MENÜ

Refiye Yılmaz

Refiye Yılmaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Refiye Yılmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34 Refiye Yılmaz haberi bulunmuştur.

Refiye Yılmaz Haberleri

Sağlık Bakanı Refiye Yılmazı ziyaret etti

Sağlık Bakanı Refiye Yılmaz'ı ziyaret etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ABD'ye tedaviye gönderilen, Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz'ı Tekirdağ'daki evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

26.2.2015Sağlık
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Tekirdağda

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Tekirdağ'da

- Bakan Müezzinoğlu: - "Zaman zaman iftiralarla, zaman zaman tuzaklarla, zaman zaman tehditlerle, zaman zaman bizi özelimizle, evlatlarımızla, eşlerimizle tehdit edenler oluyor. Bu canı veren de belli, alacak olan da belli. Sen hangi tehdidi yaparsan yap vız gelir tırıs gider"

22.2.2015Tekirdağ
Transplantasyon kongresi Bodrumda başladı

Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı

TÜRKİYE Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği (TONKKD) tarafından düzenlenen Transplantasyon 2014 Kongresi Bodrum’da başladı. Organ nakillerinin ele alınacağı kongrede ilk defa uzmanına danış oturumları yapılacak.

16.10.2014Ege
Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiyeye döndü

Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü

Sağlık Bakanlığı tarafından ABD'de tedavi ettirilen "Gardner Sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'a geldi. 26 Aralık 2012'de yazdığı mektupta tüm çarelerinin tükendiğini söyleyen genç kız ümitsizlikle, "Genç bir kızı ölüme terk ettiniz" demişti.

30.8.2014Sağlık
5inci ameliyat için gidiyor

5'inci ameliyat için gidiyor

Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi için ABD'ye gönderilen "Gardner sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'da geçirdiği 3 haftadan sonra tedavisine devam etmek üzere ABD'ye gitti.

14.4.2014Gündem
Yeni mideyle anne çorbası

Yeni mideyle anne çorbası

ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü. Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.

18.3.2014Dünya

Yeni mideyle anne çorbası

ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü. Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.

18.3.2014Dünya
Devlet baba ona ev tuttu

Devlet baba ona ev tuttu

Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan ve tedavi için devlet tarafından ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz, mücadelesine Sağlık Bakanlığı tarafından tutulan müstakil bir evde devam ediyor. Genç kadının tedavisi ise hastanede, ayakta sürdürülüyor...

31.1.2014Gündem
Refiyeye 4 organ birden

Refiye'ye 4 organ birden

Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a 4 organ nakli birden yapıldı. Yoğun bakımdan çıkan Refiye’ye birkaç gün içinde 2 organ nakli daha yapılacak.

16.8.2013Sağlık
Refiye tek bir bağış bekliyor

Refiye tek bir bağış bekliyor

Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Gardner sendromuna yakalanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'daki Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen Refiye Yılmaz'a, uygun donör bulunduğunda mide, ince bağırsak, pankreas ve kalın bağırsağın bir parçası alınarak nakil yapılmasının planlandığını belirtti.

1.7.2013Sağlık
Refiyeye aynı anda 6 organ nakledilecek

Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek

Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a bir ay içinde aynı anda 6 organ birden nakledilecek.

29.6.2013Sağlık
Bulunamayan ilaç Dileke bakın nereden geldi

Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi

Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in bulamadığı için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile konuştuğu o ilaç Yunanistan'dan getirildi. Dilek ilaçlarına kavuştu, hastaneye yatırıldı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dilek Özçelik'i ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

17.4.2013Sağlık
ÇARŞIDAN REFİYEYE BÜYÜK DESTEK

"ÇARŞI"DAN REFİYE'YE BÜYÜK DESTEK

Gardner Sendromu rahatsızlığı nedeniyle bağırsağı alınan 24 yaşındaki Refiye Yılmaz ince bağırsak nakli için ABD'ye gitti. Refiye Yılmaz'ı annesi Esma Yılmaz, aile yakınları ve çok sevdiği Beşiktaş taraftarları uğurladı.Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla ABD'ye giden Refiye Yılmaz'ı uğurlamak için Atatürk Havalimanı'na gelen Beşiktaş taraftarları, "Seni Türkiye'de davul zurna ile karşılayacağız. Tedavini ol çabuk gel" dediler. Beşiktaşlı taraftarlar ile birlikte fotoğraf çekilen Refiye, dönüşte de aynı şekilde karşılanmak istediğini söyledi. Refiye Yılmaz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Sayın Sağlık Bakanımız, bu sabah beni bir kez daha aradı ve 'Bugün seni yakından takip edeceğim Refiye kızım. En iyi şekilde tedavini tamamlanıp, yine en iyi şekilde geleceksin. Ben de senin evine ziyarete geleceğim' dedi. Buradan ona teşekkür ediyorum. Devletimizin bana verdiği sözlerine yerine getireceğinden eminim ben de sağ salim ABD'den Türkiye'ye dö

14.4.2013Haber
En çok Birand okundu

En çok Birand okundu

Bu hafta Hürriyet okuyucuları Birand’ın vefatıyla ilgili haberi nerdeyse iki milyon kez okurken, on binlerce yorum yazarak hislerini paylaştı.

19.1.2013Kelebek
Heyet kararını bekliyoruz

'Heyet kararını bekliyoruz'

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Gardner Sendromu” hastası Refiye Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili bilim adamlarının karar vereceğini belirterek, “O heyet hangi kararı verirse bugüne kadar olduğu gibi biz bu değerli kardeşimiz için de her türlü imkanı kullanırız” dedi.

17.1.2013Sağlık
REFİYEDEN TÜM TÜRKİYEYE TEŞEKKÜR

REFİYE'DEN TÜM TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Tekirdağ'da, yakalandığı "Gardner Sendromu" hastalığı nedeniyle zor günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın yüzü, kendisine destek olanlar sayesinde gülmeye başladı. Türk Kızılayı, başlattığı kampanya sonrası Refiye için 726 bin 272 lira toplandığını açıklarken, Tekirdağ Valiliği'nin başlattığı kampanyada 324 bin 900 lira toplandı. Kendisine yardım edenlere çok teşekkür eden Refiye Yılmaz, "Ne mutlu Türküm diyene.Teşekkürler Türkiye" dedi.Ruhan YALÇIN-TEKİRDAĞ-DHA

17.1.2013Haber
Kampanya durdu yardımlar durmadı

Kampanya durdu yardımlar durmadı

Tekirdağ'da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın için Türk Kızılayı'nın başlattığı yardım kampanyası, tüm masrafların Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıklanınca durdurulmuştu.

15.1.2013Sağlık
REFİYEDEN BÜYÜK SUÇLAMA

REFİYE'DEN BÜYÜK SUÇLAMA

CNN TURK'te yayınalanan 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in konuğu "Gardner Sendormu" hastası Refiye Yılmaz açıklamalarda bulundu.Yılmaz "Bir üst seviyede yani yurt dışı tedavi yöntemini istiyorum, organ nakli olması gerektiğini de biliyorum çünki, son aşamadayım artık hiçbir şekilde cerrahi yöntem yapılamıyor. Ayrıca Sağlık Bakanımızın beni bırakmayacağını, oraya göndereceğini biliyorum. İşin maddi boyutuna gelince, sağda solda çıkan haberler beni gerçekten çok üzdü, ben zaten sağlığImla uğraşıyorum fakat bir yandan da o kadar para toplandı söylentilerine, tek istediğim şey sağlığım" dedi. Refiye'nin durumunu acil olmadığını ve şimdilik organ nakline ihtiyaç duyulmadığını açıklayan doktora da sert tepki gösteren genç kız, "Biz babamla beraber gittik, beni muhayene bile etmedi, kendisini görmedik bile" dedi.

15.1.2013Haber
Refiye için yardıma koştuk

Refiye için yardıma koştuk

Maddi sıkıntılar nedeniyle sağlığı günden güne bozulan Refiye Yılmaz’ın haberini hurriyet.com.tr gündeme taşıdı. Genç kızın milyonda bir görülen hastalığıyla mücadele öyküsü herkesi derinden etkiledi. Okurlar, sanatçılar, siyasetçiler seferber oldu. Müthiş bir yardımlaşma duygusuyla kısa zamanda 200 bin lira toplandı.

14.1.2013Gündem
O artık gülüyor

O artık gülüyor

Tekirdağ’da emekli olduğu halde kızının tedavisi için gece bekçiliğine başlayan Selanik göçmeni baba ile yine kızının ilaç parası için bir lokantada bulaşıkçılık yapan Bulgar göçmeni annenin iki kızından biri olan ve 16 yaşındayken milyonda bir görülen “Gardner Sendromu” hastalığına yakalanıp, 8 yıldır bu hastalıkla boğuşan 24 yaşındaki Refiye Yılmaz, “Kefen değil gelinlik giymek istiyorum” dedi.

14.1.2013Gündem
Tatlısesten çağrı

Tatlıses'ten çağrı

Tekirdağ’da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen ’Gardner Sendromu’ hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’ın sağlığına kavuşması için yardım seferberliği başlatıldı. Genç kız için ünlü türkücü İbrahim Tatlıses de Twitter'dan açıklama yaparak elinden geleni yapacağını belirtti.

14.1.2013Sağlık
REFİYE BEYAZ GELİNLİK HAYALİ KURMAYA BAŞLADI

REFİYE BEYAZ GELİNLİK HAYALİ KURMAYA BAŞLADI

Tekirdağ'da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın sağlığına kavuşması için yardım seferberliği başlatıldı. Düne kadar kefen giyeceği günü beklediğini söyleyen Refiye Yılmaz, "Artık tekrar doğmuş gibiyim. Beyaz kefen yerine, beyaz gelinlik giyeceğime inanmaya başladım."dedi. Ancak emekli baba, 1 milyon liraya mal olan tedavi parasını bulamadı. Hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren ve bir markette askeri ücretle kasiyerlik yapan Refiye Yılmaz'ın ince bağırsağımda tümör tespit edildi. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyan Yılmaz'ın yaşadığı sıkıntılar medyaya yansıyınca, vatandaşlar yardım için seferber oldu. Türk Kızılay'ı Refiye Yılmaz için yardım kampanyası başlattı. Haber Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, DHA

14.1.2013Haber
Günün en flaş ve süper haberi

Günün en flaş ve süper haberi

Hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Refiye Yılmaz haberinin ardından Hürriyet yorumcuları ve sosyal medyada "Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür" yorumları yağdı. İşte sizin yorumlarınız:

14.1.2013Gündem
Sağlık Bakanlığından Refiye açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması

SAĞLIK Bakanlığı, ’Gardner Sendromu’ hastası Refiye Yılmaz’ın durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

14.1.2013Gündem
Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti

Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti

Tekirdağ'dan dün gelen bir haber okuyan herkesin yüreğini sızlattı. Milyonda bir görülen bir hastalık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Refiye Yılmaz’ın çığlığını Hurriyet.com.tr duyurdu. Haber, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı. Bunun üzerine Tekirdağ Valiliği harekete geçti, Kızılay yardım kampanyası başlattı. Refiye’ye yardım etmek isteyen binlerce vatandaş RY yazıp 2868’e mesaj attı. 2868’e 6 saatte 25 bin mesaj geldi, Tekirdağ Valiliği hesabında ise bir günde 60 bin TL toplanarak yardım miktarı 200 bin liraya yükseldi. Refiye Yılmaz hurriyet.com.tr'de yer alan kendi haberini de ilgiyle okudu.

14.1.2013Gündem
REFİYE TEK BİR ŞEY İSTİYOR

REFİYE TEK BİR ŞEY İSTİYOR

Tekirdağ'da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Emekli Mustafa ve ev kadını Esma Yılmaz'ın iki kızından biri olan Refiye Yılmaz, 7 yıl önce başlayan ağrıları nedeniyle gittiği hastanede Gardner Sendromu hastası olduğu belirlendi. Refiye Yılmaz'ın 2008 yılında bağırsağı alındı. 6 ay öncede ince bağırsağında da tümör olduğu belirlenen Yılmaz'ın tedavisi Türkiye'de yapılamayınca, ailenin yaptığı araştırmalarda hastalığın tedavisinin Amerika'daki Miami Hastanesi'nde gerçekleşeceğini öğrendi. Ancak emekli baba, 1 milyon liraya mal olan tedavi parasını bulamayınca, kızı ölümü beklemeye başladı. Ailesine maddi destek sağlamak için bir markette çalışan Refiye Yılmaz, "Daha ömrümün baharındayım. Ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum. Tedavi olmazsam 6 aylık ömrümün kaldığını öğrendik. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse inşallah sağlığıma kavuşacağım" dedi.Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ/DHA

14.1.2013Haber
Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor

Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor

TEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi. Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye için kampanya başlattı. Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.

13.1.2013Gündem
İnegöl’de ilk futbol takımı sahaya indi

İnegöl’de ilk futbol takımı sahaya indi

İnegöl’de ilk futbol takımı sahaya indi

3.3.2017Bursa
Lapseki’de Trafik Haftası Etkinlikleri

Lapseki’de Trafik Haftası Etkinlikleri

ÇANAKKALE'NİN LAPSEKİ İLÇESİNDE TRAFİK GÜVENLİĞİ VE EĞİTİM HAFTASI NEDENİYLE DÜZENLENEN ŞİİR, KOMPOZİSYON VE RESİM DALLARINDAKİ YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ.

6.5.2015Çanakkale
Keskin, Gazileri Ziyaret Etti

Keskin, Gazileri Ziyaret Etti

FOTO: KESKİN, GAZİLERİ ZİYARET ETTİ

18.3.2015Düzce
Yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 6 yaralı

Yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 6 yaralı

Yine bir kaza, yine bildik görüntüler... Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde devrilen yolcu otobüsündeki 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Olay yerine koşan görevliler işi gücü bıraktı, otobüs firmasının ismini gazete kağıtlarıyla kapatmaya çalıştı.

21.11.2012Gündem
YASADIŞI DİNLENENLER

YASADIŞI DİNLENENLER

3.5.2001Spor Arena
Yaşama dair mesajlar

Yaşama dair mesajlar

22.8.1999Gündem