MENÜ

Rüşvet Ve Yolsuzluk Operasyonu

Rüşvet Ve Yolsuzluk Operasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rüşvet Ve Yolsuzluk Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 752 Rüşvet Ve Yolsuzluk Operasyonu haberi bulunmuştur.

Rüşvet Ve Yolsuzluk Operasyonu Haberleri

Frikik gazeteciliği

Frikik gazeteciliği

KADIN oyuncu Hande Soral’ın sırttan çekilmiş fotoğrafı cuma günü Kelebek’in birinci sayfasının tam ortasında, en görünür yerinde yayınlanmıştı.

27.3.2016OkurTemsilcisi
Reza Zarrab ABDde tutuklandı

Reza Zarrab ABD'de tutuklandı

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami’de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. Zarrab’ın Türkiye’deki şirketleri de Royal Holding A.Ş., Durak Döviz Exchange, Al Nafees Exchange, Royal Emerald Investments; Asi Kıymetli Madenler Turizm, ECB Kuyumculuk, Güneş General Trading LLC olarak iddianamede sıralandı.

21.3.2016Ekonomi
Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanın devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşması sonrasında gazetecilerin de sorularını cevapladı. Bir gazetecinin AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın kendisi için söylediği sözleri sorması üzerine "Onu adam yerine mi koyuyorsun sen?" cevabını verdi.

27.1.2015Gündem
Reza Zarrab, şirketlerini Karaköydeki yeni binasına taşıdı

Reza Zarrab, şirketlerini Karaköy'deki yeni binasına taşıdı

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker işadamı Reza Zarrab'ın Royal Holding, Royal Denizcilik, Royal Binicilik, Are Havacılık ve Safir Altın şirketleri Karaköy Fındıklı'daki binaya taşındığını yazdı. Firmalar daha önce ayrı ayrı adreslerde bulunuyorlardı. İşte Toker'in yazısının tamamı:

31.12.2014Ekonomi
CHP Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı

CHP Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı

- İstanbul Milletvekili Özkes: "AKP istemediği sürece o dört bakan yüce divana sevk edilemiyor. Onlar yüce divana sevk etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar, o dört bakan da yüce divana gitmemek için adeta yalvarıp yakarıyor"

25.12.2014Kayseri
‘Takipsizlik’ veren hâkim Yargıtay’a seçildi

‘Takipsizlik’ veren hâkim Yargıtay’a seçildi

YAGRITAY’a seçilen 144 üye arasında, İzmir merkezli ‘Liman operasyonu’ soruşturmasına müdahale ettiği iddiasıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında hazırlanan fezleke için takipsizlik kararı veren İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Gökhan Karaburun da yer aldı.

16.12.2014Gündem
Bakan Bozdağ hakkında takipsizlik kararı veren hakim Yargıtaya seçildi

Bakan Bozdağ hakkında takipsizlik kararı veren hakim Yargıtay'a seçildi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu tarafından Yargıtay'a seçilen 144 üye arasında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında, İzmir merkezli 'Liman operasyonu' soruşturmasına müdahale ettiği iddiasıyla hazırlanan fezleke için takipsizlik kararı veren İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaburun da yer aldı.

16.12.2014Ege
MHPden 17-25 Aralık arası 9 ilde 9 etkinlik

MHP'den 17-25 Aralık arası 9 ilde 9 etkinlik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, düzenleyecekleri '17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası' etkinlikleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Yalçın, 17 Aralık'tan 25 Aralık'a kadar 9 ilde 9 ayrı etkinlik ve toplantılar düzenleneyeceklerini söyledi.

15.12.2014Gündem
4 eski bakan hakkında yayın yasağına dava

4 eski bakan hakkında yayın yasağına dava

TBMM Başkanlığı’nın talebi üzerine Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından dört eski bakanın TBMM komisyonunda devam eden yolsuzluk soruşturmasına dair haberlere getirilen yayın yasağına dava açıldı.

26.11.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

21.10.2014Gündem
Reza Zarrab ilk kez oy kullandı

Reza Zarrab ilk kez oy kullandı

"17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu" kapsamında tutuklandıktan sonra serbest bırakılan iş adamı Rıza Sarraf oyunu İstanbul'da kullandı.

10.8.2014Gündem
Diktatör tweet’ine inceleme

Diktatör tweet’ine inceleme

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3. Dairesi, 17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun ardından Bolu’ya tenzili rütbeyle düz savcı olarak gönderilen Zekeriya Öz hakkında Twitter mesajları nedeniyle inceleme başlattı.

18.7.2014Gündem
Avrupa Konseyine 17 Aralık şikayeti

Avrupa Konseyi'ne 17 Aralık şikayeti

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu süreci resmen uluslararası alana taşındı.

18.7.2014Gündem
Yasaktan sonra ilk çıkış

Yasaktan sonra ilk çıkış

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen hafta "Denizde hırsız var" diye bağıran İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerini dövdürdüğü iddiası ile karakolluk olan işadamı Rıza Sarraf, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu kapsamında aldığı yurt dışı çıkış yasağının 16 Mayıs’ta kaldırılmasının ardından ilk kez ülkeden çıkış yaptı.

27.6.2014Gündem
Yumruklar konuşmadan önce

Yumruklar konuşmadan önce

Ebru Gündeş-Reza Zarrab çiftinin yat turu, Bodrum’u karıştırdı. “Hırsız var” diye bağıran iki gencin Zarrab’ın korumaları tarafından dövülmesi, yat keyfinin sonu oldu.

22.6.2014Magazin
İnanılmaz artış

İnanılmaz artış!

CHP, Babacan'a, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu sonrasında gündeme gelen Halkbankası ile ilgili 10 soru yöneltti. Ancak 10 sorudan sadece 4 soruya yanıt gelirken, 6 soru bankayla ilgisi bulunmadığından yanıtlanmadı. Bankanın son 10 yılda gazete, televizyon, radyo ve dergilere verdiği ilan ve reklam harcamasının 6 milyon liradan 145 milyon liraya çıktığı görüldü.

9.6.2014Ekonomi
Reza Zarrabdan MHP’li Yalçın’a şarlatan davası

Reza Zarrab'dan MHP’li Yalçın’a 'şarlatan' davası

İRAN asıllı işadamı Rıza Sarraf, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ardından, “Şarlatan demeyi ritüel hale getireceklerini” söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a da 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.

6.6.2014Gündem
17 bin liralık kıyafetle döndü

17 bin liralık kıyafetle döndü

Sıkıntılı günleri geride bırakan Ebru Gündeş, ilk konserini Manavgat’ta verdi. Şarkıcı, Elie Saab’ın yeni koleksiyonundan beyaz bir elbiseyle sahneye çıktı.

6.6.2014Magazin
CHPli Özkes: Peygamberimiz bile beddua etmişti

CHP'li Özkes: Peygamberimiz bile beddua etmişti

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in dün TBMM'de kürsüden sarfettiği "Allah kahretsin" sözleri, Genel Kurulu karıştırdı.

5.6.2014Gündem
Bebekten kaçış

Bebek'ten kaçış

7 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınıp sonrasında serbest bırakılan Reza Zarrab’ın Rolls Royce’u, önceki gün Bebek’te, çekici üzerinde görüntülendi.

23.5.2014Gündem
Rıza Sarrafın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan ve 74 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı işadamı Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

16.5.2014Gündem
Her şey yalanmış

Her şey yalanmış

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu kapsamında suçlanan 4 eski bakan hakkında soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin önergelerin dünkü görüşmeleri TBMM’de tartışmalı geçti. 16 saat süren gergin oturum sırasında eski bakanlardan sadece Erdoğan Bayraktar hakkındaki iddialara yanıt vermek için savunma yapmadı. Muhalefetin önergeleri reddedildi, tek soruşturma komisyonu kurulacak.

6.5.2014Gündem
Aylar sonra ilk fotoğraf

Aylar sonra ilk fotoğraf

17 Aralık Rüşvet Operasyonu’nun ardından sıkıntılı günler yaşayan Ebru Gündeş-Reza Zarrab çifti, Kemer Country’de at bindi, stres attı.

4.5.2014Kelebek
Maliyede iki önemli operasyon

Maliye'de iki önemli operasyon

Maliye Bakanlığı'nda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile başlayan görevden alma ve yer değiştirmelerin ardından son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevinden alındı. Kilci'nin yerine Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetimi Standartları Kurumu Başkanlığı görevinde bulunun Seyit Ahmet Baş'ın getirileceği öğrenildi. Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı'na ise sürpriz bir şekilde Maliye Bakanı Şimşek'in IMF'den transfer ettiği danışmanı Burcu Aydın getirildi.

29.4.2014Ekonomi
TRT görevden alıyor, yargı iade ediyor

TRT görevden alıyor, yargı iade ediyor

TRT'de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrasında görevden alınan TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu, yargı kararıyla görevine geri döndü.

25.4.2014Gündem
İki liderin en çok kızdığı fotoğraf

İki liderin en çok kızdığı fotoğraf

Bugün liderler parti grup toplantılarını yapmak üzere kürsüye çıktı. Muhalefet liderlerinin gündeminde 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan ve 74 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı işadamı Reza Zarrab vardı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da MHP lideri Bahçeli de Zarrab'ın bazı gazetelerdeki demeçlerini ve bir televizyon kanalında yayınlanan söyleşisinde arkasında Türk Bayrağı olmasını ağır sözlerle eleştirdi.

22.4.2014Gündem
Yolsuzluk oturumu 24 Nisan’da

Yolsuzluk oturumu 24 Nisan’da

Yolsuzluk oturumu 24 Nisan’da17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'na adı karışan 4 eski bakanla ilgili soruşturma komisyonu kurulması süreci 24 Nisan’da başlıyor.

18.4.2014Gündem
Bahçeli: MHP başarıya imza attı

Bahçeli: MHP başarıya imza attı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli canlı yayında konuştu...

31.3.2014Gündem
Uçaktaki MHP’li Aydın, Sümeyye Erdoğan’ı anlattı

Uçaktaki MHP’li Aydın, Sümeyye Erdoğan’ı anlattı

Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun gerçekleştiği 17 Aralık 2013 günü sabahı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile aynı uçakta seyahat eden MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın o anı anlattı.

20.3.2014Gündem
Küskün vekiller bir arada ve ayrı

Küskün vekiller bir arada ve ayrı

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası AK Parti'den istifa eden vekiller, Genel Kurul başlayana kadar muhalefet kulisindeydi.

19.3.2014Gündem
4 kez yeri değiştirilen Emniyet Müdürü için flaş karar

4 kez yeri değiştirilen Emniyet Müdürü için flaş karar

Mahkeme 448 adet maaş taltifli , 163 adet başarı, üstün başarı ve takdirnameli, meslek hayatı boyunca idari veya ceza soruşturma veya kovuşturma geçirmeyen Emniyet Müdürü'nün atama kararını yürütmesini durdurdu. Oy birliğiyle alınan durdurma kararının gerekçesi: Hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin, uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabilir.

17.3.2014Gündem
Casus suçlaması

Casus suçlaması

Büyük Rüşvet Operasyonu’nun ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nün İstihbarat ile Kaçakçılık ve Organize şubeleriyle ilgili kozmik soruşturma tamamlandı. Devlet büyüklerinin konuşmalarını yasadışı dinleyen ve aralarında üst düzey amirlerin de bulunluğu polislerle ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

14.3.2014Gündem
Zarrab imza sonrası para dağıttı

Zarrab imza sonrası para dağıttı

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra 'denetimli serbestlik' kapsamında serbest bırakılan işadamı Reza Zarrab karakola gelerek imza attı. Zarrab, karakoldan ayrılırken aracının önünü kesen gençlere para dağıttı.

14.3.2014Gündem
REZA ZARRAB ÇOCUKLARA PARA DAĞITTI

REZA ZARRAB ÇOCUKLARA PARA DAĞITTI

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında 'denetimli' olarak serbest bırakılan İranlı iş adamı Reza Zarrab, karakola gelerek imza attı. Zarrab, aracının önünü kesen çocuklara 200 liralık banknotlardan dağıttı. HABER: CİHAN

14.3.2014Haber
Kılıçdaroğlu: Bölünmeyeceğiz, kavga etmeyeceğiz

Kılıçdaroğlu: Bölünmeyeceğiz, kavga etmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hedeflerinin güzel bir ülkede kardeşçe yaşamak olduğunu belirterek, "O başçalan bizi bölmek, ayrıştırmak istiyor. Bölünmeyeceğiz, kavga etmeyeceğiz, beraber güzel bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz" dedi.

13.3.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Frikik gazeteciliği

KADIN oyuncu Hande Soral’ın sırttan çekilmiş fotoğrafı cuma günü Kelebek’in birinci sayfasının tam ortasında, en görünür yerinde yayınlanmıştı.

27.3.2016

Umudu ezip yok etmek istiyorlar

CİZRE ve Silopi’yi sokağa çıkma yasağı başlamadan önce terk eden vatandaşlarımızın görüntüleri size neyi hatırlatıyor?

15.12.2015

Derdi hükümetin kurulması değil

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümet için bir görevlendirme yapmadan önce dört partinin genel başkanları ile ayrı ayrı görüşmeler yapma düşüncesini muhalefet partileri “soğuk” karşıladı.

15.6.2015

Cumhurbaşkanı yanlış biliyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nı Mercedes makam aracıyla gezdirme konusunda ısrarına devam ediyor.

27.5.2015

Memur olamayanların hakları ne olacak?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “KPSS’de kopya çekerek memur olanlar görevden alınırlarken, ödenen maaşların da faiziyle tahsili düşünülebilir” dedi.

29.4.2015

Siyasi partilere polis baskısı

MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasına bir pankart asılmış. Pankartta şöyle yazıyor:

24.12.2014

Bu, savcının işi olmamalıydı

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili olarak savcılığın verdiği karar çok tartışılacak, buna kuşku yok.

19.10.2014

Kürt hareketinin ‘çevre temizliği’ yapması şart

DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Kobani olaylarında “provokasyon” olabileceğini söyledi.

15.10.2014

Hafızaları tazeleyelim

TBMM’de kurulan komisyonun görevinin rüşvet ve yolsuzlukların üzerini örtmek olduğu artık iyice ortaya çıktı.

15.7.2014

Başbakan’ın ‘kutu’ kandırmacası

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dünkü grup konuşmasında şöyle bir cümle kullandı:

24.6.2014

Beşir Atalay’ın Uludere itirafı

ULUDERE’de 34 vatandaşımız bir “hava bombardımanı” sonucunda öldü.

16.4.2014

Erdoğan kazandı, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli kaybetti

BİR yerel seçim, hükümetin ve muhalefetin el ele vermesiyle bir genel seçime dönüştürüldü.

30.3.2014

Din işleri ile ahlak işleri ayrılmış!

İLKOKUL yıllarında yurttaşlık bilgisi dersinde bize şöyle öğretilmişti: Laiklik, din işleri ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır!

25.3.2014