MENÜ

Robert Kolej

Robert Kolej ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Robert Kolej haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.270 Robert Kolej haberi bulunmuştur.

Robert Kolej Haberleri

Özel okullarda kayıt çıkarması

Özel okullarda kayıt çıkarması

Özel okul kayıtlarında dün yedek listedeki çocukların velileri okullar arasında mekik dokudu. İlan edilen saatlerde kayıt yerinde olmayanlar haklarını kaybedeceği için anne-babaların yanı sıra arkadaşlar ve akrabalar da farklı okullarda nöbetteydi.

5.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Toplumun Robert Kolej’e ihtiyacı vardı...

Toplumun Robert Kolej’e ihtiyacı vardı...

“Benim gibi yolu Robert Kolej’den geçmiş insanların çoğu, kolejin önemini şöyle özetliyor: İyi İngilizce öğretmek, düşünmeyi, çalışmayı teşvik etmek, özgüven kazandırmak, ufuk açmak...” Bunlar Robert Kolej’in tarihini yazmaya hazırlanan Cem Akaş için önemliydi kuşkusuz. Ama o, bunun ötesinde bir şey olup olmadığını merak ediyordu. Aradığını da buldu: ‘Tepedeki Okul: Robert Kolej’in Üç Yüzyılı’ isimli kitabında 150 yıllık okulun, ülke tarihini nasıl şekillendirdiğini anlattı.

30.6.2017KeyifHürriyet Yazarı
Serdar Bilgili kimdir

Serdar Bilgili kimdir?

İş adamı Serdar Bilgili, Deniz Çakır ile aşk yaşadığı iddialarıyla gündeme geldi. Ünlü işadamı, haber sunucusu Nazlı Çelik ile 2015 yılında evlenmiş ancak altı ay sonra boşanmıştı. Söz konusu iddiaların ardından yeniden gözlerin çevrildiği Serdar Bilgili’nin özel hayatı merak konusu oldu. Peki, Serdar Bilgili kimdir?

12.6.2017KelebekHürriyet Yazarı
TEOG’da bundan sonra ne yapılacak

TEOG’da bundan sonra ne yapılacak?

Ortaokul son sınıfta çocuğu olan 1 milyon 100 bini aşkın aile geçtiğimiz çarşamba günü TEOG puanlarını öğrendi. Bu puanlar ne işe yarıyor? Kayıt takvimi nasıl işleyecek? Anadolu lisesi ve özel okullara kayıt nasıl olacak?

5.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Her şeyini satarak kurdu En büyük pişmanlığını açıkladı...

Her şeyini satarak kurdu! En büyük pişmanlığını açıkladı...

72 yıllık yaşamını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitabında anlatan iş adamı duayen bankacı Hüsnü Özyeğin özel açıklamalarda bulundu. Finansbank’ı her şeyini satarak kurduğunu belirten Özyeğin, “O dönem asker arkadaşım Murat Vargı Turkcell’i ilk bana getirdi. Param vardı ama dikkatim dağılmasın diye ben girmedim Mehmet Emin Karamehmet’e yönlendirdim. Aslında hata ettim. Bence girmeliydim” dedi.

26.5.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İstanbul’dan bir John Freely geçti

İstanbul’dan bir John Freely geçti

Nisan ayında kaybettiğimiz fizikçi, tarih yazarı ve gezgin John Freely (91), vasiyeti üzerine 11 Mayıs’ta çok sevdiği İstanbul’da, Feriköy Protestan Mezarlığı’na gömüldü. Freely bir İstanbul aşığıydı: 1960’ta Robert Kolej’de öğretmenlik yapmak üzere hep hayalinde yaşattığı kente, İstanbul’a geldi, eşi Dolores, üç çocuğu Maureen, Eileen ve Brendan ile birlikte Boğaziçi’nde 16 yıl geçirdi. 40’a yakın kitabının çoğu da Osmanlı tarihi, Türkiye ve en fazla İstanbul üzerineydi... Freely, kente damgasını vurmuş bir Rönesans adamıydı...

20.5.2017HayatHürriyet Yazarı
Kutuptan Pervariye koştu

Kutuptan Pervari'ye koştu

İşadamı Ahmet H. Uysal, Siirt Pervarili çocukların eğitimi için Kuzey Kutbu Maratonu’na (FWD North Pole Marathon) katıldı. Eksi 55 derecede 42 kilometre koştu. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gönüllüsü olan Uysal, bu koşuyla 181 bin TL bağış topladı. Uysal ve Japon eşiyle birlikte Pervari’ye gittik, çocuklarla buluşmasına tanık olduk.

12.5.2017GündemHürriyet Yazarı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

12.5.2017ÇanakkaleHürriyet Yazarı
İstanbulun eski belediye başkanı Ahmet İsvan hayatını kaybetti

İstanbul'un eski belediye başkanı Ahmet İsvan hayatını kaybetti

İstanbul'da 1973-1977 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ahmet İsvan (94) tedavi gördüğü İstanbul'da bu sabah yaşamını yitirdi. İsvan, 1 Mayıs 1977 günü yaşanan ve tarihe 'Kanlı 1 Mayıs' olarak geçen olayların ardından sıkıyönetim mahkemesinde başlatılan DİSK davasında yargılanmış ve yaklaşık 27 ay hapiste kaldıktan sonra beraat etmişti.

1.5.2017GündemHürriyet Yazarı
İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

1.5.2017YalovaHürriyet Yazarı
Ucuzcu değil kültürlü olalım

Ucuzcu değil kültürlü olalım

Fest Travel’ın kurucusu Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinden Faruk Pekin, Türkiye’nin özellikle Körfez krizi sonrası ucuz tatil cenneti olduğunu belirterek, “Kültür turizmi yönümüzü kaybettik. Akdeniz çanağında herkes ‘deniz, kum, güneş’ yapıyor. Ama Türkiye’deki kültür katmanları hiçbirinde yok. Türkiye turizmden daha fazla gelir kazanmak istiyorsa kültür üstünlüğünü öne çıkarmalı” dedi.

28.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

26.4.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar

'Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar'

SALT Araştırma ve Programlar Direktörü, SALT’ın kurucusu ve yöneticisi Vasıf Kortun geçtiğimiz haftalarda görevini bıraktı. Giderken kültür kurumlarına dair, son derece kritik sorular ve cevap arayışlarıyla dolu, ‘kurum soruları’ başlıklı bir konuşma yaptı. Özellikle kurum olarak Tate Modern ve MomA’yı aklımıza getiren eleştirel bir konuşmaydı bu. ‘Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar’ dedi. Böylesine değerli bir kültür insanına, SALT Galata’nın en üst katında, tarihi yarım adaya 360 derece bakan güzeller güzeli manzarası eşliğinde sorularımı yöneltme fırsatı buldum…

24.4.2017KeyifHürriyet Yazarı
Dünya egolu ve maço liderleri öne çıkarıyor

Dünya egolu ve maço liderleri öne çıkarıyor

10’uncu kitabı ‘Liderin Kitaplığı’nı yazan Türkiye’nin önde gelen global iş insanlarından Cem Kozlu ile liderlik üzerine konuştuk. Kozlu, Amerikan literatürü ve özellikle Anglosakson medyasının karizmatik, maço, büyük egolu liderleri, belki de magazin değerleri daha yüksek olduğu için mütevazı ama etkin takım kaptanlarının önüne çıkardığını belirterek, “Bu da gençlerin önündeki çıtayı gereksiz yükseltiyor” yorumunu yapıyor.

21.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Genç girişimci Eray Erdoğan’a kulak verin

Genç girişimci Eray Erdoğan’a kulak verin

Lala Eğitim’in kurucu ortaklarından, genç yaşta girişimciliğe merak salmış ve şimdiden birçok deneyim biriktirmiş Eray Erdoğan’la girişimcilik serüveninin konuştuk.

18.4.2017KampüsHürriyet Yazarı
Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver, bir eğitim yöneticisi ve aile işletmesinin de üçüncü kuşak üyesi. İlköğrenimini Kültür Koleji’nde, ortaöğrenimini Robert Kolej’de, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. California State University’de ‘Eğitim Yönetimi’ konusunda yüksek lisans yaptı.

27.3.2017EğitimHürriyet Yazarı
Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Altı farklı okulun birleşmesiyle oluşan Sparc robot takımı, Amerika yolcusu. Yarışmanın Türkiye ayağında 5 bin dolarlık girişimci ödülünü kazanan Sparc, dünyanın en önemli robotik yarışmaları arasında gösterilen FRC’de (First Robotic Competition) Türkiye’yi ABD Los Angeles’da temsil edecek.

24.3.2017EğitimHürriyet Yazarı
Robert Kolejinin envanterinde bulunuyordu.. 37 yıl önce sergi sırasında..

Robert Koleji'nin envanterinde bulunuyordu.. 37 yıl önce sergi sırasında..

Robert Koleji'nin 37 yıl önce çalınan tarihi eserleri sırrını koruyor. Envanterde bulunan 23 tarihi eser ve yaklaşık 1000 sikkenin 37 yıl önce düzenlenen bir sergi sırasında çalındığı ve o yıldan beri bulunamadığı ortaya çıktı. Kültür Bakanlığı, Selçuklu, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait paha biçilmez koleksiyon için müzeler, koleksiyonerler ve müzayede salonlarını uyardı.

23.3.2017GündemHürriyet Yazarı
Çocuklar ve kadınlar öksüz kaldı

Çocuklar ve kadınlar öksüz kaldı

Dünyanın sayılı akademisyenlerinden, sosyal psikolojinin kurucularından Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti.

2.3.2017EğitimHürriyet Yazarı
Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir

Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir?

Doktorum programıyla tanınan Op.Dr. Aytuğ Kolankaya, Renkli Sayfalar’ın yeni sunucularından oldu. Viyana Üniversitesi’nde kadın doğum alanında ihtisasını yapan Aytuğ Kolankaya, ünlü sunucu Şule Zeybek ve şarkıcı Lerzan Mutlu ile birlikte Renkli Sayfalar’ın sunuculuğunu üstleniyor. Peki, Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir, kaç yaşında? İşte, ünlü doktorun hakkındaki detaylar!

20.2.2017TelevizyonHürriyet Yazarı
İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

15.2.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Tiyatro dünyası yasta

Tiyatro dünyası yasta

Tiyatro dünyası Engin Cezzar’ın yasını tutuyor. Meslektaşları ve eleştirmenler Cezzar’ın ardından duygularını dile getirdi.

29.1.2017GündemHürriyet Yazarı
Engin Cezzar hayatını kaybetti

Engin Cezzar hayatını kaybetti

Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden oyuncu Engin Cezzar hayatını kaybetti. Çok sayıda tiyatro oyununda yer alan ve yöneten Cezzar, 1935 yılında İstanbul’da doğdu. Robert Kolej’de başlayan tiyatro ilgisi üzerine, ABD’de Yale Drama School’da ve Actors Studio’da eğitim alarak tiyatro sanatçısı oldu. “Hamlet” rolü ile İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa başladı. Daha sonra kurdukları Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu ile yıllarca oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı.Dormen Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan sanatçı, “Kaldırım Serçesi” adlı filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlendi. Eşi Gülriz Sururi’nin yazdığı “Ayşe Opereti”ni yönetti.

28.1.2017HaberHürriyet Yazarı
Engin Cezzar hayatını kaybetti

Engin Cezzar hayatını kaybetti

Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden oyuncu Engin Cezzar hayatını kaybetti. ‘Keşanlı Ali’ rolüyle hafızalara kazınan Engin Cezzar, 82 yaşındaydı. Ailesi, sanatçının vasiyeti üzerine cenaze töreni düzenlemedi. Vefat haberi, Engin Cezzar toprağa verildikten sonra duyuruldu.

28.1.2017GündemHürriyet Yazarı
Hayal kurun ve asla vazgeçmeyin

'Hayal kurun ve asla vazgeçmeyin'

ABD’de, genç bilim insanlarına verilen en prestijli ödülü alan 102 kişi arasında bulunan Doç. Dr. Nurçin Çelik ve Doç. Dr. Sinan Keten, Hürriyet’e konuştu: Başarımızın ardında hayal kurmak ve asla vazgeçmemek var.

12.1.2017EğitimHürriyet Yazarı
Refik Erduran hayatını kaybetti

Refik Erduran hayatını kaybetti

Gazeteci yazar Refik Erduran, 88 yaşında yaşama veda etti. Refik Erduran, Nazım Hikmet'in kız kardeşi Melda Kalyoncu ve yazar Leyla Umar'la yaptığı evliliklerle de adından çokça söz ettirmişti.

7.1.2017GündemHürriyet Yazarı
Genç doktorun başlattığı kampanya çığ gibi büyüyor

Genç doktorun başlattığı kampanya çığ gibi büyüyor

Erzurum İspir Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Özlem Kaleoğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile ilçede bulunan 600 öğrenci hayırseverler tarafından giydirildi.

19.12.2016GündemHürriyet Yazarı
TAKEVin İngilizce başarısı

TAKEV'in İngilizce başarısı

TAKEV'in İngilizce başarısı

16.12.2016İzmirHürriyet Yazarı
‘’Boğaziçi Zirvesi- BÜ’yülü Bir Gün’’ en renkli konuklarıyla mezunları bekliyor

‘’Boğaziçi Zirvesi- BÜ’yülü Bir Gün’’ en renkli konuklarıyla mezunları bekliyor

Gülriz Sururi, İlber Ortaylı, Canan Karatay ve Alphan Manas’ın da aralarında bulunduğu 15’i aşkın konuşmacı birbirinden ilgi çekici başlıklarla Boğaziçi Üniversitesi’nin en renkli mezun etkinliği ‘’BÜ’yülü Bir Gün’’de buluşuyor. Boğaziçi mezunları 12 Kasım Cumartesi günü Güney Kampüs’te eski sınıflarında yıllar sonra biraraya gelecek; ünlü isimlerin verecekleri birbirinden keyifli derslere girecekler.

7.11.2016KampüsHürriyet Yazarı
Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

20.10.2016AntalyaHürriyet Yazarı
Son dakika... Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Son dakika... Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Yeniçağ Gazetesi yazarı Altemur Kılıç, Antalya Alanya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

20.10.2016GündemHürriyet Yazarı
Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Kanada’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016EğitimHürriyet Yazarı
Türk öğrenciye Kanadadan teşekkür

Türk öğrenciye Kanada'dan teşekkür

KANADA’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran İzmir SEV Ortaokulu mezunu Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016İzmirHürriyet Yazarı
Yazarına ceza veren babamız var

'Yazarına ceza veren babamız var'

KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi’yle ilgili soruşturmada, 52 gün önce tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay için arkadaşları Bakırköy Kadın Cezaevi önündeydi.

8.10.2016GündemHürriyet Yazarı
D&R Genel Müdürü Ahmet Coşar oldu

D&R Genel Müdürü Ahmet Coşar oldu

DOĞAN Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş’ye (D&R) 1 Ekim 2016 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak Ahmet Coşar atandı.

3.10.2016EkonomiHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Japonlar, suşiyi bulgurla yapar mı

KARAMAN merkezli Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu oğlu Ziya Duru’nun pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmasıyla birlikte yurtdışı tanıtımına ağırlık verdi.

10.6.2017

Ayakkabı şirketi çalışana, ‘Günde 5 yazar oku’ diyor

YANILMIYORSAM 2005 yılıydı. O dönemde Robert Kolej’de okuyan kızımın okul ücretini ödemek üzere eşim bir önceki yıl eğitim kredisi kullandığımız bankaya yeniden başvurdu. Şube yetkilileri eşimden kefil istedi:

8.6.2017

İstanbul kedileri dünyayı fethetti...Kesin bilgi!

Bu film kaçmaz! Adı ‘Kedi’. İstanbul kedilerini anlatıyor. Türk-Amerikan ortak yapımı. Başrolde de dünya güzeli İstanbullu sokak kedileri... Hele bir kediseverseniz bayılacaksınız. Film şu anda ABD’yi kasıp kavuruyor. Önce abartıyorlar zannettim ama gerçekten öyle...

3.6.2017

Doğu Holding masalı yeniden canlanıyor mu?

Doğu Holding 1996’da İstanbul Ticaret Odası’nın öncülüğünde Koç, Sabancı gibi grupların da aralarında bulunduğu 200 işadamı tarafından kuruldu. Ancak büyük başarısızlıkla sonuçlandı. Holdingi yeniden canlandırmak için projeler gündemde. Doğu Holding’in amacı teşvik edilen cazibe merkezlerinde etkin rol oynamak.

6.5.2017

Ahmet İsvan’a veda ederken

12 Eylül’de sorgulanmak üzere götürüldüğü Davutpaşa kışlasındaki “Otağ-ı Hümayun”, o günlerde işkence çığlıklarıyla İstiklal Marşı’nın kubbenin altında sıkça birbirine karıştığı insanlık dışı bir mekândı.

5.5.2017

1 Mayıs emekçilerin onur bayramıdır!

SENDİKALARIMIZ bu yıl da 1 Mayıs’ı davullarla, halaylarla karşılayacak. Dün işçilerin haklarını kabul ettirmeyi sağlamak için meydanlardaydık.

1.5.2017

 Biz aşağıda çocukluk fotoğrafı bulunanlar

BİZ, aşağıda fotoğrafı bulunan çocuklar...

22.4.2017

Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver, bir eğitim yöneticisi ve aile işletmesinin de üçüncü kuşak üyesi. İlköğrenimini Kültür Koleji’nde, ortaöğrenimini Robert Kolej’de, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

25.3.2017

‘Suna’nın Gözleri’

SUNA KIRAÇ’ı tanıyanlardanım.

18.1.2017

Aslı Erdoğan’ın cezaevindeki 136 günü

Herkesin bildiği bir yazar değil. Ama bildiğiniz pekçok kişiden daha iyi yazar.

7.1.2017

İki kesimliliğe veda

İSVİÇRE’nin Montrö kentinde yapılmakta olan görüşmelerde sonuca götürecek önemli konuların ele alındığı anlaşılıyor. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon “Artık Çözüme ulaşacak noktaya geldik” derken, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da ‘iyimser’ demeçler veriyor. Ancak iki taraf arasında ne gibi uzlaşmalara, mutabakatlara varıldığı yolunda kamuoyu yeterince bilgilendirilmediği için bu davayı yakından izleyen çevreler kaygı ve kuşkularını gideremediler.

27.12.2016

Suriyelilerle uzun yaşam planlıyoruz

KAMPLARDA 50 bin, şehirde ise 350 binin üzerinde Suriyeli mülteci ağırlayan Gaziantep’in her türlü fırtınayı atlatma, hayata asılma kapasitesine hayran kalmamak mümkün değil.

1.12.2016

Bilge Demirköz’ü alkışlayalım

İŞTE “rol model” dediğin böyle olmalı...

29.11.2016

Bizleri çok güzel günler bekliyor

BİR dostumuzun kızının düğününe katıldık;

6.9.2016