MENÜ

Ressam

Ressam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ressam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ressam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.950 Ressam haberi bulunmuştur.

Ressam Haberleri

Anadolu düşleri

Anadolu düşleri

ÇALIŞMALARINI Ankara’da sürdüren ressam Yalçın Gökçebağ, iki yıl aradan sonra yeniden İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

1.05.2019Kitap Sanat
O ülkeden milyonlarca kişi geldi Artış bekleniyor...

O ülkeden milyonlarca kişi geldi! Artış bekleniyor...

Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, "Ukrayna'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında sürekli olarak bir artış var. İstanbul, Ukraynalı turistler için giderek daha önemli bir destinasyon haline geldi. Bu sene İstanbul'a gelen Ukraynalı turist sayının artacağını düşünüyorum. Bağımsız Ukrayna Ortodoks Kilisesinin kurulması İstanbul'u aslında daha ilgi çekici hale getirdi. Ayrıca Ayasofya Müzesi için Ukraynaca sesli rehber hizmetini hazırladık. Dolmabahçe Sarayı ve diğer önemli mekanlar için de hazırlamaya devam ediyoruz" açıklamasında bulundu.

28.04.2019Ekonomi
Resimlerimi İstanbul’un kaosu besliyor

Resimlerimi İstanbul’un kaosu besliyor

Ressam Eda Su Neidik, altıncı kişisel sergisi ‘Hücre’yle huzurlarınızda. Fransa’da büyüyen, beş yıl önce İstanbul’a yerleşen Neidik’le sanat yolculuğunu konuşurken oyuncu annesi Arzu Okay’ı da andık.

İster aşçı ol, ister ressam... Yeter ki hayata down kat

İster aşçı ol, ister ressam... Yeter ki hayata down kat!

Sosyal medya aracılığı ile oluşturulan sosyal sorumluluk projelerine Ekim ayında bir yenisi daha eklendi. ‘Hayata Down Kat’ ile down sendromlu çocukların ücretsiz fotoğrafları çekilip, hayata karışmaları hedefleniyor.

25.04.2019Gündem
25 Nisanda pek çok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak - Elektrikler ne zaman gelecek

25 Nisan'da pek çok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak - Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul’un birçok ilçesinde planlı elektrik kesintileri yaşanıyor. Bakım Programı Çalışması süresince İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de gözeterek elektrik kesintisi yapılıyor. Peki, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler hangileri, elektrikler ne zaman gelecek?

25.04.2019Gündem
Büyük ustaya büyük ilgi

Büyük ustaya büyük ilgi

Cumhurbaşkanlığı tarafından dünyanın 6 önemli kentinde sanatseverlerle buluşturulacak Ara Güler sergilerinin ilki Londra’daki ünlü Saatchi Gallery’de açıldı. İngiliz sanat çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde kapıda uzun kuyruklar oluştu.

25.04.2019Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek 24 Nisan elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 24 Nisan elektrik kesintisi programı

BEDAŞ, 24 Nisan Çarşamba günü bazı İstanbul ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu. Planlı kesinti programına göre, Esenler, Bakırköy Esenyurt ve Çatalaca gibi birçok Avrupa Yakası ilçesine elektrik verilemeyecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek, kesintiler ne kadar devam edecek? İşte 24 Nisan elektrik kesintisi programı...

24.04.2019Gündem
Bora Gencer kimdir Bora Gencerin hayatına ilişkin bilgiler

Bora Gencer kimdir? Bora Gencer'in hayatına ilişkin bilgiler

Bora Gencer ,ses ve saz sanatçılığının dışında zaman zaman farklı televizyon ve radyo kanallarından gelen tekliflerle dizi oyunculuğu ve program sunuculuğu da yapmış bir isimdir. Bora Gencer yurt içi ve yurt dışı turneleri sayesinde pek çok kişi tarafından tanınmıştır. Turne arkadaşları arasında Asya, Demet, Harun Kolçak, Deniz Arcak, Gülay, Suat Suna, Seçil, Kerim Tekin gibi isimler de vardı. Peki, Bora Gencer kimdir? Bora Gencer'in hayatına ilişkin bilgiler

23.04.2019Magazin
Usta ressamlar “ALCHERA” buluştu

Usta ressamlar “ALCHERA” buluştu

'Karl and Ein Dream Gallery', geçtiğimiz günlerde“ ALCHERA” adlı resim ve heykel sergisiyle kapılarını sanatseverlere açtı.

22.04.2019Keyif
64 yaşında üniversite mezunu oldu

64 yaşında üniversite mezunu oldu

İlkokul mezunu ressam, 64 yaşında üniversite diploması aldı.

22.04.2019Kampüs
Baykam’dan sanat tarihi haritası

Baykam’dan sanat tarihi haritası

Ressam Bedri Baykam, üniversitede ders verirken oluşturmaya başladığı ‘Sanat Tarihi Haritası’nı tamamladı. Tüm sanat akımları ve sanatçıların birbiriyle olan ilişkilerini de gösteren eseri satın almak mümkün.

Eda Su Neidikten günlük hayatın hücreleri

Eda Su Neidik'ten günlük hayatın hücreleri

Ressam Eda Su Neidik noktalarla oluşturduğu serisini 'Hücre' sergisiyle tamamlıyor. Ressam, ‘Hücre’de günlük hayatta bütüne odaklanırken detayları ve incelikleri nasıl kaçırdığımızı düşündürmeyi amaçlıyor.

19.04.2019Kitap Sanat
Cihat Burak: Ona giderek daha çok hayranız

Cihat Burak: Ona giderek daha çok hayranız

Cihat Burak, dostu Mengü Ertel’e gidiş gelişlerinde eski sigara kutularının arkasından türlü kâğıt parçalarına kadar her yere bir şeyler karalamış. ‘Dostun Çekmecesinden’ başlığıyla sergilenen bu eskizler, desenler, rasgele ilhamlar dostluk çekmecesinden çıkmış küçük bir hazine.

18.04.2019Kitap Sanat
İstihbaratçı sanatçıdan Roma’da ‘Kelimenin Kalbi’ sergisi

İstihbaratçı sanatçıdan Roma’da ‘Kelimenin Kalbi’ sergisi

Yıllarca istihbarat ve terörle mücadele birimlerinde görev yapan polis başmüfettişi Ahmet Sula, 41. kişisel resim sergisi ‘Kelimenin Kalbi’ni İtalya’nın başkenti Roma’da açtı. Felsefi resimlerden oluşan 40 eser, Yunus Emre Roma Türk Kültür Merkezi’nde 21 Nisan’a kadar gezilebilecek.

18.04.2019Avrupa
Emine Erdoğana Dünya İnsaniyet Forumundan Fark Yaratan ödülü

Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan "Fark Yaratan" ödülü

Dünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verildi.

17.04.2019Gündem
Eski İstanbul tuvallerde

Eski İstanbul tuvallerde

İstanbul ressamı Nur Ulubil‘in ‘İstanbul Benim Rüyam’ isimli 22’nci kişisel sergisine Akatlar Kültür Merkezi’nde açtı. Sanatçının ‘Eski İstanbul’ temalı 45 eserinin yer aldığı serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

15.04.2019Keyif
Ayvalık 2. Doğa Festivali ilçeyi rengarenk boyadı

Ayvalık 2. Doğa Festivali ilçeyi rengarenk boyadı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen 2. Ayvalık Doğa Festivali dört gün boyunca çeşitli etkinliklerle, yarışmalarla, konserlerle birlikte renkli görüntülere sahne oldu.

15.04.2019Ekonomi
Haslet Soyöz’den Türk Armatörlerin Buharlı Gemileri sergisi

Haslet Soyöz’den 'Türk Armatörlerin Buharlı Gemileri' sergisi

Rahmi M. Koç Müzesi, usta karikatürist ve ressam Haslet Soyöz’ü, ‘Türk Armatörlerinin Buharlı Gemileri’ başlıklı resim sergisiyle beşinci defa konuk ediyor.

15.04.2019Kitap Sanat
Salih Uçandan çarpıcı sözler

Salih Uçan'dan çarpıcı sözler!

Türkiye'nin en çok konuştuğu genç yeteneklerden olan Salih Uçan, Sporcu Vizesi'ne birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. TRT Spor'un sıradışı programı Sporcu Vizesi'ne konuk olan Salih Uçan, "Tamam, futbolcu oldum" dediği anı, futbol hayatı boyunca kendisini en çok heyecanlandıran anları ve Türk futbolunun geldiği noktayı Siyamend Kaçmaz'a anlattı.

14.04.2019Futbol
Asıl namussuzluğun beyinlerde olduğunu düşünüyorum

Asıl namussuzluğun beyinlerde olduğunu düşünüyorum

Gözde Mutluer tam da ekranda göründüğü gibi genç, çıtı pıtı ve neşeli bir kadın. Dünya ve Türkiye gündemine kafa yoran bir oyuncu. Onun hikâyesi bir deneme çekiminde attığı çığlıkla başlıyor. Hiç aklında yokken kendini setlerde buluyor. ‘4N1K’ isimli dizi kırılma noktası oluyor. Onunla bu hafta vizyona giren ‘Kardeşler’ filmi için buluştuk. Filmini, ödüle giden hayat hikâyesini ve hayata bakışını konuştuk.

Sinemayı seyretmek

Sinemayı seyretmek

Ressam Can Aytekin, Riverrun’daki ‘Gelecek Program’ başlıklı sergisinde ‘Sevmek Zamanı’ gibi filmlerin belleğinde yer etmiş sahnelerini söküyor ve boyuyor. Sökülen ve akraba/aşina boyalara boyanarak yeniden kurulan bütün bir mikro-tarih bu...

12.04.2019Kitap Sanat
Çekmeceden çıkan desenler

Çekmeceden çıkan desenler

Türk resminin en özgün ve sıra dışı isimlerinden biri olan Cihat Burak’ın ilk kez gün yüzüne çıkan desenleri bugün İstanbul Şişli’deki Bozlu Art Project’de sergilenmeye başlandı.

12.04.2019Kitap Sanat
Monet’yi en çok yabancılar ziyaret etti

Monet’yi en çok yabancılar ziyaret etti  

Claude Monet- Giverny Vakfı’nın yayımladığı rapora göre 2018 yılında tam 696 bin ziyaretçi ağırlayan Monet'nin evini gezen turistlerin sayısı Fransız vatandaşlarını geçti.

11.04.2019Kitap Sanat
Monet’yi en çok yabancılar ziyaret etti

Monet’yi en çok yabancılar ziyaret etti

Claude Monet- Giverny Vakfı’nın yayımladığı rapora göre 2018 yılında tam 696 bin ziyaretçi ağırlayan Monet'in evini gezen turistlerin sayısı Fransız vatandaşlarını geçti.

11.04.2019Dünya
Ayasofyadan sonra en önemli eser olarak gösteriliyor Çöp yığınlarıyla doldu...

Ayasofya'dan sonra en önemli eser olarak gösteriliyor! Çöp yığınlarıyla doldu...

Bursa’nın İznik ilçesinde Ayasofya’dan sonra en önemli tarihi eser olarak gösterilen 1500 yıllık Böcek Ayazma Vaftizhanesi ilgi bekliyor. Tarihi eser kaçakçılarının hedefi haline gelen vaftizhanenin etrafı ise çöp yığınlarıyla doldu

10.04.2019Seyahat
Yemekteyiz 8-12 Nisan yarışmacıları kimler

Yemekteyiz 8-12 Nisan yarışmacıları kimler?

Yemekteyiz yarışması formatıyla olduğu kadar yarışmacılarıyla da gündeme geliyor. Sunuculuğunu Onur Büyüktopçu’nun üstlendiği Yemekteyiz, 8 Nisan Pazartesi günü haftanın açılışını yaptı. Peki, Yemekteyiz 8-12 Nisan yarışmacıları kimler?

9.04.2019Televizyon
Bugünün dünyasını Sabahattin Aliden dinlemek ister misiniz

Bugünün dünyasını Sabahattin Ali'den dinlemek ister misiniz?

Sabahattin Ali, kırsal kesim insanının çaresizliğini, içine düştüğü traji-komik durumu, yalnızlığı, ironik ve yalın bir dille anlattığı dört hikâyesiyle, 8 Nisan akşamı bir kez daha İş Sanat’ta seyirciyle buluşuyor. Ali'nin hikâyeleri bugün de sıcaklığını koruyor; dinletinin adı gibi 'Bu Dünya Böyledir İşte' dedirtiyor

8.04.2019Kitap Sanat
Yeni projemle Grammy’ye aday adayı olacağım

Yeni projemle Grammy’ye aday adayı olacağım

Anadolu Sigorta’nın, kaybolmaya yüz tutan meslekleri yeniden canlandırma amacıyla hayata geçirdiği “Bir Usta Bin Usta” projesi, geçen hafta Zorlu PSM’deki gösteriyle seyirci karşısına çıktı. Müzik direktörlüğünü Fahir Atakoğlu’nun, koreografi ve sanat yönetmenliğini Beyhan Murphy’nin üstlendiği özel bir performans sahnelendi. Atakoğlu ve Murphy projenin detaylarını anlattı.

7.04.2019Keyif
Merkel’in tabloları elinden alınıyor

Merkel’in tabloları elinden alınıyor

Başbakan Angela Merkel’in makam odasında bulunan Alman ressam Emil Nolde’ye ait ‘Brecher’ ve ‘Blumengarten’ adlı iki tablo, Prusya Kültür Mirası Vakfı tarafından geri alınıyor. Vakıf, iki tablo yerine Başbakan Merkel’e iki yeni tablo kiralamayı önerdi.

5.04.2019Avrupa
Picasso desenine 286 bin Euro

Picasso desenine 286 bin Euro

PABLO Picasso’nun 1932 yılında çizdiği ‘Fülüt Çalgıcısı ve Yatan Çıplak’ Paris’teki Christie’nin Müzayede Evi’nde gerçekleşen açık arttırmada 286 bin Euro’ya (Yaklaşık 1 milyon 800 bin TL) satıldı.

2.04.2019Kitap Sanat
Bağımsızlık Ozanı Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında sergisi açıldı

'Bağımsızlık Ozanı Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında' sergisi açıldı

Ozan, yazar, aydınlanmacı ve çocuk hekimi Ceyhun Atuf Kansu, doğumunun ve Kuvayı Milliye’nin yüzüncü yılında önceki gece yapılan şiir, müzik, resim ve heykelin buluştuğu bir dizi etkinlikle anıldı.

1.04.2019Kitap Sanat
Çorum 31 Mart seçim sonuçları ve partilere göre oy oranı dağılımları

Çorum 31 Mart seçim sonuçları ve partilere göre oy oranı dağılımları

Çorum 31 Mart belediye seçim sonuçları, sandıkların kapatılıp oy sayımlarının başlamasının ardından seçmenlerin gündeminde yer aldı. YSK’nın açıkladığı resmi verilere göre 31 Mart yerel seçim sonuçlarını Çorum ilçesinde kimin kazandığını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirdi. İşte, açıklanan verilere göre 2019 Çorum seçim sonuçları ve partilerin aldığı oy oranları

1.04.2019Gündem
Yaşıyorsak hâlâ umut var demektir

Yaşıyorsak hâlâ umut var demektir

‘Şaşıfelek Çıkmazı’ndan ‘Babam ve Oğlum’a hafızalara kazınan birçok dizi ve filmde onu başrolde izledik. Oyunculuğu ve karizmasıyla hep adından söz ettirdi. Magazinden uzak durdu, hep işiyle gündemde oldu. Az ve öz konuştu. Fikret Kuşkan, Kanal D’de başlayacak olan yeni dizisi ‘Zalim İstanbul’ vesilesiyle buluştuk. Filmleri aratmayacak hayat hikâyesinden topluma kadar her şeyi konuştuk.

Sandron Botticelli’nin tablosu gerçek çıktı

Sandron Botticelli’nin tablosu gerçek çıktı

İtalyan ressam Sandron Botticelli’nin sahte olduğu sanılan ‘Narlı Madonna’ tablosunun yapılan kapsamlı incelemelerin ardından gerçek olduğu ortaya çıktı.

28.03.2019Avrupa
18. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali başlıyor

18. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali başlıyor

Bu yıl 18.'si düzenlenecek Afyonkarahisar Klasik Müzik Festival’i, NG Afyon'un desteğiyle 3-10 Nisan tarihleri arasında alanında değerli sanatçıları ve genç yetenekleri müzik tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

28.03.2019Kitap Sanat
Putin, KGBdeyken Akyavaş sergisini gezmiş

Putin, KGB'deyken Akyavaş sergisini gezmiş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in henüz daha KGB’de çalışırken ünlü ressam Erol Akyavaş’ın 1990 yılında Petersburg’da açtığı sergiye katıldığı ortaya çıktı.

28.03.2019Kitap Sanat
Picasso’nun 20 yıl önce çalınan tablosu Amsterdam’da bulundu

Picasso’nun 20 yıl önce çalınan tablosu Amsterdam’da bulundu

İspanyol ressam Pablo Picasso'nun, 1999 yılında bir Arap iş adamının yatından çalınan Buste de Femme (Kadının Büstü) adlı tablosu Hollanda'nın Amsterdam kentinde bulundu. Picasso'nun sevgilisi Dora Maar'ın portresi olan tablonun şu anki değerinin 25 milyon euro olduğu belirtiliyor.

26.03.2019Dünya
Yattan çalınan Picasso tablosu 20 yıl sonra Amsterdam’da bulundu

Yattan çalınan Picasso tablosu 20 yıl sonra Amsterdam’da bulundu

Picasso’nun, 1999’da Arap iş adamının yatından çalınan ‘Buste de Femme- Kadının Büstü’ tablosu, Amsterdam’da bulundu. Picasso’nun sevgilisi Dora Maar’ın portresi olan tablonun şu anki değerinin 25 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

26.03.2019Avrupa
Feci kaza Ünlü profesör cipiyle yayaların arasına daldı…

Feci kaza! Ünlü profesör cipiyle yayaların arasına daldı…

Üsküdar’da ünlü Profesör Zeki Fındıkoğlu cipini park ederken yanlışlıkla fren yerine gaza basınca kaldırımdaki yayaların arasına daldı. Yayaları ezdikten sonra panikleyen sürücü, ardından park halindeki bir kamyona arkadan çarptı. Kamyona çarpan sürücünün art arda yaptığı kazalar, güvenlik kamerasına yansıdı.

26.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Seks yapanlar ölmeye mahkumdur!

Hıncal Uluç, Hürriyet Cumartesi ekinde filmlere yıldız veren sinema yazarlarının, ben, Atilla Dorsay, Murat Erşahin ve Ali Ulvi Uyanık’ın “Greta” filmini değerlendirirken “klişelerle dolu” ifadesini kullanmamızı eleştirmiş.

2.05.2019

Kültür Üniversitesi’nde sergi

ÜNİVERSİTELERDE sanat etkinliklerinin yapılmasını sık sık gündeme getiririm.Hele sanat tarihi bölümü olan üniversitelerin bu tür çalışmaları, sergi açmaları zorunlu bir öğretim kuralıdır.

2.05.2019

Kimlik numarası 1994 ile başlayan TC vatandaşı

Dün bizzat kendisine sorup kimlik bilgilerini aldım. Tam adı Ekrem İmamoğlu...

19.04.2019

İsmet Birsel’in insan sevgisi

İki yıl önce kaybettiğimiz emekli büyükelçi İsmet Birsel’in diplomatlığının yanı sıra bir başka mesleği daha vardı: Ressamlık.

15.04.2019

Louis Vuitton’a komşu oluyor

Paris’te 27 yıl önce dünya markası olmak için yola çıkan Ayşe ve Ece Ege kentin en önemli merkezi St.Germain’de Louis Vuitton’a komşu mağaza açıyor. Osmanlı ve Türk kültürünü modernize ederek yansıtacak mağazada mermerden halıya kadar kullanılan her ürün Türkiye’de yapılıyor. Ayşe ve Ece Ege kardeşler “Mağaza Türkiye’ye yönelik algıya da pozitif etki yapacak” diyor.

14.04.2019

Doğru yoldayız

Gelişmiş ülkelerde her 4 öğrencinin 3’ü mesleki-teknik eğitim-öğretim yapılan okullara gidiyor. Bizde ise 300 yıldır sadece 1 öğrenci üretime dönük eğitim almakta. İşte bu nedenle orta gelir tuzağında sıkışıp kaldık. Kişi başına düşen milli gelirimiz 10 bin dolar sınırını geçemiyor.

10.04.2019

Kitapseverlere yol göründü

Bu ay İzmir’de, Denizli’de, Kocaeli’nde özenle organize edilmiş fuarlar var. Yolunuzu buralara düşüremezseniz yurdun dört yanına yayılmış kitap kulüplerini de deneyebilirsiniz. Siz yeter ki satırların peşine takılmaya karar verin.

6.04.2019