MENÜ

Robat

Robat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Robat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5 Robat haberi bulunmuştur.

Robat Haberleri

Afganistanda 9 işçi kaçırıldı

Afganistan'da 9 işçi kaçırıldı

Afganistan'da Taliban militanları, özel bir inşaat şirketinde çalışan 9 işçiyi kaçırdı.

28.01.2009Dünya
Terminalde bomba paniği

Terminalde bomba paniği

KONYA’da şehirlerarası otobüs terminalinde asker uğurlamaya gelenlerin çoğunlukta olduğu ve yaklaşık 8 bin kişinin bulunduğu sırada, peronda unutulan valiz, bomba paniğine neden oldu. Bomba uzmanı polis tarafından fünye ile patlatılan valiz boş çıktı.

15.09.2010Gündem
FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEYEN İRANLI GENÇ KASTAMONU KALESİNDEN DÜŞTÜ

FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEYEN İRANLI GENÇ KASTAMONU KALESİ'NDEN DÜŞTÜ

Kastamonu Kalesi'ne çıkan İran uyruklu bir kişi, fotoğraf çektirmek isterken dengesini kaybedip, yaklaşık 40 metre yükseklikten kayalıklara düştü. Ağır yaralanan genç, 2 saatlik çalışma sonunda kurtarılıp hastaneye kaldırıldı. Kastamonu'da bir arkadaşı ile Kastamonu Kalesi'nin Hisaradı semtine bakan cephesindeki korkulukların kenarına yaslanıp fotoğraf çektirmek isteyen 36 yaşındaki İran uyruklu Sasan Jodat Robat isimli genç, bir anda dengesini kaybetti. Robat, kendini toparlayamayınca kayalıkların olduğu bölüme düştü. Yaralanan İranlı vatandaşa ilk müdahaleyi Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaptı. İtfaiyenin müdahalesi ile bulunduğu yerden kurtarılamayan Robat'ı kurtarmak için olay yerine gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı AKUT ekipleri geldi. Robat yaklaşık iki saatlik çalışma sonunda düştüğü yerden çıkarıldı. Kafasından yaralanan Sasan Jodat Robat, hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Özkan TOKMAKOĞLU / KASTAMONU (DHA)

7.06.2013Haber
Uzaya topu attılar ödülü kaptılar

Uzaya topu attılar ödülü kaptılar 

Ebeveynlerini kaybeden öğrencilerin okuduğu Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü takımı ‘Sultans of Türkiye’, ABD’de 40 ülkeden 15 bine yakın öğrencinin katıldığı uluslararası robot yarışması FIRST Robotics Competition (FRC) finallerinde ‘Engineering Inspiration Award’un sahibi oldu. Yarışmada katılımcılardan kargo ve uzay gemisine top atabilen, disk yerleştiren ve belirli yükseklikteki platformlara tırmanabilen bir robot tasarlamaları talep edilmişti.

24.04.2019Eğitim