MENÜ

Ressam

Ressam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ressam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ressam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.952 Ressam haberi bulunmuştur.

Ressam Haberleri

Güneştekin Madrid’de

Güneştekin Madrid’de

Sanatçı Ahmet Güneştekin’in farklı dönemlerde ürettiği işleri bir araya getirdiği ‘Işık Üstüne Işık’ sergisi İspanya’nın başkenti Madrid’de açılıyor.

5.01.2019Kitap Sanat
Gereksiz bürokrasi, gecikmeler ve tatiller araya girince cenazesi 20 gün morgda bekletildi

Gereksiz bürokrasi, gecikmeler ve tatiller araya girince cenazesi 20 gün morgda bekletildi

İngiltere’nin başkentinde 16 Aralık’ta hayatını kaybeden sanatçı Metin Senergüç’ün cenazesi 20 gün morgda bekletildikten sonra İzmir’de toprağa verilmek üzere Türkiye’ye gönderildi. Dostları, Şenergüç’ün özelleştirilmesine ve düşük ücretle çalıştırılmalarına karşı hep yanlarında olduğu İngiltere Sağlık Sistemi çalışanlarının, sanatçıya son görevde saygısızlık yapmasının acı verici olduğunu söyledi.

4.01.2019Avrupa
Floransa çalınan eseri istiyor

Floransa çalınan eseri istiyor

Floransa'da bulunan Uffuzi Müzesi, Almanya'dan İkinci Dünya Savaşı sırasında çalınan Hollandalı Ressam Jan van Huysum'un 'Vazodaki Çiçekler' eserinin iadesini talep etti.

3.01.2019Kitap Sanat
Heykeltıraş, zorlu kış şartlarına ayak uydurursa...

Heykeltıraş, zorlu kış şartlarına ayak uydurursa...

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yaşayan ressam ve heykeltıraş Hacı Fendoğlu (41), ilçeyi etkisi altına alan karı sanata dönüştürerek kardan 12 kişilik folklor ekibi yaptı.

3.01.2019Life Style
İşte İstanbulun ‘Delil Avcıları’

İşte İstanbul'un ‘Delil Avcıları’

İstanbul Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü bünyesindeki Parmak İzi Geliştirme Laboratuvarı ile Adli Görüntüleme Büro Amirliği ekipleri, faili meçhul suçların aydınlatılması ve şüphelilerin tespiti noktasında hassasiyetle çalışıyor.

1.01.2019Gündem
2018in en iyi 10 sergisi

2018'in en iyi 10 sergisi

Hürriyet Kitap Sanat’a yazan sanat eleştirmenlerinden oluşan uzman jüri, 2018’in en iyi sergilerini seçti. Sabancı Müzesi’nde halen devam eden ‘Rus Avangardı’ sergisi ilk sırada yer aldı.

26.12.2018Kitap Sanat
İnsanlar neden yapmayı sevdikleri şeyi yapamaz

İnsanlar neden yapmayı sevdikleri şeyi yapamaz?

2019 yılı çok yakın ve her birimiz kendi kendimize gerçekleştirmeyeceğimiz sözler vereceğiz. Kimimiz sevdiğimiz bir işi yapmayı istiyoruz. Bu sene farklı bir yıl demeden önce neden neyi değiştirmemiz gerektiğine bakmıyoruz.

26.12.2018Kampüs
Yerleştirmeleri artık yılda üç kez yapacağız

"Yerleştirmeleri artık yılda üç kez yapacağız"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Geçtiğimiz yıla kadar yılda bir kez yapılmakta olan gençlerimizin kamu kurumlarına yerleştirmelerini artık yılda üç kez yapacağız. Bugün 3 bin 274 devlet korumasındaki gencimizin daha atamasını gerçekleştirerek kamuda 29 bini aşkın gencimizi istihdam etmiş oluyoruz." dedi.

24.12.2018Ekonomi
Viyana’da Bruegel, Monet ve balo mevsimi

Viyana’da Bruegel, Monet ve balo mevsimi

Valsler şehri, kışın soğuğuna, uluslararası platformdaki kasvet verici gelişmelere inat, yeni yılı rengârenk karşılıyor. Şubata kadar sürecek balolar üç hafta önce başladı. Geçmişin masalsı atmosferini sokaklara, meydanlara taşıyan Noel pazarları kuruldu. Saraylarda, meydanlarda, dini yapılarda konserler düzenleniyor. Bu yıl, yılbaşı arifesinde şehre tarihi ziyarette bulunan iki önemli konuk, Viyana’yı Avrupa’da ilgi odağına dönüştürdü. Tanık olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

24.12.2018Seyahat
Arka Sokaklar dizisi yayınlanan son bölümüyle nefes kesti Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Arka Sokaklar dizisi yayınlanan son bölümüyle nefes kesti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Arka Sokaklar dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine nefes kesen dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Hakan Şaban’la birlikte Nizam’ın yanına gitmeye hazırlandı. Emniyetten aldıkları parayla uyuşturucu takası yapacaklardı. Hakan’ın hayatı ciddi şekilde tehlikedeydi. Son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Arka Sokaklar dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

21.12.2018Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğanı duygulandıran hediye

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni'nde annesinin tablosunun hediye edilmesinin ardından duygusal anlar yaşadı.

21.12.2018Gündem
Sinan Krateri ile Rumi Krateri nerededir

Sinan Krateri ile Rumi Krateri nerededir?

Sinan Krateri ile Rumi Krateri bir bilgi yarışmasıyla yeniden gündeme geldi. Sinan Krateri ismini Osmanlı baş mimarı ve inşaat mühendisi Mimar Sinan'dan, Rumi Krateri ise 13. yüzyılda yaşamış Fars Sünni Müslüman şair, fâkih, âlim, ilahiyatçı ve Sufi mutasavvıf Mevlana'nın soyadından almaktadır. Peki, Sinan Krateri ile Rumi Krateri nerededir?

18.12.2018Gündem
Ustalar müzayedesi

Ustalar müzayedesi

ARTAM Antik A.Ş. 23 Aralık Pazar günü gerçekleştireceği 302’nci müzayedesinde önemli Türk sanatçıların başyapıt niteliğindeki eserlerini satışa sunacak.

18.12.2018Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 16 Aralık kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 16 Aralık kesinti programı

İstanbul'un farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Yatırım Programı Çalışması süresince İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de gözeterek elektrik verilmiyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, 16 Aralık kesinti programı

16.12.2018Gündem
‘Bazen eski çağda  kalmışım gibi hissediyorum’

‘Bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum’

Heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı, 50 yıla yaklaşan sanat yaşamının özeti niteliğindeki retrospektif sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Eserlerinde çok boyutlu ve çoğul kimliğin çeşitliliğini ortaya koyan sanatçı, “Kendimi modern sanatın içerisinde görüyorum fakat (günümüzde) yapılan işlerin boyutunu görünce bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum” diyor.

13.12.2018Kitap Sanat
Trabzonda Bordo-Mavi Portreler sergisi açıldı

Trabzon'da 'Bordo-Mavi Portreler' sergisi açıldı

Trabzon'da, Trabzonspor Kulübü'nün başkanlarının, teknik direktörlerinin ve futbolcularının karakalem ile yapılmış portrelerinin yer aldığı 'Bordo-Mavi Portreler' sergisi, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikle açıldı.

12.12.2018Futbol
Öğrenciler, okul duvarlarını renklendirerek sosyalleşiyor

Öğrenciler, okul duvarlarını renklendirerek sosyalleşiyor

İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan Değirmendere Ortaokulu, çoğunluğu doğu illerinden gelen öğrencileri eğitim-öğretime adapte edebilmek için çalışmalar yürütüyor. Okul duvarlarını yaptıkları tasarımlarla rengarenk boyayan öğrenciler, darbuka, org ve gitar gibi enstrümanlarla kurdukları ritim topluluğuyla da müzik alanında kendilerini geliştiriyor.

12.12.2018Eğitim
Şaşırtıcı ve güzel: İran

Şaşırtıcı ve güzel: İran

Beş bin yıla yayılan bir tarih... Rejim değişikliğiyle, savaşla hırpalanmış bir halk ama İran ve İranlılar önyargıların çok ötesinde: Hep çok şaşırtıcı, hep çok güzel!

10.12.2018Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 6-7 Aralık BEDAŞ planlı kesinti programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Esenler, Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Arnavutköy elektrik kesintisi yaşanan ilçelerden bazıları. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 6 Aralık elektrik kesintisi programı

6.12.2018Gündem
Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Kamondo ailesine ait iki tablo tesadüfen bulundu

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinin en önemli aktörlerinden Kamondo ailesinin önemli fertlerinden Nissim de Kamondo ve eşi Elise Fernandez Kamondo’nun olduğu düşünülen yağlıboya portreleri gün yüzüne çıktı.

6.12.2018Kitap Sanat
Ressam Behçet Safa hayatını kaybetti

Ressam Behçet Safa hayatını kaybetti

Yıllar önce Türkiye'yi terk ederek İtalya'nın Elbe Adası'nda bohem bir hayatı tercih eden Peyami Safa'nın yeğeni ressam Behçet Safa 84 yaşında yaşamını yitirdi.

6.12.2018Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek 5-6 Aralık planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 5-6 Aralık planlı kesinti programı

elektrikler ne zaman gelecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Akşam saatlerinde evlerinin karanlığa gömülmesiyle birlikte vatandaşlar, BEDAŞ'ın planlı kesinti programını araştırıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 5-6 Aralık planlı kesinti programı.

5.12.2018Gündem
Renklerin götürdüğü yere...

Renklerin götürdüğü yere...

Ressam Sonia Delaunay’ın eserleri ve hayatından kesitleri bir araya getiren ‘Yaşamın Renkleri’ küçük okurlara sanatsal bakış açısı kazandırmanın anahtarını veriyor.

5.12.2018Kitap Sanat
Evin İyem artık beni karşılayamayacak

Evin İyem artık beni karşılayamayacak

Evin İyem’i yitirdik bu hafta başında. Evin Sanat Galerisi’nin sahibi olarak Türk resim sanatına önemli katkılarda bulundu.

5.12.2018Kitap Sanat
Vermeer cepte

Vermeer cepte

Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in tüm eserleri artık bir uygulama sayesinde cep telefonundan görülebilecek.

5.12.2018 Kitap Sanat
96 yaşındaki ressam tek başına köyü kurtardı

96 yaşındaki ressam tek başına köyü kurtardı

Eski bir asker bundan 10 yıl önce köyünün yıkılacağını öğrenince bir fırça alıp resim yapmaya başladı ve o günden beri hiç durmadı...

4.12.2018Seyahat
Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında

Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

Nurseli İdiz, dizi projelerinin yanı sıra konuk olarak katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nda görev alan Nurseli İdiz, dizi izleyicilerinin de yakından tanıdığı bir isim. Peki, Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

4.12.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Ankara’da yeni galeriler

2018’de karşılaştığımız ekonomik sıkıntılar elbette sanat piyasasını da olumsuz etkiledi.

31.12.2018

Güzel Takım alkışlarla

Dünya’nın En Güzel Takımı Avrupa’nın en değerli kupasında ilk yarıyı, alkışlarımızla lider bitirdi…

30.12.2018

Sanatın Altın Oranı

Estetik mükemmellik sanatçının en büyük gayesidir. Usta; gelenekten edindiği bilgiyi alır ve öğrencisine aktarır.

23.12.2018

İş dünyasında farklı bir kitap! “İşim Gücüm Budur Benim”

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın geçtiğimiz günlerde yayınlanan “İşim Gücüm Budur Benim”  kitabının alışa geldiğimiz türden bir iş insanı kitabı değil.

23.12.2018

Muhafız: Netflix’in oryantalist bakışı

Oturdum izledim ve kafadan puanımı açıklıyorum; “Muhafız” benden 10 üzerinden 6 aldı. Aslında 5 de, Netflix’teki ilk Türk dizisi olduğu için kanaat notu kullanıp 6 diyorum...

22.12.2018

Dordogne Vadisi ve gastronomi köyleri

Güneybatı Fransa’nın en büyük iki nehrinden biri ve adını bu nehirden aynı isimle alan Avrupa’nın en yeşil bölgesi Dordogne’da Ortaçağ'dan kalma kentler, surlar, resmedilmiş mağaralar adeta sizi film setinde olduğunuzu hissettirecek.

20.12.2018

Bugün İlhan Berk’i konuşacağız

BUGÜN Arel Üniversitesi’nde iyi şair İlhan Berk Sempozyumu gerçekleştiriliyor.

20.12.2018

Büyük bir tepeyi aştığında insanın bulacağı şey, daha aşılacak çok tepelerin olduğudur

Ay balık burcunda ilerliyor ve gün içinde Neptün ve Mars ile kavuşum sergiliyor. Sonunu düşünmeden yapmış olduğunuz harcamalar ya da bitirdiğiniz ilişkilerin bugün biraz pişmanlığını yaşayabilirsiniz.

15.12.2018

Fatma Tülin’e bakmak

HEMEN hemen Fatma Tülin’in bütün sergilerini gezdim.

11.12.2018

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Mert Alaş: Ben bir Atatürk çocuğuyum!

ÇOK severek yaptığım bir röportaj oldu. Zekâsına, vizyonuna, hayata bakışına ve tespitlerine bayıldım. Kendine güvenen, kendini bilen, sınırlarını zorlayan çok farklı biri Mert Alaş. Yaratıcılığa verdiği değer, geldiği noktanın kanıtı. Ve nerede olursa olsun Türkiye’nin ruhunu özlüyor. Gerçek bir Atatürk âşığı!

11.12.2018

‘Bekleyemem’ dedi ‘Bebek’ten vazgeçti

Orjin Grup’un ortağı Zafer Yıldırım, Bebek Otel’i 20 yıllığına kiralama düşüncesinden vazgeçti. Yıldırım, “Boğaziçi öngörünümü nedeniyle yatırımın önünde ciddi bir bürokrasi var. Çok uzun sürecekti, o kadar süreye sabrım yok” diyor.

9.12.2018

RTÜK, Avşar’ın cezasını affetti

Hülya Avşar geçen sezon Star’da yayınlanan sohbet programında aldatmayı övdüğü için RTÜK tarafından ağır bir ceza almıştı...

6.12.2018