MENÜ

Resmi Tatil

Resmi Tatil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Resmi Tatil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.904 Resmi Tatil haberi bulunmuştur.

Resmi Tatil Haberleri

Black Friday 2018 (Kara Cuma) ne zaman

Black Friday 2018 (Kara Cuma) ne zaman?

Black Friday yani Kara Cuma ne zaman sorusunun yanıtı alışveriş tutkunları tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Her yıl milyonlarca vatandaşın sabırla beklediği Kara Cuma'da, gerek teknoloji gerek giyim her konuda büyük indirimler gerçekleşiyor. Peki, Black Friday 2018 (Kara Cuma) ne zaman?

18.10.2018Gündem
29 Ekim resmi tatil mi Üniversiteler ve okullar tatil olacak mı

29 Ekim resmi tatil mi? Üniversiteler ve okullar tatil olacak mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yurt genelinde birbirinden güzel etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yılının kutlanacağı 29 Ekim tarihi, bu yıl pazartesi gününe denk gelecek. Peki, hafta sonuyla birleştirilmesiyle birlikte 3 günlük bir tatil imkanı yaratması beklenen 29 Ekim üniversitelerde, okullarda ve kamu kurumlarında resmi tatil mi olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.10.2018Gündem
HGS geçiş bilgileri ve bakiye sorgulama ekranı

HGS geçiş bilgileri ve bakiye sorgulama ekranı

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile köprü ve otoyollarda yaptıkları geçiş ihlallerini merak eden araç sahipleri, borç durumlarını internet üzerinden görüntülemek istiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) sunduğu imkan aracılığıyla ihlal durumunda ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek olan sürücüler, tarih ve saat bilgisini de öğrenebilecek. İşte, sadece plaka ile sorgulayabileceğiniz HGS bakiye ve geçiş bilgileri

16.10.2018Gündem
29 Ekim resmi tatil mi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatiller içerisinde mi

29 Ekim resmi tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatiller içerisinde mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için geri sayım başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 29 Ekim 1923'te ilan ettiği Cumhuriyet'in 95. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Peki, 29 Ekim tatil mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatiller içerisinde mi?

15.10.2018Gündem
29 Ekim resmi tatil mi olacak

29 Ekim resmi tatil mi olacak?

29 Ekim resmi tatil mi olacak sorusu, Cumhuriyet Bayramı'nın Pazartesi gününe gelmesi dolayısıyla hafta sonuyla birlikte 3 günlük tatil kaçamağı yapmak isteyenlerin sorguladığı konu oldu. Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıl dönümü kapsamında yurt genelinde etkinliklerle kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı, akıllara 29 Ekim resmi tatil mi olacak sorusunu getirdi. Peki, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıl dönümü kapsamında 29 Ekim resmi tatil mi olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Gündem
29 Ekim resmi tatil mi

29 Ekim resmi tatil mi?

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm yurtta coşkuyla kutlanacak. 95. yılında Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutlayacak olan vatandaşlar, "29 Ekim resmi tatil mi olacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 29 Ekim resmi tatil mi?

7.10.2018Gündem
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığından Vefa Kartal açıklaması

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Vefa Kartal' açıklaması

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Vefa Kartal' açıklaması

4.10.2018Tekirdağ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde en çok sorgulanan konulardan biri de tatil konusu oldu. Türkiye’nin dört bir yanında bu anlamlı günü büyük bir coşkuyla karşılayacak olan vatandaşlar, bir yandan da tatil beklentisi içerisinde. Peki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi?

3.10.2018Gündem
4 Ekim tatil olsun, çalışmasınlar

4 Ekim tatil olsun, çalışmasınlar

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet, “4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü”nün resmi tatil olmasını ve hizmet alanlarında kullanılan hayvanların o gün çalıştırılmamasını istedi.

2.10.2018Gündem
Black Friday 2018 ne zaman Kara cuma hangi güne denk geliyor

Black Friday 2018 ne zaman? Kara cuma hangi güne denk geliyor?

Black Friday 2018 ne zaman sorusunun yanıtı alışveriş tutkunları tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu yıl kara cuma indirimlerini sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar, alacakları eşya ve ihtiyaçlarının ne kadar indirime gireceğini merak ediyor. Peki, Black Friday 2018 ne zaman? Kara cuma hangi güne denk geliyor?

2.10.2018Gündem
Piyasalar bu verileri bekliyor

Piyasalar bu verileri bekliyor

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun haber ve veri akışına odaklanırken, bugün Türkiye ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

1.10.2018Ekonomi
KYK 3. yedek yurt sonuçları YURTKUR üzerinden yayımlandı Sonraki süreç için duyuru

KYK 3. yedek yurt sonuçları YURTKUR üzerinden yayımlandı! Sonraki süreç için duyuru!

KYK 3. yedek yurt sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Üniversite eğitimi için farklı bir şehire seyahat edecek olan binlerce kişinin merakla araştırdığı KYK yedek yurt sonuçları, YURTKUR üzerinden açıklandı. İşte, KYK yedek yurt sonuçları ve detaylı bilgiler

27.09.2018Gündem
Oryantasyon nedir

Oryantasyon nedir?

Oryantasyon, bir ortama alışmaya kolaylık sağlayan uygulanan yöntemler bütünüdür. Oryantasyon eğitimi, yazılı bir sunum halinde gösterilebilecekken aynı zamanda uygulamalı olarak da verilebilmektedir. Bu eğitim içerisinde içinde bulunulan organizasyonun kuralları da yer alabilmektedir. Peki, oryantasyon nedir ve eğitiminin kapsamı nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.09.2018Gündem
KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı 3. yedek yerleştirme ne zaman

KYK 2. yedek yurt sonuçları açıklandı! 3. yedek yerleştirme ne zaman?

KYK'nın 2. yedek yurt sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından gözler bu kez 3. yedek yerleştirme işleminin ne zaman yapılacağına çevrildi. Peki, KYK 2. yedek yurt sonuçları nereden öğrenilebilecek? KYK 3. yedek yerleştirme ne zaman?

24.09.2018Gündem
Bulgaristanın bayramı Edirneye yarayacak

Bulgaristan'ın bayramı Edirne'ye yarayacak

"Bağımsızlık günü" kutlamaları kapsamındaki resmi tatili fırsat bilen Bulgar vatandaşları, tatil rotalarını sınır komşusu Edirne'ye çevirdi.

20.09.2018Ekonomi
Black Friday nedir 2018 Black Friday ne zaman

Black Friday nedir? 2018 Black Friday ne zaman?

Black Friday 2018 tarihi için sorgulamalar günler öncesinden başladı. Özellikle teknoloji ürünlerdeki indirimlerden faydalanmak isteyen tüketiciler, Black Friday’in bu yılki tarihini sık sık sorguluyor. Peki, son yıllarda ülkemizde de popüler bir hal alan Black Friday bu yıl ne zaman?

19.09.2018Gündem
Yurt sonuçları sonrası gözler yedek açıklamasında KYK yedek yurt sonucu

Yurt sonuçları sonrası gözler yedek açıklamasında! KYK yedek yurt sonucu

Açıklanan il yerleştirme sonuçlarının ardından KYK yedek yurt sonuçları için beklentiler başladı. İlk yerleştirme sonuçlarının ardından KYK yedek yurt sonuçları için beklenti içerisine giren adaylar, E-Devlet üzerinden alınacak olan kayıtların ardından boş kontenjanları değerlendirecek. Peki, KYK yedek yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, taahhütname onaylama işlemlerinin yapıldığı süreçte araştırılan yurt yedek sonuçları ve tarihi hakkında bazı bilgiler

13.09.2018Eğitim
82. DHY kura sonuçları açıklandı mı DHY ne zaman açıklanacak

82. DHY kura sonuçları açıklandı mı? DHY ne zaman açıklanacak?

Devlet Hizmeti Yükümlüğü (DHY) kura çekimi, Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 7 Eylül Cuma günü adaylardan tercih başvurularını alan Sağlık Bakanlığı, sonuçlarla ilgili detaylara yönetim hizmetleri genel müdürlüğü üzerinden yer verdi. Peki, 82.DHY kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

11.09.2018Gündem
Zabıtadan Başkan Çalıka ziyaret

Zabıtadan Başkan Çalık'a ziyaret

Zabıtadan Başkan Çalık'a ziyaret

6.09.2018Serik
Borsa günün ilk yarısında yükseldi

Borsa günün ilk yarısında yükseldi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 1,35 artışla 93.971,99 puandan tamamladı. 

3.09.2018Ekonomi
Black Friday 2018 ne zaman hangi güne denk geliyor

Black Friday 2018 ne zaman hangi güne denk geliyor?

Black Friday ne zaman sorusu alışveriş tutkunları tarafından merakla beklenen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Tüm dünyada ve Türkiye'de beklenen Black Friday için geri sayım başladı. Kasım ayına denk gelen Black Friday'in tam tarihi merak ediliyor. Peki, Black Friday 2018 ne zaman hangi güne denk geliyor?

1.09.2018Gündem
PTT ve Noter 30 Ağustosta (bugün) açık mı

PTT ve Noter 30 Ağustos'ta (bugün) açık mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle pek çok kurum mesaisine ara verdi, PTT ve noterlerin çalışma saatleri merak konusu oldu. Çeşitli postane ya da noter işleri olan vatandaşlar, PTT ve Noter 30 Ağustos'ta (bugün) açık mı? sorusuna yanıt arıyor.

29.08.2018Gündem
Eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı

Eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı?

Eczaneler ve sağlık ocaklarının çalışma saatleri merak konusu oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla devlet daireleri, resmi kurum ve kuruluşlarının birçoğu bugün tatil. Peki, eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı?

29.08.2018Gündem
Bankalar 30 Ağustosta çalışıyor mu Bankalar bugün açık mı

Bankalar 30 Ağustos'ta çalışıyor mu? Bankalar bugün açık mı?

Bugün bankalar açık mı ve çalışıyor mu sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyor. Zafer Bayramı dolayısıyla resmi tatil yapan kuruluşlar arasında bankaların var olup olmadığını sorgulayan birçok kişi, bugün bankalar açık mı sorgulamalarını gerçekleştiriyor. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.08.2018Gündem
30 Ağustosta kargolar açık mı

30 Ağustos'ta kargolar açık mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle, kargo işleri olan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de kargo şubelerinin 30 Ağustos'ta çalışıp çalışmadığı oldu. '30 Ağustos'ta kargolar açık mı?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konu hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, Kargolar 30 Ağustos'ta açık mı? Kargolar 30 Ağustos'ta çalışıyor mu?

29.08.2018Gündem
Karabükspor krizi 10 saatlik toplantı sonrası aşıldı

Karabükspor krizi 10 saatlik toplantı sonrası aşıldı

Kardemir Karabükspor’da alınan kongre kararı sonra kent protokolü 10 saat süren toplantının ardından seçime eski TSO Başkanı ve iş adamı Sedat Namal başkanlığında tek liste ile gitme kararı alındı.

29.08.2018Futbol
30 Ağustos tatil mi 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı

30 Ağustos tatil mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi, bu önemli günün resmi tatil olup olmadığı merak konusu oldu. '30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı?' sorusuna yanıt arayan çok sayıda vatandaş, sorgulamalarına hız vermiş durumda. Peki, 30 Ağustos tatil mi?

28.08.2018Gündem
KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeskler yükselişte

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeskler yükselişte

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeskler yükselişte

27.08.2018 Merkez
30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı?

Zafer Bayramı olarak tüm yurtta coşkuyla kutlanan 30 Ağustos'ta resmi tatil yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. ' 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi ' sorusuna yanıt arayan kamu ve özel sektör çalışanları, konu hakkında detayları sorguluyor. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olacak mı?

26.08.2018Gündem
Son dakika... Emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği belli oldu

Son dakika... Emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği belli oldu!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'ndan, "SSK ve Bağ-Kur emekli ve hak sahiplerinden ödeme günü 26 Ağustos olanlara 27 Ağustos, 27-28 Ağustos olanlara ise aynı tarihte ödeme yapılacak" bilgisi verildi.

22.08.2018Ekonomi
SGKdan emekli maaşlarıyla ilgili çok önemli açıklama

SGK'dan emekli maaşlarıyla ilgili çok önemli açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından, "SSK ve Bağ-Kur emekli ve hak sahiplerinden ödeme günü 26 Ağustos olanlara 27 Ağustos, 27-28 Ağustos olanlara ise 27-28 Ağustos'ta ödeme yapılacaktır." bilgisi verildi.

21.08.2018Ekonomi
Güçlü Bolivar gitti Egemen Bolivar geldi

Güçlü Bolivar gitti Egemen Bolivar geldi

Uluslararası Para Fonu (IMF)'nin "Enflasyon bu yıl yüzde 1 milyona çıkabilir" uyarısı yaptığı Venezuela'da hükümet, hiper enflasyonla mücadele planını bugün uygulamaya koydu. Bazı ekonomistler ise şüpheyle yaklaştıkları yeni önlemlerin ülkede durumu daha da kötüleştirebileceği uyarısında bulunuyor.

20.08.2018Dünya
Bayramda sağlık ocakları açık mı Aile hekimleri bayramda çalışıyor mu

Bayramda sağlık ocakları açık mı? Aile hekimleri bayramda çalışıyor mu?

Sağlık ocakları bayramda açık mı sorusu, rahatsızlıkları dolayısıyla aile hekimlerinde muayene olmak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kurban Bayramı dolayısıyla sağlık ocakları çalışıyor mu sorusuna yanıt arayan binlerce kişi, internet üzerinden sorgulamalarına başladı. Peki, aile hekimleri bayramda çalışıyor mu? Sağlık ocakları bayramda açık mı? İşte detaylar.

20.08.2018Gündem
Arefe günü eczaneler açık olacak mı

Arefe günü eczaneler açık olacak mı?

Arefe günü eczaneler açık olacak mı sorusu birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Sağlık problemleri nedeniyle ilaç alacak olan vatandaşlar arefe günü eczanelerin çalışma programını merak ediyor. Peki, arefe günü eczaneler açık olacak mı?

19.08.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi Hangi güne denk geliyor

30 Ağustos resmi tatil mi? Hangi güne denk geliyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında yurt genelinde yapılacak olan kutlamalar dolayısıyla tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarına başladı. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.08.2018Gündem
Pazartesi günü noter ve aile hekimliği açık mı Arefe günü noter çalışıyor mu

Pazartesi günü noter ve aile hekimliği açık mı? Arefe günü noter çalışıyor mu?

Kurban Bayramı dolayısıyla arefe günü noter ve sağlık ocağı çalışıyor mu sorusuna cevap arayan vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Sağlık problemleri nedeniyle eski adıyla sağlık ocağı, yeni adıyla aile hekimlerinden destek almak isteyen vatandaşlar, arefe günü noter açık mı sorusuna yanıt arıyor. Peki, arefe günü noter ve aile hekimliği çalışıyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

16.08.2018Gündem
KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

15.08.2018Merkez
KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

15.08.2018Merkez
Kurban Bayramı hangi gün başlıyor Bayramda hava nasıl olacak

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? Bayramda hava nasıl olacak?

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlayacak sorusu, bayram tatiline çıkacak olan vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer alıyor. Bu yıl, hafta sonu tatilleri dahil toplam 9 gün sürecek olan Kurban Bayramının ilk günü salı gününe denk gelecek. Peki, Kurban Bayramında hava durumu nasıl olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.08.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi 30 Ağustos hangi güne denk geliyor

30 Ağustos resmi tatil mi? 30 Ağustos hangi güne denk geliyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusu kamu ve kuruluşlarında çalışan yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl yine coşkuyla kutlanacak. 30 Ağustos'un resmi tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar ise sorgulamaya devam ediyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi? 30 Ağustos hangi güne denk geliyor?

13.08.2018Gündem
Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın! Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu, tarihin yaklaşmasıyla birlikte araştırılan konu oldu. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar, planlarına yön verebilme adına Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, bayram günleri öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar

9.08.2018Gündem
Bayram bereketi

Bayram bereketi

9 günlük bayram tatili boyunca 1.5 milyon kişinin tatile gitmesini beklediklerini söyleyen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, bayramda ortalama 2 milyar TL’lik ekonomik hacim oluşacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

7.08.2018Ekonomi
Macron’un yazlığında İHA uçurulmasına soruşturma

Macron’un yazlığında İHA uçurulmasına soruşturma

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yaz tatilini geçirdiği Bregançon Kalesi’nin üzerinde insansız hava aracı (İHA) uçurulması nedeniyle soruşturma açıldı.

7.08.2018Avrupa
2018 Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün

2018 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğuna dair araştırmalar son günlerde hız kazandı. Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da ibadetlerini yerine getirecek olan vatandaşlar 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan, bayram tatilinin kaç gün olduğu da merak edilen ve araştırılan bir diğer konu olarak dikkat çekiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

5.08.2018Gündem
30 Ağustos hangi güne denk geliyor 30 Ağustos resmi tatil mi

30 Ağustos hangi güne denk geliyor? 30 Ağustos resmi tatil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı'na az bir süre kala vatandaşlar '30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi?' 30 Ağustos Zafer Bayramı hangi güne denk geliyor sorusunun cevabını araştırıyorlar. Peki 30 Ağustos'ta tatil olacak mı işte merak edilen soruların cevapları

4.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün? Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı için günler kalırken vatandaşların bilet telaşı devam ediyor. Çalışma hayatı dolayısıyla farklı şehirlerde ikamet etmek zorunda olan binlerce kişinin memleketlerini ziyaret edeceği Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap aradı son günlerde, sorgulamalar da devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve tatil kaç gün olacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Kurban Bayramı ne zaman sorusu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler ve gündemdeki bazı haberler

3.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili 9 gün mü oldu

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili 9 gün mü oldu?

Kurban Bayramı ne zaman sorusu, son günlerin gündem konuları arasında önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Kurban Bayramı dolayısıyla şehir dışına çıkacak olan vatandaşlar, tarih yaklaşırken planlarını netleştirmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler doğrultusunda bazı detaylar

2.08.2018Gündem
30 Ağustos tatil mi İşte yanıtı

30 Ağustos tatil mi? İşte yanıtı

Her yıl tüm yurtta ve KKTC'de coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili hakkında araştırmalar son dönemlerde yoğunlaştı. Ağustos ayının başlamasıyla birlikte en çok merak edilen konulardan biri de 30 Ağustos'un tatil olup olmadığı oldu. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi?

2.08.2018Gündem
Dürzi askerler ırkçı yasanın ardından İsrail ordusunu terk ediyor

Dürzi askerler ırkçı yasanın ardından İsrail ordusunu terk ediyor

İsrail vatandaşı olan ancak Yahudi olmayanları ikinci sınıf vatandaş statüsüne düşürdüğü belirtilen "Yahudi ulus devlet" yasasına tepki gösteren bir Dürzi asker daha İsrail ordusundan istifa ettiğini açıkladı.

2.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

1000 TL altında maaş kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 150 bin emekliye müjdeli haber. 600 lira ile 900 lira arasında maaş alanların emekli maaşları 1000 liraya tamamlanacak. Emeklilerin beklediği bayram ikramiyeleri de 16-17 Ağustos’ta yatıyor.

14.08.2018