MENÜ

Rıfat Hisarcıklıoğlu

Rıfat Hisarcıklıoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rıfat Hisarcıklıoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.764 Rıfat Hisarcıklıoğlu haberi bulunmuştur.

Rıfat Hisarcıklıoğlu Haberleri

Asya-Pasifik Zirvesi için geri sayım

Asya-Pasifik Zirvesi için geri sayım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) işbirliğinde organize edilen, Türkiye ile Asya-Pasifik ülkeleri iş çevrelerini bir araya getirecek “Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesi” 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

20.11.2018Ekonomi
Türk-İş: Siyaseti sadece zenginler mi yapacak

Türk-İş: Siyaseti sadece zenginler mi yapacak

Ekonomi dünyasının gündemi, sürpriz bir şekilde TBMM’ye gelen ve oda yöneticilerine, siyasette seçilemezse, görevlerine geri dönüş hakkı veren yasa teklifi oldu. Meclis’te kapsamı genişletilen düzenleme için işçiler, “Siyaseti sadece zenginler mi yapacak” diye tepki gösterdi.

17.11.2018Ekonomi
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 3. Toplantısı Bakan Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulunun 3’üncü toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, iş ve yatırım ortamı, ihracat, küresel ekonomik ilişkilerde yeni açılımlar, gümrüklerdeki iş akışı, finansman gibi konular ele alındı.

15.11.2018Ekonomi
‘Geri dönüş’ tepkisi

‘Geri dönüş’ tepkisi

Yerel seçimlerde aday olacak oda ve borsa başkan ve üyelerine görevlerine geri dönme imkânı getiren düzenleme, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) tepki çekti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Doğru bulmuyoruz” dedi, düzenlemeden üretici ve sanayicilerin zarar göreceğini vurguladı.

14.11.2018Gündem
Ak Partiden yerel seçimler öncesi kanun teklifi

Ak Parti'den yerel seçimler öncesi kanun teklifi

AK Partili milletvekilleri, milletvekili ve mahalli idareler genel ve ara seçimlerinde adaylık için görevinden ayrılan Birlik Başkanı ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleri ile oda ve borsa yönetim kurulu başkan ve üyelerinin, seçilemedikleri takdirde eski görevlerine dönebilmesini öngören kanun teklifi hazırladı.

13.11.2018Gündem
Bakan Pekcan: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdık

Bakan Pekcan: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdık

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, ”Ekim ayı ihracatımız 166.8 milyar dolara ulaştı. Bu Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru. Yıl sonunda hem ihracatımızı, hem ihracat sayımızı artırarak 170 milyar dolar hedefine ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

13.11.2018Ekonomi
16 ilde ihracat destek ofisleri kuruluyor

16 ilde ihracat destek ofisleri kuruluyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ilk aşamada 16 ilde, 25 oda ve borsayla ihracat destek ofisleri kuracaklarını belirterek, "Bu 16 ilimiz 53,6 milyar dolar ihracatla 2017 yılı ihracatımızın üçte birini gerçekleştirdi. Şimdi hedefimiz hem bu rakamları daha yukarı taşımak hem de ihracatçı olmayan ya da çok az ihracatı olan illerimizi de desteklemek." dedi.

13.11.2018Ekonomi
Esnafa kapım açık

Esnafa kapım açık

12.11.2018Ankara
Eskişehir Sanayi Odası 50. yılını coşkuyla kutladı

Eskişehir Sanayi Odası 50. yılını coşkuyla kutladı

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) 50’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi.

10.11.2018Ekonomi
Girişimcilik tohumumuz tuttu

Girişimcilik tohumumuz tuttu

GELECEĞİN Gücü Girişimciler G3 Forum’un 8’incisi, “İçimde Bir Girişimci Var” ana teması ile gerçekleştirildi.

8.11.2018Ekonomi
Asya-Pasifikin ekonomi devleri İstanbula geliyor

Asya-Pasifik'in ekonomi devleri İstanbul'a geliyor

Asya-Pasifik Ekonomi Zirvesi 23-24 Kasım 2018'de İstanbul'da düzenlenecek.

6.11.2018Ekonomi
Reel sektöre destek turu

Reel sektöre destek turu

Reel sektörün ve KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için TOBB ve Bankalar Birliği el ele verdi. Türkiye’yi karış karış dolaşacak olan iki kurum, hem finans sektörünün sağladığı yeni imkânları masaya yatırıyor hem de reel sektörün sorunlarını yerinde dinliyor. Toplantının üçüncüsü dün Konya’da yapıldı.

4.11.2018Ekonomi
Ekonomide olumlu gelişmeler var

"Ekonomide olumlu gelişmeler var"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "Son dönemde ekonomide olumlu gelişmeler var. Dış ticarete ilişkin rakamlar, döviz gelir-gider durumunda bir dengelenme başladığını gösteriyor. Son dönemde atılan adımların, son vergi ve ÖTV indirimlerinin pozitife doğru bir gidişatın göstergesi olduğuna inanıyoruz" açıklamasında bulundu.

4.11.2018Ekonomi
Son dakika... Çavuşoğlundan yaptırım açıklaması

Son dakika... Çavuşoğlu'ndan yaptırım açıklaması

Çavuşoğlu, Antalya'da düzenlenen 18. D-8 Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı sonrası gazetecilere, ABD ile iki bakana yönelik yaptırımların karşılıklı kaldırılması ve toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

3.11.2018Dünya

Bakan Çavuşoğlu: D-8 bünyesinde takas odası kurulmasını teklif ediyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün kimi ülkelerce döviz kurlarının siyasi saiklerle kullanıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Buna en güzel cevabı kendi aramızdaki ticarette yerli ve milli para birimlerimizi kullanarak verebiliriz." dedi.

3.11.2018Dünya
Türkiye kolaylıkta 17 sıra yukarı çıktı

Türkiye kolaylıkta 17 sıra yukarı çıktı

Dünya Bankası’nın 2019 yılı İş Ortamı Raporu’nda Türkiye yatırım çekme ve kolay iş yapmada 17 basamak birden yükseldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “İyileşme sonrası geldiğimiz yer son 15 senenin rekorudur. Türkiye’nin gösterdiği 17 basamaklık ilerleme büyük bir başarıdır” dedi.

2.11.2018Ekonomi
YÖREXte Çukurova rüzgarı

YÖREXte Çukurova rüzgarı

30.10.2018Çukurova

Yazar Sonuçları

Bu teklif geri çekilir mi?

ÖNCEKİ gün bir yasa teklifi verildi.

15.11.2018

Kilosu 1 lira olan elmanın tanesini 20 liraya satacak

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 8 yıldır öncülük yaptıkları “Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu”nda girişimcilik öyküsünü anlatırken salondaki gençlere döndü:

10.11.2018