MENÜ

Referandum

Referandum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Referandum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Referandum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.145 Referandum haberi bulunmuştur.

Referandum Haberleri

Uyum yasaları komisyondan geçti

Uyum yasaları komisyondan geçti

24 Haziran 2018 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde uygulanacak hükümleri içeren anayasa değişikliğine ilişkin teklif, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.

23.04.2018Gündem
Bir küstah çıkış da Hollandadan Seçim için kampanya yapmaya gelmeyin

Bir küstah çıkış da Hollanda'dan! 'Seçim için kampanya yapmaya gelmeyin'

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'li bakanların 24 Haziran'daki erken genel seçim öncesi ülkesinde propaganda yapmasının, "kamu düzeni için tehdit oluşturacağını" söyledi. Dün de Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, 24 Haziran seçimleri öncesi Türklere yönelik siyasi kampanyalara izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

21.04.2018Dünya
Seçimlerde çok kritik detaylar Tek aday kalırsa ne olacak

Seçimlerde çok kritik detaylar! Tek aday kalırsa ne olacak?

Türkiye 24 Haziran’da sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için oy kullanılacak seçimde ilk turda yüzde 50+1 oy oranı geçen aday olmaması durumunda ikinci tur 15 gün sonra yapılacak. İşte burada çok kritik detaylar devreye girecek. Herhangi bir nedenle adaylardan birinin ikinci tura katılamaması durumunda tablo yeniden şekillenecek. Eğer tek aday kalırsa bu kez de seçimin şekli değişecek; referanduma dönüşecek.

21.04.2018Gündem
Partilerin gösterecekleri isimler dışında aday olmak isteyenler 131 bin TL ödeyecek

Partilerin gösterecekleri isimler dışında aday olmak isteyenler 131 bin TL ödeyecek

MECLİS’TE temsil edilen partilerin gösterecekleri adaylar dışında Cumhurbaşkanlığına aday olmak isteyenler 131 bin TL ödeyecek. Bu para, 100 bin imzayı bulan ya da ölen adaylara seçimden sonra talep üzerine iade edilecek. 100 bin imzayı bulamayanın parası iade edilmeyecek.

21.04.2018Gündem
Mini uyum paketi sunuldu... Gözler artık TBMMde

Mini uyum paketi sunuldu... Gözler artık TBMM'de

SEÇİMLERİN Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklif yasalaşırsa bir kimse hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili adayı olamayacak.

20.04.2018Gündem
Avusturya Başbakanı Kurzdan kriz yaratacak sözler İzin vermeyeceğiz

Avusturya Başbakanı Kurz'dan kriz yaratacak sözler! 'İzin vermeyeceğiz'

Avusturya Başbakanı Kurz, ORF radyosuna yaptığı açıklamada Avusturya'da Türkiye'deki erken seçim için yapılacak kampanyalara engel olacağını söyledi.

20.04.2018Dünya
OHAL’e karşı oturma eylemi

OHAL’e karşı oturma eylemi

CHP 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla yurt genelinde kent meydanlarında bir saatlik oturma eylemi düzenlendi.

16.04.2018Gündem
İngilterede ABden çıkış anlaşması için referandum kampanyası başlatıldı

İngiltere'de AB'den çıkış anlaşması için referandum kampanyası başlatıldı

İngiltere'de Avrupa Birliği (AB) ile varılacak nihai üyelikten ayrılma anlaşmasının referanduma sunulması için yeni bir kampanya başlatıldı.

15.04.2018Dünya
Slovenya, 3 Haziran’da seçime gidiyor

Slovenya, 3 Haziran’da seçime gidiyor

Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, meclisi feshederek, erken seçim tarihini 3 Haziran olarak açıkladı.

15.04.2018Avrupa
Savaş insanlık tarihine ihanet

'Savaş insanlık tarihine ihanet'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu’da yüz binlerce kişinin öleceği bir savaşı başlatmak insanlık tarihine ihanettir.Geçmişten ders çıkarılmalıdır” dedi. Kılıçdaroğlu, Hatay uçağında gazetecilerin soruları üzerine ve kentte katıldığı programlarda özetle şunları söyledi:

14.04.2018Gündem
Seçim güvenliğinde tam mutabakat

Seçim güvenliğinde tam mutabakat

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti. Basına kapalı görüşmede, seçim ve sandık güvenliği konusunda işbirliği için tam mutabakata varılırken, ittifak ve referandum sonuçları da ele alındı.

12.04.2018Gündem
Alman devi DHL, Türkiye’de yeni yatırımlara göz kırptı

Alman devi DHL, Türkiye’de yeni yatırımlara göz kırptı

Türkiye’de son dönemde ilaç lojistiği tesisine 21 milyon liralık yatırım yapan Alman lojistik devi DHL, yeni satın almalar peşinde. DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Orkun Saruhanoğlu, “İşimizi büyütmek için organik büyümenin dışında mevcutta verdiğimiz hizmetlere ilave katma eğer yaratacak bir firma varsa satın alırız” dedi.

8.04.2018Ekonomi
Aziz Yıldırım ve Faruk Acar yan yana

Aziz Yıldırım ve Faruk Acar yan yana

Aziz Yıldırım'ın başkan adaylığını açıkladığı toplantıda yanında Andy-ar araştırma şirketinin sahibi Faruk Acar vardı. Bu görüntü ikilinin seçim sürecinde beraber çalışacağı iddialarını güçlendirdi.

30.03.2018Futbol
Özel: Boykot, önemli bir silah, ama son silah

Özel: Boykot, önemli bir silah, ama son silah

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2019 seçimlerine ilişkin, "Hem ilk turda bizden hiç fire vermeyecek ikinci turda diğer partilerden oy alacak bir aday olacak. Ekmeleddin İhsanoğlu gibi bir adayımız olmayacak. Bu işin devamında bizim adayımız partiden hiç fire vermediği gibi ilk turda beklenenin çok üzerinde başarı sağlayarak, esas başarısı da seçime katılım oranını Cumhuriyet tarihinin en yüksek noktasına çıkaracak bir aday olmalı" dedi. Özel Boykot tartışmaları için ise "Boykot, önemli bir silah, ama son silah, son çare, son ihtimal" ifadelerini kullandı.

29.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yüzde 52

ADALET ve Kalkınma Partisi Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 2014’te yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanı seçildi.

24.04.2018

Önemli olan halkın iradesi

ERKEN seçim sözü bir kere ortaya atıldı mı; geri dönüşü olmayan bir yola girilir.

18.04.2018

İdam niye yok?

BAŞBAKAN Yardımcısı Recep Akdağ çocuk istismarı ve cinayetleri hakkında getirecekleri cezaları açıkladı. Akdağ başkanlığındaki komisyonun öngördüğü cezalar hakikaten hayli ağırlaştırılmıştır.

11.04.2018

Sandık demokrasiye olan inançtır

DÜN Türkiye’nin birçok odasında seçimler vardı.

9.04.2018

Ne tuhaf

Bir millete “demokrasi mi istersin, yoksa dikta mı” diye sormaktan daha ayıp bir şey olamaz.

9.04.2018

Gündem ekonomi erken seçim yok

17 Nisan 2017 tarihinde yani 16 Nisan referandumundan 1 gün sonra yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’ye bir ‘yol haritası’ çizmişti.

4.04.2018

Değişmeyen şikâyet

DEMOKRASİ tarihimizde yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına güvenilen dönemler kısa ve istisnai, fakat baskı altında olmasından, taraflı davranmasından şikâyet edilen dönemler neredeyse süreklidir.

1.04.2018