MENÜ

Referandum

Referandum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Referandum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Referandum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.140 Referandum haberi bulunmuştur.

Referandum Haberleri

Anadolu Ajansından kamuoyuna yeni açıklama

Anadolu Ajansı'ndan kamuoyuna yeni açıklama

Anadolu Ajansı'ndan yapılan açıklamada, Ajans'ın seçim sonuçlarını açıklayarak bir kamu görevi yürüttüğü belirtilerek, "Halkımızın doğru bilgiye ulaşması için gelen son sandık verileri az sonra güncellenerek abonelerimize ulaştırılacaktır." denildi.

1.04.2019Gündem
Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.trde | Sandıklar açılmaya başlandı

Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.tr'de | Sandıklar açılmaya başlandı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Bu gelişmenin ardından Tekirdağ yerel seçim sonuçları merak konusu oldu. Yayın yasağının kalkmasının ardından, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarına ilişkin tüm detaylar, hurriyet.com.tr'de olacak. İşte, Tekirdağ yerel seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

31.03.2019Gündem
Brexit iptali için dilekçeye 6 milyon imza

Brexit iptali için dilekçeye 6 milyon imza

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılma süreci olan Brexit’in iptali için internet üzerinden başlatılan kampanyaya katılım 6 milyon imzaya ulaştı. Parlamento yarın bir kez daha Brexit’i tartışacak.

31.03.2019Avrupa
İngilterede Brexit krizi: 8 öneri de çoğunluk desteği alamadı

İngiltere'de Brexit krizi: 8 öneri de çoğunluk desteği alamadı

İngiliz Parlamentosu, Brexit sürecinin geleceğine ilişkin 8 senaryoyu oylarken, hiçbir seçenek arkasında çoğunluk desteği oluşmadı.

27.03.2019Dünya
CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar kimdir

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar kimdir?

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Zeydan Karalar, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Millet İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Zeydan Karalar'ın kim olduğunu merak eden vatandaşlar da internette araştırma yapıyor. Peki, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanadayı Zeydan Karalar kimdir?

27.03.2019Gündem
Brexit yapboz tahtasına döndü

Brexit yapboz tahtasına döndü

Geçen hafta yapılan zirvede net bir plan sunamayarak ülkesinin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecinin planlamasını Avrupa Birliği’nin kontrolüne bırakan İngiltere Başbakanı Theresa May şimdi de sürecin iç siyasetteki kontrolünü kaybetti.

27.03.2019Dünya
İngiliz Bakandan dikkat çeken Brexit açıklaması

İngiliz Bakan'dan dikkat çeken Brexit açıklaması

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Avrupa Birliği'nden ayrılmak için eldeki seçeneklerin "daraldığını" söyledi.

26.03.2019Dünya
Brexit Bakanlığından Parlamentoya gerçekçilik çağrısı

Brexit Bakanlığı'ndan Parlamento'ya 'gerçekçilik' çağrısı

İngiltere'de Brexit Bakanlığı, Parlamento'ya "gerçekçi" olma ve Brexit konusunda "hayata geçirilebilecek" seçenekleri değerlendirme çağrısı yaptı.

26.03.2019Dünya
İngilterede üst üste istifalar

İngiltere'de üst üste istifalar

İngiltere’de Ekonomi ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Richard Harrington ve Orta Doğu’dan Sorumlu Bakan Alistair Burt Brexit oylamasında hükümete karşı oy vererek istifa etti.

25.03.2019Dünya
AA yerel seçim hazırlıklarını tamamladı

AA yerel seçim hazırlıklarını tamamladı

Son 6 seçim ve bir halk oylaması sonuçlarını 13 dilde yaptığı yayınla dünya çapında 2 bin 250 medya kuruluşuna ulaştıran Anadolu Ajansı, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için de hazırlıklarını tamamladı.

25.03.2019Gündem
Okinawa Adasında ABD üssünün inşasına başlandı

Okinawa Adası'nda ABD üssünün inşasına başlandı

Japonya'nın Okinawa Adası'nda, referandumdan aleyhte sonuç çıkmasına rağmen ABD üssünün yerinin değiştirilmesine yönelik imar faaliyeti başlatıldı.

25.03.2019Dünya
İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gidiyor. Yerel seçimlerde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. Oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak. Bazı illerde ise bu saat 07.00-16.00 olarak belirlendi. İşte seçime dair tüm detaylar ve yasaklar...

25.03.2019Gündem
‘May’e karşı komplo’ iddiası

‘May’e karşı komplo’ iddiası

İngiliz basını, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) sürecinde parlamentoyu bir türlü ikna edemeyen Başbakan Theresa May’in bir grup bakan tarafından görevden indirilmek istendiğini yazdı. May’in yerine getirilmek istendiği belirtilen bir kabine üyesi ise ‘entrika’ iddialarını yalanladı.

25.03.2019Dünya
Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak Seçim yasakları neler

Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

YSK'nın Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy verme günü uygulayacağı seçim yasakları Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Oy verme süresince bütün kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. Peki, seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

24.03.2019Gündem
1 milyon kişi sokağa indi... Kaos tam gaz

1 milyon kişi sokağa indi... Kaos tam gaz!

1 milyon kişi sokağa çıktı.

23.03.2019Dünya
Yeni Brexit referandumunu AB yanlıları kazanabilir

'Yeni Brexit referandumunu AB yanlıları kazanabilir'

London School of Economics (LSE) Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Öğretim Üyesi Profesör Sara Hobolt, İngiltere’de seçmen eğilimin Avrupa Birliği'nde (AB) kalınmasına doğru ilerlediğini ancak yapılacak bir referandumda sonucu verilecek mesajların belirleyeceğini söyledi.

22.03.2019Dünya
Brexit krizindeki İngilterede yeni referandum ihtimali güçleniyor

Brexit krizindeki İngiltere'de yeni referandum ihtimali güçleniyor

İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisinin milletvekili ve eski Dışişleri Bakanı Beckett, hükümetin ülkenin AB'den ayrılma politikasının ülkeyi anayasal krize soktuğunu söyledi.

21.03.2019Dünya
Propaganda serbestliği ve seçim yasakları başlıyor

Propaganda serbestliği ve seçim yasakları başlıyor

YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasakları bu sabah başlayacak ve 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de sona erecek.

21.03.2019Gündem
İngiltere Başbakanı Mayden parlamentoya Brexit suçlaması

İngiltere Başbakanı May'den parlamentoya Brexit suçlaması

Başbakanlık ofisi “10 Numara”da ulusa sesleniş konuşması yapan İngiltere Başbakanı Theresa May, ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma (Brexit) kararı aldığı referandumun üzerinden 3 yıla yakın zaman geçtiğini belirterek, “Milletvekilleri Brexit’i hayata geçirmek için bir yol üzerinde anlaşmayı başaramadı.” dedi.

21.03.2019Dünya
İngilizlerin yüzde 90ı Brexit anlaşmasına karşı

İngilizlerin yüzde 90'ı Brexit anlaşmasına karşı

İngiltere'de yapılan son ankete göre, halkın yüzde 90'ı Başbakan Theresa May'in parlamentoda iki kez reddedilen Brexit anlaşmasıyla daha fazla zaman kaybedilmesine karşı çıkıyor.

20.03.2019Dünya
Putin, Erdoğanı Kırımdaki cami açılışına davet etti

Putin, Erdoğan'ı Kırım'daki cami açılışına davet etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kırım'ın Akmescit kentindeki Cuma Camii'nin açılış törenine davet etti.

18.03.2019Dünya
CHP Ataşehir adayı Battal İlgezdiden Kılıçdaroğluna sert eleştiriler

CHP Ataşehir adayı Battal İlgezdi'den Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler

CHP'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, seçim çalışmaları kapsamında STK'larla bir araya geldiği toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisine yönelik eleştirilerde bulundu.

17.03.2019Gündem
Rusya’nın Kırım’ı yasa dışı ilhakının 5. yılı

Rusya’nın Kırım’ı yasa dışı ilhakının 5. yılı

Rusya'nın Ukrayna'ya bağlı özerk yönetim olan Kırım'ı yasa dışı ilhakıyla sonuçlanan sözde referandum beş yıl önce düzenlendi.

16.03.2019Dünya
İçişleri Bakanı Soylu: ‘Türkiye’ye başka bir kumpas hazırlıyorlar’

İçişleri Bakanı Soylu: ‘Türkiye’ye başka bir kumpas hazırlıyorlar’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün Türkiye dimdik ayakta, Amerika saldırsa da Avrupa saldırsa da ayakta. Biz büyük bir milletiz. Önümüzde tam 4,5 yıl var. Şimdi başka bir tezgah yapıyorlar. Acaba Türkiye’nin ileriye gitmesini engelleyebilir miyiz diye tezgah peşindeler" dedi.

16.03.2019Gündem
Bakan Soylu duyurdu Öyle bir yazılım yaptık ki...

Bakan Soylu duyurdu! ''Öyle bir yazılım yaptık ki...''

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Burası eski Türkiye değil. Eskiden dağlarda 15 bin terörist vardı, Şimdi bakın 700 kaldı. İnsansız hava araçlarına öyle bir yazılım yaptık ki mayıs ayında devreye girecek. Sen bırak o teröristlerin yürümesini, kafalarını bile çıkaramayacaklar" dedi.

14.03.2019Gündem
İngilterede Brexit için kader haftası

İngiltere'de Brexit için kader haftası

İngiliz parlamentosu ülkenin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden ayrılma (Brexit) sürecine ilişkin 3 kritik oylamaya hazırlanırken, siyasi kriz derinleşme potansiyeli taşıyor.

11.03.2019Dünya
Küresel düzenin yeni oyun kurucusu siber savaşlar

Küresel düzenin yeni oyun kurucusu 'siber savaşlar'

Egemen güçler arasındaki çekişmelerin önemli bir kısmı dijital ortama taşınıyor. Küresel siyaset ve ekonomide "oyun kurucu" unsurlar arasına giren siber savaşlar Batı ülkeleri ile Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore arasında ciddi tartışmalara yol açıyor.

11.03.2019Teknoloji
Küresel düzenin yeni oyun kurucusu siber savaşlar

Küresel düzenin yeni oyun kurucusu "siber savaşlar"

Egemen güçler arasındaki çekişmelerin önemli bir kısmı dijital ortama taşınıyor. Küresel siyaset ve ekonomide "oyun kurucu" unsurlar arasına giren siber savaşlar, Batı ülkeleri ile Rusya, Çin, İran ve Kuzey Kore arasında ciddi tartışmalara yol açıyor. Kuzey Kore'nin finans piyasalarından 1.1 milyar dolar çaldığı iddia ediliyor.

9.03.2019Ekonomi
Facebooktan Endonezyadaki seçimde yabancı kaynaklı reklamlara yasak

Facebook'tan Endonezya'daki seçimde yabancı kaynaklı reklamlara yasak

Facebook, Endonezya'daki seçim öncesi ülke dışından gelecek siyasi reklamlara izin vermeyecek.

5.03.2019Teknoloji
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: Sokakta neşeyi  ve ortak hayatı konuşalım

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: Sokakta neşeyi ve ortak hayatı konuşalım

31 Mart seçimi öncesinde adaylar meydanlarda seçmeni ikna turunda. En çok konuşulan, ‘sandığa gitmeyecek’ seçmenler olduğu... Peki ne yapmalı? Siyasetçi neyi konuşmalı, neyi vaat etmeli? KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır şöyle diyor: “Ben olsam dünü değil, yarını konuşurdum. Hanenin hayatını iyileştirmek kadar, sokakta yeniden neşeyi, cıvıltıyı, ortak hayatı inşa etmeyi konuşurdum. Kaç günde, kaç şişe sütü kapına koyacağım demektense, bulunduğum kent için daha katılımcı, herkesin onuruyla, yüzü gülerek yürüyebileceği kenti vaat ederdim.”

4.03.2019Gündem
Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

- CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirirken, “Hiçbir kişi vazgeçilmez değildir. Erdoğan da vazgeçilmez değildir” dedi. Kılıçdaroğlu, beka tartışmalarıyla ilgili de “Türkiye Cumhuriyeti bir beka sorunu yaşamıyor. Ne beka sorunu. Kişilerin kendi geleceklerine yönelik endişeler taşındığını gayet iyi biliyoruz” mesajı verdi.

3.03.2019Gündem
Binali Yıldırımdan Kolay İstanbul formülü: İlk kez Kanal Dde açıkladı

Binali Yıldırım'dan 'Kolay İstanbul' formülü: İlk kez Kanal D'de açıkladı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Kanal D'de 'Seçim Özel' programına konuk oldu. Yıldırım, ‘Kolay İstanbul’ projesinin ayrıntılarını ve İstanbul trafiğine çözüm önerilerini anlattı. Esenler’deki otogarı kaldırılacağını ve yerine 3 uydu otogar yapılacağını söyleyen Yıldırım "Haydarpaşa Limanı da kalkacak, orası da tasarım merkezi olacak." ifadelerini kullandı. Yıldırım ayrıca toplu taşımanın herhangi bir yerinde İstanbul Kart'la yapılacak deniz yolculuğu ücretsiz olacağını söyledi.

28.02.2019Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kriz derinleşiyor. Başta iktidar krizi, sonra kredi krizi, şimdi reel sektör kriziyle karşı karşıyayız. İşsizlik daha da artacak” dedi.

28.02.2019Gündem
Binali Yıldırım: Türkiyede darbe olmasaydı, Türkiye dünyanın 7. ekonomisi olacaktı

Binali Yıldırım: Türkiye'de darbe olmasaydı, Türkiye dünyanın 7. ekonomisi olacaktı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Eğer Türkiye'de darbe olmasaydı, güçlü ve istikrarlı siyasi yönetimler iş başında olsaydı, bugün Türkiye dünyanın yedinci büyük ekonomisi olacaktı. Darbelerin bize maliyeti 10 büyük ekonominin kaybıdır.” dedi.

28.02.2019Gündem
Okinawa referandumunda ABD üssüne hayır oyu çıktı

Okinawa referandumunda ABD üssüne 'hayır' oyu çıktı

Okinawa halkı ABD deniz piyadelerine ait Futenma Hava Üssü'nün yerinin değiştirilmesini öngören proje için yapılan referandumda yüzde 72,2 "hayır" oyu verdi.

25.02.2019Dünya
‘Boyun Eğmeyen’lerin teklifine ret

‘Boyun Eğmeyen’lerin teklifine ret

Fransa’da ana muhalefetteki aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa Hareketinin (LFI) ‘vatandaşların yasa teklif edebilmesi ve yürürlükte olan bir yasayı kaldırabilmesine imkân sağlayacak’ referandum düzenlenmesi için Ulusal Meclis’e sunduğu yasa teklifi reddedildi.

22.02.2019Avrupa
Korkunç sonuçları olur

Korkunç sonuçları olur

İNGİLTERE’nin iç siyasette yaşadığı sorunların da etkisiyle yılan hikayesine dönmeye başlayan Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinde (Brexit), Londra ve Brüksel’den farklı mesajlar gelmeye devam ediyor. Önceki akşam AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile İngiltere Başbakanı Theresa May arasında yapılan görüşmenin ardından Londra’dan ‘ilerleme’ mesajı gelirken Brüksel karamsarlığını koruyor. Juncker, en kötü senaryodan kaçınılması konusunda çok iyimser olmadığının altını çizerken anlaşmasız Brexit’in korkunç ekonomik ve sosyal sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

22.02.2019Dünya
“Her yıl atılan 500 bin ton ekmekle 80 tane devlet hastanesi yapabiliriz”

“Her yıl atılan 500 bin ton ekmekle 80 tane devlet hastanesi yapabiliriz”

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “Her yıl 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor. 500 bin ton ekmekle 80 tane devlet hastanesi yapabiliriz. Her yıl 250 milyar TL’lik gıdayı bu topraklarda çöpe atıyoruz” dedi.

16.02.2019Gündem
Sarı Yelekliler 14’üncü kez sokakta

Sarı Yelekliler 14’üncü kez sokakta

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yetersiz ekonomi politikaları sebebiyle protesto başlatan Sarı Yelekliler 14. kez sokağa çıktı.

16.02.2019Dünya
Merakla beklenen Moro referandumu sonuçlandı

Merakla beklenen Moro referandumu sonuçlandı

Filipinler'in güneyinde yaşayan Moro Müslümanlarının geleceğini şekillendirecek tarihi Bangsamoro Organik Yasası (BOL) referandumunun ikinci aşamasının resmi sonuçları ilan edildi.

14.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Brexit ve Kaşıkçı karmaşaları

Geçen hafta İngiltere Parlamentosu’nda ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkması konusunda bir seri oylama gerçekleştirildi. Hala İngiltere’nin AB’den nasıl ayrılacağı tam olarak açıklığa kavuşmuş değil.

19.03.2019

31 Mart yerel seçimleri öncesi üç büyük ilde durum (3) İzmir'de Zeybekci'nin kapatması gereken mesafe çok uzun...

31 Mart yerel seçimlerine doğru üç büyük ilin durumunu inceleyen yazı dizimizin perşembe günü yayımlanan ilk bölümü İstanbul’u konu alıyordu. İstanbul’da 2010’lu yıllardaki seçimlerin sonuçlarının ortaya koyduğu güç dengesi ‘millet ittifakı’ adayı Ekrem İmamoğlu’nun ‘cumhur ittifakı’ adayı Binali Yıldırım’ı yakalayabilmesi için kat etmesi gereken ciddi bir mesafe olduğunu gösteriyordu.

2.03.2019

Afganistan'dan Brexit'e...

Geçen hafta ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Büyükelçi Zalmay Halilzad Ankara’daydı. Vaşington bir süreden beri Afganistan sorununa diplomasi yoluyla, masa başında çözüm bulmaya çalışıyor. Halilzad’ın Ankara temaslarında da Afganistan sorunu, Türkiye’nin Afganistan’daki siyasi çözüm çabalarına nasıl bir katkı yapabileceği konusu gündemdeydi.

28.02.2019

Asıl biz kazanırsak beka sorunumuz kalmayacak

Geçen çarşamba akşamı Beylikdüzü’nde ‘millet ittifakı’nın İstanbul belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile buluştuk.

24.02.2019

Türkiye’nin tarihi sorusu: Tampon bölge mi, güvenli bölge mi?

Burnumuzun dibinde yaşanan bu büyük oyunun tarihi sorusu şudur:

18.02.2019

Barcelona Belediye Başkanı Türel Başkan’ı nasıl uyardı?

ÖNCEKİ gün Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel’le bütün gün sohbet ettik.

16.02.2019