MENÜ

Referandum2017

Referandum2017 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Referandum2017 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.517 Referandum2017 haberi bulunmuştur.

Referandum2017 Haberleri

Meral Akşenerden tartışılacak sözler

Meral Akşener'den tartışılacak sözler

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, "Referandumda hayır diyen kimse olmasa, çıkan sonuç yüzde 100 evet olsa dahi bu sonucun meşruiyeti olmaz" dedi.

15.03.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan ABye: Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor

Başbakan Yıldırım'dan AB'ye: Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor

Başbakan Yıldırım, "Bu millet oynanmak istenen kirli oyunu görüyor ve biliyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye, 'evet'le Avrupa'yı inletecek" dedi.

15.03.2017Gündem
Vekillere kahvede şok saldırı Okey ıstakalarını ellerine alıp..

Vekillere kahvede şok saldırı! Okey ıstakalarını ellerine alıp..

Referandum öncesi Giresun ve ilçelerinde dün temaslarda bulunan CHP Milletvekili Bektaşoğlu, Bulancak ilçesinde bir kahvehaneye girerek vatandaşlarla konuşmaya başladı. İddialara göre, bir kişinin 'evet' oyu vereceğini belirterek laf atması sonrasında bu kişi ile Bektaşoğlu ve CHP’liler arasında başlayan tartışma, tepki gösteren başka kişilerin de katılmasıyla büyüdü.

15.03.2017Gündem
Bahçeliden hükümete ilk eleştiri

Bahçeli'den hükümete ilk eleştiri

MHP Lideri Devlet Bahçeli, referandum kampanyası çerçevesinde ilk ziyaretini dün Hürriyet gazetesine yaparken, mülteci konusunda hükümeti eleştirdi. Bahçeli, 'Türkiye’ye sığınmacı olarak gelmiş olanları Avrupa’ya karşı bir başka silah olarak kullanmak doğru değildir. Silahtan kaçanları siz daha sessiz bir silah haline dönüştürüp, diplomatik kılıfla bir başka yerde kullanamazsınız. Bu da insani değil' dedi.

15.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu anayasayla devleti 24 saatte ele geçirirsiniz

Kılıçdaroğlu: Bu anayasayla devleti 24 saatte ele geçirirsiniz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir adamı ikna ederseniz, kandırırsanız Türkiye Cumhuriyeti devletini 24 saatte en geç ele geçirirsiniz. Bizim İstanbul milletvekili İlhan Kesici’nin dediği gibi bu kadar yetkiyi evliyaya verseniz, evliyayı azdırırsınız" dedi.

16.03.2017Gündem
Ey Rutte dostunu kaybettin

'Ey Rutte dostunu kaybettin'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çarşamba günkü seçimleri kazanan Hollanda Başbakanı Mark Rutte’ye tepki göstererek, “Ey Rutte sen seçimi kazanmış olabilirsin ama bilesin ki Türkiye gibi dostunu kaybettin. ‘Efendim seçimden sonra Başbakan’la bir yemek yiyebiliriz.’ Bizde öyle bir Başbakan yok geç o işi. Sen kaybettin” dedi. Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde özetle şunları söyledi:

16.03.2017Gündem
‘Hayır’ı bırak bize dahil ol’

‘Hayır’ı bırak bize dahil ol’

Başbakan Binali Yıldırım, dün Çankırı ve Karabük’te düzenlenen mitinglere katıldı. Anayasa referandumuna ilişkin konuşmalarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve kriz yaşanan Hollanda’yı eleştiren Başbakan Yıldırım özetle şunları söyledi:

16.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: 15 yıldır iktidardasınız, elinizden tutan mı vardı

Kılıçdaroğlu: 15 yıldır iktidardasınız, elinizden tutan mı vardı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyorlar ki 'bu çıkarsa terör bitecek'. Terör bitecekse 15 yıldır iktidardasınız, niye bitirmediniz, elinizden tutan mı vardı? Efendim 'evet' çıkarsa memlekete huzur gelirmiş 15 yıldır iktidardasınız kardeşim kutuplaşmayı, gerginliği siz yarattınız" dedi.

17.03.2017Gündem
3 değil 5 çocuk yapın

'3 değil 5 çocuk yapın'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaşanan krizle ilgili Hollanda’ya sert ifadelerle tepki gösterirken gurbetçilere ise “3 değil 5 çocuk yapın. Çünkü Avrupa’nın geleceği sizlersiniz. Size yapılan terbiyesizliklere, düşmanlıklara vereceğiniz en güzel cevap bu olacaktır” tavsiyesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir’deki toplu açılış törenindeki konuşmasında özetle şunları söyledi:

17.03.2017Gündem
Patronun millet olduğu yerde diktatör olmaz

'Patronun millet olduğu yerde diktatör olmaz'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, “Bu sistemde sıkıyönetim yok. Sıkıyönetimi kaldırıyoruz. Hani tek adam. Yeni Anayasa’da demokrasi var. Siz mahalleye iki muhtar mı seçiyorsunuz? Tabii ki bir olacak, tek adam olacak. Ama patron millet olacak. Patronun millet olduğu yerde diktatör olmaz” dedi. Başbakan Binali Yıldırım, Gümüşhane ve Bayburt mitinglerinde özetle şunları söyledi:

17.03.2017Gündem
Onu aday yapsınlar, yüzde 8’i geçerse memleketi terk ederim

'Onu aday yapsınlar, yüzde 8’i geçerse memleketi terk ederim'

AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul milletvekili Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile özyönetim ve özerkliğin geleceği yönündeki söylemleri eleştirerek, yeni sistemde ülkenin rejimi ile zerre kadar sıkıntı çıkaracak bir hükmün olmadığını söyledi. Kuzu, “Ahmet Necdet Sezer’i aday yapsınlar yüzde 8’i geçerse memleketi terk ederim” iddiasında da bulundu.

18.03.2017Gündem
Sinan Oğandan Suriyeliler için sert çıkış..Taşı sıksa suyunu çıkaracak herifler..

Sinan Oğan'dan Suriyeliler için sert çıkış..'Taşı sıksa suyunu çıkaracak herifler..'

Sinan Oğan katıldığı bir programda Suriyeliler için çarpıcı iddialarda bulundu. MHP'den geçtiğimiz günlerde ihraç edilen Sinan Oğan, Suriye'deki savaş ve burada yaşayan Suriyeliler için, 'Benim Anadolu’da yetişen delikanlım, kınalı kuzum, askerim gidecek El Bab’da şehit düşecek, Suriye’de terörle mücadele edecek, Taşı sıksa suyunu çıkaracak herifler gelecek sahillerde nargile fokurdatacak. Yok öyle bir şey' dedi.

18.03.2017Gündem
Erdoğan: Al birini vur ötekine...

Erdoğan: Al birini vur ötekine...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütlleri ve ana muhalefet partisi yeni sisteme karşı çıkıyor.Hollanda yönetimi Dışişleri Bakanımın uçuş iznini iptal ediyor. Bayan Bakanımı Hollanda'ya sokmuyor. Atlarını, itlerini benim oradaki vatandaşlarımın üstüne sürüyor. Almanya Şansölye'si de onun yanında yer aldığını söylüyor. Yazıklar olsun sizlere! Al birini vur ötekine" dedi. Erdoğan, Hollanda'da Türkiye Büyükelçiliği'ne sokulmayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı yanından ayırmadı.

18.03.2017Gündem
Bahçeliden ilk miting: 16 Nisandan sonra Avrupada tahtlar sallanacak

Bahçeli'den ilk miting: 16 Nisan'dan sonra Avrupa'da tahtlar sallanacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum için ilk mitingini Elazığ'da yaptı. Bahçeli, "Biliniz ki 16 Nisan'da sistem değişecek Avrupa'da ise tahtlar sallanıp rejim değişikliklerinin ilk kıvılcımı çakılacaktır. Hükümetler şaşkın ve şuursuz. Avrupa'nın demokratikleşmesi yakındır" dedi.

18.03.2017Gündem
İdam mesajı: 16 Nisandan sonra meclis gereğini yapacaktır

İdam mesajı: 16 Nisan'dan sonra meclis gereğini yapacaktır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle dün Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleştirilen törende “Şu anda karşımda şehit aileleri var.16 Nisan’dan sonra parlamento inanıyorum ki idam talebinizin de gereğini yapacaktır. Bu bana geldiği zaman tereddütsüz onaylarım. George ne diyecek, Hans ne diyecek hiçbiri bizi ilgilendirmez” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında özetle şunları söyledi:

18.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu ByLocku sordu: O listeyi açıklayın

Kılıçdaroğlu ByLock'u sordu: O listeyi açıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok tartışılan ByLock kullanıcılarıyla ilgili çağrı yaparak, “ByLock listelerini kamuoyuna açıklasınlar. Açıklamamak suçtur. Savcıların, siyasi ayağı ortaya çıkarmak için daha cesur olmaları lazım” dedi. Anayasa değişikliği konusunda “12 Eylül’den daha despot bir anayasa geliyor. ‘Evet’ oyu kullananlar, kaosa sürüklenen bir tablonun vebalini üstleneceklerdir” diyen Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şöyle konuştu:

18.03.2017Gündem
Anafartaları unutmadan sandığa gidin

'Anafartalar'ı unutmadan sandığa gidin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü anımsatarak, “Çanakkale şehitlerini anıyoruz. Dumlupınar’ı, Anafartalar’ı unutacak mıyız? Biz tarihimizi bilerek, verdiğimiz şehitlerin kanlarının ne kadar değerli olduğunu unutmadan sandığa gideceğiz” dedi. Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin ‘Halk-Kart’ tanıtım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

18.03.2017Gündem
Erdoğan: Maskeli balo sona erdi

Erdoğan: Maskeli balo sona erdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa’da yaşananlarla ilgili “Şimdiye kadar maşalarıyla silah verdikleri, sırtını sıvazladıkları terör örgütleriyle, bir dolara satın aldıkları ajanlarıyla bizi sıkıştırmaya çalışanlar artık sahaya indiler. Maskeli balo sona erdi” dedi. İlim Yayma Vakfı’nın Haliç Kongre Merkezi’ndeki 46. Genel Kurulu’na katılan Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

19.03.2017Gündem
‘Türkiye’ye sultanlık rejimi gelir’

‘Türkiye’ye sultanlık rejimi gelir’

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biz bu getirilmek istenen yeni sistemin Türkiye'ye sultanlık rejimi getirdiğini söylüyoruz" dedi.

19.03.2017Gündem
Muhtarlarla konuştu: Evetin vebali ağır

Muhtarlarla konuştu: Evet'in vebali ağır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en az gelişmiş 20 ülkesi başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Bir kişiye bütün yetkileri vermişler. Vatandaş inim inim inliyor. O beyefendi kral gibi yaşıyor tepede. Servetine servet katıyor” dedi. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde muhtarlarla buluşan, ardından Bostancı’da Kars, Ardahan, Iğdır dernek ve federasyonlarının toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

19.03.2017Gündem
Adalet Bakanı Bozdağ bu akşam ABDli mevkidaşı ile Gülenin iadesini görüşecek

Adalet Bakanı Bozdağ bu akşam ABD'li mevkidaşı ile Gülen'in iadesini görüşecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Her dara düştüğünde Avrupa'ya koşup 'Bize yardımcı olun' diyecek başbakanlar, bakanlar istiyorlar. Türkiye'yi istedikleri gibi sevk ve idare edebilecekleri bir düzen istiyorlar. Şu anda bakıyorsunuz hep beraber hücum halindeler" dedi. FETÖ lideri Fetullah Gülen'in iadesi hakkında Bozdağ şunları söyledi: "Bugün akşam ABD Adalet Bakanı'yla bir telefon görüşmemiz olacak. Bu konuyu tekrar kendileriyle görüşeceğiz."

21.03.2017Gündem
CHPyi isyan ettiren olay

CHP'yi isyan ettiren olay

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde bir üst geçide CHP İl Başkanlığı tarafından asılan ’Sayın Genel Başkanım Hoşgeldiniz’ yazılı bez afişte Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafındaki yüzü kimliği belirsiz kişilerce kesildi. Tahrip edilen afiş, partililer tarafından indirildi.

21.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Siyasi ahlak kanunu çıkaracaktık, Davutoğlu’nun ömrü yetmedi

Kılıçdaroğlu: Siyasi ahlak kanunu çıkaracaktık, Davutoğlu’nun ömrü yetmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’da yaptığı konuşmada, "Rejimi değiştirelim mi değiştirmeyelim mi bu da tartışılabilir. Bana sorarasanız bugünkü rejimde hatalar var mı eksiklikler var mı, var tabi. Söyleyeyim bir siyasi ahlak kanununa ihtiyacımız var. İhale takipçisinin Meclis’te ne işi var? Yolsuzluk yapanın Meclis’te ne işi var? Siyasi ahlak kanunu çıkmak zorundadır. Sayın Davutoğlu çıkaracaktı, görüşbirliğine vardık ama ömrü yetmedi. Sen misin siyasi ahlak kanunu çıkaran, kapının önüne koydu" dedi.

21.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerekir

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'nın tarafsız olması gerekir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini ifade ederek, “Niye tarafsız olması lazım, çünkü oy versin vermesin, hangi partiden, inançtan, kimlikten olursa olsun 80 milyonu bir kişi temsil edecek. Onun adı da cumhurbaşkanı. Eğer cumhurbaşkanı tarafsız olmazsa, partizan olursa 80 milyonu temsil edemez" dedi.

22.03.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonuda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonu'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

22.03.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Hayır diyen katiyen terörist değildir

Başbakan Yıldırım: Hayır diyen katiyen terörist değildir

Başbakan Binali Yıldırım, Iğdır’da düzenlediği mitingde "Hayır da evet de başımız gözümüz üstünedir. Ama hayır diyen katiyen terörist değildir. Ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim ona göre kararımızı verelim" dedi.

22.03.2017Gündem
Tarafsız cumhurbaşkanı devletin sigortası

'Tarafsız cumhurbaşkanı devletin sigortası'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partili cumhurbaşkanlığını eleştirirken “Darbe girişimine hep beraber karşı çıktık. Sonra Sayın Cumhurbaşkanı, devletin sigortası olarak herkesi çağırdı, görüşünü aldı” dedi. Kılıçdaroğlu, Konya Seydişehir’de özetle şunları söyledi:

22.03.2017Gündem
Örtülü ödenekle evet propagandası yapıyorlar

'Örtülü ödenekle evet propagandası yapıyorlar'

REFERANDUM sürecinde 23 ilde 32 miting düzenleyen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, önceki gün de Çorum’daydı.

22.03.2017Gündem
Batıya mesaj: Çık ortaya delikanlıca

Batı'ya mesaj: Çık ortaya delikanlıca

Cumhurbaşkanı Erdoğan, krizin sürdüğü Avrupa ülkelerine, “Mesele Türkiye olunca yüzlerine maske takıyorlar. Çık ortaya delikanlıca ki herkes kimin ne olduğunu görsün. Türkiye itilecek kakılacak ülke değildir. Böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı güvenle sokağa adım atamaz” dedi. Erdoğan, Anadolu Yayıncılar Derneği buluşmasında ve Kastamonu’da özetle şöyle konuştu:

22.03.2017Gündem
Bakanlara referandum talimatı: Büyük illere yoğunlaşın

Bakanlara referandum talimatı: Büyük illere yoğunlaşın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin referandum çalışmalarına ilişkin verilen bilgileri dinledikten sonra, “Ağırlığınızı büyük illere verin. Özellikle İstanbul’a” dediği öğrenildi. Erdoğan, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki kampanya çalışmaları ve araştırma sonuçlarını da sordu. Bu bölgelerdeki oy oranının iyi olduğu bilgisi paylaşılınca da “Diyarbakır’da durum nedir” dedi. Diyarbakır’daki evet oranının yüzde 35-39 arasında olduğu ifade edilince Erdoğan, “Bu iyi mi şimdi” yanıtı verdi. Erdoğan, “İşi sıkı tutalım, rehavete kapılmayalım” uyarısında bulundu.

22.03.2017Gündem
Tek adam olacak ama patron sizsiniz

'Tek adam olacak ama patron sizsiniz'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, dün önce Türkiye İşkadınları Derneği’nin (TİKAD) İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Olağan Genel Kurulu’na, ardından da Iğdır’daki mitinge katıldı. Başbakan Yıldırım, iki etkinlikte özetle şunları söyledi:

22.03.2017Gündem
Hayır daha iyidir

'Hayır daha iyidir'

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dünkü basın toplantısında, referandum sürecinde vatandaşların ‘evetçiler’ ve ‘hayırcılar’ diye kamplara ayrıldığını savundu.

22.03.2017Gündem
Sözlerim bağlamından koparılmış

'Sözlerim bağlamından koparılmış'

ESKİ TBMM Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Başbakan Binali Yıldırım’ın eski bakanlarla yaptığı toplantıdaki konuşmasında bazı ifadelerin bağlamından koparıldığını ve yanlış anlamalara neden olduğunu belirtti.

22.03.2017Gündem
İzmirde propaganda tartışması: Saksı atıldı

İzmir'de propaganda tartışması: Saksı atıldı

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde, referandum çalışması yapan AK Partili kadınlarla mahalle sakinleri arasında yaşanan tartışmada, bir evden atılan saksı AK Parti minibüsüne isabet ederek ufak çaplı maddi hasar oluşturdu.

23.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu tercihin A partisi B partisi yok

Kılıçdaroğlu: Bu tercihin A partisi B partisi yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "16 Nisan'da sandığa giderek demokrasiyi mi istiyoruz, tek adam mı istiyoruz tercihte bulunacağız. Bu tercihin sağı solu yok, bu tercihin A partisi, B partisi yok" dedi.

23.03.2017Gündem
Boluya gelen Ümit Özdağı ülkücü grup protesto etti

Bolu'ya gelen Ümit Özdağ'ı ülkücü grup protesto etti

MHP'den ihraç edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Bolu'da referandum çalışmaları kapsamında yerel bir gazeteye ziyarette bulunduğu sırada bina önünde toplanan 40 kişilik ülkücü grup tarafından protesto edildi.

23.03.2017Gündem
Yer: İstanbul Atatürk Havalimanı... Hazırlıklar başladı

Yer: İstanbul Atatürk Havalimanı... Hazırlıklar başladı

SINIR kapılarında 27 Mart tarihinde oy verme işlemi başlayacak. Referandum öncesi Atatürk Havalimanı’nda hazırlıklar da bugün başladı.

23.03.2017Gündem
AP referanduma gözlemci göndermeyecek

AP referanduma gözlemci göndermeyecek

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği halk oylaması için gözlemci göndermeyeceği, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) yapacağı çalışmaya güveninin tam olduğu bildirildi.

23.03.2017Dünya
Trabzondan hem oy hem kız isteyecek

Trabzon'dan hem oy hem kız isteyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Trabzonlu bir gelinimiz olacak" diyerek 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi Trabzon'a gideceklerini ve hayırlı bir iş yapacaklarını söyledi.

24.03.2017Gündem
Bahçeli: Gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersi

Bahçeli: Gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde yaptığı açıklamada, “20 Mart günü yabancı bir haber ajansı Rusya’nın Afrin’de üs kuracağını duyurmuştur. Rusya ise üs değil ateşkes izleme merkezi olacağını açıklamıştır. Ne var ki gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersidir. Rusya’nın Afrin’e zırhlı araçlarla, askeri birlik yığdığı görüntülenmiş ve suçüstü basılanlar belgelenmiştir” dedi.

24.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Referandum

TÜRKİYE 16 Nisan’da bir sistem değişikliğini oylayacak.

14.03.2017

Maskeli balo

Kararsızların kafaları karıştı.

14.03.2017

Biz Astana'da o masadayken Şanlıurfa'daki masada ne oldu

ÖNCEKİ gün Kazakistan’ın başkenti Astana’da bir masa...

15.03.2017

Kayda geçsin

Tanıdığımız Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Yardımcılığını kabul etmez.”

21.03.2017

AB ile büyük kopmaya doğru mu?

16 Nisan tarihinde sandıktan -ister evet, ister hayır- hangi sonuç çıkarsa çıksın, bu referandumun net kaybedeninin Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri olacağı tartışma götürmez.

21.03.2017

E hani düşmanlarımızın sayısını azaltacaktık?

“DÜŞMANLARIMIZIN sayısı azalacak... Dostlarımızın sayısı artacak...”

23.03.2017

AK Parti'nin 'evet' hesabı

‘BAŞKANLIK sistemi mi, parlamenter sistem mi?’

23.03.2017

AKP propagandası ve gerçek

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, CHP’nin Anayasa değişikliği ile ilgili olarak “yalanlarla dolu” propaganda yürüttüğünü söyledi.

23.03.2017

Evet çıkarsa ne, hayır çıkarsa ne yapacağız

5 Nisan 2017 günü Moskova’da Kremlin’de Charles Aznavour konserinde olacağım.

23.03.2017

Demek ki neymiş?

Eğer ilk turda adaylardan biri yüzde 49 alırsaymış...

23.03.2017