul’a geliyor. Grigorieva, 6-9 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Linexpo İstanbul 2019 Fuarı’nın açılış törenine katılacak.

15.01.2019Magazin
Modanın kalbi İnegölde atacak

Modanın kalbi İnegöl'de atacak!

26 – 27 -28 Nisan 2018 tarihinde Türkiye'nin önde gelen moda tasarımcıları ve ünlü markalarının defilelerini gerçekleştireceği uluslararası moda haftası İpekyolu Fashion Week Bursa İnegöl'de moda severleri bir araya gelecek.

19.02.2018Keyif
Ekonomi Bakanlığından ihracatçıya destek

Ekonomi Bakanlığından ihracatçıya destek

İhracatçının desteklenmesi kapsamında Bakanlık koordinasyonu ve desteğiyle "Hindistan Hazır Giyim Sektörel Ticaret Heyeti", "İsrail Mobilya Sektörel Ticaret Heyeti" ve ""İstanbul Moda Haftası Hazır Giyim Alım Heyeti" etkinlikleri gerçekleştirildi.

19.09.2017Ekonomi
Uluslararası tasarım dünyası bir araya geliyor

Uluslararası tasarım dünyası bir araya geliyor

Uluslararası tasarım dünyası 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nda bir araya gelecek.

13.10.2016Kelebek
Antalyada turizmi canlandırmak için bakanlığa Madonna önerisi gitti

Antalya'da turizmi canlandırmak için bakanlığa Madonna önerisi gitti

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a sunulan raporda, Rusya krizi sonrasında turizm ve tarım sektörü büyük darbe gören Antalya’daki kaybın 10-11 milyar dolar bulmasının beklendiği kaydedildi. Buna karşı EXPO 2016’nın büyük bir tanıtım atağına dönüştürülebileceği, Madonna, Jennifer Lopez, Justin Bieber gibi isimlerin vereceği konserlerle hedef pazarların ilgisinin canlandırılabileceği belirtildi. Bununla birlikte, İngiltere'den de Türkiye turizmi için iyimser bir haber geldi. İngiliz Times gazetesi, yabancıların Türkiye ilgisinin yakın zamanda yeniden artacağına işaret etti ve Google aramalarında Türkiye tatili araştıranların arttığını belirtti.

11.02.2016Ekonomi
Deri festivali başlıyor

Deri festivali başlıyor

Dünyanın dördüncü büyük fuarı İstanbul Deri Fuarı’nın (IDF) dokuzuncusu 18-20 Kasım 2014 tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Fuar içinde barındırdığı etkinliklerle bu yıl ilk kez geleneksel bir “fuar” görüntüsünden dışarı çıkıyor. Derinin sanatla, tasarımla, yaratıcılıkla buluştuğu etkinliğe fuar değil deri festivali demek daha doğru gibi gözüküyor.

15.11.2014Stil
İstanbul Deri Fuarı 18 Kasımda

İstanbul Deri Fuarı 18 Kasım'da

18 Kasım’da başlayacak İstanbul Deri Fuarı’nın bu yılki konukları arasında Rusya’nın deri sektöründeki en büyük perakende zinciri Snow Queen’in sahibi Vugar Isaev de bulunuyor. Vurgar Isaev, Fuarda Luxury, Retail and Leather Worldwide başlıklı Workshop’ta birde konuşma yapacak.

24.10.2014Ekonomi
Kızıl Ajan Abazoğlunu istedi

'Kızıl Ajan' Abazoğlu'nu istedi

MODANIN kalbinin şu günlerde attığı Moskova’da Rusya Moda Haftası (Mercedes-Benz Fashion Week Russia) 2012-2013 sonbahar-kış sezonu kapsamında birçok ülkeden tasarımcılar defileler düzenliyor. Rusya’ya tekstilin her kolunda ihracat yapan Türkiye’den ilk defa ADL markası ile Cengiz Abazoğlu’nun ’1950’ koleksiyonu ile moda severlerin karşısına çıktı. Abazoğlu'nun defilesini izleyenler arasında Kızıl Ajan lakabıyla tanınan Anna Chapman da vardı. Chapman 2010 yılında Amerika tarafından 'Rus ajanı olduğu' gerekçesi ile sınır dışı edilmişti.

24.03.2012Kelebek
Markalı giyim ihracatı 1 milyarı buldu, 18 ülke alım için gelecek

Markalı giyim ihracatı 1 milyarı buldu, 18 ülke alım için gelecek

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, markalı hazır giyim ihracatının 1 milyar doları aştığını belirterek, “2023’te bu rakam 10 milyar doları bulacak. İstanbul Moda Haftası da bu hedef için çok önemli bir organizasyon” dedi.

26.01.2012Ekonomi
Markasız ihracatı kesti fason üretim siparişine gelen markaları şaşırttı

Markasız ihracatı kesti fason üretim siparişine gelen markaları şaşırttı

Türkiye’nin önde gelen deri markalarından Derimod, 30 yıldır aralarında Armani, Mark Jacops, Lagerfeld gibi lüks devlerinin bulunduğu markalara üretimi 1 Ocak 2011’de durdurdu. İstanbul Moda Haftası’nda düzenlediği defilenin ardından koleksiyonları için talep aldıklarını belirten Derimod’un sahibi Ümit Zaim, “Hepsini geri çevirdik. Şok oldular” dedi.

6.02.2011Ekonomi
Beni Türk’e benzetiyorlar, Tatar kızıyım

Beni Türk’e benzetiyorlar, Tatar kızıyım

Önceki akşam İstanbul Fashion Week kapsamında düzenlenen Damat&Tween defilesinde podyuma çıkan Irina Shayk’la defileye saatler kala Nişantaşı’nda buluştuk. Shayk, estetik ve diyete karşı olduğunu söyledi, Rus ve Türk kadınlarını karşılaştırdı, Ronaldo sorularından sıkıldı, güzellik sırrını bol su ve yeşil çay olarak açıkladı.

5.02.2011Kelebek
İstanbul’da modanın şovu başladı, hazır giyimci ‘Boğaz’ planı yaptı

İstanbul’da modanın şovu başladı, hazır giyimci ‘Boğaz’ planı yaptı

6 Şubat pazar gecesine kadar modanın nabzının atacağı İstanbul, dünyanın önde gelen isimlerini ağırlıyor.

3.02.2011Ekonomi
Moda Haftası, İstanbul’a 11 milyon lira bıraktı kamu gölgesi silinecek

Moda Haftası, İstanbul’a 11 milyon lira bıraktı kamu gölgesi silinecek

Geçen haftaya damgasını vuran İstanbul Fashion Week (IFW) ve aynı dönemde düzenlenen Collection Premier İstanbul (CPI), toplam 4 milyon Euro’luk maliyete karşılık, İstanbul’a 11 milyon doların üzerinde katkı bıraktı. Bu yıl ‘kravatlı görüntü’ verilmemesi için özel çaba harcanırken, yeni etkinliklerde ‘kamu gölgesi’nin silineceği belirtiliyor.

31.08.2010Ekonomi
İstanbul, modaya yüklenecek 3 milyar doları yakalayacak

İstanbul, modaya yüklenecek 3 milyar doları yakalayacak

Ağustos ayının son haftası İstanbul Fashion Week (IFW-İstanbul Moda Haftası) ve Alman Igedo işbirliğiyle düzenlenecek Collection Premiere Istanbul (CPI) moda fuarına ev sahipliği yapacak İstanbul, moda ile yatıp moda ile kalkacak. CPI’ın Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik, “Moda haftası ve fuar sinerji yaratacak. 5 yılda moda endüstrimiz 3 milyar dolarlık bir ekonomi yaratır” dedi.

7.08.2010Ekonomi
Padişah haremlerinden esinlendim

Padişah haremlerinden esinlendim

Gösterişli, seksi ve oryantal bir tasarımcı Zuhair Murad. Beyrut’da doğdu. Lübnan’ın binbir gece masalları diye tanımlanan dokusundan da savaşla burun buruna yaşama gerçeğinden de aynı oranda etkilendi. Arabeskten ilham alıyor. Tom Ford ve Marc Jacobs gibi tasarımcılar Fazıl Say’sa; Zuhair Murad, Müslüm Gürses ile Sibel Can arasında bir yerde duruyor. Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie ve Jennifer Lopez gibi ünlüler kırmızı halıda ondan vazgeçmiyor

6.08.2010Kelebek
68 bin Rublelik alışveriş yaptı

68 bin Ruble'lik alışveriş yaptı

Rus sosyetesinin ünlü ismi Ksenia Sobchak, Laleli'de 68 bin Ruble'lik alışveriş yaptı.

6.02.2010Gündem
İstanbul Moda Haftası zıt kutupların buluşması

İstanbul Moda Haftası zıt kutupların buluşması

İddia ediyorum, dünyanın hiçbir yerinde İstanbul Moda Haftası kadar birbiriyle alakasız yüzlerce insanı bir araya getiren başka bir etkinlik yoktur.

6.02.2010Kelebek
Rusyanın Paris Hiltonu geliyor

Rusya'nın Paris Hilton'u geliyor

3-6 Şubat 2010 tarihleri arasında Santralistanbul'da gerçekleştirilecek İstanbul Fashion Week (İFW) etkinliği kapsamında Rusya'nın Paris Hilton'u olarak ünlenen sunucu Ksenia Sobchak'ın Türkiye'ye geleceği açıklandı.

3.02.2010Gündem
IF Fuarı, ’Moda Haftası’na dönüşürse İstanbul’a alışveriş turları başlar

IF Fuarı, ’Moda Haftası’na dönüşürse İstanbul’a alışveriş turları başlar

12’incisi 28-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası İstanbul Moda Fuarı’nın (IF) bundan sonraki dönemlerde İstanbul Moda Haftası olarak organize edilmesi gerektiğini söyleyen IF Konseyi Başkanı Kenan Koç, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliği’nin (İTKİB) düzenlediği Genç Moda Tasarımcıları yarışması ve defilelerin, IF ile aynı tarihlerde yapılmasının önemli katkı sağlayacağını söyledi.

20.07.2008Ekonomi
Türk tekstilcisi meme kanserini erken bulan sutyen üretme peşinde

Türk tekstilcisi meme kanserini erken bulan sutyen üretme peşinde

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) dünyanın en büyük tekstil araştırma merkezini yakında haziran ayında hizmete açıyor.

29.05.2008Gündem
İpekyol, 5 dünya metropolüne giriyor

İpekyol, 5 dünya metropolüne giriyor

Kadın hazır giyiminin önemli markalarından İpekyol, dünya markası olma hedefi doğrultusunda Londra,Paris, New York, Milano, Hong Kong gibi metropollerde mağazalar açmaya hazırlanıyor.

28.11.2003Ekonomi
İpekyolun hedefi dünya markası olmak

İpekyol'un hedefi dünya markası olmak

Kadın hazır giyiminin önemli markalarından İpekyol, dünya markası olma hedefi doğrultusunda Londra, Paris, New York, Milano, Hong Kong gibi metropollerde mağazalar açmaya hazırlanıyor.

28.11.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Senin gibi kardeş yerin dibine batsın ulan

ESAD’ın ordusu askerimizden iki adım ötede konuşlanmış.

15.09.2018

Moda haftasına dair aslında konuşulması gerekenler

‘Moda’ olmanın iltifat olarak algılandığı toplumlarda tasarım kültürünün gelişmesi için istediğiniz kadar iyi organizasyonlar yapın, olayı magazin kültürünün göbeğine yerleştirirseniz, bir adım öteye gidemezsiniz. Örnek, İstanbul’un moda haftasıyla olan imtihanı

16.03.2013

Zayıf bir takvim

Pirelli’nin her yıl çok ses getiren takviminin tanıtımı bu yıl Moskova’da yapıldı. Ben de oradaydım. Neden Moskova diye çok sorduk birbirimize.

2.12.2010

İstanbul Moda Haftası’na eleştiriler, tavsiyeler

KURDELE KESMEYELİMÖncelikle, şu açılış yapma sevdamızı bir kenara bıraksak diyorum.

4.02.2010

Türbanlı modacı NY Moda Haftası’nda balonu

Gazete ve televizyonlardaki haberlere bakınca sanırsınız ki türbanlı Türk modacı Rabia Yalçın New York Moda Haftası’nda büyük sükse yapmış (haberi bu şekilde abartanlar arasında Hürriyet yoktu).

13.09.2007