MENÜ

Reklam Afişleri

Reklam Afişleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Reklam Afişleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Reklam Afişleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Reklam Afişleri haberi bulunmuştur.

Reklam Afişleri Haberleri

Elton John ruj reklamında

Elton John ruj reklamında

İngiliz pop yıldızı Eln John, kozmetik şirketi MAC`ın yeni ürünü olan bir rujun reklamına çıkacak. MAC`tan yapılan açıklamaya göre, John`un, ``Viva Glam IV`` adlı rujun tanıtım reklamını, Şubat ayında soul müzik şarkıcısı Mary Blige ve Garbage grubunun solisti Shirley Manson ile yapacak.

14.12.2001Kelebek
Al(ma) izle(me) tüket(me)

Al(ma) izle(me) tüket(me)

Ortak adları Adbusters (reklam yıkıcılar)... 'Potansiyel yandaşlarını' saymazsak dünyada yaklaşık 100 bin kişiyi temsil ediyorlar. 60'ların çiçek çocuklarını, 70'lerin feministlerini örnek alıyorlar. Tüketim çılgınlığını engellemek için 'reklamsız' bir dünya yaratmaya çalışıyorlar. Ünlü reklam afişleri ve filmlerini değiştirerek 'hedef kitlelerine' ulaşıyorlar. Bu nedenle karşı oldukları mecrayı kendi faydaları için kullanmakla suçlanıyorlar. Her yıl düzenli olarak 'hiçbir şey satın almama günü' ve 'televizyon kapatma kampanyası' düzenliyorlar. 1998'de CNN'de yer alan haberle dünya çapında üne kavuşan 'reklam yıkıcılar' tüketim kültürünün yeni muhalifleri olarak karşımıza çıkıyorlar...

2.03.2002Gündem
Beckham reklam yıldızı oluyor

Beckham reklam yıldızı oluyor

İngiliz Manchester United takımının ünlü oyuncusu David Beckham, bir motor yağı markasının reklamını yapacak. Peoplenews internet sitesindeki habere göre, reklam kampanyası Asya'da başlatılacak. Reklam afişleri, daha sonra tüm dünyadaki reklam panolarına asılacak.

30.04.2002Ekonomi
Teknolojiyle afişler konuşacak

Teknolojiyle afişler konuşacak

Ülkemizde de gösterilmekte olan Azınlık Raporu (Minority Report) filminde 2054 yılının dünyasından çarpıcı kesitler yer alıyor. Konuşan reklam afişleri de bunlardan biri.. Bir İskoç şirketi de filmdeki kadar gelişmiş olmasa da sokakta yürüyen insanlarla "konuşacak" afişler üzerinde çalışıyor.

14.10.2002Gündem
İngilterede öğrenciler alınlarını reklama açtı

İngiltere'de öğrenciler alınlarını reklama açtı

İngiliz Cunning Stunts reklam ajansı, üniversite öğrencilerinin alınlarına müşterilerinin logolarını yerleştirerek yeni bir proje başlattı.

7.02.2003Gündem
Daha fazla çapkınlık yasaklandı

"Daha fazla çapkınlık" yasaklandı

İngiltere'de, kamuoyuna ''daha fazla çapkınlık'' sloganıyla sunulan prezervatifin reklam afişleri yasaklandı. ''Roger more'' sloganı ile yapılan reklamda, İngiliz argosunda ''çiftleşmek'' anlamına gelen ''rogering'' kelimesine atıfta bulunuluyor ve aynı zamanda bu kelime sinemada kadın tutkunu İngiliz gizli ajanı James Bond'u canlandıran aktör Roger Moore'u çağrıştırıyor.

21.05.2003Spor Arena
Fatma ve Murat sigaraları anıldı

Fatma ve Murat sigaraları anıldı

ABD'de bir dönem çok popüler olan ve hemen hemen her Amerikalının diline düşen Türk tütünü ''Fatma'' ve ''Murat'' (İngilizce yazılışıyla Fatima ve Murad) sigaralarının paket ve reklam afişleri, şimdilerde koleksiyoncuların gözdesi oldu. ABD'de Liggett and Myers (LM) Tobacco şirketi tarafından geçen yüzyılın başında piyasaya sürülen ve kısa sürede satışı patlayan sigaralardan ''Fatma''nın reklam afişleri için, dönemin ünlü fotomodeli Julia Anderson poz vermişti.

18.09.2003Gündem
Fatma ve Murat sigaralarına koleksiyoncudan 10 bin dolar

Fatma ve Murat sigaralarına koleksiyoncudan 10 bin dolar

Bir dönem ABD'de satış patlaması yapan ‘‘Fatma’’ ve ‘‘Murat’’ isimli Türk sigaralarının paketleri, kolleksiyoncular tarafından 10 bin dolara (yaklaşık 14 milyar lira) kadar satın alınıyor.

18.09.2003Gündem
Godiva diva olma yaşını düşürüyor

Godiva diva olma yaşını düşürüyor

Elde şekil verilen altın yaldızlı kutulardaki çikolatalarıyla ünlü Godiva, ortalama yaşı 35 olan müşterilerinin yaşını 25’e çekmeyi planlıyor. Yeni reklam kampanyasında müşterilere ünlü yıldızlarla akşam yemeği vaat ediliyor.

1.10.2004Kelebek
Mobil tanıtım

Mobil tanıtım

Çanakkale’de Gelibolu Yarımdası’ndaki anıtların üzerinde yer alan rölyefler, Çanakkale’de yolcu taşımacılığı yapan midibüslere süs oldu. 15 yıldır dijital reklam afişleri baskısı yapan işyeri işletmecisi Tuncay Savrul, Çanakkale’nin tanıtımıyla ilgili müşterilerden gelen talep doğrultusunda, yolcu taşıma araçlarının dış yüzeylerine, kentin tarihi değerlerine ait fotoğrafların baskısını yaptığını söyledi.

25.02.2005Kelebek
Reklam afişlerinde çıplak kadına yasak

Reklam afişlerinde çıplak kadına yasak

Meksika'da bir belediye, reklam afişlerinde çıplak kadın resmi kullanılmasını yasakladı.

15.11.2005Gündem
Bolşoy Tiyatrosu’na 43 metrelik Türkiye afişi

Bolşoy Tiyatrosu’na 43 metrelik Türkiye afişi

Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosunun ön cephesi, tamamen Türkiye’nin tanıtım reklam afişiyle kapatıldı.

2.02.2007Ekonomi
Kom Mayo reklam afişleri asılıyor

Kom Mayo reklam afişleri asılıyor

Kom A.Ş, Yenibosna’daki binasının cephesinde mayo reklamı yapmak için 21 Mayıs tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne yaptıkları başvurunun geçen hafta onaylandığını belirterek, afişlerini yarın asacaklarını bildirdi.

14.06.2007Gündem
Türkçe reklama Alman tepkisi

Türkçe reklama Alman tepkisi

ALMANYA’da Türklere cep telefonu hizmeti veren bir şirketin Berlin’deki Türkçe reklam afişleri, ’uyum tartışmalarına’ neden oldu.

19.06.2007Dünya
Kültür Araştırmaları Sempozyumu Zonguldakta

Kültür Araştırmaları Sempozyumu Zonguldak'ta

Kültür Araştırmaları Derneği düzenlediği, kültürle ilgilenen çeşitli disiplinlerdeki araştırmacıları buluşturmak amacıyla, iki yılda bir değişik olguları vurgulayan sempozyuma bu sene Zonguldak ev sahipliği yapıyor.

22.10.2008Gündem
Cep telefonunda yeni isim

Cep telefonunda yeni isim

Dünyanın önde gelen dev bir şirketlerinden biri daha cep telefonu üretimine başlıyor: İşte ilk modellerin detayları...

27.01.2009Teknoloji
Avcılarda afiş kavgası

Avcılar'da afiş kavgası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler Avcılar Spor Kulübü'ne ait olan iki bilboard'ı kaldırmak isteyince gerginlik yaşandı.Üzerinde CHP'li Avcılar Belediye Başkanı'nın da vermiş olduğu reklam bulunan bilboardların sökülmesine karşı çıkan Avcılar belediye ekipleri ile büyükşehir belediyesi ekipleri arasındaki kavga kameralara da yansıdı.

5.03.2009Gündem
Avcılarda afiş kavgası

Avcılar'da afiş kavgası

İSTANBUL Byükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, üzerinde Avcılar Belediye Başkanı ve CHP adayı Mustafa Değirmenci'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığı afiş bulunan Avcılar Spor Kulübüne ait olan iki bilbordu söktü. Yaşanan arbedede bir kişi gözaltına alındı.

5.03.2009Gündem
Hayvan kafalı insan vücutlu reklam afişlerine tepki

Hayvan kafalı insan vücutlu reklam afişlerine tepki

ESKİŞEHİR'de kent merkezinin çeşitli yerlerindeki billboardlara asılan bir elektronik eşya mağazasının, insan vücudunun üzerine yerleştirilmiş hayvan kafasından oluşan reklam afişleri tepki görüyor.

11.10.2009Gündem
Hitler Ölmedi yazılı reklam tepki çekti

'Hitler Ölmedi' yazılı reklam tepki çekti

Tayland'da, Hitler'in selam veren bir görüntüsünün yer aldığı reklam afişi diplomatik soruna yol açtı.

18.10.2009Dünya
69u çok seveceksiniz

69'u çok seveceksiniz!

Reklamcılık sektörü müşterilerin ilgisini çekebilmek için adeta bin bir takla atıyor. Hal böyleyken Atlasjet'in kampanya espirisi '69'u çok seveceksiniz' espirisini çok da yadırgamamak gerek. Kelebek yazarı Mevlüt Tezel, afiş üzerine yazdı.

3.12.2009Kelebek
Atatürke büyük terbiyesizlik

Atatürk'e büyük terbiyesizlik

Hollanda'nın en büyük turizm şirketinin yeni başlattığı reklam kampanyasında kullandığı afişlerde, Atatürk'ün para üzerindeki fotoğrafıyla, bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, gurbetçileri ayağa kaldırdı. Tepkiler üzerine Hollandalı şirket, herhangi bir art niyet taşımadıklarını ve afişleri toplattıklarını açıkladı.

21.01.2010Dünya
İslam dünyası ayaklandı

İslam dünyası ayaklandı!

Bir iç çamaşırı firması internet reklamında önce jartiyer giyen bir kadının üzerine yalnızca burka giymesini gösterip “Herkes için her yerde seksilik” sloganını kullanması Müslümanları kızdırdı.

26.01.2010Kelebek

Seda tüm imajını sarsacak!

Anketlerde en güvenilir sanatçı seçilen Seda Sayan öyle bir pazarlık masasına oturdu ki, bir milyon dolara anlaştığı firma için zayıflama hapı reklamı yaparken, iki milyona anlaştığı patates cipsi firması için de 'Yiyin gari' diyor.

8.02.2010Kelebek
Kamyon şoförlerine adandı

Kamyon şoförlerine adandı

Almanya'nın Hamburg kentinde açılan bir fotoğraf sergisinde 2009 yılında Almanya'da yayımlanan en iyi dergi kapağı ve reklam afişleri sergilendi.

23.03.2010Dünya
Kirlilik savaşı

Kirlilik savaşı

İzmir’in bulvar ve caddelerinde duvarlara izinsiz yapıştırılan reklam afişleri hem kirilik yaratıyor hemde kent imajını zedeliyor.

25.03.2010Ege
Pembe Hitler tartışması

'Pembe Hitler' tartışması

Nazi Almanya'nın diktatör lideri Adolf Hitler'i pembe kıyafetler içinde ve kolunda damalı haç yerine kırmızı bir kalbin yerleştirildiği pazı bandıyla gösteren reklam afişleri, İtalya'da hararetli tartışmalara neden oldu.

22.05.2010Dünya

Yazar Sonuçları

Kuğulupark’ta neler yapılmalı

SON 5 aydır, vatandaşın ve konuya duyarlı basınımızın verdiği mücadele ile Kavaklıdere’nin sembolü olan Kuğulupark, işgalden kurtarıldı.

28.01.2007

Mahalle inadı

KOCATEPE Kültür Merkezi’ndeki afiş vakasını gazetemizden okudunuz.

6.10.2007

Fillerin ağladığı yer

Güne, Cambodiana otelinin havuzu başında, Mekong Nehri’ni seyrederek başlamış olabilirsiniz. Yatmadan önce, belki giriş katındaki QBa’da bir şeyler içeceksiniz. Bir nedenle Kamboçya’ya geldiyseniz, bir bardak çaya polis maaşı ya da bir geceliğine çocuk bekareti kadar para ödediğiniz bu otelin, sokaktaki gerçeği yansıtmadığını çoktan fark etmiş olmanız gerek.

15.11.2008