MENÜ

Resmi Tatil

Resmi Tatil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Resmi Tatil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.832 Resmi Tatil haberi bulunmuştur.

Resmi Tatil Haberleri

KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR – Wall Street verilerin ardından düşüşte

15.08.2018Merkez
KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

KÜRESEL PİYASALAR – Avrupa’da endeksler düşüşte, parite 1.13’e geriledi

15.08.2018Merkez
Kurban Bayramı hangi gün başlıyor Bayramda hava nasıl olacak

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? Bayramda hava nasıl olacak?

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlayacak sorusu, bayram tatiline çıkacak olan vatandaşların sorguladığı hususlar arasında yer alıyor. Bu yıl, hafta sonu tatilleri dahil toplam 9 gün sürecek olan Kurban Bayramının ilk günü salı gününe denk gelecek. Peki, Kurban Bayramında hava durumu nasıl olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

14.08.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi 30 Ağustos hangi güne denk geliyor

30 Ağustos resmi tatil mi? 30 Ağustos hangi güne denk geliyor?

30 Ağustos resmi tatil mi sorusu kamu ve kuruluşlarında çalışan yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl yine coşkuyla kutlanacak. 30 Ağustos'un resmi tatil olup olmadığını merak eden vatandaşlar ise sorgulamaya devam ediyor. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi? 30 Ağustos hangi güne denk geliyor?

13.08.2018Gündem
Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın! Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu, tarihin yaklaşmasıyla birlikte araştırılan konu oldu. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar, planlarına yön verebilme adına Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, bayram günleri öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar

9.08.2018Gündem
Bayram bereketi

Bayram bereketi

9 günlük bayram tatili boyunca 1.5 milyon kişinin tatile gitmesini beklediklerini söyleyen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, bayramda ortalama 2 milyar TL’lik ekonomik hacim oluşacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

7.08.2018Ekonomi
Macron’un yazlığında İHA uçurulmasına soruşturma

Macron’un yazlığında İHA uçurulmasına soruşturma

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yaz tatilini geçirdiği Bregançon Kalesi’nin üzerinde insansız hava aracı (İHA) uçurulması nedeniyle soruşturma açıldı.

7.08.2018Avrupa
2018 Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün

2018 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğuna dair araştırmalar son günlerde hız kazandı. Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da ibadetlerini yerine getirecek olan vatandaşlar 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan, bayram tatilinin kaç gün olduğu da merak edilen ve araştırılan bir diğer konu olarak dikkat çekiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

5.08.2018Gündem
30 Ağustos hangi güne denk geliyor 30 Ağustos resmi tatil mi

30 Ağustos hangi güne denk geliyor? 30 Ağustos resmi tatil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı'na az bir süre kala vatandaşlar '30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi?' 30 Ağustos Zafer Bayramı hangi güne denk geliyor sorusunun cevabını araştırıyorlar. Peki 30 Ağustos'ta tatil olacak mı işte merak edilen soruların cevapları

4.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün? Tatilciler için sefer müjdesi

Kurban Bayramı için günler kalırken vatandaşların bilet telaşı devam ediyor. Çalışma hayatı dolayısıyla farklı şehirlerde ikamet etmek zorunda olan binlerce kişinin memleketlerini ziyaret edeceği Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap aradı son günlerde, sorgulamalar da devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve tatil kaç gün olacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Kurban Bayramı ne zaman sorusu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler ve gündemdeki bazı haberler

3.08.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili 9 gün mü oldu

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili 9 gün mü oldu?

Kurban Bayramı ne zaman sorusu, son günlerin gündem konuları arasında önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Kurban Bayramı dolayısıyla şehir dışına çıkacak olan vatandaşlar, tarih yaklaşırken planlarını netleştirmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler doğrultusunda bazı detaylar

2.08.2018Gündem
30 Ağustos tatil mi İşte yanıtı

30 Ağustos tatil mi? İşte yanıtı

Her yıl tüm yurtta ve KKTC'de coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili hakkında araştırmalar son dönemlerde yoğunlaştı. Ağustos ayının başlamasıyla birlikte en çok merak edilen konulardan biri de 30 Ağustos'un tatil olup olmadığı oldu. Peki, 30 Ağustos resmi tatil mi?

2.08.2018Gündem
Dürzi askerler ırkçı yasanın ardından İsrail ordusunu terk ediyor

Dürzi askerler ırkçı yasanın ardından İsrail ordusunu terk ediyor

İsrail vatandaşı olan ancak Yahudi olmayanları ikinci sınıf vatandaş statüsüne düşürdüğü belirtilen "Yahudi ulus devlet" yasasına tepki gösteren bir Dürzi asker daha İsrail ordusundan istifa ettiğini açıkladı.

2.08.2018Dünya
9 günlük tatil kararı turizm sektörünü sevindirdi

9 günlük tatil kararı turizm sektörünü sevindirdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin Kurban Bayramı tatilini 9 güne uzatan kararı hem turizm sektörünü hem de tatilcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, her yıl tartışılan bu konunun, yıl öncesinde resmi tatil günleri planlamasıyla yapılmasının çok daha olumlu olacağını açıkladı.

1.08.2018Ekonomi
9 günlük tatil kararı turizm sektörünü sevindirdi

9 günlük tatil kararı turizm sektörünü sevindirdi

9 günlük tatil kararı turizm sektörünü sevindirdi

1.08.2018Antalya
Hackerlar bankadan 2.4 milyon dolar çaldı

Hackerlar bankadan 2.4 milyon dolar çaldı!

ABD bankalarından Blacksburg Ulusal Bankası’nın sekiz ayda iki kez oltalama saldırıları ile 2,4 milyon dolar zarara uğraması, çalışanların hala en yaygın siber saldırılara karşı bile bilinçli olmadığını gösteriyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, çalışanların şirket güvenliğini riske atacak basit hatalar yaptığının altını çizerek oltalama saldırılarına karşı uyarılarda bulunuyor.

1.08.2018Teknoloji
Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hem kurbanlık hem de tarih araştırmaları hız kazandı. Türkiye'nin dört bir yanında bayram sevinci yaşayacak olan vatandaşlardan bazıları bu süreci tatil olarak değerlendirmek istiyor. Ramazan Tatili'nde çalışanlar uzun bir tatil yapamadı. Çalışanlar, hafta sonuyla birlikte 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda kaldı. Şimdi ise tüm gözler Kurban Bayramı tatil takviminde. Peki, 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

30.07.2018Gündem
Bankaların çalışma saatleri - Bankalar saat kaçta açılır

Bankaların çalışma saatleri - Bankalar saat kaçta açılır?

Değişen ekonomik şartlar ve gelir-gider ödemelerinin bankalar aracılığıyla yapılması, eskiden bu kadar yaygın olmayan bankaların şuan küçük köylerde bile bulunmasını sağlamıştır. Bu nedenle bankalarla ilgili en çok merak edilen şey ise çalışma saatleri oluyor. Bütün iş yerlerinde olduğu gibi bankalarında belirli çalışma saatleri vardır. Ancak bu çalışma saatleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Hatta aynı bankanın şubelerinde bile bu farklılıkları görebiliriz. Bunun sebebi iklim ve bölge şartlarının ülke genelinde farklılık göstermesi ve bankalarında müşterilerini mağdur etmek istememesidir.

26.07.2018Gündem
Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman İşte, Kurban Bayramında tatil olacak gün sayısı

Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Kurban Bayramı'nda tatil olacak gün sayısı

Temmuz ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte, Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar da hız kazandı. İslam alemi tarafından idrak edilen iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, 'Kurban bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan Kurban Bayramı tatilini şehir dışına çıkarak değerlendirmek isteyen vatandaşlarda Kurban Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

25.07.2018Gündem
30 Ağustos resmi tatil mi

30 Ağustos resmi tatil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı için vatandaşların araştırması başladı. Cumhuriyetin kuruluşunda önemli bir payı olan Büyük Taarruz savaşının zaferle sonuçlanması sonrası her yıl kutlanmaya başlanan 30 Ağustos, bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi olacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı 30 Ağustos resmi tatil mi sorusu ve cevabı

25.07.2018 Gündem
İngiltere Yahudi ulus devlet yasasından endişeli

İngiltere "Yahudi ulus devlet" yasasından endişeli

İngiltere, İsrail meclisinin onayladığı "Yahudi ulus devlet" yasasının kendilerini endişelendirdiğini bildirdi.

23.07.2018Dünya
Van YYÜden Yahudi ulus devlet yasasına tepki

Van YYÜ'den 'Yahudi ulus devlet yasası'na tepki

Van YYÜ'den 'Yahudi ulus devlet yasası'na tepki

22.07.2018Van
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı? 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı tarih detaylarını araştırmaya başladı. Normal şartlar altında arefe günü dahilinde toplam 5 gün süren Kurban Bayramı tatili, bu yıl tamamının hafta içine denk gelmesi dolayısıyla özellikle kamu çalışanlarının merakla araştırdığı husus oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün sürecek? İşte, 2018 yılının Kurban Bayramı tatil detayları ve kurbanlık fiyatları hakkında bazı bilgiler

21.07.2018Gündem
Ürdünde Yahudi ulus devlet yasasına tepki

Ürdün'de "Yahudi ulus devlet" yasasına tepki

Ürdün, İsrail Meclisi'nin, "Yahudi ulus devlet" yasasını kabul etmesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve ırkçı ayrımcılığı derinleştirdiğini açıkladı.

20.07.2018Dünya
Filistinlilere hak yok İsrail’den ayrımcı yasa

Filistinlilere hak yok! İsrail’den ayrımcı yasa

İsrail parlamentosu, Filistinlilerin toprak taleplerini reddeden ve İsrail’i Yahudilerin anavatanı ilan eden bir tasarıyı kabul etti. Tasarıda gerekli durumlarda Yahudi şeriatının uygulanacağı belirtildi. 8 milyon nüfuslu İsrail’in yüzde 17.5’ini oluşturan Arap nüfus yok sayıldı.

19.07.2018Dünya
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
Son dakika.. İsrail meclisi tartışmalı yasa tasarısını kabul etti

Son dakika.. İsrail meclisi tartışmalı yasa tasarısını kabul etti

İsrail parlamentosu 7 yıldır hazırlık aşamasında olan tartışmalı 'Yahudi ulus devleti' yasa tasarısını kabul etti. 'Yahudi Ulusal Devlet Yasa Tasarısı'nda, İsrail hukukunda boşluk olması durumunda Yahudi şeriatının temel alınması, sadece Yahudilerin girebildiği yerleşim bölgelerinin oluşturulması, Arapça'nın resmi dil olmaktan çıkarılması ve dünyadaki tüm Yahudilere İsrail'e dönme hakkı tanınması gibi tartışmalı maddeler bulunuyor.

19.07.2018Dünya
2018 Kurban Bayramı bu yıl ne zaman idrak edilecek Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek

2018 Kurban Bayramı bu yıl ne zaman idrak edilecek? Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Temmuz ayının üçüncü haftasına girilmesiyle birlikte Kurban Bayramı ve bayram ikramiyesine yönelik araştırmalar hız kazandı. Uzun bir tatil için Kurban Bayramı’nı bekleyen vatandaşlar, tatil takvimini; emekliler ise bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihi sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

18.07.2018Gündem
KÜRESEL PİYASALAR –  Avrupa’da endeksler FTSE hariç yükselişte

KÜRESEL PİYASALAR –  Avrupa’da endeksler FTSE hariç yükselişte

KÜRESEL PİYASALAR –  Avrupa’da endeksler FTSE hariç yükselişte

16.07.2018Merkez
İsrailden Ortadoğuyu sarsacak hamle Kritik gün bugün...

İsrail'den Ortadoğu'yu sarsacak hamle! Kritik gün bugün...

İsrail parlamentosu bugün 7 yıldır hazırlık aşamasında olan tartışmalı 'ulus devleti' yasa tasarısını oyluyor. 'Yahudi Ulusal Devlet Yasa Tasarısı'nda, İsrail hukukunda boşluk olması durumunda Yahudi şeriatının temel alınması, sadece Yahudilerin girebildiği yerleşim bölgelerinin oluşturulması, Arapça'nın resmi dil olmaktan çıkarılması ve dünyadaki tüm Yahudilere İsrail'e dönme hakkı tanınması gibi tartışmalı maddeler bulunuyor. İsrail'in hâlihazırda uyguladığı ve yasada karşılığı olmayan gayrimeşru uygulamaların yasaların güvencesi altına alınacağı yorumu yapılan yasa tasarısı, özellikle Avrupa Birliği ve ABD Yahudilerinin tepkisini çekiyor. Liberal Haaretz gazetesi, "Ulus devlet yasası İsrail'in Yahudi ve Demokratik devlet olarak sonunun habercisi' başlığını attı.

16.07.2018Dünya
KÜRESEL PİYASALAR –  Çin büyüme verisi ardından Asya’da endeksler düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR –  Çin büyüme verisi ardından Asya’da endeksler düşüşte

KÜRESEL PİYASALAR –  Çin büyüme verisi ardından Asya’da endeksler düşüşte

16.07.2018Merkez
Kocaeli Üniversitesi 188 personel alımı gerçekleştirecek

Kocaeli Üniversitesi 188 personel alımı gerçekleştirecek

Hemşire, Fizyoterapist ve diğer alanlarda personel alımı yapmaya hazırlanan Kocaeli Üniversitesi, alım ilanını erişime açtı. Personel giderlerini özel bütçeyle karşılayacak olan Kocaeli Üniversitesi, bünyesine alacağı personeller için kriterleri yayımladı. Peki, Kocaeli Üniversitesi 188 personel alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, başvuru yapmak isteyen vatandaşların araştırdığı konunun detayları

11.07.2018Gündem
İsrail cumhurbaşkanından Yahudi ulus devlet yasa tasarısına değişiklik çağrısı

İsrail cumhurbaşkanından Yahudi ulus devlet yasa tasarısına değişiklik çağrısı

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, mecliste oylanacak olan Yahudi ulus devlet yasa tasarısıyla ilgili milletvekillerine çağrı yaptı.

10.07.2018Dünya
Manisa Alaşehir nerede Alaşehir neresi

Manisa Alaşehir nerede? Alaşehir neresi?

Manisa Alaşehir, bulunduğu konum ve içerisinde barındırdığı imkanlarla kentin önemli bölgeleri il içerisinde önemli noktalarda birisi olmaktadır. Manisa merkezine 110 kilometrelik bir mesafede bulunan Alaşehir, Ege denizine ise 145 kilometre uzaklıktadır. Peki, Manisa Alaşehir nerede yer alıyor? İşte, şehrin konumu ve merak edilenleri

9.07.2018Gündem
Borsa, günün ilk yarısında yükseldi

Borsa, günün ilk yarısında yükseldi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısını yüzde 0,53 artışla 97.102,26 puandan tamamladı.

4.07.2018Ekonomi
Kira geliri beyannamesi ne zaman nereye ödenir

Kira geliri beyannamesi ne zaman nereye ödenir?

Mükelleflerin, 1 Ocak – 31 Aralık dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için MART ayının 1 inci gününden 25 inci günü akşamına kadar beyannamelerini vermeleri gerekmektedir.

3.07.2018Gündem
Küresel piyasalar yeni haftada yoğun veri akışına odaklandı

Küresel piyasalar yeni haftada yoğun veri akışına odaklandı

Küresel piyasalar geçen hafta genel olarak negatif bir seyir izlemesinin ardından yeni haftada yoğun veri akışına odaklandı.

2.07.2018Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2018 Kurban Bayramına kaç gün kaldı

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2018 Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

Ramazan Bayramı'nı geride bırakan vatandaşlar, şimdi de Kurban Bayramı hakkında araştırma yapmaya başladı. 2018 yılında Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğunu merak eden milyonlarca Müslüman konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2018 Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

23.06.2018Gündem
Sandıktaki vaatler

Sandıktaki vaatler

Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan pazar günkü seçime artık saatler kaldı. Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderleri meydanları dolaşarak son konuşmalarını yapıp vaatlerini son kez dile getiriyorlar. Biz de partilerin vaatlerini 10 maddede sıraladık. Partilerin pazar günü seçmenin zarflarını atacağı sandığa koydukları vaatleri şöyle:

22.06.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor Bayram tatili kaç gün

Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusu birçok kişi tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Yaz aylarının sonuna doğru denk gelecek olan Kurban Bayramının bu yıl kaç gün tatil olacağı da tatile gidecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

21.06.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar başladı. Uzun bir tatil için Kurban Bayramı'nı bekleyen vatandaşlar, tarih bilgisini sorgularken; milyonlarca emeklinin gözü ve kulağı ikramiyede! Peki, Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? Emekliye bayram ikramiyesi Kurban Bayramı'nda da verilecek mi? İşte detaylar!

20.06.2018Ekonomi
2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte 2018 yılı resmi tatil takvimi

2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte 2018 yılı resmi tatil takvimi

Ramazan Bayramı ardından Kurban Bayramı'na yönelik sorgulamalar hız kazandı.. Yaz tatili için yılın 2. dini bayramını değerlendirmek isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı için rezervasyon yaptırmaya günler öncesinden başladı. Hem uzakta olan ailelerini ziyaret edecek olan hem de yurt içi veya dışında tatil planları yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarih aralıklarını sorguluyor. Peki Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? Kaç gün tatil olacak?

19.06.2018Gündem
Noterler bayramda çalışacak mı 15 haziran noter çalışma programı

Noterler bayramda çalışacak mı? 15 haziran noter çalışma programı

Noterler arefe günü ve bayramda açık mı sorusu, araştırılan konular arasında yer almaya devam ediliyor. Araç, iş yeri, konut alış satışı, tasdikleme işlemleri gibi önemli işlemlerin gerçekleştirildiği bu kurumun açık olup olmadığını merak eden vatandaşlar, noterler arefe günü ve bayramda açık mı sorusuna cevap aradı. Peki, noter bayramda ve arefe günü çalışıyor mu? İşte, merak edilen kurum hakkında bazı bilgiler

14.06.2018Gündem
Eczaneler ve Aile Sağlık Merkezleri (Sağlık Ocağı) arefe günü ve bayramda açık olacak mı İşte çalışma programı

Eczaneler ve Aile Sağlık Merkezleri (Sağlık Ocağı) arefe günü ve bayramda açık olacak mı? İşte çalışma programı

Eczaneler ve Sağlık Ocağı arefe günü ve bayramda çalışıyor mu sorusu, birçok kişinin merakla araştırdığı konu oldu. Sağlık problemleri ya da rapor alma amacıyla Sağlık Ocağı'nda işlemleri olan vatandaşlar, bu kurumun çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Buna ilaveten araştırılan bir diğer konu ise eczaneler oldu. İlaç yazdıracak olan vatandaşlar, arefe günü ve bayramda eczaneler çalışıyor mu sorusuna yanıt aradı. İşte, merak edilen bu kurumlar hakkında bazı bilgiler

14.06.2018Gündem
Babalar Günü ne zaman 2018 Babalar Gününe kaç gün kaldı

Babalar Günü ne zaman? 2018 Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

Haziran ayının ortalarında olan vatandaşlar, Babalar Günü için araştırmalarını hızlandırdı. Tüm dünyada kutlanması nedeniyle evrensel olan Babalar Günü genellikle haziran ayında kutlanıyor. Türkiye'de de kutlanan Babalar Günü, geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar gününe denk geliyor. Peki 2018 Babalar Günü ne zaman?

14.06.2018Gündem
Borsa İstanbul (BİST) arefe günü ve bayramda açık mı

Borsa İstanbul (BİST) arefe günü ve bayramda açık mı?

Borsa İstanbul (BİST) arefe ve bayramda açık mı sorusu, borsa aracılığıyla işlemlerini gerçekleştiren vatandaşların araştırdığı konu oldu. Piyasaların verildiği kurumlardan birisi olan Borsa İstanbul (BİST) bankaların çalışma saatleri ile aynı sınıfta yer alacak. Peki, Borsa İstanbul (BİST) bayramda açık mı ve arefe günü çalışıyor mu? İşt, konuyla ilgili detaylı bilgiler

13.06.2018Ekonomi
Arefe günü oruç tutulur mu Arefe günü tatil mi

Arefe günü oruç tutulur mu? Arefe günü tatil mi?

Arefe günü resmi tatil mi sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının son günü olan arefe, yarın karşılanacak. Tatil planı yapan vatandaşlar, arefe gününün resmi tatil olup olmadığını merak ediyor. Öte yandan, vatandaşlar, 'Arefe günü oruç tutulur mu?' sorusuna da yanıt arıyor. Peki, Arefe günü oruç tutulur mu? Arefe günü tatil mi?

12.06.2018Gündem
Babalar günü ne zaman, hangi gün Babalar günü ilk hangi olayla kutlandı

Babalar günü ne zaman, hangi gün? Babalar günü ilk hangi olayla kutlandı?

Babalar Günü'nün yaklaşması ile birlikte 'babalar günü ne zaman' sorusunun cevabı internette aranmaya başlandı. Babalar gününün tarihçesi ve ilk ne zaman kutlandığı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Babalar Günü 2018'de hangi güne denk geliyor? İşte Babalar Günü'nün kutlanacağı tarih ve detaylar

11.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

1000 TL altında maaş kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 150 bin emekliye müjdeli haber. 600 lira ile 900 lira arasında maaş alanların emekli maaşları 1000 liraya tamamlanacak. Emeklilerin beklediği bayram ikramiyeleri de 16-17 Ağustos’ta yatıyor.

14.08.2018

Filistin sorununda yeni gelişmeler

Geçen hafta İsrail Parlamentosu (Knesset) çok tartışmalı bir yasayı kabul etti. Yasa İsrail’i bir “Yahudi Devleti” olarak kabul ediyor ve İsrail’in Dünya’daki tüm Yahudilerin Devleti olduğunu ilan ediyor. Yasaya göre Dünya’daki tüm Yahudilerin İsrail’e dönme hakkı var ve ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudilere ait. Yasa, ayrıca, hukukta bir boşluk olduğu durumlarda, Yahudi Şeriatının referans olarak alınacağını, yani (iç) hukuktaki boşlukların Yahudi dini kurallarıyla doldurulacağını, Yahudi dini günlerinin resmi tatil günü sayılacağını da kabul ediyor.

23.07.2018