MENÜ

Ressam

Ressam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ressam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ressam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.979 Ressam haberi bulunmuştur.

Ressam Haberleri

‘Bazen eski çağda  kalmışım gibi hissediyorum’

‘Bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum’

Heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı, 50 yıla yaklaşan sanat yaşamının özeti niteliğindeki retrospektif sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Eserlerinde çok boyutlu ve çoğul kimliğin çeşitliliğini ortaya koyan sanatçı, “Kendimi modern sanatın içerisinde görüyorum fakat (günümüzde) yapılan işlerin boyutunu görünce bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum” diyor.

13.12.2018Kitap Sanat
Trabzonda Bordo-Mavi Portreler sergisi açıldı

Trabzon'da 'Bordo-Mavi Portreler' sergisi açıldı

Trabzon'da, Trabzonspor Kulübü'nün başkanlarının, teknik direktörlerinin ve futbolcularının karakalem ile yapılmış portrelerinin yer aldığı 'Bordo-Mavi Portreler' sergisi, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikle açıldı.

12.12.2018Futbol
Öğrenciler, okul duvarlarını renklendirerek sosyalleşiyor

Öğrenciler, okul duvarlarını renklendirerek sosyalleşiyor

İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan Değirmendere Ortaokulu, çoğunluğu doğu illerinden gelen öğrencileri eğitim-öğretime adapte edebilmek için çalışmalar yürütüyor. Okul duvarlarını yaptıkları tasarımlarla rengarenk boyayan öğrenciler, darbuka, org ve gitar gibi enstrümanlarla kurdukları ritim topluluğuyla da müzik alanında kendilerini geliştiriyor.

12.12.2018Eğitim
Şaşırtıcı ve güzel: İran

Şaşırtıcı ve güzel: İran

Beş bin yıla yayılan bir tarih... Rejim değişikliğiyle, savaşla hırpalanmış bir halk ama İran ve İranlılar önyargıların çok ötesinde: Hep çok şaşırtıcı, hep çok güzel!

10.12.2018Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Esenler, Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Arnavutköy elektrik kesintisi yaşanan ilçelerden bazıları. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 6 Aralık elektrik kesintisi programı

6.12.2018Gündem
Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinin en önemli aktörlerinden Kamondo ailesinin önemli fertlerinden Nissim de Kamondo ve eşi Elise Fernandez Kamondo’nun olduğu düşünülen yağlıboya portreleri gün yüzüne çıktı.

6.12.2018Kitap Sanat
Ressam Behçet Safa hayatını kaybetti

Ressam Behçet Safa hayatını kaybetti

Yıllar önce Türkiye'yi terk ederek İtalya'nın Elbe Adası'nda bohem bir hayatı tercih eden Peyami Safa'nın yeğeni ressam Behçet Safa 84 yaşında yaşamını yitirdi.

6.12.2018Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek 5-6 Aralık planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 5-6 Aralık planlı kesinti programı

elektrikler ne zaman gelecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Akşam saatlerinde evlerinin karanlığa gömülmesiyle birlikte vatandaşlar, BEDAŞ'ın planlı kesinti programını araştırıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 5-6 Aralık planlı kesinti programı.

5.12.2018Gündem
Renklerin götürdüğü yere...

Renklerin götürdüğü yere...

Ressam Sonia Delaunay’ın eserleri ve hayatından kesitleri bir araya getiren ‘Yaşamın Renkleri’ küçük okurlara sanatsal bakış açısı kazandırmanın anahtarını veriyor.

5.12.2018Kitap Sanat
Evin İyem artık beni karşılayamayacak

Evin İyem artık beni karşılayamayacak

Evin İyem’i yitirdik bu hafta başında. Evin Sanat Galerisi’nin sahibi olarak Türk resim sanatına önemli katkılarda bulundu.

5.12.2018Kitap Sanat
Vermeer cepte

Vermeer cepte

Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in tüm eserleri artık bir uygulama sayesinde cep telefonundan görülebilecek.

5.12.2018Kitap Sanat
96 yaşındaki ressam tek başına köyü kurtardı

96 yaşındaki ressam tek başına köyü kurtardı

Eski bir asker bundan 10 yıl önce köyünün yıkılacağını öğrenince bir fırça alıp resim yapmaya başladı ve o günden beri hiç durmadı...

4.12.2018Seyahat
Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında

Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

Nurseli İdiz, dizi projelerinin yanı sıra konuk olarak katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nda görev alan Nurseli İdiz, dizi izleyicilerinin de yakından tanıdığı bir isim. Peki, Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

4.12.2018Magazin
Evin İyem hayatını kaybetti

Evin İyem hayatını kaybetti

Evin Sanat Galerisi'nin kurucusu Evin İyem 58 yaşında yaşamını yitirdi.

3.12.2018Kitap Sanat
Türkiye ve Yunanistan arasında köprü kuran sergi

Türkiye ve Yunanistan arasında 'köprü' kuran sergi

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz ve Sofia Kalogeropoulou'nun latıncı ortak sergileri 'Köprüler'e ev sahipliği yapıyor.

30.11.2018Kitap Sanat
Londra’da Türk sanat gecesi

Londra’da Türk sanat gecesi

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen İstanbul Meets London Karma Türk Ressamları Sergisi, Londralı sanatseverleri buluşturdu. Türk resim ve heykel sanatçılarının eserlerinden oluşan halka açık sergi, 5 Aralık’a kadar gezilebilecek.

29.11.2018Avrupa
Mehmet Güreli, sevenleriyle Kadıköyde buluşuyor

Mehmet Güreli, sevenleriyle Kadıköy'de buluşuyor

Yazar, ressam, müzisyen Mehmet Güreli, yarın gece Kadıköy'ün etkinlik mekanı [mecra]'nın Misafir Odası etkinliğine konuk olacak.

28.11.2018Kitap Sanat
Doğa tuvallerde

Doğa tuvallerde

Eserlerinde ağırlıklı olarak doğayı konu alan ressam Hayrettin Sönmez’in ‘Doğayı Kuşatan Şiirsellik’ adlı kişisel sergisi Nişantaşı Valikonağı Caddesi üzerindeki Galeri İdil’de çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverin katılımıyla önceki gün açıldı.

27.11.2018Keyif
Rembrandtın parmak izi olan tablosu satışta

Rembrandt'ın parmak izi olan tablosu satışta

Hollandalı ressam Rembrandt’ın Hz. İsa’yı resmettiği ‘Genç Bir Adamın Başı’ isimli tablosu Londra’da açık artırmayla satışa çıkacak.

23.11.2018Dünya
Bir resmin hikâyesi

Bir resmin hikâyesi

Japonya’nın yaşayan en önemli yazarı ve son yılların ‘nöbetçi’ Nobel adayı Haruki Murakami, son romanı ‘Kumandanı Öldürmek’te sevgi ve yalnızlık, savaş ve sanat gibi kavramları işliyor. Murakami, 850 sayfalık romanında ‘Muhteşem Gatsby’ye saygı ve sevgisini de dile getiriyor.

21.11.2018Kitap Sanat
‘Anlamsıza kadar hürsün’

‘Anlamsıza kadar hürsün’

Doğumunun 100. yılında şair İlhan Berk’in özgün kitabı ‘Mısırkalyoniğne’ Selçuk Demirel’in çizimleriyle zenginleştirilerek yeniden basıldı. Kitapta İlhan Berk ve şiirinin gençlik kadar diriliği bir kez daha hissedilecektir.

21.11.2018Kitap Sanat
Münih’e sanatçı Başkonsolos

Münih’e sanatçı Başkonsolos!

Almanya’nın Münih kentine atanan Başkonsolos Mehmet Günay, makamında Türk gazetecileri ağırladı. Sanatçı kişiliğiyle öne çıkan ve devlete bağışladığı eserleri konsolosluk duvarlarını süsleyen Günay, görevi boyunca en önem vereceği konunun gençler ve aileler olacağını söyledi.

21.11.2018Avrupa
Frida kapalı gişe

Frida kapalı gişe

Frida Kahlo’nun hayatından kesitler sunan iki perdelik ‘Frida’ balesi kapalı gişe sahnelendi.

20.11.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Büyük bir tepeyi aştığında insanın bulacağı şey, daha aşılacak çok tepelerin olduğudur

Ay balık burcunda ilerliyor ve gün içinde Neptün ve Mars ile kavuşum sergiliyor. Sonunu düşünmeden yapmış olduğunuz harcamalar ya da bitirdiğiniz ilişkilerin bugün biraz pişmanlığını yaşayabilirsiniz.

15.12.2018

Fatma Tülin’e bakmak

HEMEN hemen Fatma Tülin’in bütün sergilerini gezdim.

11.12.2018

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Mert Alaş: Ben bir Atatürk çocuğuyum!

ÇOK severek yaptığım bir röportaj oldu. Zekâsına, vizyonuna, hayata bakışına ve tespitlerine bayıldım. Kendine güvenen, kendini bilen, sınırlarını zorlayan çok farklı biri Mert Alaş. Yaratıcılığa verdiği değer, geldiği noktanın kanıtı. Ve nerede olursa olsun Türkiye’nin ruhunu özlüyor. Gerçek bir Atatürk âşığı!

11.12.2018

‘Bekleyemem’ dedi ‘Bebek’ten vazgeçti

Orjin Grup’un ortağı Zafer Yıldırım, Bebek Otel’i 20 yıllığına kiralama düşüncesinden vazgeçti. Yıldırım, “Boğaziçi öngörünümü nedeniyle yatırımın önünde ciddi bir bürokrasi var. Çok uzun sürecekti, o kadar süreye sabrım yok” diyor.

9.12.2018

RTÜK, Avşar’ın cezasını affetti

Hülya Avşar geçen sezon Star’da yayınlanan sohbet programında aldatmayı övdüğü için RTÜK tarafından ağır bir ceza almıştı...

6.12.2018

Uğur Mine Tamay'ın sanat yolculuğu

Ressam Uğur Mine Tamay’ın “Bitmeyen Sanat Yolculuğum” adını verdiği sergisi 17 Aralık’a kadar Valör Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

3.12.2018

Sanat Engel Tanımaz

“Engel” kelimesi için Türk Dil Kurumu “Bir şeyin gerçekleşmesini önleyen sebep, mâni, mahzur, müşkül, pürüz, mânia, handikap” tanımını yapıyor. Bu doğru ama eksik bir tanım; zira engeller bazılarımızın bir şeyleri gerçekleştirmesini önlemek için yetersiz kalabiliyor. Hayatın her alanında o kadar çok örnek insan var ki bu engelleri alt edebilen… Hatta bu engellerinin zenginleştirdiği sanatlarını icra edenleri görünce söylenecek tek bir şey kalıyor: “Sanat Engel Tanımaz”…

2.12.2018

Beethoven ve Mozart'ın yetiştiği topraklar: Viyana

Geleneksel ve modern hayatın iç içe olduğu Avusturya'nın kültür başkenti... Gezilecek yerler açısından çok fazla mirasa ev sahipliği yapmasının dışında, müzik ve doğasıyla da diğer Avrupa şehirlerinden bir adım önde yer alıyor. Kültür birikimi bir şehir olduğunu mimarisinden, tarihinden ve her sokak aralarından duyduğunuz klasik müzik seslerinden anlıyorsunuz. Bana göre de Avrupa'nın en uygun şehirlerinden birisi... Dünyaca ünlü müzisyenler Beethoven, Mozart'ın yetiştiği toprakları gelin yakından tanıyalım.

21.11.2018

Balçova Termal eski günlerine döner mi

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Dilek Gappi’nin 9 Eylül Gazetesi’ndeki “Yazık Bu Tesislere” başlıklı yazısını anımsayıp özetleyelim:

21.11.2018