MENÜ

Reklam Afişleri

Reklam Afişleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Reklam Afişleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Reklam Afişleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Reklam Afişleri haberi bulunmuştur.

Reklam Afişleri Haberleri

Kültür Araştırmaları Sempozyumu Zonguldakta

Kültür Araştırmaları Sempozyumu Zonguldak'ta

Kültür Araştırmaları Derneği düzenlediği, kültürle ilgilenen çeşitli disiplinlerdeki araştırmacıları buluşturmak amacıyla, iki yılda bir değişik olguları vurgulayan sempozyuma bu sene Zonguldak ev sahipliği yapıyor.

22.10.2008Gündem
Türkçe reklama Alman tepkisi

Türkçe reklama Alman tepkisi

ALMANYA’da Türklere cep telefonu hizmeti veren bir şirketin Berlin’deki Türkçe reklam afişleri, ’uyum tartışmalarına’ neden oldu.

19.06.2007Dünya
Kom Mayo reklam afişleri asılıyor

Kom Mayo reklam afişleri asılıyor

Kom A.Ş, Yenibosna’daki binasının cephesinde mayo reklamı yapmak için 21 Mayıs tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne yaptıkları başvurunun geçen hafta onaylandığını belirterek, afişlerini yarın asacaklarını bildirdi.

14.06.2007Gündem
Bolşoy Tiyatrosu’na 43 metrelik Türkiye afişi

Bolşoy Tiyatrosu’na 43 metrelik Türkiye afişi

Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosunun ön cephesi, tamamen Türkiye’nin tanıtım reklam afişiyle kapatıldı.

2.02.2007Ekonomi
Reklam afişlerinde çıplak kadına yasak

Reklam afişlerinde çıplak kadına yasak

Meksika'da bir belediye, reklam afişlerinde çıplak kadın resmi kullanılmasını yasakladı.

15.11.2005Gündem
Mobil tanıtım

Mobil tanıtım

Çanakkale’de Gelibolu Yarımdası’ndaki anıtların üzerinde yer alan rölyefler, Çanakkale’de yolcu taşımacılığı yapan midibüslere süs oldu. 15 yıldır dijital reklam afişleri baskısı yapan işyeri işletmecisi Tuncay Savrul, Çanakkale’nin tanıtımıyla ilgili müşterilerden gelen talep doğrultusunda, yolcu taşıma araçlarının dış yüzeylerine, kentin tarihi değerlerine ait fotoğrafların baskısını yaptığını söyledi.

25.02.2005Kelebek
Godiva diva olma yaşını düşürüyor

Godiva diva olma yaşını düşürüyor

Elde şekil verilen altın yaldızlı kutulardaki çikolatalarıyla ünlü Godiva, ortalama yaşı 35 olan müşterilerinin yaşını 25’e çekmeyi planlıyor. Yeni reklam kampanyasında müşterilere ünlü yıldızlarla akşam yemeği vaat ediliyor.

1.10.2004Kelebek
Fatma ve Murat sigaralarına koleksiyoncudan 10 bin dolar

Fatma ve Murat sigaralarına koleksiyoncudan 10 bin dolar

Bir dönem ABD'de satış patlaması yapan ‘‘Fatma’’ ve ‘‘Murat’’ isimli Türk sigaralarının paketleri, kolleksiyoncular tarafından 10 bin dolara (yaklaşık 14 milyar lira) kadar satın alınıyor.

18.09.2003Gündem
Fatma ve Murat sigaraları anıldı

Fatma ve Murat sigaraları anıldı

ABD'de bir dönem çok popüler olan ve hemen hemen her Amerikalının diline düşen Türk tütünü ''Fatma'' ve ''Murat'' (İngilizce yazılışıyla Fatima ve Murad) sigaralarının paket ve reklam afişleri, şimdilerde koleksiyoncuların gözdesi oldu. ABD'de Liggett and Myers (LM) Tobacco şirketi tarafından geçen yüzyılın başında piyasaya sürülen ve kısa sürede satışı patlayan sigaralardan ''Fatma''nın reklam afişleri için, dönemin ünlü fotomodeli Julia Anderson poz vermişti.

18.09.2003Gündem
Daha fazla çapkınlık yasaklandı

"Daha fazla çapkınlık" yasaklandı

İngiltere'de, kamuoyuna ''daha fazla çapkınlık'' sloganıyla sunulan prezervatifin reklam afişleri yasaklandı. ''Roger more'' sloganı ile yapılan reklamda, İngiliz argosunda ''çiftleşmek'' anlamına gelen ''rogering'' kelimesine atıfta bulunuluyor ve aynı zamanda bu kelime sinemada kadın tutkunu İngiliz gizli ajanı James Bond'u canlandıran aktör Roger Moore'u çağrıştırıyor.

21.05.2003Spor Arena
İngilterede öğrenciler alınlarını reklama açtı

İngiltere'de öğrenciler alınlarını reklama açtı

İngiliz Cunning Stunts reklam ajansı, üniversite öğrencilerinin alınlarına müşterilerinin logolarını yerleştirerek yeni bir proje başlattı.

7.02.2003Gündem
Teknolojiyle afişler konuşacak

Teknolojiyle afişler konuşacak

Ülkemizde de gösterilmekte olan Azınlık Raporu (Minority Report) filminde 2054 yılının dünyasından çarpıcı kesitler yer alıyor. Konuşan reklam afişleri de bunlardan biri.. Bir İskoç şirketi de filmdeki kadar gelişmiş olmasa da sokakta yürüyen insanlarla "konuşacak" afişler üzerinde çalışıyor.

14.10.2002Gündem
Beckham reklam yıldızı oluyor

Beckham reklam yıldızı oluyor

İngiliz Manchester United takımının ünlü oyuncusu David Beckham, bir motor yağı markasının reklamını yapacak. Peoplenews internet sitesindeki habere göre, reklam kampanyası Asya'da başlatılacak. Reklam afişleri, daha sonra tüm dünyadaki reklam panolarına asılacak.

30.04.2002Ekonomi
Al(ma) izle(me) tüket(me)

Al(ma) izle(me) tüket(me)

Ortak adları Adbusters (reklam yıkıcılar)... 'Potansiyel yandaşlarını' saymazsak dünyada yaklaşık 100 bin kişiyi temsil ediyorlar. 60'ların çiçek çocuklarını, 70'lerin feministlerini örnek alıyorlar. Tüketim çılgınlığını engellemek için 'reklamsız' bir dünya yaratmaya çalışıyorlar. Ünlü reklam afişleri ve filmlerini değiştirerek 'hedef kitlelerine' ulaşıyorlar. Bu nedenle karşı oldukları mecrayı kendi faydaları için kullanmakla suçlanıyorlar. Her yıl düzenli olarak 'hiçbir şey satın almama günü' ve 'televizyon kapatma kampanyası' düzenliyorlar. 1998'de CNN'de yer alan haberle dünya çapında üne kavuşan 'reklam yıkıcılar' tüketim kültürünün yeni muhalifleri olarak karşımıza çıkıyorlar...

2.03.2002Gündem
Elton John ruj reklamında

Elton John ruj reklamında

İngiliz pop yıldızı Eln John, kozmetik şirketi MAC`ın yeni ürünü olan bir rujun reklamına çıkacak. MAC`tan yapılan açıklamaya göre, John`un, ``Viva Glam IV`` adlı rujun tanıtım reklamını, Şubat ayında soul müzik şarkıcısı Mary Blige ve Garbage grubunun solisti Shirley Manson ile yapacak.

14.12.2001Kelebek
Bu film benim hafızam

Bu film benim hafızam

Filmleriyle sinemaya yeni bir soluk getiren Hollywood’un en aykırı yönetmeni Quentin Tarantino’nun yeni eseri “Bir Zamanlar Hollywood’da”, Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek. Barbaros Tapan, Quentin Tarantino ve filmin oyuncularından Margot Robbie ile Los Angeles’ta buluştu, merakla beklenen yapımın detaylarını konuştu.

18.08.2019Magazin
İstanbul renklerini ve  kalabalıklarını yeniden buldu

İstanbul renklerini ve kalabalıklarını yeniden buldu

Orhan Pamuk’un geçen hafta Sunday Telegraph’ta yayımlanan yazısının orijinali ilk kez Hürriyet Pazar’da

10.02.2019Hürriyet Pazar
‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı

‘Ben, Sen ve Biz NRW’ başladı

Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanlığı, uyuma örnek gösterilen 10 kişinin tanıtıldığı afişleri 1600’den fazla reklam panosuna asarak ‘Ben, Sen ve Biz NRW’ adlı yeni bir uyum kampanyası başlattı.

6.12.2018Avrupa
Ünlü oyuncu Yakup Yavru hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Yakup Yavru hayatını kaybetti

ÜNLÜ tiyatro ve sinema oyuncusu Yakup Yavru (64), memleketi Amasya’da kendisine mezar yaptırdıktan 4,5 ay sonra, ödül almak üzere geldiği 25. Uluslararası Adana Film Festivali öncesi otel odasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yakup Yavru, mezarını yaptırdığı günlerde, "Yerimi çok beğendim. Hemen ölesin geliyor. Kendime göre, hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum" demişti.

25.09.2018Magazin
Airbrush ve dövme ustası: Hasan Ataoğlu

Airbrush ve dövme ustası: Hasan Ataoğlu

Airbrush sanatı ustası, dövme artisti, Türkiye’nin en iyi dövme sanatçılarından bir tanesi Hasan Ataoğlu hikayesiyle sizlerle…

16.08.2018Kampüs
Fuat Oktay kimdir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay göreve başladı

Fuat Oktay kimdir? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay göreve başladı

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak göreve başladı. Yeni kabinenin içerisinde tek yardımcı olan Fuat Oktay, THY ve Başbakanlık bünyesinde önemli görevler yürüttü. Yurt dışında otomotiv teknolojileri alanında uzmanlaşan Fuat Oktay, Türkiye'de ise özel bir üniversitenin dekan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Yozgat Çekerek doğumlu olan Fuat Oktay, üç çocuk babasıdır.

10.07.2018Gündem
Rus gazetecileri böyle kovdu

Rus gazetecileri böyle kovdu!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, haberini taraflı bulduğu Russia Today muhabirlerinin Cumhurbaşkanlık sarayına girişini yasakladı.

31.05.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Fillerin ağladığı yer

Güne, Cambodiana otelinin havuzu başında, Mekong Nehri’ni seyrederek başlamış olabilirsiniz. Yatmadan önce, belki giriş katındaki QBa’da bir şeyler içeceksiniz. Bir nedenle Kamboçya’ya geldiyseniz, bir bardak çaya polis maaşı ya da bir geceliğine çocuk bekareti kadar para ödediğiniz bu otelin, sokaktaki gerçeği yansıtmadığını çoktan fark etmiş olmanız gerek.

15.11.2008

Mahalle inadı

KOCATEPE Kültür Merkezi’ndeki afiş vakasını gazetemizden okudunuz.

6.10.2007

Kuğulupark’ta neler yapılmalı

SON 5 aydır, vatandaşın ve konuya duyarlı basınımızın verdiği mücadele ile Kavaklıdere’nin sembolü olan Kuğulupark, işgalden kurtarıldı.

28.01.2007

Yaşasın cumhuriyet kutlasın millet

Atatürk’ün her dediği çıktı mı? Çıktı... O zaman gelecekten korkmamalı. Çünkü O imkansızlıklar içerisinde, yedi düveli alt ederek gururla yaşadığımız bir vatanı ve devleti Türk milletine emanet etti.

1.11.2019

Bu film benim hafızam

Filmleriyle sinemaya yeni bir soluk getiren Hollywood’un en aykırı yönetmeni Quentin Tarantino’nun yeni eseri “Bir Zamanlar Hollywood’da”, Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek. Barbaros Tapan, Quentin Tarantino ve filmin oyuncularından Margot Robbie ile Los Angeles’ta buluştu, merakla beklenen yapımın detaylarını konuştu.

18.08.2019

İki kişinin paylaştığı delilik!

Müge Anlı’daki Palu Ailesi tüm Türkiye’nin kimyasını bozdu.

9.01.2019