MENÜ

Referandum2017

Referandum2017 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Referandum2017 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.514 Referandum2017 haberi bulunmuştur.

Referandum2017 Haberleri

Tencere tavayla oy eylemi

Tencere tavayla oy eylemi

KESİN olmayan referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından İstanbul’da bir taraftan sevinç gösterileri yaşanırken bir çok ilçede gruplar tencere tava çalarak protesto gösterisi yaptı.

16.04.2017Gündem
İstanbul, Ankara ve İzmir neden hayır dedi

İstanbul, Ankara ve İzmir neden 'hayır' dedi

‘İSTANBUL’u alan Türkiye’yi alır’ diyen ve tüm seçimlerde İstanbul seçmenini tarafına çekmek için büyük çaba harcayan AK Parti’nin en büyük şehirde bu kez aradığını tam bulamadı. AK Parti ve MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde oy oranları toplamının yüzde 63’e ulaştığı başkentte ise referandum sonucunda yüzde 14’lük oy kaybı oldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın özellikle son hafta üç gün kaldığı ve semt semt dolaştığı İzmir’de de ‘evet’ cephesini hayal kırıklığına sokan sonuçlar çıktı.

16.04.2017Gündem
Yeni soru: Erken seçim

Yeni soru: 'Erken seçim'

BAŞKANLIK sisteminin kabul edilmesinin ardından, düzenlemede öngörülen 2019’daki seçim, iktidar partisinin karar alması durumunda öne çekilebilecek.

16.04.2017Gündem
İzmirde evet hüsranı

İzmir'de 'evet' hüsranı

REFERANDUMDA en fazla merak edilen sonuçların başında İzmir geliyordu. Başbakan Binali Yıldırım’ın özellikle son hafta üç gün kaldığı ve semt semt dolaştığı İzmir’de ‘evet’ cephesini hayal kırıklığına sokan sonuçlar çıktı.

16.04.2017Gündem
Başkentte Çankaya etkisi

Başkentte Çankaya etkisi

AKP ve MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde oy oranlarının toplamının yüzde 63’e ulaştığı Başkentte, referandum sonucunda yüzde 14’lük oy kaybı oldu. Bunda yüzde 78.2 oranında hayır çıkan Çankaya ilçesinin etkisi büyük oldu. “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” diyen AK Parti en büyük şehirde bu kez aradığını bulamadı, oy kaybı yüzde 10’u aştı. Başbakan Binali Yıldırım’ın semt semt dolaştığı İzmir’de evet cephesi hayal kırıklığı yaşadı.

16.04.2017Gündem
Çok çarpıcı sonuçlar... Hangi ilde oylar nasıl değişti

Çok çarpıcı sonuçlar... Hangi ilde oylar nasıl değişti

1 Kasım 2015 seçimleri ile 16 Nisan referandumundaki oy oranlarının karşılaştırmalı analizi ilginç sonuçlar ortaya koydu. İşte il il 1 Kasım seçimlerinde ve 16 Nisan referandumunda Evet ve Hayır cephelerindeki partilerin toplam oy oranları.

16.04.2017Gündem
İşte Evet-Hayırın başa baş olduğu iller

İşte Evet-Hayır'ın başa baş olduğu iller

Anayasa değişikliği referandumundunda sonuçlar gelmeye başladı. İşte evet ve hayır oylarının birbirine en yakın olduğu iller...

16.04.2017Gündem
Başbakan Yıldırım’dan ’evet’ kutlaması

Başbakan Yıldırım’dan ’evet’ kutlaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ’evet’ demesini torunlarıyla bilikte kutladı.

16.04.2017Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldırım, Bahçeli ve Desticiyi aradı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldırım, Bahçeli ve Destici'yi aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Destici'yi arayarak referandumda elde edilen zaferden dolayı tebrik etti, sonuçların millet için hayırlı olmasını diledi.

16.04.2017Gündem
Özkök: Yüzde 70 Evet çıksaydı hepimizin anayasası olurdu

Özkök: Yüzde 70 'Evet' çıksaydı hepimizin anayasası olurdu

Ertuğrul Özkök FOX TV'de konuk olduğu "Referandum 2017" özel programında, çarpıcı açıklamalarda bulundu!

16.04.2017Haber
Başbakan Yıldırım saat 21.00de açıklama yapacak

Başbakan Yıldırım saat 21.00'de açıklama yapacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, saat 21.00'de Ak Parti Genel Merkezi'nde açıklama yapacak.

16.04.2017Gündem
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Evet yüzde 50den fazla olursa...

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Evet yüzde 50'den fazla olursa...

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "16 Nisan'da 'evet' yüzde 50'den fazla olursa, buna bir kelime daha ekleyeceğiz. Önemli bir kelime, söz de karar da yetki de milletin olacak." dedi. Reuters’ın geçtiği haberde ise Kaynak’ın, “Türkiye genelinde evet oyları önde; bir kısım yerlerde beklediğimiz evet oylarını alamadık” ifadeleri yer aldı.

16.04.2017Gündem
Adana ve Antalyada hayır sürprizi

Adana ve Antalya'da 'hayır' sürprizi

Anayasa değişikliğine ilişkin merakla beklenen referandum sonuçları gelmeye devam ederken Antalya ve Adana'dan sürpriz bir sonuç ortaya çıktı. Öte yandan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri'nde de beklenenin üstünde evet oyu çıktı.

16.04.2017Gündem
Ankarada kaç hayır kaç evet oyu çıktı Referandum 2017

Ankara'da kaç hayır kaç evet oyu çıktı? Referandum 2017

Ankara'da referandum sonuçları merakla takip ediliyor.. Başkentte yaşayan vatandaşlar tarafından referandum sonuçları aranıyor.. 4 Milyon civarı seçmenin yer aldığı 16 Nisan'da, Ankara referandum sonuçlarında kaç evet, kaç hayır oyunun çıktığı merak konusu oldu. İşte Ankara referandum sonuçları

16.04.2017Gündem
Referandum sonuçları açıklanıyor... İşte referandumda ilk sonuçlar

Referandum sonuçları açıklanıyor... İşte referandumda ilk sonuçlar

Türkiye sandık başına gidip Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili anayasa değişikliğini oyladı. Şu ana kadar oyların yaklaşık yüzde 53'ü sayıldı. Sayımı tamamlanan sandıklarda yüzde 57.11 "Evet", yüzde 42.89 "Hayır" çıktı. Oy sayımı devam ediyor. 'Sandık açılma oranı' ifadesi toplam sandıkların yüzde kaçının sayıldığını gösteriyor.

16.04.2017Gündem
Halit Ergenç ve Bergüzar Korel oylarını kullandı

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel oylarını kullandı

Oyuncu Halit Ergenç ve eşi Bergüzar Korel, oylarını Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kullandı. Oy verirken mührü unutan Korel, görevliler tarafından uyarıldı.

16.04.2017Haber
Hülya Avşar: O iki kelimeyi...

Hülya Avşar: O iki kelimeyi...

Hülya Avşar, anayasa değişikliği için yapılan referandumda oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesinde kullandı. Basın mensuplarının sorusu üzerine Avşar, "Aklıma Erkan Yolaç’ın yarışması geldi. O iki kelimeyi söylemeyeceksin diye”" dedi.

16.04.2017Haber
Salih Kalyon, kayınvalidesini ambulansla sandığa taşıdı

Salih Kalyon, kayınvalidesini ambulansla sandığa taşıdı

Bodrum’da yaşayan ünlü oyuncu Salih Kalyon, 84 yaşındaki kayınvalidesini ambulansla oy kullanmaya getirdi.

16.04.2017Haber
Zehra Çilingiroğlu oyunu eve götürüyordu

Zehra Çilingiroğlu oyunu eve götürüyordu

Hülya Avşar’ın kızı Zehra Çilingiroğlu ilk kez oy kullandı. Zehra Çilingiroğlu, oyunu sandığa atmayı unutarak elindeki zarfla dışarı çıkmak isteyince görevliler tarafından uyarıldı.

16.04.2017Haber
Zehra Çilingiroğlu oyunu eve götürmeye kalkışınca...

Zehra Çilingiroğlu oyunu eve götürmeye kalkışınca...

Hülya Avşar’ın kızı Zehra Çilingiroğlu ilk kez oy kullandı. Zehra Çilingiroğlu, oyunu sandığa atmayı unutarak elindeki zarfla dışarı çıkmak isteyince görevliler tarafından uyarıldı. Zehra'nın bu dalgınlığı sosyal medya olay oldu.

16.04.2017Magazin
Ahmet Davutoğlu oyunu kullandı

Ahmet Davutoğlu oyunu kullandı

ESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu,”Bugün bütün gün sandığa giden vatandaşlarımızın düşünceleri ne olursa olsun, birbirlerine saygıyla muhabbetle bakmaları önemlidir. Akşam karar ne şekilde tecelli ederse etsin, milli iradenin tecellisidir” dedi.

16.04.2017Gündem
Referandum 2017 hurriyet.com.trde izlenir

Referandum 2017 hurriyet.com.tr'de izlenir

16 Nisan Anayasa Referandumu ile ilgili tüm detaylar bugün hurriyet.com.tr'de...

16.04.2017Gündem
Sandıkları hedef alan DEAŞa baskın: 49 gözaltı

Sandıkları hedef alan DEAŞ'a baskın: 49 gözaltı

İSTANBUL’da, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), terör örgütü DEAŞ’ın Rumiyah dergisinde referanduma yönelik çıkan ‘Sandıklara saldırın’ talimatı üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.

15.04.2017Gündem
Son dakika: Referandum heyecanı başladı

Son dakika: Referandum heyecanı başladı

Ve referandum heyecanı başladı. Oy verme işlemi doğudaki 32 ilde saat 07.00’de, diğer illerde ise saat 08.00’de başladı. Saat 07.00’da oy verme işleminin başladığı illerde sandıklar saat 16.00’da, saat 08.00’de oy verme işleminin başladığı illerde ise saat 17.00’de kapanacak ve tasnife geçilecek. Cumhurbaşkanlığı sistemini içeren Anayasa değişikliği için bugün yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen sandığa gidiyor. Referandum sonuçlarına ilişkin bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak ancak YSK 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verebiliyor.

15.04.2017Gündem
Goldman Sachs’tan anket açıklaması

Goldman Sachs’tan anket açıklaması

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak halk oylamasına yönelik Goldman Sachs’a ait olduğu iddia edilen anketin gerçek dışı olduğu bildirildi.

15.04.2017Gündem
Son dakika... Cem Yılmazdan seçim mesajı

Son dakika... Cem Yılmaz'dan seçim mesajı 

Referandumun yapılmasına saatler kala Cem Yılmaz Twitter adresinden referandum mesajı yayınladı.

15.04.2017Hayat
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayır diyeni anlayışla karşılarım ama...

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hayır' diyeni anlayışla karşılarım ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Tuzla'da yaptığı konuşmada "Bazıları şöyle diyor, 'evet' diyen de 'hayır' diyen de, kardeşim 'hayır' diyeni anlayışla karşılarım ama evetle hayırı aynı kefeye koyamam, aynı kefede, aynı torbada nasıl durur, olur mu böyle bir şey?" dedi. Avrupa'yı sert şekilde eleştiren Cumhurbaşkanı "Bunların dostluğuna falan güvenmeyin. Bakıyoruz AB üyesi ülkeler Vatikan'a gittiler. Vatikan'da ne işiniz var? Vatikan AB üyesi mi? Değil? Bunların içinde Protestan, Ortodoks, ateist var. Bunların hepsi Katolik olan Vatikan'a gidiyorlar. Çünkü bunlar tek millet. Kimse bize gelip de 'şöyleydi, böyleydi' demesinler. Külahımıza anlatsınlar" diye konuştu.

15.04.2017Gündem
Son dakika: Kılıçdaroğlundan genelge: Hayır çıkınca evet diyenleri rahatsız etmeyin

Son dakika: Kılıçdaroğlu'ndan genelge: 'Hayır' çıkınca 'evet' diyenleri rahatsız etmeyin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partililere gönderdiği genelgede, "Sandıktan 'hayır' çıkınca provokasyonlara karşı sükuneti koruyun, 'evet' diyen partilerin il ve ilçe binaları önünden konvoylarla geçmeyin, kutlama yapmayın" dedi

15.04.2017Gündem
Son gün çarpıcı açıklamalar

Son gün çarpıcı açıklamalar

Cumhunbaşkanı Erdoğan, "Yarın sandıklar bir de evetle patlarsa ne olacağını düşünün. Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak" dedi.

15.04.2017Gündem
Eyalet yanıtı: İstifa ederim

Eyalet yanıtı: İstifa ederim

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çıkışıyla başlayan eyalet sistemi tartışmasına ilişkin, “Eğer bu anayasanın herhangi bir yerinde eyalet sistemine yol açacak bir madde varsa ispat etsinler anında istifa ederim” dedi. Yıldırım, dün Ankara’daki referandum çalışmalarında şunları söyledi:

14.04.2017Gündem
Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz

Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’nin ‘eyalet sistemi’ çıkışının ardından, “Eyaletmiş, federasyonmuş gündemimizde yok. Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz” dedi. Erdoğan, dün Konya’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı mitingde ve akşam da TRT ekranında şu mesajları verdi:

14.04.2017Gündem
Mutlaka sandığa gidin

Mutlaka sandığa gidin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, baskı nedeniyle düşüncelerini ifade edemeyenlerin bulunduğunu, bunların bir kısmının sandığa gidip gitmeme konusunda da endişeli olduğunu belirterek, “Onlara şunu söylemek isteriz: Mutlaka sandığa gidin ve oy kullanın” dedi. Kılıçdaroğlu, programına katılan gazetecilerle uçakta yaptığı sohbette özetle şunları söyledi:

14.04.2017Gündem
380 bin polis ve asker görevde

380 bin polis ve asker görevde

YARIN yapılacak referanduma yönelik Türkiye genelinde güvenlik alarmı verildi. Sandıkların kurulacağı merkezler kamera ile izlenirken, elektrik kesintilerine karşın 17 bin polis ve asker görev alacak.

14.04.2017Gündem
3 milyon partili görevde

3 milyon partili görevde

PARTİLERİN, referandum hazırlıkları son aşamaya geldi. Partiler, il seçim kurullarından birleştirme tutanağı çıkana kadar hiç kimsenin görev yerlerinden ayrılmamaları uyarısında bulundu. Partilerin sandık görevlisi ve sandık müşahidi olarak 3 milyon kişiyi görevlendirdiği öğrenildi.

14.04.2017Gündem
Yarın sandık başındayız

Yarın sandık başındayız

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi öngören 18 maddelik Anayasa değişikliği yarın halk oyuna sunulacak. Yurtiçinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Bu rakamın 1 milyon 269 bin 282’si oy verme gününe kadar 18 yaşını dolduran yeni seçmenler. YSK seçmenlere uyarılarda bulundu.

14.04.2017Gündem
Fitchden referandum senaryoları

Fitch'den referandum senaryoları

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına dair değerlendirmelerde bulundu.

14.04.2017Ekonomi
Son dakika: Kılıçdaroğludan anket çıkışı... Elindeki rakamı açıkladı

Son dakika: Kılıçdaroğlu'dan anket çıkışı... Elindeki rakamı açıkladı

Son dakika... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı canlı yayında referandum anketiyle ilgili verileri paylaştı. En son gelen tahmine göre 53 civarında 'hayır' oyu olacağı yönünde bir tablo olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Cumhurbaşkanının tarafsızlığının ortadan kaldırıldığını iddia etti.

14.04.2017Gündem
Bahçeli: Devlet baba olması lazım, yoksa kaynama Türkiye’de başlar

Bahçeli: Devlet baba olması lazım, yoksa kaynama Türkiye’de başlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İç istikrarı sağlayan bir iktidarı kurmak istiyorsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tek adamlık heveslerine karşı kucaklayıcı bir Cumhurbaşkanı olması, yani bir anlamıyla tek adam değil devlet baba olması lazım. Yok hala ben halkın şu kadar oyuyla seçildim, her şeyi ben bilirim diyorsa o zaman zaten bu kaynama Türkiye’de başlar ve ısısıyla AKP’ye de düşebilir” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın eyalet sistemi ile açıklamalarını da fazlasıyla yeterli bulduğunu belirten Bahçeli, “‘Evet’ çifte su verilmiş çelik gibi olmuştur” dedi.

14.04.2017Gündem
Son dakika: Kılıçdaroğlu: Dayanamıyorum soruyorum, ya arkadaş ben size ne yaptım

Son dakika: Kılıçdaroğlu: Dayanamıyorum soruyorum, ya arkadaş ben size ne yaptım?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avcılar'da servis şoförleri ve esnafla bir araya geldiği toplantıda, servis şoförlerine plaka tahdidi sözünün yerine getirilmediğini söyledi.

14.04.2017Gündem
Çok merak ediliyordu Davutoğlu Konyada kürsüye çıktı

Çok merak ediliyordu! Davutoğlu Konya'da kürsüye çıktı

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen mitingde konuştu. Davutoğlu, ”Milletimiz, her zaman doğru karar vermiştir. Sözde, kararda, sadece milletindir. O karar ne olursa olsun başımızın tacıdır. .17 Nisan’da Türkiye’nin her köşesinde hep beraber birbirimize selam verelim. Her komşu birbirine selam versin. Türkiye’nin geleceği parlak olacak desin. Kimse o sabah kaos çığırtkanlığı yapmasın" dedi.

14.04.2017Gündem
Oy ve Ötesiden tutanak teyit uygulaması

Oy ve Ötesi'den tutanak teyit uygulaması

Oy ve Ötesi Derneği seçimlerde kullandığı T3 (Türkiye Tutanak Teyit) sistemine ek olarak yeni bir mobil uygulama geliştirdi.

14.04.2017Gündem
Son dakika... MHPden Devlet Bahçelinin eyalet sistemi sözleri ile ilgili açıklama

Son dakika... MHP'den Devlet Bahçeli'nin 'eyalet sistemi' sözleri ile ilgili açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Danışman sıfatı verilen kişilerin açıklamaları süreci zedeliyor, Bahçeli bunu anlatmak istedi" dedi. Bahçeli'nin sözlerini 'Hayır' diye yorumlayanlara sert tepki gösteren MHP'li Yalçın, "Genel Başkan sözünden dönecek adam değil" diye konuştu.

14.04.2017Gündem
Dikkat Bunu yapanın oyu geçersiz sayılacak

Dikkat! Bunu yapanın oyu geçersiz sayılacak

İşte oyların geçersiz sayılmaması için dikkat edilecek hususlar...

13.04.2017Gündem
Son dakika... Sandıklara saldırı operasyonu

Son dakika... 'Sandıklara saldırı' operasyonu

Mersin’de, 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandumda DEAŞ'ın tüm sandıklara saldırı düzenleme çağrısı yaptığı yönündeki istihbarat üzerine düzenlenen operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı.  Kırıkkale'de’de 5 kişi gözaltına alındı. Adana’da DEAŞ ve El Kaide’ye üye olmak suçundan 10 kişi tutuklanırken, 8 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

13.04.2017Gündem
Referandum sonucunu etkileyecek utangaç seçmenler...

Referandum sonucunu etkileyecek 'utangaç seçmenler'...

Referandum, başka bazı ilkler gibi yeni bir seçmen tipi olarak “utangaç seçmen” gerçekliğini siyasete kazandırdı. ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, “Kanaatini ‘yanlış’ olarak beyan eden seçmenler” diye tanımladığı “utangaç seçmenlerin” “gizli hayırcılar” olduğunu belirtti ve referandumda sonucu bu seçmen grubuyla yurtdışı seçmenlerin belirleyeceğini söyledi. Uslu, partili seçmenlerin referandum tavrı ile ilgili olarak da ''MHP seçmeni dağınık. MHP yönetimi evet demesine karşın MHP seçmeni içinde ancak yüzde 25-30’u evet diyor. Geri kalanı içinde hayırcı var, kararsız var, sandığa gitmeyecek olan var'' dedi.

13.04.2017Gündem
Trafoda kedi yok

Trafoda kedi yok

TÜRKİYE, anayasa değişikliğine ilişkin referandum için 16 Nisan Pazar günü sandık başına gidiyor. Yurtiçinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Bu rakamın 1 milyon 269 bin 282’sini, oy verme gününe kadar 18 yaşını dolduran genç ve yeni seçmenler oluşturuyor.

12.04.2017Gündem
Evet çıkarsa kontrolsüz güç serbest kalır

'Evet çıkarsa kontrolsüz güç serbest kalır'

MHP’den ihraç edilen muhalif isimlerden Meral Akşener, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına konuk oldu.

12.04.2017Gündem
Saadet Partisi hayır diyecek

'Saadet Partisi 'hayır' diyecek'

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 17 Nisan’ın da en az 16 Nisan kadar önemli olduğuna işaret ederek, “Herkes bu sonuca saygı duymak zorundadır. Bu husus kardeşliğimiz için önem taşımaktadır. 16 Nisan’da çıkacak sonucun zafer ya da mağlubiyet olarak değil millet iradesiyle ortaya çıkmış demokratik bir sonuç olarak görülmesini diliyoruz” dedi.

12.04.2017Gündem
Evet çıkarsa onları da yanağından öpeceğiz

'Evet çıkarsa onları da yanağından öpeceğiz'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, referandum çalışmalarını sürdürdüğü İzmir’de, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Sizi de bütün emperyalistleri de İzmir’den denize dökeriz” sözlerini hatırlatarak, "Evet çıkarsa onları da çağıracağız yanaklarından öpeceğiz. Bize nefret yakışmaz” dedi. Başbakan Yıldırım, dün sivil toplum buluşmasında özetle şunları söyledi:

12.04.2017Gündem
Mevcudun sürmesi bizim lehimize

'Mevcudun sürmesi bizim lehimize'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, halkla buluşma programlarının Erzurum ayağında, “Mevcut durumun sürmesi bizim lehimize. Sistemin değişmesi için çalışması, çırpınması, milletimize bu teklifi götürmesi gereken anamuhalefet olmalı. Gördüğünüz gibi roller tam tersine dönmüş durumda” dedi. Erdoğan Erzurum’da özetle şunları söyledi:

12.04.2017Gündem