MENÜ

Reklam Engelleyici

Reklam Engelleyici ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Reklam Engelleyici haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Reklam Engelleyici haberi bulunmuştur.

Reklam Engelleyici Haberleri

Dünyayı kasıp kavuran espora Türkiye’den bir dokunuş: Flank Esports

Dünyayı kasıp kavuran espora Türkiye’den bir dokunuş: Flank Esports

89. sayımızın Girişimcilik sayfasında, dünyada akıl almaz bir hızla büyüyen oyun pazarına Türkiye’den bir aktör olarak dahil olmayı hedefleyen ve bu noktada büyük başarı elde etmiş bir girişimi, Flank ESports’u Kurucu Ortağı & CEO Efe Kethüda ile konuştuk. Yalnızca Flank Esports değil, sektöre dair de birçok konuya değindiğimiz bu detaylı ve bilgilendirici sohbeti okumadan geçmeyin deriz.

23.04.2018Kampüs
5 soruda Facebook verilerini usulsüz kullanmakla suçlanan Cambridge Analytica

5 soruda Facebook verilerini 'usulsüz kullanmakla' suçlanan Cambridge Analytica

İngiltere Bilgi Komisyonu, Facebook'ta 50 milyon kullanıcı profiline ait verileri usulsüz kullanmakla suçlanan Londra merkezli Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketi hakkında soruşturma başlatmaya hazırlanıyor.

21.03.2018Teknoloji
Chrome reklamları engelleyecek

Chrome reklamları engelleyecek

Google Chrome'un rahatsız edici reklamları engelleyeceğini zaten biliyorduk. Ve şimdi, bu uygulamanın başlayacağı tarih de belli oldu!

21.12.2017Teknoloji
Operaya Android güncellemesi geldi

Opera'ya Android güncellemesi geldi!

Yaygın olarak kullanılan internet tarayıcılarından birisi olan ve ücretsiz VPN hizmetiyle gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Opera, Android için güncellendi.

13.12.2017Teknoloji
Ücretsiz VPN rehberi: Nasıl kullanmalı

Ücretsiz VPN rehberi: Nasıl kullanmalı?

Gizliliğinizi ücretsiz olarak nasıl koruyabilirsiniz? Bu konudaki önemli beş soruyu cevapladık...

7.07.2017Teknoloji
Google, Chromeda reklamları engellemeye mi başlıyor

Google, Chrome'da reklamları engellemeye mi başlıyor?

İddialar doğruysa Google, Chrome'a ekleyeceği bu işlevle internet reklamcılığı sektörünü kendi kontrolüne alabilir!

21.04.2017Teknoloji
Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim

Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim!

17-24 Haziran’da 64’üncüsü gerçekleşecek ‘Uluslararası Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin eğlence ayağının Türkiye toplantısı geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Cannes Lions Türkiye Temsilcisi Vicky Habif, “Biz dünyanın gerisinde değiliz. Tam aksine, pazarlama, medya ve eğlence sektörümüz yetenekli insanlarla dolu. Kendimize güvenmemiz, dünyayı izlemekten ve yarışmaktan vazgeçmemiz gerekiyor” dedi.

2.04.2017Ekonomi
Facebookta kimse reklamlardan kaçamayacak

Facebook'ta kimse reklamlardan kaçamayacak

Facebook, bünyesinde barındırdığı reklamların gösterilmesine büyük önem veriyor. Bu nedenle artık ad-block yani reklam engelleyici yazılım kullananlara da reklam gösterecek!

10.08.2016Teknoloji
Ligatus ve AppNexus stratejik ortaklık kuruyor

Ligatus ve AppNexus stratejik ortaklık kuruyor

Dünyanın önde gelen bağımsız reklam teknolojisi şirketlerinden AppNexus, bugün Gruner + Jahr'ın iştiraki olan Avrupa'nın reklam ve performans ağı Ligatus ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu.

9.04.2016Teknoloji
Üçüncü XP hizmet paketi 2007 ortasında

Üçüncü XP hizmet paketi 2007 ortasında

Şu sıralar ilgisini büyük oranda Windows Vista üzerinde yoğunlaştıran Microsoft, beklenen üçüncü Windows XP hizmet paketinin 2007 ortasında çıkacağını duyurdu. Microsoft, yaptığı duyuruda, hizmet paketi dahilinde nasıl özellikler olacağı ve hangi yamaların bulunacağı konusunda ise bir yorum yapmaktan kaçındı.

26.01.2006Gündem
RTÜK Başkanından yayıncılara uyarı

RTÜK Başkanı'ndan yayıncılara uyarı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, yayıncıların, öz denetim yapmakla mükellef olduğu, programa alınan kişilerin araştırılması gerektiği uyarısında bulundu.

21.12.2018Gündem
Son dakika... Ticaret Bakanlığından 81 ilde flaş denetim

Son dakika... Ticaret Bakanlığı'ndan 81 ilde flaş denetim

Ticaret Bakanlığı, son dönemde finansal piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat bilen bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yaptığı yönündeki duyumlar üzerine saha denetimlerini artırdı. Denetimler neticesinde bazı temel ürün gruplarında normalin üzerinde fiyat artışları, bazılarında ise gramaj düşürülerek örtülü zam yapıldığı tespit edilirken, bakanlık tarafından gerekli idari işlemler başlatıldı .

1.09.2018Ekonomi
Bırakın çocuklar merak etsin, soru sorsun

Bırakın çocuklar merak etsin, soru sorsun

Erken çocukluk döneminde çocuklar merak duygularının tetikleyici etkisiyle, her yeri ve her şeyi karıştıran, kurcalayan davranışlarda bulunmaya başlıyorlar. Bundan rahatsız olup çocuğuna kızan ebeveyn olmak yerine merak ettiği nesneleri tanıtarak uyaran zenginliği olan ortam yaratan anne baba olmak gerekiyor.

13.08.2018Eğitim
Telefonlar için en iyi Antivirüs programları

Telefonlar için en iyi Antivirüs programları

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız telefonunuzun güvenliğini de bir antivirüs programına emanet etmenizde fayda var. İşte kullanıcıların mutlaka göz ardı etmemesi gereken en iyi Android antivirüs programları...

30.04.2018Teknoloji
Tüfenkciden internet paketi dolandırıcılığı uyarısı

Tüfenkci'den internet paketi dolandırıcılığı uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüketicilerden, mevcut internet paketinden daha uygun bir paket seçeneği sunan telefon aramaları konusunda dikkatli olmalarını isteyerek, "Tüketiciler, internet hizmeti aldıkları firmaların müşteri hizmetleri numaraları haricinde başka numaralardan gelen aramalara itibar etmesin. Kimlik ve kredi kartı bilgileri, bu gibi aramalarda telefonda asla paylaşılmamalı." dedi.

28.01.2018Ekonomi
Bayraklı’da kaldırım operasyonu

Bayraklı’da kaldırım operasyonu

Bayraklı Belediyesi zabıta ekipleri, Gümüşpala Mahallesi Çarşısı ile Çay Mahallesi Şehit Hakan Uysal caddesinde kaldırım işgallerini kaldırdı.

30.11.2015Ege
Umutsuzluklar bitiyor Ufak tefek gerilime takılmamalı

Umutsuzluklar bitiyor! Ufak tefek gerilime takılmamalı

Yanıltıcı etkiler hayal kırıklıkları yaşanmasına neden olabilir. Ufak tefek söz düelloları da gün içinde ve akşam saatlerinde etkili olabilir. Ancak, genel anlamda atmosferin değişmeye başladığı günlerdeyiz. İleride hayal kırıklığı yaşamamak için geleceğe ümitle bakmayı unuttuysanız eğer, artık daha iyisini hayal edebilir, en kötüyü düşünmeyi bırakabilir ve rahatlayabilirsiniz. Özellikle de, uzun zamandır sizi korkutan, üzerinde kara kara düşünmenize, ve gelecek planlarınızla ilgili endişelenmenize neden olan konular varsa, bu konuda daha fazla endişe duymanın yersiz olduğunu görebilirsiniz. Duygusal, finansal veya hayal bazında her şeyin mümkün olabileceğini hatırlayacağınız, engellerin ve engelleyici kişilerin dışarıda kaldığını görerek mutlu olacağınız günlerdesiniz. Dolayısıyla, günün olumsuzluklarına takılmamalısınız. Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

10.09.2014Avrupa
Gözünüz tehlikede

Gözünüz tehlikede

Sağlıkta reklam ya da kampanya olur mu, tartışması alevlendi.

28.08.2013Sağlık
Elektronik ticaret kanunu KOBİlere zarar verecek

Elektronik ticaret kanunu KOBİ'lere zarar verecek

Alt Komisyon’da görüşmeleri tamamlanarak TBMM Üst Komisyonu’na sevk edilen Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi hakkındaki kanun tasarısı, pazarı yüzde 50 daraltarak, KOBİ’leri derinden yaralayacak.

11.04.2012Ekonomi
Şüpheli paketten portakal çıktı

Şüpheli paketten portakal çıktı

ADANA'da reklam panosunun yanına bırakılan ve bomba imha uzmanlarınca fünye ile patlatılan şüpheli poşetten portakal ve limon çıktı.

5.02.2009Gündem
Alkole yeni sınırlamalar geliyor, sporla arasına tam set çekiliyor

Alkole yeni sınırlamalar geliyor, sporla arasına tam set çekiliyor

Sektörel Rekabet ve Tüketici Hakları Daire Başkanlığı tarafından hazırlanıp, ilgili birim ve sektörlerin görüşüne açılan "Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Yönetmelik" taslağı, alkollü içki satışına çok keskin sınırlamalar getiriyor. Yönetmelik bu haliyle çıkarsa, sporla alkollü içki üreticileri arasına tam anlamıyla set çekilecek.

18.10.2008Ekonomi
Sigara yasağı hangi alanları kapsıyor

Sigara yasağı hangi alanları kapsıyor

Sağlık Bakanlığı, tütün ve tütün ürünlerinin yataklı vagonlar da dahil, demir yolu toplu taşıma araçlarında tüketilemeyeceğini, eskiden tütün ürünlerinin tüketimi için oluşturulan her türlü alanın kapatılacağını, çalışanların da sigarayı ancak iş yerlerinin dışına çıkarak içebileceğini bildirdi.

20.05.2008Gündem
Yasaklanan elektronik sigarada skandal

Yasaklanan elektronik sigarada skandal

E-Sigara'nın yasaklanmasının ardından bir skandal ortaya çıktı. Elektronik sigaraların Türkiye'ye böcek ilacı olarak girdiği açıklandı.

4.01.2008Sağlık
Yabancılar Türkiyeye girmek için 2007yi son fırsat görüyor

Yabancılar Türkiye'ye girmek için 2007'yi son fırsat görüyor

Goldaş CEO'su Sedat Yalınkaya, Türkiye'de yaşanan seçim ortamının yabancılar tarafından farklı algılandığını söylüyor. Yalınkaya, 'İki seçimin yaşanacağı 2007 yabancılar için Türkiye’nin ekonomik çıkışından önce son sene. Fırsat senesi. Onlar Türkiye'de 2008’den sonra büyük bir çıkış bekliyor' diyor.

18.06.2007Gündem
Çelik: Sadece ihtiyacı olanlara özel okul yardımı yapılacak

Çelik: Sadece ihtiyacı olanlara özel okul yardımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, özel okullara giden her öğrenciye 1000 YTL verilmeyeceğini, ailesinin ekonomik durumuna göre yardım yapılacağını söyledi.

27.04.2006Gündem
Borcunu ödemede nazlanan Aksoy’a tahsilat operasyonu

Borcunu ödemede nazlanan Aksoy’a tahsilat operasyonu

TMSF, İktisat Bankası’ndan kaynaklanan alacaklar nedeniyle kendi rızasıyla ödeme yapmayan Erol Aksoy’un toplam 38 şirketinin yönetim ve denetimine el koydu. Benzer bir operasyon daha önce İmar Bankası olayında Uzan Ailesi için gerçekleştirilmişti.

26.05.2004Ekonomi
Borcunu ödemede nazlanan Aksoy’a tahsilat operasyonu

Borcunu ödemede nazlanan Aksoy’a tahsilat operasyonu

Geçen yıl Uzan Grubu’nun 219 şirketine el koyan TMSF dün de Erol Aksoy’un 38 şirketini devraldı. Mali Şube ve TMSF elemanları, Cine-5’in de bulunduğu holdinge baskın düzenledi.

26.05.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gazetecilerin mesleki dayanışması

Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi, ülkemizdeki gazetecileri bağlayıcı nitelikte ve evrensel etik değerleri içeren temel metin. Günümüzde medya ve iletişim alanındaki hızlı değişim, 18 yıl önce Umur Talu’nun öncülüğünde hazırlanan bu metnin güncellenmesini gerektirdi.

24.12.2018

Balık burcunda Yeniay! Seni güçlü kılan insan, kendisine karşı zayıf olduğun insandır.

17 Mart cumartesi saat 16.15’te balık burcunda bir yeniay gerçekleşiyor.

16.03.2018

İkinci bir emre kadar bilgilenmek yasaktır

Başlık sert mi geldi? Yargı kararlarıyla web içeriğine aç kapa yapmanın Türkçesi budur ama.

31.10.2008

Erkeklerin geleceği

KİTABIN adı Erkeklerin Geleceği (The Future of Men). Yazarları Marian Salzman, Ira Matathia ve Ann O’Reilly. Üçü de reklam stratejisti. Üçü de geleceğe yönelik tüketici eğilimlerini araştırıyorlar. "Erkeklerin Geleceği"nde de araştırdıkları konu: erkeklik, erkeksilik.

12.02.2006

Rekabet üzerine çeşitlemeler (2)

Rekabeti engelleyen etkenlerin kaynakları dört grupta toplanabilir: devletin düzenlemeleri, teknolojiden gelen doğal engeller, piyasadaki firmaların anlaşmaları ve bir ya da birden fazla firmanın piyasadaki diğer firmaları fiyat dışı politikalarla piyasa dışına itmeye çalışması.

22.05.2004