MENÜ

Robert Kaplan

Robert Kaplan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Robert Kaplan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 162 Robert Kaplan haberi bulunmuştur.

Robert Kaplan Haberleri

‘Benim olduğum yerde ölüm yok’

‘Benim olduğum yerde ölüm yok’

Çağdaş Türk resminin önde gelen ismi Ömer Uluç dün 79 yaşında hayata veda etti.

29.01.2010Kelebek
‘Benim olduğum yerde ölüm yok’

‘Benim olduğum yerde ölüm yok’

Çağdaş Türk resminin önde gelen ismi Ömer Uluç dün 79 yaşında hayata veda etti.

28.01.2010Kelebek
Afganistan’da kazanılacak zafer Çinin çıkarına

Afganistan’da kazanılacak zafer Çin'in çıkarına

The New York Times yazarı Robert D. Kaplan, Çin’in Afganistan’ı doğal kaynaklar için bir depo olarak gördüğünü ve ABD’nin El Kaide karşısında kazanacağı bir zaferin Pekin’in çıkarına olacağını yazdı.

8.10.2009Gündem
Robert D. Kaplan: Çin ve İran Dersleri

Robert D. Kaplan: Çin ve İran Dersleri

Çin’deki Uygur ayaklanması ve İran’daki siyasi çalkantılar bu iki ülke hakkındaki yerleşik kanıyı yok etti. Peki, şimdi ne beklemeliyiz? Bitmeyecek bir türbülansa hazır olun.

23.07.2009Gündem
Dövmede yaratıcılık savaşları Benim dövmem seninkini döver

Dövmede yaratıcılık savaşları Benim dövmem seninkini döver

Farkında mısınız etrafımızdaki dövmeli insan sayısı her gün artıyor. Alt komşumuzun oğlunda, kuaförümüzde, gittiğimiz restoranın şefinde, garsonunda, iş arkadaşımızda, sevgilimizde, patronumuzda, herkeste dövme var. Belki sizde de var! Eskiden barbarlara özgü olduğu düşünülen, denizcilerle, suçlularla, çetelerle özdeşleşen dövme, önce şarkıcılar, film yıldızları, mankenler gibi göz önünde olanların tutkusu haline geldi, sonra herkese yayıldı.

1.08.2008Kelebek
Tiger’dan iyisi asla gelmeyecek

Tiger’dan iyisi asla gelmeyecek

O tam bir golf efsanesi. Golf için genç sayılabilecek bir yaşta, 33’ünde kazanmadığı turnuva ve ödül kalmadı. Tiger Woods, perşembe günü başlayan Amerika Açık Golf Turnuvası’nın tüm turlarını acı içinde oynadı.

20.06.2008Kelebek
CHPnin önergesi reddedildi

CHP'nin önergesi reddedildi

Kuzey Irak’a kara harekatı konusunda CHP tarafından verilen genel görüşme önergesi, Meclis Genel Kurulu’nda yapılan kapalı oturumla ele alındı. 2.5 saat süren kapalı oturumun sonunda CHP’nin önergesi AKP’lilerin oyları ile reddedildi. Genel Görüşme önergesinin ön görüşmelerine Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

21.03.2008Gündem
Tatiana dehşeti

Tatiana dehşeti

San Francisco hayvanat bahçesinde geçen yıl bakıcısını yaralayan Tatiana adlı kaplan, ziyaretçilere saldırdı. 1 kişiyi öldüren, 2 kişiyi yaralayan kaplan vuruldu.

26.12.2007Dünya
Uçaktaki esrarengiz soru

Uçaktaki esrarengiz soru

Prof. Engin Arık, “Ankara'da kurulacak, parçacıkları hızlandırarak yüksek enerjili ışın oluşturulacak ve sanayiden askeriyeye kadar 232 küsur alanda kullanılabilecek bir proje üzerinde çalışıyordu.

2.12.2007Gündem
Bilimadamı gizli projede çalışıyordu

Bilimadamı gizli projede çalışıyordu

Prof. Engin Arık, “Ankara'da kurulacak, parçacıkları hızlandırarak yüksek enerjili ışın oluşturulacak ve sanayiden askeriyeye kadar 232 küsur alanda kullanılabilecek bir proje üzerinde çalışıyordu.

30.11.2007Gündem
Dünya gündeminden

Dünya gündeminden

Unutkanlığı servet getirdi. Seks yapmak için 237 neden. Printerler sigara içmek kadar zararlı. Heidi Klum'dan seksi pozlar.

1.08.2007Dünya
Eski eşinden ders almış

Eski eşinden ders almış

<1>Foto <1>galeri Şebnem Dönmez; "Aldığım dersler beni fazla heyecanlandırmadı" açıklamasını yaptı.

2.04.2007Kelebek
Gişe rekortmenleri üçlüyor

Gişe rekortmenleri 'üçlüyor'

Şimdiden söyleyelim bu yazı içinde 3 rakamı biraz fazla geçecek. Ama sinemaya sık gidenlerdenseniz bu yıl 3'lere şimdiden alışmaya başlamanızda fayda var. Üçlemelerin sinema tarihindeki yeri ayrı: Baba (The Godfather), Geleceğe Dönüş (Back to the Future), Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings), Matrix, Amerikan Pastası (American Pie), Bıçak (Blade), Korkunç Bir Film (Scary Movie) gibi serileri; Dario Argento'nun Three Mothers Trilogy’sini; Ömer Lütfi Akad’ın Gelin, Düğün, Diyet; Kieslowski'nin Mavi, Beyaz, Kırmızı ve Lars Von Trier'nin Dogville, Manderlay, Wasington üçlemesini düşünün.

3.02.2007Gündem
Sinema

Sinema

6.07.2006Kelebek
1 Mart Tezkeresinin reddedilmesi Bushun hatası

'1 Mart Tezkeresi'nin reddedilmesi Bush'un hatası'

Tanınmış ABD’li gazeteci ve yazar Robert D.Kaplan, Irak’la ilgili 1 Mart Tezkere'sinin reddedilmesinin ABD Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları arasındaki uyum eksikliğinden de kaynaklandığını belirterek, bunun aslında Başkan Bush’un hatası olduğunu öne sürdü.

17.04.2006Dünya
Göçmenlerin aşkı

Göçmenlerin aşkı

20. yüzyılın önemli Amerikalı yazarlarından John Fante'nin Toza Sor (Ask the Dust) adlı romanına dayanan Aşka Sor, 1930'ların Los Angeles'ında nefretle başlayan bir aşk öyküsü anlatıyor ve göçmenlerin o yıllarda yaşadıklarını perdeye yansıtıyor. Ünlü bir romancı olmayı ve güzel bir sarışınla evlenmeyi hayal eden İtalyan göçmeni Arturo Bandini rolünde Colin Farrell var. Bir Amerikalı ile evlenip sınıf atlamayı düşleyen Meksikalı Camilla rolünde ise Salma Hayek'i izliyoruz. Cüretkar sevişme sahneleriyle konuşulan filmde iki ünlü yıldızın kendilerini çırılçıplak halde okyanusun sularına bıraktıkları bölümler de hayli yankı uyandıracağa benziyor.

14.04.2006Gündem
Sinema

Sinema

13.04.2006Kelebek
Atlara fısıldayan kız

Atlara fısıldayan kız

DREAMER
Yön: John Gatins
Oyn: Kurt Russell, Dakota Fanning, Kris Kristofferson, Elisabeth Shue
Tür: Dram-Aile
Süre: 102 dk.

22.01.2006Gündem
Tıpta son 25 yılın çığır açan buluşları ve geleceğe bakış

Tıpta son 25 yılın çığır açan buluşları ve geleceğe bakış

İnsan gen haritasının çözülmesi, tıpta derin ve temelli değişikliklere yol açacak. Toplumsallık, saldırganlık, duygudaşlık, korku, matematiksel beceri, müzik ve dil yeteneği gibi birtakım davranışların temelinde yatan genlerin de saptanması bekleniyor.

17.07.2005Spor
Tıp devrimleri geleceği nasıl etkileyecek

Tıp devrimleri geleceği nasıl etkileyecek?

Dünyanın önde gelen bilim insanları, tıpta son 25 yılın çığır açan buluşlarını ve bu buluşların gelecekte insanlık üzerindeki olası etkilerini bilim dergisi Discover’a değerlendirdiler.

9.07.2005Kelebek
Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Kilise kayıtlarına göre sadece 1244 kişi kaldılar. Türkiye’nin Rumları onlar. Tedirginler. Dini bayramları, ayinleri, törenleri olay oluyor. Hayatları sürekli gözlem altında... Daha bir-iki hafta önce, her yıl olduğu gibi geleneklerine göre ocak ayının soğuğuna aldırmadan suya atlayıp Haliç’in dibinden haç çıkarırken etrafları teknelerle çevrilip, ülkücülerce sözde protesto edilen vatandaşlarımız.

29.01.2005Gündem
Türkiyenin Olimpiyat macerası

Türkiye'nin Olimpiyat macerası

Sporda çok eski bir geçmişe sahip olan Türkiye, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları'nın önemini de kavramakta gecikmedi. İlk kez 1908 yılında resmen oyunlara katılan Türk sporcular, oyunlarda bugüne dek 33 altın, 16 gümüş ve 15 bronz olmak üzere, toplam 64 madalya kazanarak genel madalya klasmanında 29. sırada yer aldılar.

10.08.2004Spor Arena
Metin Kaplan her gün ‘Ben buradayım’ diyecek

Metin Kaplan her gün ‘Ben buradayım’ diyecek

Köln Şehir İdaresi, sınırlı oturma iznini uzatmak için önceki gün son anda Köln Yabancılar Dairesi’ne gelen sözde halife Metin Kaplan’a yeni kısıtlamalar getirdi.

2.06.2004Dünya
Arkadaşlarının kaplanı Aslı Altan

Arkadaşlarının kaplanı Aslı Altan

Arkeoloji eğitimi, altı filmlik olsa da Avrupa Film Festivalleri'ne uzanan bir Yeşilçam deneyimi ve Safran. Safran için bir açıklama yapmaya gerek yok; bu Aslı Altan'ın kendisiyle özdeşleşmiş mekanlarının adı. Ne ‘‘club’’, ne bar, ne restoran. Ya da hepsi. Doğrusu ise kısaca Safran.

11.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Uzun menzilde 787 ile A350 kapıştı

Türk Hava Yolları, yeni uzun menzilli yolcu uçağını seçmek üzere çalışmalarını hızlandırdı.

30.06.2007

İstanbul'un 'Anayasası' tamamlandı

PROF. Hüseyin Kaptan, İstanbul'un yeni 'imar ve çevre plan amiri' sayılabilir.

12.05.2006

Alman bankasında bir Iraklı

M-RM 115 plakalı siyah Rolls Royce, ağaçlı yoldan yavaşça geçerek iki katlı villanın önüne park ettiğinde, günlerden 14 Ocak 2005 Cuma, saat 8.50’ydi.

5.03.2006

Gençlik cinayetlerine batı standardı

GENÇLERİ hayata nasıl hazırlıyoruz? Nasıl oluyor da 19 yaşında bir genç 16 yaşındaki sevgilisini ‘beni aldatıyor’ diye yaklaşık 40 yerinden bıçaklayabiliyor, sonra onu parçalara ayırmaya çalışıyor, sonra arkadaşlarına gösterebiliyor. Daha sonra o da yetmiyor dondurabiliyor?

4.12.2005

Babasının mısraları sanki rehberi oldu

Tevfik Fikret’ in ölümünün 90. yıldönümü.

Atatürk’ ü etkilemiş, şiiri kadar dünya görüşüyle de kendinden sonraki kuşakları yönlendirmiş bir şair Fikret.

19.08.2005

Hülya Lopez!

TÜRKPETROL’ün kafası oldukça karışık.

Olmasa çok kısa süre içinde üç farklı reklam yoluyla karşımıza gelir miydi?. Gazanfer Özcan’ın rol aldığı ilk yolda, "şapkanın değeri’ üzerine gidildi.

30.10.2004

Hayvan hakları eylemcileri pis teröristler mi?

Geçen hafta Hürriyet’te küçük bir haber çıktı. Jerry Vlasak adlı bir doktor, hayvanlar üzerinde deney yapan 15 araştırmacının öldürülmesi halinde 2-10 milyon hayvanın hayatının kurtulacağını söylüyordu.

30.07.2004