MENÜ

Reyhanlı

Reyhanlı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Reyhanlı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.379 Reyhanlı haberi bulunmuştur.

Reyhanlı Haberleri

Suriye’ye ihracat giderek artıyor

Suriye’ye ihracat giderek artıyor

Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda Suriye’ye yapılan ihracatta yılın 10 ayında 83 bin tır Cilvegözü’nden çıkış yaptı.

6.11.2018Ekonomi
Sınır kapısında yoğunluk... Binlerce Suriyeli geri döndü

Sınır kapısında yoğunluk... Binlerce Suriyeli geri döndü

Türkiye'ye sığınan bazı Suriyeli ailelerin, İdlib ve kırsalındaki güvenli bölgelere dönüşü sürüyor.

5.11.2018Gündem
İdlibe beton blok sevkiyatı devam ediyor

İdlib'e beton blok sevkiyatı devam ediyor

SURİYE'nin İdlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait 12 gözlem noktası ve askeri birliklerin bulunduğu güvenlik noktalarının güçlendirilmesi için bölgeye beton blok sevkiyatı sürüyor.

30.10.2018Gündem
Film gibi araştırmayla bulundu

Film gibi araştırmayla bulundu

ADANA polisi, 2 yaşındaki Elanur Tarhan’a kamyonetle çarpıp ölümüne neden olan sürücüyü, film gibi araştırma sonucu buldu.

25.10.2018Gündem
Bitsin bu kölelik... Aileler desteklensin kız çocukları okutulsun

Bitsin bu kölelik... Aileler desteklensin kız çocukları okutulsun

- “12 yaşındayken ‘ağaya hizmetli’ olarak gönderildim. Ağalar taksilerle gelir kızları ailelerinden alırdı. Ne çocukluğumu, ne genç kızlığımı yaşadım. Okulu bıraktım... Hep ağladım. Burası hâlâ böyle...” 40 yaşındaki Gökçen Fışkın’ın anlattığı bu kölelik sistemi, yaşadığı topraklarda 20 yıldır sürüyor... - Hatay Kırıkhan’a bağlı Barbaros Mahallesi’nde ağır bir yoksullukla boğuşan aileler, ilkokul çağındaki kız çocuklarını aylık 650 - 3 bin TL arasında bir ücretle zengin ailelere hizmetli olarak veriyor. Mahalleye gittik, isyan edenlerle, seslerini duyurmak isteyenlerle konuştuk.

20.10.2018Gündem