MENÜ

Risk Merkezi Raporu

Risk Merkezi Raporu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Risk Merkezi Raporu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 299 Risk Merkezi Raporu haberi bulunmuştur.

Risk Merkezi Raporu Haberleri

TBB uyardı Dolandırıcıların ağına düşmeyin

TBB uyardı! Dolandırıcıların ağına düşmeyin

Kendini Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi temsilcisi olarak tanıtan bazı kişiler nedeniyle kurumdan açıklama geldi. Bu kişilere itibar edilmemesi gerektiği duyuruldu.

15.05.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Vatandaş 7.4 milyon lira tasarruf etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Vatandaş 7.4 milyon lira tasarruf etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "TBB Risk Merkezi Raporu'nun e-Devlet üzerinden ücretsiz temin edilmesi ile hizmetten faydalanan vatandaş toplam 7 milyon 430 bin 840 lira tasarruf etti." dedi.

20.04.2019Ekonomi
Son dakika... E-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Son dakika... E-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

E-Devlet Kapısı üzerinden, "risk merkezi raporu" başvurusu, "adıma tescilli araç", kalfalık, ustalık, usta öğrencilik ve iş yeri açma belgesi sorgulamaları ile elektrik ve doğal gaz işlemleri yapılabilecek.

21.03.2019Ekonomi
Artık e-devlette 18.30 itibariyle görebileceksiniz

Artık e-devlette! 18.30 itibariyle görebileceksiniz

Türkiye Bankalar Birliğinin "Risk Merkezi Raporu Başvurusu" hizmeti, saat 18.30 itibarıyla e-Devlet kapısı üzerinden tüm kullanıcıların erişimine açılacak. Bu hizmet kapsamında kullanıcılar, "Kredi Limit ve Borç Bilgileri" veya "Çek Bilgileri" raporunu ayda bir defa ücretsiz alabilecek. Banka ve finansal kuruluş detayları ile borç bilgilerinin yer aldığı raporda vatandaşlar, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz borçlarını görebilecek.

15.03.2019Ekonomi
Risk Merkezi Raporu Başvurusu hizmeti e-Devlet kapısında

"Risk Merkezi Raporu Başvurusu" hizmeti e-Devlet kapısında

Türkiye Bankalar Birliğinin "Risk Merkezi Raporu Başvurusu" hizmeti, saat 18.30 itibarıyla e-Devlet kapısı üzerinden tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

15.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı Yarından itibaren ücretsiz olarak sunulacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı! Yarından itibaren ücretsiz olarak sunulacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden yarından itibaren ücretsiz sunulmaya başlanacak." dedi.

14.03.2019Ekonomi
Sicil affı yapılandırmasında son gün zaman İşte, o tarih

Sicil affı yapılandırmasında son gün zaman? İşte, o tarih

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazanan sicil affıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Başta kredi kartı borçluları olmak üzere kara listede yer alan vatandaşlar için büyük bir fırsat olan sicil affı yapılandırmasının son günü belli oldu. Peki, sicil affı yapılandırmasında son gün zaman? İşte, o tarih!

1.02.2017Ekonomi
Ver beş lirayı öğren notunu

Ver beş lirayı öğren notunu

Kamuoyunda ‘kara liste’ olarak bilinen finansal tüketicilerin risk bilgileri Merkez Bankası yerine TBB bünyesinde kurulan Risk Merkezi’nde tutulacak.

1.07.2013Ekonomi
Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan takibe alınanların sayısı açıklandı

Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan takibe alınanların sayısı açıklandı

Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal edenlerin sayısı yılın ilk iki ayında artış gösterdi.

16.04.2019Ekonomi
Kıdem tazminatı yıl sonu değişiyor

Kıdem tazminatı yıl sonu değişiyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Yeni Ekonomi Programı’ında ortaya konulan hedeflere ulaşmak için sadece 2019 yılında hayata geçirmeyi taahhüt ettikleri düzenleme ve adımları ‘Yapısal Dönüşüm Adımları adı altında dün açıkladı. Finansal sektör, enflasyonla mücadele, vergi dönüşümü ve ihracat-üretim strateji planlama hamlelerini kapsayan adımların tümü 2019’da hayata geçecek. Albayrak, Kıdem Tazminatı Reformu’nu hayata geçireceklerini vurgulayarak “Tüm paydaşlarımızın katılımı ile tıpkı çalışanlardan olduğu gibi işverenden de yapılacak kesintiler BES ile entegre Kıdem Tazminatı Fonu’nda toplanacak. Hedefimiz her iki reformu da bu yıl hayata geçirmek ve 2020 yılından itibaren fiilen bu fonları hayata geçirmektir. Bu yeni yapıyla birlikte 5 yılda, burada sistemde biriken fonların milli gelirin yüzde 10’unun üstüne çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu. İşte Albayrak’ın açıklamalarıyla Yapısal Dönüşüm Adımları’nın ayrıntıları:

11.04.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında ortaya konulan hedefler doğrultusunda "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"u duyurdu. Bakan Albayrak, ekonomi ve yargıda reformların yapılacağını söyledi.

10.04.2019Ekonomi
İstanbul Havalimanı, perakende sektörünü canlandıracak

İstanbul Havalimanı, perakende sektörünü canlandıracak

KPMG'nin hazırladığı Perakende Sektörel Bakış 2019 raporuna göre, her geçen gün daha da büyüyen e-ticaretin yarattığı tehdide karşın Türkiye'de perakende sektörü hareketlenecek.

5.03.2019Ekonomi
Türk siber güvenliğinde güç birliği: Cyberoscope

Türk siber güvenliğinde güç birliği: Cyberoscope

Siber güvenlik entegratörü Biznet ile sistem çözümleri entegrasyonları ve bilgi güvenliği alanında bilinen isimlerden Netsmart, güçlerini birleştirerek, Siber Güvenlik Operasyonlarına odaklanan “CYBEROSCOPE” adında yeni bir siber güvenlik şirketi kurdu.

1.03.2019Teknoloji
Bakan Albayrak anlattı: Dün ilk görüntüleri attılar, zarflardan neler çıkıyor neler...

Bakan Albayrak anlattı: Dün ilk görüntüleri attılar, zarflardan neler çıkıyor neler...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Konseyi 134'üncü Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, adını vermediği bir ülkeden 26 milyon postanın geldiğini ve içlerinde 0-2 kilogram arasında ürünlerin olduğunu söyledi.

27.02.2019Ekonomi
1 günde evsiz kaldılar

1 günde evsiz kaldılar

İstanbul Şişli’de belediyeye komşu 4 bina riskli olduğu için mühürlenerek boşaltıldı. 56 dairede yaşayan yaklaşık 200 kişi, “1 günde evsiz kaldık” diyerek mağduriyetlerini dile getirip destek istedi. Belediye yetkilileri geçici konaklama ve taşınma yardımı yapacaklarını ama binanın güçlendirilmesi ya da yenilenmesinin vatandaşın sorumluluğu olduğunu belirtiyor.

20.02.2019Ekonomi
Son dakika: İstanbul Kartalda bir bina çöktü

Son dakika: İstanbul Kartal'da bir bina çöktü

İstanbul Kartal'da, patlama sonrası 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Valilik açıklamasına göre 2 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralı kurtarıldı. Apartmandaki 14 dairede kayıtlara göre 43 kişinin yaşadığı belirtildi. Bazı vatandaşların ise enkazın başında çaresizce bekleyerek gözyaşlarına boğuldukları görüldü.

6.02.2019Gündem
Zayıflayan uluslararası işbirliği, risklere kapı aralıyor

Zayıflayan uluslararası işbirliği, risklere kapı aralıyor

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan, “2019 Global Riskler Raporu”nun sonuçları açıklandı. 2019 Küresel Riskler Raporu’na göre, artan jeopolitik ve jeo-ekonomik gerilimler, 2019 yılının en acil riski olarak öne çıkıyor. Uzmanların yüzde 90’ı, bu yıl büyük güçler arasında daha fazla ekonomik çatışma gerçekleşeceğini söylüyor. Çevresel bozulma, uzun vadeli bir risk olarak ortaya çıkarken, iklim ile ilgili konular ise 2019 yılında en etkili beş küresel riskten dördünü oluşturuyor.

20.01.2019Ekonomi
Piyango ve şans oyunlarında Milli ibaresi kullanılmamalı

"Piyango ve şans oyunlarında 'Milli' ibaresi kullanılmamalı"

MÜSİAD ve UTESAV tarafından hazırlanan "Kumar ve Türevleri Raporu"nda piyango ve şans oyunlarında “Milli” ibaresinin kaldırılması ve şans oyunlarının üzerinde ‘Bu Bir Kumardır’ ibaresinin yer alması gerektiği kaydedildi.

27.12.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Yarın hava nasıl olacak Meteorolojiden Marmara için sis uyarısı

Yarın hava nasıl olacak? Meteorolojiden Marmara için sis uyarısı

Meteoroloji, yarın Antalya ile Muğla ve Afyonkarahisar için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Marmara bölgesinde yaşayan vatandaşlar ise yarın yer yer sis ve pus görebilecek. CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, yurt genelinde 2-4 derecelik artış olacağını belirtti. İşte yapılan açıklamalar.

2.12.2018Gündem
Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, bu yılın 9 ayında 2017'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 12 azalarak 619 bin kişi oldu.Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 18 artarak 660 bine yükseldi.

12.11.2018Ekonomi
Frigyada balonlar 2019da havalanacak

Frigya'da balonlar 2019'da havalanacak

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde tespit edilen dört güzergahta 2019 yılından itibaren sıcak hava balonu uçuşlarının gerçekleştirilmesiyle, bölgeye ilave 100 bin turistin gelmesi bekleniyor.

8.11.2018Seyahat
Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ocak-ağustos döneminde 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 13 azalarak 547 bin kişiye geriledi.

18.10.2018Ekonomi
İşte, kredi kartı takibe giren kişi sayısı

İşte, kredi kartı takibe giren kişi sayısı

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ocak- temmuz döneminde 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 14 azalarak 484 bin kişiye geriledi.

10.09.2018Ekonomi
Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Kredi kartı borcundan takibe alınanların sayısı azaldı

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı bu yılın ilk yarısında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 16 azalarak 417 bin kişiye geriledi.

8.08.2018Ekonomi
Yasal takibe düşen kişi sayısı beş ayda yüzde 2 azaldı

Yasal takibe düşen kişi sayısı beş ayda yüzde 2 azaldı

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre, bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, ocak-mayıs döneminde 603 bine düştü.

9.07.2018Ekonomi
86 milyar dolarlık duvarı delen siber saldırılara karşı 7 güçlü zırh

86 milyar dolarlık duvarı delen siber saldırılara karşı 7 güçlü zırh

Aon'un 2018 Siber Güvenlik Tahminleri Raporu'na göre büyük ölçekli siber saldırılar, 86 milyar dolarlık güvenlik harcamalarına rağmen gerçekleşti. Şirketlerin bu saldırılara karşı koymak için uygulayacağı savunma önlemleri ise büyük önem arz ediyor.

27.06.2018Teknoloji
Borsa İstanbul ilk Entegre Faaliyet Raporunu yayımladı

Borsa İstanbul ilk Entegre Faaliyet Raporunu yayımladı

Borsa İstanbul'un yayımladığı ilk Entegre Faaliyet Raporu ile "Borsa İstanbul 2018-2023 Stratejisi" ve iş süreçleri bütünsel olarak ele alınarak duyuruldu. Borsa İstanbul’un ana işlerindeki rekabet gücünü artırma amacıyla ve "yatırımcıları ve fikirleri bir araya getiren, lider entegre platform olmak" vizyonu doğrultusunda oluşturulan stratejinin öncelikleri, sürdürülebilir gelir akışı ve yapısı, operasyonel etkinlik ve inorganik büyüme olarak belirlendi.

25.05.2018Ekonomi
Bakan Ağbal açıkladı: Çalışmalar tamam, seçim sonrası....

Bakan Ağbal açıkladı: Çalışmalar tamam, seçim sonrası....

Maliye Bakanı Ağbal; "2018 yılı bütçe hedeflerimizi tutturmakta kararlıyız. Bunun için gerekli adımları atacağız. Maliye politikası, para politikasına destek verecek. Bunun için sıkı maliye politikası çerçevesi oluşturacağız. Son dönemde bütçe giderlerini artıran düzenlemeler yaptık. Bu harcama artışını telafi edecek şekilde kamu harcamalarında aşağı yönlü, dengeleyici tedbirler alacağız" açıklamasında bulundu.

24.05.2018Ekonomi
Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor

'Türkiye her yıl 503 bin ton elektronik atık üretiyor!'

Eski ürünlerin kullanımı enerji sarfiyatını arttırırken, atık halini almış AEEE’lerin düzgün şekilde geri dönüştürülmemesi kurşun, cıva, brom ve krom gibi zehirli materyallerin salınımına, insan ve doğa sağlığına zarar vermesine sebep oluyor. 1 floresanın içerisinde bulunan civa 30 bin litre suyu kullanılamaz hale getiriyor. ir çay kaşığının 70’te 1’i cıva bile 80 bin m² göldeki suyu kirletip yaşayan balıkların yenmesini engelliyor. 80 bin m² ise Topkapı Sarayı’nın kapladığı alana eşit. Bu anlamda atıkların boyutunu inceleyen ve çevreye verdiği zararlara dikkat çeken ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği) Genel Müdür Yardımcısı Nisa Demirel, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

14.05.2018Teknoloji
Yasal takibe düşen kişi sayısı ilk çeyrekte yüzde 5 azaldı

Yasal takibe düşen kişi sayısı ilk çeyrekte yüzde 5 azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi verilerine göre, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, yılın ilk çeyreğinde 2017'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 5 azalarak 379 bin oldu.

9.05.2018Ekonomi
Dış ticaret açığı Nisanda 6.65 milyar oldu

Dış ticaret açığı Nisan'da 6.65 milyar oldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın öncü verilerine göre, dış ticaret açığı Nisan'da enerji ithalatı öncülüğünde yüzde 32.83 artışla 6.65 milyar dolar oldu.

2.05.2018Ekonomi
Jeopolitik risk endişesi

Jeopolitik risk endişesi

DÜNYA Ekonomik Forumu’nun Davos Zirvesi’nde tartışılmak için yayımladığı Küresel Riskler Raporu, 2018’in bir çok tehdide gebe olduğuna işaret ediyor.

22.01.2018Ekonomi
İyilerle kötülerin mücadelesi yapay zekayla sürecek

İyilerle kötülerin mücadelesi yapay zekayla sürecek

İnsan hayatını kolaylaştıran birçok yenilikçi ürün ve çözüme kapı aralayan yapay zeka, sunduğu fırsat ve tehditlerle siber güvenlik alanında iyi ve kötü niyetli kişilerin mücadelesine yön verecek.

21.01.2018Teknoloji
Çok tehlikeli.. Ankara ve İstanbula götürülüyor

Çok tehlikeli!.. Ankara ve İstanbul'a götürülüyor

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) İstanbul ve Ankara’ya tehlikeli ve toksik atık sevkiyatı yapıldığını açıkladı. Bozoğlu, sevkiyatı yapan firmaya geçen yıl bakanlığı 2 milyon lira ceza kestiğini anımsattı.

19.01.2018Gündem
Vakıfbank personel alımı başvurusu için son günler

Vakıfbank personel alımı başvurusu için son günler!

Vakıfbank personel alımı ile kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Hukuk, Endüstri, Elektrik Mühendisliği, İşletme gibi birçok alanda gerçekleştirilecek olan Vakıfbank personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden duyuruldu. Peki, Vakıfbank personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

10.01.2018Gündem