MENÜ

Resmi Tatil

Resmi Tatil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Resmi Tatil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.742 Resmi Tatil haberi bulunmuştur.

Resmi Tatil Haberleri

Sandıktaki vaatler

Sandıktaki vaatler

Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan pazar günkü seçime artık saatler kaldı. Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderleri meydanları dolaşarak son konuşmalarını yapıp vaatlerini son kez dile getiriyorlar. Biz de partilerin vaatlerini 10 maddede sıraladık. Partilerin pazar günü seçmenin zarflarını atacağı sandığa koydukları vaatleri şöyle:

22.6.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor Bayram tatili kaç gün

Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusu birçok kişi tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Yaz aylarının sonuna doğru denk gelecek olan Kurban Bayramının bu yıl kaç gün tatil olacağı da tatile gidecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Bayram tatili kaç gün?

21.6.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayramda emekliye ikramiye verilecek mi?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar başladı. Uzun bir tatil için Kurban Bayramı'nı bekleyen vatandaşlar, tarih bilgisini sorgularken; milyonlarca emeklinin gözü ve kulağı ikramiyede! Peki, Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? Emekliye bayram ikramiyesi Kurban Bayramı'nda da verilecek mi? İşte detaylar!

20.6.2018Ekonomi
2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte 2018 yılı resmi tatil takvimi

2018 Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte 2018 yılı resmi tatil takvimi

Ramazan Bayramı ardından Kurban Bayramı'na yönelik sorgulamalar hız kazandı.. Yaz tatili için yılın 2. dini bayramını değerlendirmek isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı için rezervasyon yaptırmaya günler öncesinden başladı. Hem uzakta olan ailelerini ziyaret edecek olan hem de yurt içi veya dışında tatil planları yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarih aralıklarını sorguluyor. Peki Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? Kaç gün tatil olacak?

19.6.2018Gündem
Noterler bayramda çalışacak mı 15 haziran noter çalışma programı

Noterler bayramda çalışacak mı? 15 haziran noter çalışma programı

Noterler arefe günü ve bayramda açık mı sorusu, araştırılan konular arasında yer almaya devam ediliyor. Araç, iş yeri, konut alış satışı, tasdikleme işlemleri gibi önemli işlemlerin gerçekleştirildiği bu kurumun açık olup olmadığını merak eden vatandaşlar, noterler arefe günü ve bayramda açık mı sorusuna cevap aradı. Peki, noter bayramda ve arefe günü çalışıyor mu? İşte, merak edilen kurum hakkında bazı bilgiler

14.6.2018Gündem
Eczaneler ve Aile Sağlık Merkezleri (Sağlık Ocağı) arefe günü ve bayramda açık olacak mı İşte çalışma programı

Eczaneler ve Aile Sağlık Merkezleri (Sağlık Ocağı) arefe günü ve bayramda açık olacak mı? İşte çalışma programı

Eczaneler ve Sağlık Ocağı arefe günü ve bayramda çalışıyor mu sorusu, birçok kişinin merakla araştırdığı konu oldu. Sağlık problemleri ya da rapor alma amacıyla Sağlık Ocağı'nda işlemleri olan vatandaşlar, bu kurumun çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Buna ilaveten araştırılan bir diğer konu ise eczaneler oldu. İlaç yazdıracak olan vatandaşlar, arefe günü ve bayramda eczaneler çalışıyor mu sorusuna yanıt aradı. İşte, merak edilen bu kurumlar hakkında bazı bilgiler

14.6.2018Gündem
Babalar Günü ne zaman 2018 Babalar Gününe kaç gün kaldı

Babalar Günü ne zaman? 2018 Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

Haziran ayının ortalarında olan vatandaşlar, Babalar Günü için araştırmalarını hızlandırdı. Tüm dünyada kutlanması nedeniyle evrensel olan Babalar Günü genellikle haziran ayında kutlanıyor. Türkiye'de de kutlanan Babalar Günü, geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar gününe denk geliyor. Peki 2018 Babalar Günü ne zaman?

14.6.2018Gündem
Borsa İstanbul (BİST) arefe günü ve bayramda açık mı

Borsa İstanbul (BİST) arefe günü ve bayramda açık mı?

Borsa İstanbul (BİST) arefe ve bayramda açık mı sorusu, borsa aracılığıyla işlemlerini gerçekleştiren vatandaşların araştırdığı konu oldu. Piyasaların verildiği kurumlardan birisi olan Borsa İstanbul (BİST) bankaların çalışma saatleri ile aynı sınıfta yer alacak. Peki, Borsa İstanbul (BİST) bayramda açık mı ve arefe günü çalışıyor mu? İşt, konuyla ilgili detaylı bilgiler

13.6.2018Ekonomi
Arefe günü oruç tutulur mu Arefe günü tatil mi

Arefe günü oruç tutulur mu? Arefe günü tatil mi?

Arefe günü resmi tatil mi sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ramazan ayının son günü olan arefe, yarın karşılanacak. Tatil planı yapan vatandaşlar, arefe gününün resmi tatil olup olmadığını merak ediyor. Öte yandan, vatandaşlar, 'Arefe günü oruç tutulur mu?' sorusuna da yanıt arıyor. Peki, Arefe günü oruç tutulur mu? Arefe günü tatil mi?

12.6.2018Gündem
Babalar günü ne zaman, hangi gün Babalar günü ilk hangi olayla kutlandı

Babalar günü ne zaman, hangi gün? Babalar günü ilk hangi olayla kutlandı?

Babalar Günü'nün yaklaşması ile birlikte 'babalar günü ne zaman' sorusunun cevabı internette aranmaya başlandı. Babalar gününün tarihçesi ve ilk ne zaman kutlandığı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Babalar Günü 2018'de hangi güne denk geliyor? İşte Babalar Günü'nün kutlanacağı tarih ve detaylar

11.6.2018Gündem
2018 Babalar Günü tarihi Babalar Günü ne zaman kutlanacak Geri sayım başladı..

2018 Babalar Günü tarihi! Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Geri sayım başladı..

Her ailenin direği olan ve çocukları için her türlü fedakarlığı gerçekleştirmekten çekinmeyen ebeveynlerimiz için kutlanan Babalar Günü, bu yıl da merakla sorgulanmaya devam ediliyor. Babalar Günü ne zaman sorusu ile ebeveynleri için hazırlık yapmak isteyen evlatlar, bu günün detaylarını sorguluyor. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte, merakla araştırılan bu gün hakkında bazı bilgiler

9.6.2018Gündem
2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak Babalar Günü hangi güne denk geliyor

2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar Günü hangi güne denk geliyor?

Babalar Günü için hazırlıklara başlayan evlatlar, geleneksel olarak her yıl Haziran ayında kutlanan Babalar Günü'nün bu yıl hangi tarihte kutlanacağını merak ediyor. Babalar Günü için şimdiden hazırlık yapmak isteyen vatandaşlar, Babalar Günü'ne kaç gün kaldığını öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman?

9.6.2018Gündem
2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak İşte tatil takvimi

2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte tatil takvimi

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, bayram ne zaman sorusunun cevabını aramaya başladılar. Bu konu hakkında en çok aranan sorular arasında bayram tatili kaç gün sorusu da yer alıyor. Peki 2018 yılının Ramazan Bayramı hangi gün başlayacak, bayram namazı saat kaçta kılınacak.. İşte Ramazan Bayramının tarihi ve bayram namazı saatleri

9.6.2018Gündem
Babalar Günü bu yıl ne zaman Babalar Gününe kaç gün kaldı

Babalar Günü bu yıl ne zaman? Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

Babalar Günü tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Hediyelerini günler öncesinden ayarlamak ve babalarıyla birlikte geçirecekleri bir gününün planını yapmak isteyen vatandaşlar, 'Babalar Günü bu yıl ne zaman? Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?' gibi sorulara yanıt arıyor. Bu özel günün tarihi ülkelere göre farklılık gösteriyor. İşte 2018 Babalar Günü'yle ilgili bilgiler!

9.6.2018Gündem
Arefe günü resmi tatil mi

Arefe günü resmi tatil mi?

Arefe günü resmi tatil mi sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan isimler arasına yer almaya devam ediyor. Dini bayram günleri arasında yer alan Ramazan Bayramı için sayılı gün kala izne çıkacak olan vatandaşlar, arefe gününün resmi tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Peki, arefe günü resmi tatil mi?

8.6.2018Gündem
İdari izin nedir Kimleri kapsıyor

İdari izin nedir? Kimleri kapsıyor?

İdari izin nedir, kimleri kapsar sorusu Ramazan Bayramı tatilinin yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, idari izin nedir? Kimleri kapsar?

8.6.2018Gündem
2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili kaç gün olacak

2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün olacak?

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın bitmesine artık sayılı günler kaldı. Bu mübarek ayın bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı'nı idrak edecek olan vatandaşlar, Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağını sorgulamaya başladı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

6.6.2018Gündem
14 Haziran arefe günü tatil sayılıyor mu Resmi açıklamalar

14 Haziran arefe günü tatil sayılıyor mu? Resmi açıklamalar

Arefe Günü tatil mi sorusu, birçok kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kamuda çalışanların idari tatil beklentisinde olduğu 14 Haziran arefe günü, tatillerine bir tam gün daha eklemek isteyenlerin sorguladığı konu oldu. Peki, arefe günü ne zaman ve tatil olacak mı? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı arefe günü idari tatil mi sorusunun resi mercilerden gelen cevabı

5.6.2018Gündem
Bayram namazı saat kaçta kılınacak Ramazan Bayramı ne zaman

Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı, bayram namazı Türkiye'nin dört bir köşesinde ihya edilmeye başlanacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı bilgilere göre bu yıl Ramazan Bayramı, haziran ayının ortalarına denk gelecek. Peki, hafta sonuna gelmesi nedeniyle kısa sürecek olan Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? İşte, bayram namazı saatleri hakkında Diyanet'in açıkladığı resmi bilgiler

2.6.2018Gündem
2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak İşte tarihçesi

2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte tarihçesi

Babalar Günü ne zaman kutlanacak sorusu birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Milyonlarca çocuk Babalar Günü'nde babalarını hatırladığını göstermek için hediye araştırmaları yapıyorlar. Peki, Babalar Günü bu yıl ne zaman kutlanacak? İşte o tarih.

1.6.2018Gündem
Ramazan Bayramı hangi gün Bayram tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı hangi gün? Bayram tatili kaç gün olacak?

İslam dininde on bir ayın sultanı olarak anılan Ramazan ayı yavaş yavaş sona eriyor. Bu ayın sonunda idrak edilecek olan Ramazan Bayramı için harekete geçen vatandaşlar, bu mübarek günlerin ne zaman başlayacağı ve kaç gün süreceğini sorguluyor. Öte yandan, Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı da şimdiden araştırılıyor. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

31.5.2018Gündem
Büyükşehirde memurları kapsayan toplu sözleşme imzalandı

Büyükşehir'de memurları kapsayan toplu sözleşme imzalandı

Büyükşehir'de memurları kapsayan toplu sözleşme imzalandı

31.5.2018İzmir
2018 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek Bayram tatili kaç gün olacak

2018 Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün olacak?

Ramazan Bayramı için sayılı günler kaldı. Memleket ziyaretleri, bayram tebrikleri ve seyahat planları için şimdiden harekete geçen vatandaşlar, konuyla ilgili detayları sorgulamaya devam ediyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, vatandaşların merak ettiği bayram tarihi hakkında detaylı bilgiler

29.5.2018Gündem
2018 Babalar Günü ne zaman hangi gün kutlanacak İşte Babalar Günü tarihçesi

2018 Babalar Günü ne zaman hangi gün kutlanacak? İşte Babalar Günü tarihçesi

Anneler Günü kutlamaları mayıs ayında gerçekleşti, şimdi sıra Babalar Günü’nde! Dünyada farklı tarihlerde kutlanan, bazı ülkelerde dini boyutu da bulunan Babalar Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla karşılanacak. Peki bu yıl Babalar Günü ne zaman?

29.5.2018Gündem
29 Mayıs tatil mi 29 Mayısta okullar kapalı mı

29 Mayıs tatil mi? 29 Mayıs'ta okullar kapalı mı?

Her yıl 29 Mayıs'ta kutlanan İstanbul'un fethinin bu yılki kutlama tarihinin gelmesiyle birlikte, '29 Mayıs tatil mi?' sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Özellikle öğrencilerin merak ettiği 29 Mayıs tatil mi  konusu, internet üzerinden sorgulanan konular arasında yer aldı. Peki, 29 Mayıs resmi tatil mi olacak?

28.5.2018Gündem
CHPden Anadolu kalkınma kuşağı

CHP'den Anadolu kalkınma kuşağı

CHP’nin ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika konularındaki beş temel soruna çözüm önerilerine yer verilen seçim bildirgesinde, ekonomik vaatler dikkat çekti. Bildirgede ‘Anadolu Kalkınma Kuşakları Projesi’ yer aldı. Projeye göre Türkiye beş kalkınma bölgesine ayrılacak ve buna göre politikalar izlenecek.

26.5.2018Gündem
Kılıçdaroğlu, CHPnin seçim bildirgesini açıkladı

Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı

Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı

26.5.2018Çankaya
CHPde büyük gün... Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı...

CHP'de büyük gün... Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim bildirgesini açıklaması ile CHP'nin seçim bildirgesinde yer alan konu başlıkları da ortaya çıktı. 'Türkiye'nin 5 temel sorunu' üzerine kurgulanan bildiride, ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika alanlarındaki vaatler anlatılıyor; Nevruz'un resmi tatil ilan edilmesi vaadi de dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, vaatlerini açıklarken ''Asgari ücret net 2 bin 200 lira ve vergisiz olacak. En düşük emekli aylığı bin 500 lira olacak.'' dedi.

26.5.2018Haber
İşte CHPnin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin seçim bildirgesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı.

26.5.2018Gündem
CHPde büyük gün... Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı...

CHP'de büyük gün... Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim bildirgesini açıklaması ile CHP'nin seçim bildirgesinde yer alan konu başlıkları da ortaya çıktı. 'Türkiye'nin 5 temel sorunu' üzerine kurgulanan bildiride, ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika alanlarındaki vaatler anlatılıyor; Nevruz'un resmi tatil ilan edilmesi vaadi de dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, vaatlerini açıklarken ''Asgari ücret net 2 bin 200 lira ve vergisiz olacak. En düşük emekli aylığı bin 500 lira olacak.'' dedi.

26.5.2018Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün Diyanetin Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün? Diyanet'in Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman sorusu, son günlerin sıkça araştırılan konuları arasında yer alıyor. İslam dini için büyük önem arz eden Ramazan ayının sonlanmasıyla birlikte idrak edilecek olan Ramazan Bayramı, tarih detayları ile araştırılmaya başlandı. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman ve kaç gün idrak edilecek? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı tarih bilgisi hakkında detaylı bilgiler

26.5.2018Gündem
İstanbul’a yakın gezilecek yerler

İstanbul’a yakın gezilecek yerler

İstanbulluların en büyük sorunlarından biri de sakin ve kalabalıktan uzak bir yer bulmak. Bu sebeple İstanbul’da yaşayan her insan, ilk tatil fırsatında hem gezip hem de dinlenebileceği bir yer arıyor. Ancak tatil için her zaman bol vakit bulmak mümkün olmuyor. İşte İstanbul’ya yakın tatil yerleri ve yapabilecekleriniz.

25.5.2018Gündem
14 Haziran tatil mi Arefe günü tatil olacak mı

14 Haziran tatil mi? Arefe günü tatil olacak mı?

14 Haziran tatil mi sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Bayram tatili için planlarını gerçekleştirecek olan vatandaşlar, arefe günü olan 14 Haziran'ın tatil olup olmayacağını merak ediyor. Ramazan Bayramı kapsamında toplamda 3 gün izin yapacak olan vatandaşlar, 14 Haziran tatil mi olacak sorusuna alacakları cevaba göre tatillerini 1 gün daha arttırmanın yolunu arayacak. İşte, Resmi Gazete'de konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.5.2018Gündem
Geri sayım başladı: Ramazan Bayramı ne zaman Bayrama kaç gün kaldı

Geri sayım başladı: Ramazan Bayramı ne zaman? Bayrama kaç gün kaldı?

Müslüman aleminin büyük bir coşkuyla beklediği Ramazan Bayramı için geri sayım devam ediyor. Oruç ibadetlerini yerine getiren binlerce vatandaşın memleketlerine doğru yola çıkacağı Ramazan Bayramı, tam günüyle araştırılmaya devam ediliyor. Planlarını, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı Ramazan Bayramı tarihi ile şekillendirecek olan binlerce vatandaş, bayrama kaç gün kaldı sorusunu yöneltiyor. İşte, bayramın tarihini merak eden vatandaşlar için detaylı bilgiler

24.5.2018Gündem
2018 Babalar Günü ne zaman hangi güne denk geliyor İşte Babalar Gününün tarihçesi

2018 Babalar Günü ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte Babalar Günü'nün tarihçesi

Haziran ayına sayılı günler kala, evlatları için tüm zorluklara göğüs geren babalara özel bir gün olan Babalar Günü'nün ne zaman olduğu merak konusu oldu. 2018 Babalar Günü'nün hangi tarihe denk geldiğini ve hangi gün kutlanacağını merak eden vatandaşlar, 2018 Babalar Günü hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Peki, Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü hangi tarihe denk geliyor?

24.5.2018Gündem
Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak

Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre bu yıl bayram tatilinin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, planlarını buna göre şekillendirecek. Bu yıl hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle, uzun sürmeyecek olan Ramazan Bayramı, arefe günü olan perşembe günü başlayacak, pazar günü sona erecek. Peki, Ramazan Bayramı kaç gün sürecek? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı bayram tatili hakkında bazı bilgiler

23.5.2018Gündem
2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün İşte 2018 yılının tatil takvimi

2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi gün? İşte 2018 yılının tatil takvimi

Ramazan ayının 16 Mayıs Çarşamba günü başlamasıyla birlikte bayram tarihi ve 2018 yılı tatil takvimi merak konusu oldu. Özellikle Ramazan Bayramı’nı şehir içi veya dışında geçirecek olan vatandaşlar, ‘2018 Ramazan Bayramı ne zaman?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte Ramazan bir diğer adıyla Şeker Bayramı’nın tarihi ve 2018 yılı tatil takvimi!

19.5.2018Gündem
Yaz tatili ne zaman başlayacak Okullar ne zaman kapanacak İşte o tarih

Yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak? İşte o tarih

Okullar ne zaman kapanacak sorusunun yanıtı, sıcak havaların iyice yoğunlaşmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonlarına yaklaşılırken yoğun ders temposundan bıkan öğrenciler bir an önce tatile çıkmak için gün sayıyorlar. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

16.5.2018Gündem
2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor İşte bayram tatili tarihi

2018 Ramazan Bayramı ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte bayram tatili tarihi

Mübarek ayın içerisine girilmesinin ardından Müslüman aleminin sorguladığı husus olan Ramazan Bayramı, bu yıl haziran ayının ortasında kutlanacak. Akraba ziyaretlerinin gerçekleştirileceği bu ayda, memleketleri dışında çalışan vatandaşlar için ziyaretler başlayacak. Bu ayın ardından ise Kurban Bayramı için geri sayım başlayacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takviminde yer alan bilgilere göre Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman kutlanacak? İşte tarih bilgisi

16.5.2018Gündem
Resmi bilgiler: 19 Mayıs resmi tatil mi 18 Mayıs yarım gün mü olacak

Resmi bilgiler: 19 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs yarım gün mü olacak?

18 Mayıs yarım gün mü olacak sorusu, günün araştırılan konuları arasında yerini aldı. Özel sektörde çalıştıkları için 19 Mayıs resmi tatil mi sorusuna cevap arayan binlerce kişi, cumartesi gününe denk gelen Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın resmi tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki, 18 Mayıs Perşembe günü yarım gün mü olacak? İşte, 19 Mayıs resmi tatil mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

16.5.2018Gündem
HDP’den ‘üniter devlet’ vurgusu

HDP’den ‘üniter devlet’ vurgusu

HDP, parti programı ve geçmiş seçim bildirgelerindeki ‘demokratik özerklik’ yerine, 24 Haziran bildirgesinde ‘yerel demokrasi’ kavramını kullanarak ‘üniter devlet’ vurgusu yaptı.

14.5.2018Gündem
Babalar Günü ne zaman kutlanacak Babalar Günü bu yıl ne zaman

Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar Günü bu yıl ne zaman?

Anneler Günü'nün geçtiğimiz gün kutlanmasının ardından gözler şimdi Babalar Günü'ne çevrildi. Evlatlarını yetiştirirken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan babalara özel bir gün olan Babalar Günü'nün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, 2018 Babalar Günü hakkında araştırma yapıyor. Peki, Babalar Günü ne zaman? 2018 Babalar Günü hangi tarihe denk geliyor?

14.5.2018Gündem
18 Mayıs tatil mi 19 Mayıs resmi tatil mi

18 Mayıs tatil mi? 19 Mayıs resmi tatil mi?

19 Mayıs tatil mi sorusu, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında sorgulanmaya başlandı. Her yıl mayıs ayının üçüncü haftasında coşkuyla kutlanan 19 Mayıs, spor salonları ve stadyumlarda etkinliklerle kutlanacak. Peki, 19 Mayıs etkinliklerinden önce 18 Mayıs tatil mi olacak? İşte, özellikle öğrencilerin sorguladığı 18 Mayıs tatil mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

14.5.2018Gündem
Yurt dışındaki Türk seçmenlerin adres beyanında son gün

Yurt dışındaki Türk seçmenlerin adres beyanında son gün

Yurt dışında yaşayan ve seçmen niteliğine sahip olup yurt dışı seçmen kütüğüne kaydı bulunmayan Türk vatandaşlarının, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde oy kullanabilmeleri için bugün TSİ 17.00’ye kadar adres beyanında bulunmaları gerekiyor.

12.5.2018Gündem
Konsolosluklarda ‘kontrol’ yoğunluğu

Konsolosluklarda ‘kontrol’ yoğunluğu

Avrupa’da birçok ülkede resmi tatil olmasına rağmen Türk vatandaşları yurt dışı seçmen kütüğünde isimlerinin olup olmadığını kontrol etmek, kayıt ya da itirazda bulunmak üzere konsolosluklara müracaatta bulundu.

11.5.2018Avrupa
Malezyada seçim sonuçları belli oldu Büyük sürpriz

Malezya'da seçim sonuçları belli oldu! Büyük sürpriz

Malezya'nın eski başbakanı muhalif siyasetçi 92 yaşındaki Mahathir Muhammed ülkede yapılan genel seçimlerde tarihi bir zafere imza attı.

10.5.2018Dünya
Malezya’da muhalefet seçimi kazandı

Malezya’da muhalefet seçimi kazandı

Malezya’nın muhalefet lideri Mahatir Muhammed'in genel seçimleri kazandığı belirtildi. Halkın Umudu ittifakı adıyla bir araya gelen partilerin adayı olarak seçime giren Mahatir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın dostu olarak biliniyor.

9.5.2018Dünya
Babalar Günü ne zaman 2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak

Babalar Günü ne zaman? 2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak?

Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü'ne sayılı günler kala, Babalar Günü'nün ne zaman olduğu da merak edilmeye başlandı. 2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak sorusu binlerce vatandaş tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, 2018 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar günü ne zaman?

8.5.2018Gündem
KÜRESEL PİYASALAR – ABD borsaları yükselişle açıldı, enerji hisseleri yüzde 2 yükseldi

KÜRESEL PİYASALAR – ABD borsaları yükselişle açıldı, enerji hisseleri yüzde 2 yükseldi

KÜRESEL PİYASALAR – ABD borsaları yükselişle açıldı, enerji hisseleri yüzde 2 yükseldi

7.5.2018Merkez
Süleyman Demirel Üniversitesi 93 (4/B) sözleşmeli personel alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi 93 (4/B) sözleşmeli personel alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi'den yapılan açıklamaya göre, Üniversitemiz, Hastanesi Başmüdürlüğünde istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”da yer alan ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

7.5.2018Gündem