MENÜ

Regl Dönemi

Regl Dönemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Regl Dönemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Regl Dönemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 233 Regl Dönemi haberi bulunmuştur.

Regl Dönemi Haberleri

Toksik şok sendromu nedir Nedenleri, belirtileri, tedavisi hakkında bilgiler

Toksik şok sendromu nedir? Nedenleri, belirtileri, tedavisi hakkında bilgiler

Vücutta bulunan bir bakterinin aniden çoğalması ve kana karışması sonucu toksik şok sendromu meydana gelebilir. Hayatı tehdit edebilecek boyutlara ulaşabilen bu durum en kısa sürede saptanmalı ve tedavi edilmelidir. Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Dr. Hale Erbaş, toksik şok sendromu ile ilgili uyarılarda bulundu.

14.01.2020Sağlık
Menstrual Kap Nedir Nasıl Kullanılır

Menstrual Kap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Regl dönemi dendiğinde aklımıza genelde hijyenik ped veya tampon gelir. Ancak son yıllarda yaygınlaşan menstrual kap nedir biliyor musunuz?

Saç dökülmesine ne iyi gelir ve nasıl geçer Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi neden olur

Saç dökülmesine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi neden olur?

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi çoğu zaman can sıkıcı boyutlara erişebilmektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşılmasının ardından genellikle doktor muayenesine gidilirken, bazı vatandaşların ilk tercihini 'Saç dökülmesi neden olur' ve 'Saç dökülmesi nasıl geçer' tarzındaki arama motoru sorguları oluşturuyor. Peki, saç dökülmesine ne iyi gelir ve nasıl geçer? İşte, kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesine neden olan faktörler hakkında bazı bilgiler

8.12.2019Sağlık
Göz altı morluklarına ne iyi gelir

Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Göz altı morlukları olarak bilinen ve alt göz kapaklarının altında koyu halkalar şeklinde gözle görülür halde koyu renkte olan durumdur.. Çoğu zaman göz altı torbalarının da eşlik ettiği göz altı morlukları kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görülmesine neden olur.

5.12.2019Sağlık
Kasık ağrısı neden olur Sol kasık ağrısı nedenleri neler

Kasık ağrısı neden olur? Sol kasık ağrısı nedenleri neler?

Kasık ağrısının birçok farklı nedeni olabilir ve bu nedenler kadın ve erkekte farklılıklar gösterir. Kasık ağrısı genellikle fiziksel bir aktivite ya da spor yaralanmaları sonucu meydana gelir. Kasık ağrısı kadınlarda genellikle adet döneminde kendisini gösterir. Peki, kasık ağrısı başka neden olur? Sol kasık ağrısı nedenleri neler?

5.12.2019Sağlık
Tatlı Krizi Nasıl Önlenir

Tatlı Krizi Nasıl Önlenir?

Tatlı çoğu kişinin vazgeçilmezidir. Özellikle diyetteyken yaşanan tatlı krizleri diyetinizi devam ettirmeyi zorlaştırabilir. Her sabah büyük bir heyecanla başlanan diyetler akşam üzeri meydana gelen o tatlı isteği ile sona erebiliyor. Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek, tatlı krizlerini önlemenin yollarını anlattı.

Şiddetli Regl Sancıları Hastalık Habercisi mi

Şiddetli Regl Sancıları Hastalık Habercisi mi?

Kadın olmak zordur özellikle de regl dönemlerinde… Kasıktan karna doğru yayılan keskin ağrı kimi zaman adet öncesinde kimi zamansa adetin ilk günlerinde kendini belli eder. Birçok kadın için işkenceye dönüşen regl dönemi ağrıları, çoğu zaman normal karşılansa da bir hastalığın da belirtisi olabilir. Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan, regl sancıları hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

İlişkide Erkeğin Katlanamadığı 7 Hareket

İlişkide Erkeğin Katlanamadığı 7 Hareket

Sağlıklı bir ilişki için ise iki tarafın da eşit derecede mutlu olması gerekir. Bu nedenle ilişki içerisindeki tüm konulara ve sorunlara iki taraf açısından bakmak gerekir. Kadınlar çoğunlukla olaylara duygusal yaklaşır ve bazen erkeklerin açısından da değerlendirme yapmayı atlayabilir. Hadi biraz bunu telafi edelim ve erkeklerin ilişkide katlanamadığı 7 harekete göz atalım.

15.08.2019Aşk
Bu Belirtiler Varsa Hamilesiniz

Bu Belirtiler Varsa Hamilesiniz!

Hamile olup olmadığınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu öğrenmenin kesin tek bir yolu vardır, o da hamilelik testi yaptırmaktır. Ancak bu olasılığın varlığını gösteren erken hamilelik belirtileri de vardır. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, bu belirtileri anlattı.

Regl (adet) iken oruç tutulur mu Oruçluyken adet olmak orucu bozar mı

Regl (adet) iken oruç tutulur mu? Oruçluyken adet olmak orucu bozar mı?

Her Ramazan öncesi olduğu gibi bu yıl da orucu bozan durumlar günler öncesinden gündeme geldi, merak edilen konulardan biri de regl dönemi oldu. Regl dönemi Ramazan ayına denk gelecek olan kadınlar, oruç tutup tutamayacaklarını sorguluyor. Peki, regl (adet) iken oruç tutulur mu? Oruçluyken adet olmak orucu bozar mı?

29.04.2019Gündem
Yoğurdun Bilinmeyen 7 Müthiş Faydası

Yoğurdun Bilinmeyen 7 Müthiş Faydası

Yoğurdun ne kadar yararlı bir besin olduğunu hepimiz artık biliyoruz. Zengin içeriği ile hem sağlık hem de güzellik için kullanılan yoğurdun vücudunuza etkilerini duyunca çok şaşıracaksınız.

Kahraman jinekolog

Kahraman jinekolog

Prof. Dr. Cihat Ünlü, doğurganlık çağındaki her 10 kadından birini etkileyen endometriozis (çikolata kisti) ile ilgili çalışmalardan ötürü ABD’de EndoMarch Yılın Uluslararası Kahramanı Ödülü’ne layık görüldü. Ünlü, hem hekim yetiştirdiği hem hasta tedavi ettiği hem de toplumu uyardığı için ‘endometriozis kahramanı’ ilan edildi.

12.04.2019Gündem
Göz altı morlukları neden olur ve nasıl geçer

Göz altı morlukları neden olur ve nasıl geçer?

Genellikle yaş ilerledikçe oluşan göz altı morlukları pek çok kişinin görünüm açısından sorun yaşadığı konulardan birini oluşturuyor. Yaşlanma haricinde ortaya çıkan göz altı morluklarının farklı sebepleri de bulunmakta. Uzmanlar, c vitamini eksikliği, alerjik konjonktivit, beslenme hataları, damar genişlemesi gibi nedenlerin morlukların başlıca nedeni olduğunu sıralıyor. Peki, herkesin muzdarip olduğu göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl geçer?

5.04.2019Sağlık
Adetliyken saç boyanır mı

Adetliyken saç boyanır mı?

Adet döneminde yapılan kişisel bakımlarla ilgili bazı söylentiler var. ‘Adetliyken saç boyanmaz’ bunlardan biri. Peki, uzmanlar bu konuda ne söylüyor? Adetliyken saç boyanır mı, saç boyamanın sağlığa bir zararı var mı?

22.03.2019Sağlık
Vajinal Akıntı Neden Olur Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal Akıntı Neden Olur? Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal akıntı, her kadının yaşadığı bir durumdur. Verdiği ıslaklık ile rahatsız eden vajinal akıntı, yapısı, rengi hatta kokusu ile bir şeylerin mesajını veriyor olabilir. Peki vajinal akıntı neden olur? İşte vajinal akıntı türleri…

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır

Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Yumurtlama dönemi hesaplama, hemen her kadının kafasını karıştıran bir konu. Yumurtlama döneminizi oldukça basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır?

Regl Dönemiyle İlgili Her Kadının Bilmesi Gereken 3 Şey

Regl Dönemiyle İlgili Her Kadının Bilmesi Gereken 3 Şey

Kadınlar regl dönemini yıllar boyunca her ay yaşıyor olsa da hala bu konu hakkında bilmedikleri ya da yanlış bildikler şeyler olabiliyor. Regl hakkında her kadının bilmesi gereken 3 temel maddeyi sıraladık.

Regl Öncesi Göğüs Ağrısı Neden Olur

Regl Öncesi Göğüs Ağrısı Neden Olur?

Adet öncesi göğüs ağrısı en sık yaşanılan semptomlardan biri. Göğüslerde hassasiyet ile “Ben geliyorum” diyen regl dönemi bitene kadar bazen bu ağrılar veya hassasiyet bitmez. Peki regl öncesi göğüs ağrısı neden oluyor, göğüs hassasiyetinin sebepleri neler ve göğüs hassasiyetine karşı ne tür önlemler alınabilir? Merak edenleri yazımıza alalım.

Reishi mantarının faydaları nelerdir

Reishi mantarının faydaları nelerdir?

Reishi mantarı nedir sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Migren ve tansiyon gibi hastalıklara iyi gelmesiyle bilinen reishi mantarının faydaları merak ediliyor. Peki, reishi mantarının faydaları nelerdir?

13.12.2018Sağlık
Günde 2 Fincandan Fazla Tüketmeyin

Günde 2 Fincandan Fazla Tüketmeyin!

Maydanozgiller familyasından bir bitki olan ve faydası saymakla bitmeyen rezene bitkisi, hem baharat hem de çay olarak günlük hayatta kullanılabiliyor. Özellikle Hint ve Doğu mutfağına ait yemek ve çayların vazgeçilmezi olan rezene, ülkemizde de özellikle kadınlar arasında çok popüler. İşte bu çayın faydaları...

Regl Ağrısını Geçirmenin 10 Yolu

Regl Ağrısını Geçirmenin 10 Yolu

Bazı kadınların regl dönemi hafif yorgunluklarla bazı kadınların ise şiddetli ağrılarla geçer ve çoğu zaman bununla nasıl baş edeceğini bilemez. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Malkoç regl ağrısıyla baş etmenin yolları hakkında bilgi verdi.

17.09.2018İyi Yaşam
Regl Döneminde Sancılarınızı Hafifletecek Yöntemler

Regl Döneminde Sancılarınızı Hafifletecek Yöntemler

Regl olmaya başladığı yaşlardan itibaren kadınların çoğunun karşılaştığı bir problem vardır: Sancılar! Ağrılı geçen regl dönemleri yaşarken kurtarıcı olarak ilaçlara sarıldığınız olmuştur. Fakat regl ağrılarınızı hafifletmenin ilaçlar haricinde de yöntemleri var. İşte sancılarınızı azaltıp regl döneminizi daha rahat geçirmenizi sağlayacak 5 yöntem...

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Hayatınızın bir döneminde çocuk sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteği gerçekleştirmek bazı kadınlar için çok kolay olsa da, bazıları için bir hayli zor olabilir. Çünkü her kadının yumurtalık sağlığı ve doğurganlığı birbirinden farklıdır. Peki, bir kadının yumurtalıklarını, diğerininkinden daha verimli kılan şey nedir? Kadın sağlığı ve doğurganlık uzmanları, bu soruya cevap olarak hem genetik faktörleri hem de doğurganlığı etkileyebilecek polikistik over sendromu, prematür overyan yetmezliği gibi çeşitli hastalıkları işaret ediyor. Uzmanlar ayrıca yaşam tarzı, beslenme yetersizlikleri gibi çevresel etkilerin de doğurganlık üzerinde etkileri olduğundan söz ediyorlar. Tüm bu bilgilerden sonra, eminiz siz de sağlıklı yumurtalıklara sahip olup olmadığınızı merak ediyorsunuzdur. Az sonra okuyacağınız bazı işaretler, yumurtalıklarınızın verimli olduğunu, yani diğer kadınlara göre daha doğurgan olduğunuzu gösteriyor. Eğer bu işaretleri taşıdığınızı düşünüyor; ancak bebek sahibi olmak istemenize rağmen bu konuda problemler yaşıyorsanız tabii ki bir uzmana başvurmalısınız. İşte yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret…

12.03.2018Sağlık
Ananas Ödemi Hurma Tatlı Krizlerini Önlüyor

Ananas Ödemi Hurma Tatlı Krizlerini Önlüyor

Adet Öncesi Sendrom (PMS), kadınlarda menstruasyondan ortalama bir hafta önce hem ruhsal hem fiziksel belirtilerle kendini göstermeye başlıyor. Bu dönemde karın bölgesinde şişlik, göğüslerde hassasiyet, iştah ve ağırlık artışı, tatlıya düşkünlük, sivilce problemi, depresyon, gerginlik, asabi ruh hali ve öfke sorunu gibi şikayetler yaşanabiliyor. Bu şikayetler menstruasyon bitimiyle sona eriyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Merve Yüksek, regl dönemi şikayetlerinden doğru beslenme ile korunmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Regl ağrılarına iyi gelecek 6 doğal yöntem

Regl ağrılarına iyi gelecek 6 doğal yöntem

Regl dönemi özellikle yaz aylarında kadınlar için çeşitli sıkıntıların yaşandığı zor günlerdir. Özellikle yoğun belirtiler gösteren kadınlar için bu günler günlük hayatı aksatabilecek raddeye varabilir. Ağrı kesici ilaçlar bir çözüm elbette ancak bu yola başvurmadan önce de uygulayabileceğiniz doğal bazı yöntemler bulunuyor.

28.06.2017Sağlık
Regl dönemi öncesinde sizi rahatlatacak 5 tavsiye

Regl dönemi öncesinde sizi rahatlatacak 5 tavsiye

Regl dönemleri özellikle o günleri sert geçiren kadınlar için gerçek bir kâbustur. Üstelik insanı asıl geren o günlerin zorluğu değil öncesinde yaşanan hormonal duygu değişiklikleri ve sıkıntılardır. Yani zorluğu bir hafta değil neredeyse iki hafta gibi bir süreye tekabül eder. Bu da zaten bir ayın yarısıdır. Bu nedenle en azından öncesini daha sakin geçirebilmek için bir şeyler yapmak şart.

20.04.2017Sağlık
Saçlarınızın dökülmesinin sebebi bu olabilir

Saçlarınızın dökülmesinin sebebi bu olabilir

Saç dökülmesi vücudunuzda bir şeylerin yolunda gitmediğinin habercisi olabilir. İşte saç dökülmesinin en yaygın nedenleri...

5.04.2017Stil
Özel günlere özel beslenme: Regl döneminde neler yenmeli

Özel günlere özel beslenme: Regl döneminde neler yenmeli?

Yorgunluk, bitkinlik ve sinirlilik belirtileri ile kendisini gösteren regl döneminde tüketeceğiniz besinlerle etkileri en aza indirebilirsiniz.

26.12.2016Sağlık
İpek Soylu kuralları baştan yazıyor

İpek Soylu kuralları baştan yazıyor!

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid’in marka elçisi tenis dünyasının genç yeteneği İpek Soylu, Swissotel The Bosphorus İstanbul’un tenis kortunda kuralları baştan yazan hikâyesini anlattı.

23.10.2016Diğer
TDK regl olan kadına tanım: Kirli

TDK regl olan kadına tanım: "Kirli"

Türk Dil Kurumu'nun (TDK) internet sitesinde 'kirli' kelimesinin sözlük anlamına "Aybaşı durumunda bulunan (kadın)" yazılması tepki çekti.

2.05.2016Gündem
Neden tatlı krizleri yaşıyorsunuz

Neden tatlı krizleri yaşıyorsunuz?

Tatlı krizleri, diyet yapanların en zorlandığı noktadır. Genellikle uzun süre karbonhidrat ağırlıklı beslenen ve sonucunda da kilo alan insanlar bu süreçte tatlıya da bağımlı hale gelmiş olabilirler. Peki tatlı krizlerini önlemenin en etkili ve kolay yolu nedir? Beslenme uzmanı ve diyetisyen Serkan Tutar, tatlı krizini yenmek için 7 etkili yöntemi ve neden tatlı krizi yaşandığını anlattı.

1.04.2016Sağlık
Hormonlar Hayatımızı Nasıl Etkiliyor

Hormonlar Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Acıbadem Kadıköy Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bölümü Prof. Dr. Ahmet Selçuk Can kadınların hayatını yöneten hormonlarla ilgili bilgi verdi.

Akıllı telefonlarınız sizi dinliyor olabilir

Akıllı telefonlarınız sizi dinliyor olabilir

Her şey bir trafik kazasıyla başladı.

3.03.2016Teknoloji
Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Artık birçok kişi akıllı telefon kullanıyor. Peki ama telefonunuz yeterince akıllı mı? Bu uygulamalarla öyle olacağı kesin. Hayatınızı birçok anlamda kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Bu uygulamalar hayatınızın her alanına düzen getirecek; regl dönemi ve seks hayatınıza bile!

22.12.2015İyi Yaşam
Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama

Artık birçok kişi akıllı telefon kullanıyor. Peki ama telefonunuz yeterince akıllı mı? Bu uygulamalarla öyle olacağı kesin. Hayatınızı birçok anlamda kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Bu uygulamalar hayatınızın her alanına düzen getirecek; regl dönemi ve seks hayatınıza bile!

17.12.2015Hayat
Erkeklerin Regl Dönemi Var mı

Erkeklerin Regl Dönemi Var mı?

Regl ağrılarımız, nedensiz kaprislerimiz, hızla alıp verdiğimiz kilolar, kararsızlıklarımız ya da değişken ruh hallerimiz... Kadın dünyasında hormonların neden olduğu gel-gitleri algılamak oldukça kolay. Peki ya erkekler? Hormonlardan nasıl etkileniyorlar dersiniz?

9.11.2015Cinsellik
Kadınlar daha çekici görünmek için bunu yapıyorlar

Kadınlar daha çekici görünmek için bunu yapıyorlar

Yıllardır kadınların regl dönemlerinde tatlı krizleri, yemek yeme eğilimlerinin arttığı konuşulur ancak yapılan yeni bir araştırma olayın bambaşka bir yönünü ortaya koydu.

3.06.2015Sağlık
Seks Hayatınızın Soru ve Cevapları

Seks Hayatınızın Soru ve Cevapları

Hayatımızın en renkli bölümlerinden birini oluşturan seks, bazen bizleri köşeye sıkıştırabilir. Ancak 'hassas' durumları mümkün olduğunca az sıkıntıyla atlatabilir, cinsel hayatımızdaki küçük düğümleri basitçe çözebiliriz...

7.01.2015Cinsellik
Bitkisel Yöntemlerle Göğüs Büyütme

Bitkisel Yöntemlerle Göğüs Büyütme!

Ameliyat riskini almadan göğüslerinizi büyütmek mümkün! İşte göğüsleri büyüten mucizevi bitkiler...

11.11.2014Kişisel Bakım
Göğüs Büyüten Bitkiler

Göğüs Büyüten Bitkiler

Artık estetik operasyona gerek kalmadan göğüslerinizi büyütebileceksiniz! Üstelik tamamen bitkisel, doğal bir yöntemle...

14.08.2014Kişisel Bakım
Eğer birkaç kereden fazlaysa dikkat

Eğer birkaç kereden fazlaysa dikkat

Kadın sağlığı konusunda en önemli noktalardan biri de adet döngüsüdür.

30.04.2014Kelebek
Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısının oluşmasında birçok faktör etkili olmasına rağmen kadınlarda görülen baş ağrılarının çoğu regl döneminde ortaya çıkmaktadır.

23.10.2013Sağlık
Ameliyat olmadan önce bilin

Ameliyat olmadan önce bilin

Burun ameliyatı zor bir karardır ve ameliyat öncesinde birtakım hazırlıklar gerektirir. Bu sebeple burun estetiği yaptıracak kadın ve erkek hastaların hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan uymaları gereken birtakım kurallar vardır.

21.10.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Ergenlik dönemi gerçekten bir sorun mudur?  

Çoğu aile, çocuğunun ergenlik döneminde olduğunu ve bundan dolayı sorun yaşadığını söylüyor. 

7.09.2016

Genç Kızlara Ergenlikte Cinsel Eğitim

Son zamanlarda yaş ortalaması 13-18 olan kızların cinsel danışmanlık hatlarına regl ve bedensel değişiklikleri kaygısıyla yaptıkları başvurular artıyor.

31.07.2014