MENÜ

Reçel

Reçel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Reçel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Reçel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.423 Reçel haberi bulunmuştur.

Reçel Haberleri

Bankacılıktan çiftçiliğe

Bankacılıktan çiftçiliğe

Anne olduktan sonra bankacılık kariyerini bırakan Zeynep Pulat Arpacıoğulları, 2017 yılında hayata geçirdiği Pulat Çiftliği’yle doğal ürünler üretiyor. Pulat Arpacıoğulları, “Çapa yapıyorum, köylü kadınlarla birlikte çalışıyorum. Kadınların ne kadar becerikli olduklarını gördüm. Tarımda çalışan kadınlara saygım arttı” diyen Zeynep Pulat Arpacıoğulları, “Risk aldım, risk alırken de çok şey öğrendim” diyor.

18.05.2018
Sahurda tok tutacak yiyecekler nelerdir Uzmanlardan uyarılar

Sahurda tok tutacak yiyecekler nelerdir? Uzmanlardan uyarılar

Ramazan ayını sağlıklı şekilde geçirmek için sahurda yediklerimize dikkat etmek gerekiyor. Sahur sofralarında uygulanacak basit ama önemli kurallarla Ramazan ayını sağlıklı şekilde geçirmek mümkün. Peki, sahurda ne yenir? Ramazanda tok tutacak yiyecekler hangileri?

15.05.2018Gündem
Sağlıklı Bir İftar ve Sahur İçin Beslenme Önerileri

Sağlıklı Bir İftar ve Sahur İçin Beslenme Önerileri

Uzm. Dr. Özgür Şamilgil iftarda ve sahurda dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat çekti...

Türkiye’de sürdürülebilir yaşamı mümkün kılan 10 ekolojik yaşam çiftliği

Türkiye’de sürdürülebilir yaşamı mümkün kılan 10 ekolojik yaşam çiftliği

Buğday Derneği’nin kurduğu 'TaTuTa' ağı kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki ekolojik çiftlikler, gönüllü veya ziyaretçilerini bekliyor. TaTuTa, hem Türkiye’den, hem de yurt dışından gelen gönüllü ve konuklarla Türkiye’de ekolojik tarım yapan çiftlikleri buluşturuyor. İşte detaylar…

9.05.2018Seyahat
Burdur ve Isparta’da ilk sahur saat kaçta  İl il 2018 iftar saatleri

Burdur ve Isparta’da ilk sahur saat kaçta? İl il 2018 iftar saatleri!

Burdur ve Isparta’da ikamet eden vatandaşlar, sahur ve iftar araştırmalarına günler öncesinden başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 takvimiyle Burdur, ve Isparta’nın 30 günlük imsakiye bilgilerini paylaştı. İşte il il iftar ve sahur vakitleri!

8.05.2018Gündem
Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

New York, her an bir yeniliğin icat edilip, insanların beğenisine sunulduğu bir şehir. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz burada; New York seyahatiniz, spesifik zevklerinize göre defalarca, onlarca farklı şekilde planlanabilir. Ne kadar çılgın olursa olsun ya da ne kadar küçük bir grubu ilgilendirirse ilgilendirsin, her ilgi alanına uygun uzmanlaşmış bir mağaza, müze ya da kulüp bulmak mümkün New York’ta...

3.05.2018Seyahat
Patlıcan reçeli nasıl yapılır Patlıcan reçeli tarifi

Patlıcan reçeli nasıl yapılır? Patlıcan reçeli tarifi

Reçel seven kişilerin mutlaka bildiği bir lezzet olan patlıcan reçeli, çoğu kişi tarafından tanınmıyor. Patlıcan reçelinin nasıl yapıldığını merak eden vatandaşlar ise, lezzetli patlıcan reçeli nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor. Peki, patlıcan reçeli nasıl yapılır? Patlıcan reçeli malzemeleri neler?

2.05.2018Keyif
Şeftali reçeli nasıl yapılır Şeftali reçeli yapmanın püf noktaları

Şeftali reçeli nasıl yapılır? Şeftali reçeli yapmanın püf noktaları

Türk kahvaltı kültürünün vazgeçilmezlerinden olan reçellere olan ilgi günümüzde de artarak sürüyor. Kayısıdan incire, incirden şeftaliye, şeftaliden domatese kadar envai çeşit sebze ve meyveden yapılan reçeller sofralarımızı süslemeye devam ediyor. Vatandaşlar ise son günlerde mevsimin yaklaşması dolaysıyla şeftali reçelinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Şeftali reçeli yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve şeftali reçeli yapmanın püf noktalarını sorgulayan vatandaşlar, şeftali reçelinin nasıl yapıldığını araştırıyor. Peki, şeftali reçeli nasıl yapılır?

1.05.2018Keyif
Basit pankek tarifi Pankek kaç kalori

Basit pankek tarifi? Pankek kaç kalori?

Pankek, son yıllarda kahvaltı sofralarının baş tacı oldu. Özellikle tüm aile üyelerinin bir arada olduğu hafta sonlarında hazırlayacağınız büyüklü- küçük pankekleri, tuzlu ve şekerli lezzetlerle birlikte tüketebilirsiniz. İşte kolay pankek tarifi ve bu şahane lezzetin besin değerleri!

30.04.2018Keyif
Çilek reçeli nasıl yapılır Çilek reçeli yapmanın püf noktaları

Çilek reçeli nasıl yapılır? Çilek reçeli yapmanın püf noktaları

Türk kahvaltı kültürünün vazgeçilmezlerinden olan reçellere olan ilgi günümüzde de artarak sürüyor. Vatandaşlar son günlerde mevsiminin gelmesi nedeniyle çilek reçelinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Çilek reçeli yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve çilek reçeli yapmanın püf noktalarını sorgulayan vatandaşlar, çilek reçelinin nasıl yapıldığını araştırıyor. Peki, çilek reçeli nasıl yapılır?

26.04.2018Keyif
Kayısı reçeli nasıl yapılır Kayısı reçeli yapmanın püf noktaları

Kayısı reçeli nasıl yapılır? Kayısı reçeli yapmanın püf noktaları

Türk kahvaltı kültürünün vazgeçilmezlerinden olan reçellere olan ilgi günümüzde de artarak sürüyor. Kayısıdan incire, incirden şeftaliye, şeftaliden domatese kadar envai çeşit sebze ve meyveden yapılan reçeller sofralarımızı süslemeye devam ediyor. Vatandaşlar ise son günlerde mevsimin yaklaşması nedeniyle kayısı reçelinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Kayısı reçeli yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve kayısı reçeli yapmanın püf noktalarını sorgulayan vatandaşlar, kayısı reçelinin nasıl yapıldığını araştırıyor. Peki, kayısı reçeli nasıl yapılır?

26.04.2018Keyif
Vişne reçeli nasıl yapılır Vişne reçeli yapmanın püf noktaları

Vişne reçeli nasıl yapılır? Vişne reçeli yapmanın püf noktaları

Türk kahvaltı kültürünün vazgeçilmezlerinden olan reçellere olan ilgi günümüzde de artarak sürüyor. Kayısıdan incire, incirden şeftaliye, şeftaliden domatese kadar envai çeşit sebze ve meyveden yapılan reçeller sofralarımızı süslemeye devam ediyor. Vatandaşlar ise son günlerde mevsimin yaklaşması dolaysıyla vişne reçelinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Vişne reçeli yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve vişne reçeli yapmanın püf noktalarını sorgulayan vatandaşlar, vişne reçelinin nasıl yapıldığını araştırıyor. Peki, vişne reçeli nasıl yapılır?

25.04.2018Keyif
Pankek nasıl yapılır Pratik pankek tarifi

Pankek nasıl yapılır? Pratik pankek tarifi

Avrupa ülkelerinde kahvaltıların vazgeçilmezi olan pankek, ülkemizde daha çok akıtma ya da krep adındaki benzerleriyle biliniyor. Pankekin yapımı son günlerde merak ediliyor. Pankekin nasıl yapıldığını ve tarifini merak eden vatandaşlar, pankek tariflerini sorguluyor. Peki, pankek nasıl yapılır?

25.04.2018Keyif
Üreticide 70 kuruş rafta 30 TL

Üreticide 70 kuruş rafta 30 TL

İncir meyvesinin olgunlaşmasında kullanılan erkek incirin reçellik sezonu başladı. Üreticide kilosu 70 kuruşa alınan ilekler reçel olduktan sonra tüketiciye kilosu 30 TL’ye satılıyor. Üreticinin ve çiftçinin her zaman aracıya çalıştığını belirten Aydınlı ilkeçilerden Gürkan Kuşlu, “Biz topladığımız ilekleri satarken kilosunu 70 kuruşa satıyoruz. Reçeli ise 30 TL’ye satılıyor” diye konuştu.

14.04.2018Ekonomi
Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi

Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi!

Akide şekerinden çeşit çeşit dondurmaya, şerbetli, sütlü tatlıdan lokuma ve daha nicesine onlarca tatlı, yemek kültürümüzde çok özel bir yere sahiptir.

Avrupanın en güzel kasabaları arasında... Havalar ısındı, herkes oraya koştu

Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında... Havalar ısındı, herkes oraya koştu

Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaklaşık 2 bin 600 yıl önce yaşamın başladığı Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Gölyazı Mahallesi'nde baharla birlikte turizm hareketlendi.

3.04.2018Gündem
7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz

7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz!

Üçüncü cemre çoktan düştü, güneş yüzünü göstermeye başladı, en şifalı otlar birbiri ardına tezgâhlarda... Nihayet, mevsimlerden bahar! Bu kış fazla ‘kaçırdıysanız’ ya da hareketsiz kaldıysanız rehberimiz tam size göre.

31.03.2018Hürriyet Pazar
12 ay çilek yetiştirip, Rusya’ya da gönderiyorlar

12 ay çilek yetiştirip, Rusya’ya da gönderiyorlar

MANİSA’nın Köprübaşı ilçesinde, 12 ay boyunca yetiştirilen çilek, üreticinin yüzünü güldürdü. Çilek üretim alanı, gün geçtikçe artarken, üretici, örtü altı çileğin kilosunu kalitesine göre toptan 7 ileÿ10 lira arasında satıyor. Aroması ve dayanıklılığıyla ünlenen ’Köprübaşı çileği’, Rusya’ya ihraç ediliyor.

19.03.2018Ekonomi
Özelleşmeye karşı ‘boykot’ kartı

Özelleşmeye karşı ‘boykot’ kartı

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için Şeker-İş Sendikası’nın başlattığı imza kampanyasına “Kanser olmak istemiyoruz” sloganıyla katıldı.

16.03.2018Ekonomi
‘Ekspres’ kahvaltı

‘Ekspres’ kahvaltı

Kars merkezine yaklaşık bir saat uzaklıktaki Boğatepe, meşhur Kars gravyer peynirinin doğduğu köy olarak biliniyor. Doğu Ekspresi ile birlikte Kars’a gelen turist sayısının artması Boğatepe köyüne de yaradı. Köydeki aileler, evlerini köye gelen misafirlere açarak, organik köy kahvaltısı ikram etmeye başladı. Ünleri öyle yayıldı ki, büyükelçiliklerden konsolosluklardan köy kahvaltısını tatmaya gelen diplomatlar bile oldu.

15.03.2018Ekonomi
Ağız Sulandıran 14 Tatlı Tarifi

Ağız Sulandıran 14 Tatlı Tarifi

Profiterolden makarona; kurabiyeden sufleye kadar ağız sulandıran 14 tarifi sizin için bir araya getirdik. İşte kolayca hazırlayabileceğiniz tatlı tarifleri…

Diyarbakır’da teröristlerin sığınağından çıktı Gizlenme ağı…

Diyarbakır’da teröristlerin sığınağından çıktı! Gizlenme ağı…

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik 10 Mart'ta başlatılan"Bayrak-79 Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil-2 Operasyonu" tamamlandı. Operasyonda teröristlerce kullanılan 8 doğal mağara, 14 sığınak ve 3 mevzi kullanılamaz hale getirilirken 3 takım gizleme özellikli terörist kıyafeti ile 2 terörist gizleme ağı dikkat çekti.

15.03.2018Gündem
Fenomen ekspres o köye yaradı... Sadece 2 ayda 7 bin turist ağırladılar

Fenomen ekspres o köye yaradı... Sadece 2 ayda 7 bin turist ağırladılar

Doğu Ekspresi’yle Kars’a gelen turist sayısında ciddi artış yaşandı. Kars’taki Boğatepe Köyü sakinleri de bu gelişmeyi fırsata çevirdi. Köy sakinleri, evde hazırladıkları köy kahvaltıları sayesinde 2 ayda 7 bin turist çekti.

9.03.2018Ekonomi
Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Kadınlar yazıyor, söylüyor, tartışıyor, üretiyor: kADIN YAZIsı Festivali

Türkiye'nin ilk 'Kadın Yazısı Festivali' 9-18 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. 'kADIN YAZIsı Festivali/İsveç-Türkiye Edebiyat Buluşması' kapsamında 10 gün boyunca dört farklı mekânda edebiyat ve toplumsal cinsiyet farklı yönleriyle ele alınacak, atölyelerde yeni eserler yaratılacak.

6.03.2018Kitap Sanat
“Kanser olmak istemiyoruz, fabrikaları satmayın”

“Kanser olmak istemiyoruz, fabrikaları satmayın”

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), milyonlarca tüketici adına “Kanser olmak istimiyoruz, fabrikaları satmayın” uyarısı yaptı.

5.03.2018Ekonomi
Yabanmersini faydaları nelerdir Yabanmersini nasıl yetişir

Yabanmersini faydaları nelerdir? Yabanmersini nasıl yetişir?

Yabanmersini, pastalarda, tatlılarda kullanılan, taze meyve olarak tüketilebilen hoş kokulu bir meyve türüdür. Genellikle ormanda yetişen yabanmersini, birçok faydayı da içerisinde barındırmaktadır. Göze ve ishale iyi gelen Yabanmersini, doğal bir antioksidandır. Peki, yabanmersini nasıl yetiştirilir? İşte, doğal bir ilaç etkisi taşıyan bu bitki hakkında detaylı bilgiler

1.03.2018Gündem
Amberçiçeği nedir Amberçiçeğinin faydaları neler

Amberçiçeği nedir? Amberçiçeğinin faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce şeyden bir tanesi de amberçiçeği. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan amberçiçeği oldukça faydalı bir bitki. Amberçiçeği hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, amberçiçeğinin faydalarını araştırıyor. Peki amberçiçeği nedir? Amberçiçeğinin faydaları neler?

28.02.2018Gündem
Kara Alıç bitkisi nedir, faydaları nelerdir

Kara Alıç bitkisi nedir, faydaları nelerdir?

Kara Alıç bitkisinin faydaları ile ilgili internette araştırma yapan vatandaşlar, bu bitkinin özelliklerini merak ediyorlar. Kara Alıç'ın satenimsi yeşil yaprakları sonbaharda parlak kırmızı-mor bir renk alır, geniş odunsu çalılık bitkisi bu görüntüsüyle, Kuzey Amerika’nın doğu ve orta kesimlerindeki nemli orman ve çalılıkların işaret ışığı olur. Peki Kara Alıç bitkisinin faydaları nelerdir? İşte detaylar

28.02.2018Gündem
Suyla dansın adı: Köprülü Kanyon Milli Parkı

Suyla dansın adı: Köprülü Kanyon Milli Parkı

Kışın yoğun ve sıkıcı geçen günlerin yorgunluğunu baharla birlikte uyanan doğada atmak ve şimdiden plan yaparak hazırlıklara başlamak isteyen varsa dünyada eşi benzeri görülmemiş sayısız güzelliklere ev sahipliği yapan ülkemizin değerlerini koruma altına alan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, sizleri Antalya Milli Parkları’na davet ediyor…

26.02.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

İncirim kaldırımda, gülüm sandıkta!

Sokaktaki kedilerin bile döviz konuştuğu, kur konuştuğu bugünlerde ben gene kendi gündemime davet ediyorum sizi… İncir reçeline!

23.05.2018

5 muhim bellek sorusu

Beynimiz de kalbimiz kadar ilgi, alaka bekliyor. Bu nedenle sizden gelen soruları da dikkate alarak bugünün ana temasını bellek meselesine ayırdık.

22.05.2018

Ege'nin mayıs ajandası: Yemekten girip sanattan çıkacağız

Bölgenin en tatlı mahallesinde bu yıl ilk kez 11-13 Mayıs’ta düzenlenen ‘Tasting Alaçatı’ya özel ilgi şart...

4.05.2018

Spesifik zevklere hitap eden şehir: New York

New York, her an bir yeniliğin icat edilip, insanların beğenisine sunulduğu bir şehir. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz burada; New York seyahatiniz, spesifik zevklerinize göre defalarca, onlarca farklı şekilde planlanabilir. Ne kadar çılgın olursa olsun ya da ne kadar küçük bir grubu ilgilendirirse ilgilendirsin, her ilgi alanına uygun uzmanlaşmış bir mağaza, müze ya da kulüp bulmak mümkün New York’ta...

3.05.2018

Kahvaltıcı Mevsimi Açılmıştır!

“Beyaz peynir, domates, zeytin, çay, tereyağ, reçel, yumurta.”

26.04.2018

Dikkat çocuklar zehirleniyor!

Radyo Televizyon Üst Kurulu, genel beslenme diyetlerinde aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen yüksek kalorili yiyecek ve içeceklerin (cips, kola ve bazı çikolatalar) reklamlarını yasaklama kararı aldı.

30.03.2018

Güne iyi başlamanın üç güzel adresi

Türk kahvaltısı, bölgesel farklarla da zenginleşiyor ve dünyanın kaybedilmemesi gereken önemli kültürel hazinelerinden biri haline geliyor. Buyurun size birkaç güzel örnek... 

17.03.2018