MENÜ

Ramazanda Sağlık

Ramazanda Sağlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ramazanda Sağlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 328 Ramazanda Sağlık haberi bulunmuştur.

Ramazanda Sağlık Haberleri

Oruç saat kaçta açılacak İl il ilk iftar saatleri

Oruç saat kaçta açılacak? İl il ilk iftar saatleri

Rahmet ve bereket ayı olarak bilinen, on bir ayın sultanı ramazan ayı, 6 Mayıs 2019 itibariyle başladı. 2019’un ilk sahurunu geride bırakan vatandaşlar, ikamet ettikleri şehirde iftarın vaktini merak ediyor. Ezan okunuş saatine göre, iftar vakti de illere göre farklılık gösteriyor. Peki, ilk iftar saat kaçta yapılacak, oruç ne zaman açılacak?

6.05.2019Gündem
Bugün iftar saat kaçta 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

Bugün iftar saat kaçta? 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

İftar saat kaçta açılacak sorusu pek çok vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Büyük bir sabırla ezan vaktinin gelmesini bekleyen vatandaşlar, bugün akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve oruçlarını ne zaman açarak iftar yapacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, iftar bugün saat kaçta? İftara kaç saat kaldı?

12.06.2018Gündem
Bugün sahur saat kaçta İl il sahur saatleri

Bugün sahur saat kaçta? İl il sahur saatleri

Mübarek Ramazan ayını idrak eden vatandaşlar, bugün sahura saat kaçta kalkacaklarını sorguluyor. İkamet ettikleri şehirlerin Ramazan imsakiyesini araştıran vatandaşlar, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı imsakiyeye göre imsak vaktinin kaçta olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, sahur bugün saat kaçta? Sahur vakti ne zaman?

3.06.2018Gündem
Diş çektirmek orucu bozar mı Oruçluyken diş çektirilir mi

Diş çektirmek orucu bozar mı? Oruçluyken diş çektirilir mi?

Orucu bozan durumların neler olduğu vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılmaya devam ediyor. 'Diş çektirmek orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arayan yüz binlerce vatandaş, konu hakkında Diyanet'in açıkladığı cevabı merak ediyor. Peki, Diş çektirmek orucu bozar mı? Oruçluyken diş çektirilir mi?

30.05.2018Gündem
Sakız çiğnemek orucu bozar mı Oruçluyken sakız çiğnenir mi

Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Oruçluyken sakız çiğnenir mi?

Orucu bozan durumların neler olduğu vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılmaya devam ediyor. 'Sakız çiğnemek orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arayan yüz binlerce vatandaş, konu hakkında Diyanet'in açıkladığı cevabı merak ediyor. Peki, Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Oruçluyken sakız çiğnenir mi?

30.05.2018Gündem
Kan vermek orucu bozar mı Oruçluyken kan verilir mi

Kan vermek orucu bozar mı? Oruçluyken kan verilir mi?

Oruç ibadetini yerine getirirken çeşitli sağlık testleri için kan vermek zorunda olan vatandaşlar, bu durumda oruçlarının bozulup bozulmayacağını merak ediyor. 'Kan vermek orucu bozar mı?' sorusuna Diyanet İşleri'nin verdiği yanıtı araştıran vatandaşlar konu hakkında kesin bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, kan vermek orucu bozar mı? Oruçluyken kan verilir mi?

30.05.2018Gündem
Kusmak orucu bozar mı İşte Diyanetin verdiği yanıt

Kusmak orucu bozar mı? İşte Diyanet'in verdiği yanıt

Ramazan ayını idrak ettiğimiz şu günlerde orucu bozan durumlar pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle midesi bulanan ve kusan vatandaşlar da bu durumda oruçlarının bozulup bozulmayacağını araştırıyor. Peki, kusmak orucu bozar mı?

30.05.2018Gündem
Makyaj yapmak orucu bozar mı Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü

Makyaj yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü?

Ramazan ayını idrak eden vatandaşların bir numaralı gündem maddesi genellikle orucu bozan durumlar oluyor. Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getiren kadınlar da, makyaj yapmanın orucu bozup bozmayacağını merakla sorguluyor. Oruçluyken ruj ve oje sürülüp sürülmeyeceğini araştıran vatandaşlar, 'Makyaj yapmak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Makyaj yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ruj ve oje sürülür mü?

30.05.2018Gündem
Banyo yapmak orucu bozar mı Oruçluyken duş alınır mı

Banyo yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken duş alınır mı?

Ramazan ayında vatandaşların en çok merak ettiği konular genellikle orucu bozan durumlarla ilgili oluyor. Her gün düzenli olarak banyo yapan vatandaşlar da duş almanın orucu bozup bozmadığını merak ediyor. Konu hakkında özellikle Diyanet'in ne dediğini araştıran vatandaşlar, 'Banyo yapmak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Banyo yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken duş alınır mı?

30.05.2018Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı İşte yanıtı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte yanıtı

Ramazan ayında vatandaşların en çok merak ettiği konular genellikle orucu bozan durumlarla ilgili oluyor. Her gün düzenli olarak dişlerini fırçalayan vatandaşlar da diş fırçalamanın orucu bozup bozmadığını merak ediyor. Konu hakkında özellikle Diyanet'in ne dediğini araştıran vatandaşlar, 'Diş fırçalamak orucu bozar mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

30.05.2018Gündem
İl il iftar saatleri - Oruç saat kaçta açılacak 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar saatleri - Oruç saat kaçta açılacak? 2018 Ramazan imsakiyesi

Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte iftar saatleri araştırma konusu oldu. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar bir yandan iftara hazırlanırken bir yandan da iftar saati araştırmalarına hız verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı 2018 takvimine göre oruçlarını açacak vatandaşlar iftara ne kadar kaldığını sorguluyor. Peki, iftara ne kadar kaldı? İstanbul'da iftar saat kaçta? İftar ne zaman?

29.05.2018Gündem
İl il iftar saatleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi - Oruç saat kaçta açılacak

İl il iftar saatleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi - Oruç saat kaçta açılacak?

İl il iftar saatleri, ezan saatinin yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca oruç tutan vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Ramazan'ın 11. gününde oruçlarını tutmaya devam eden vatandaşlar, yaşadıkları illerin iftar saatini sorguluyorlar. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin iftar saatleri.

26.05.2018Gündem
İl il iftar ve sahur saatleri... İstanbul, İzmir ve Ankarada oruç saat kaçta açılacak 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar ve sahur saatleri... İstanbul, İzmir ve Ankara'da oruç saat kaçta açılacak? 2018 Ramazan imsakiyesi

Bugün Ramazan'ın onuncu gününü idrak eden vatandaşlar, iftar saati araştırmalarına başladı. Yaşadıkları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunduğunu ve iftarın ne zaman açıldığını merak eden vatandaşlar, bir yandan iftar için hazırlık yaparken bir yandan da Diyanet'in yayınladığı 2018 Ramazan imsakiyesine göre 25 Mayıs iftar saatlerini sorguluyor. İftar saatlerinin yanı sıra sahur saatleri de merak edilen diğer bir konu. Peki, Bugün iftar saat kaçta? İftar ne zaman? Akşam ezanı saat kaçta okunacak? Sahur saat kaçta? Sahur ne zaman?

25.05.2018Gündem
İl il cuma namazı saatleri | Cuma namazı bugün saat kaçta

İl il cuma namazı saatleri | Cuma namazı bugün saat kaçta?

Cuma namazını cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, 'Cuma namazı saat kaçta? Ezan saat kaçta okunacak?' gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Cuma namazı saatleri Türkiye'nin Güney'inden Kuzey'ine, Doğu'sundan Batı'sına farklılık gösteriyor. Diyanet İşleri Bakanlığı, tüm illerin ezan okunuş saatlerini resmi sayfası üzerinden duyuruyor. Peki cuma namazı bugün saat kaçta? İşte il il cuma namazı saatleri

18.05.2018Gündem
Tüm illerin iftar vakitleri... İstanbul iftar saati ve 2018 Ramazan imsakiyesi

Tüm illerin iftar vakitleri... İstanbul iftar saati ve 2018 Ramazan imsakiyesi

İstanbul ve tüm illerin iftar vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2018 Ramazan imsakiyesiyle belli oldu. 16 Mayıs günü ilk oruçlarını tutan vatandaşlar, Ramazanın ikinci gününde büyük bir sabırla ezanı saatini beklemeye devam ediyorlar. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar 'İstanbul'da bu akşam iftar saat kaçta okunacak' sorusunun cevabını arıyor. İşte, İstanbul ve tüm illerin iftar saati ve 2018 Ramazan imsakiyesi.

17.05.2018Gündem
İftara geri sayım başladı.. İşte il il iftar saatleri

İftara geri sayım başladı.. İşte il il iftar saatleri

Ramazan'ın ikinci günü oruçlarını açmak için iftar saatine ne kadar kaldığını merak eden vatandaşlar, bulundukları şehirlerde iftarın saat kaça denk geldiğini sorgulamaya başladı. Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte iftar saati aramaları hız kazandı. Diyanet'in her yıl yayınladığı imsakiyeye göre oruçlarını açacakları saati soruşturan kişiler, 2018 imsakiye bilgilerini referans alarak 17 Mayıs iftar saatlerini öğrenmek istiyor. Peki, İftar saat kaçta? İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak?

17.05.2018Gündem
İstanbulda sahur saat kaçta İşte tüm illerin sahur vakitleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi

İstanbul'da sahur saat kaçta? İşte tüm illerin sahur vakitleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi

Sahur vakitleri Ramazan'ın ilk gününde tutulan ilk orucun ardından vatandaşların araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Kutsal Ramazan ayında oruçlarını tutmaya başlayan vatandaşlar, yaşadıkları illere göre sahur ve iftar saatlerini merak ediyorlar. Diyanet İşleri tarafından yayımlanan 2018 Ramazan imsakiyesiyle birlikte her ilin sahur ve iftar vakitleri açıklandı. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri.

16.05.2018Gündem
İlk sahura saat kaçta kalkılacak İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri

İlk sahura saat kaçta kalkılacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılının güncel imsakiye bilgilerini paylaştı. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm illerde iftar ve sahur saatleri belli oldu. İşte, il il sahur ve iftar vakitleri...

15.05.2018Gündem
Ramazanda tavuk tüketin

Ramazanda tavuk tüketin

Ramazanda sağlık için daha düşük kalori, daha az yağ ve daha az kolesterol içeren tavuk etinin tercih edilmesi öneriliyor.

13.08.2010Kelebek
İftarda dura dura yiyin

İftarda dura dura yiyin

Aylık yemek ve mutfak kültürü dergisi Lezzet, Kasım sayısında ramazan mutfağına geniş yer ayırdı. Dergide iftarlık tariflerinin yanı sıra oruç tutarken sağlıklı kalmanın yolları da anlatılıyor. Doktorlara göre oruç tutmak, bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden yararlı. İşte Ramazan'da kilo almamak için yapmanız gerekenler.

16.11.2001Kelebek
Ramazan bayramında yeni trend diyet baklava

Ramazan bayramında yeni trend "diyet baklava"

Yarın başlayacak bayram öncesi çarşı-pazarda yaşanan hareketlilik tatlıcılara da yansıdı - Tatlıda yeni trend olan diyet baklava, bu yıl bayramın en çok tüketilen ürünleri arasında yer alıyor.

3.06.2019Ekonomi
Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

- Hürriyet, Türkiye’den 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Endonezya’nın Banda Açe bölgesine uzanan 4 asırlık yardımın izini sürdü. Banda Açe’deki Türk mezarlığı, Türk bayraklı motifli evlerden oluşan Türk köyü ve Osmanlı torunu olduklarını söyleyen Türk mezarlığının gönüllü bakıcılarının hikâyelerini dinledik.

29.05.2019Gündem
Ramazanda En İdeal Egzersiz Yürüyüş

Ramazanda En İdeal Egzersiz Yürüyüş

Ramazanda sağlıklı yaşam için en kolay ve ideal olan egzersizin iftar öncesi veya iftardan 1-2 saat sonra yapılacak yürüyüşlerdir. Uzman Fizyoterapist Recep Lokmaoğlu, sağlık sorunu olmayan kişilerin Ramazan ayında da spor yapabileceğini söylüyor.

Ramazanda Beslenmenize Tarçın Ekleyin

Ramazanda Beslenmenize Tarçın Ekleyin

Ramazan ayında sık karşılaşılan sorunlardan birinin kan şekeri dengesizliği olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Çağlanur Korkmaz, iftarda sofralarda tarçına yer verilmesi gerektiğini söyledi. Korkmaz, "Ramazan’da kan şekerinizi tarçınlı çayla dengeleyin" dedi.

Bu gece sahur saat kaçta yapılacak İl il sahur ve iftar vakitleri (2019 imsakiye)

Bu gece sahur saat kaçta yapılacak? İl il sahur ve iftar vakitleri (2019 imsakiye)

Mübarek ramazan ayının ikinci haftasına girilmesiyle beraber, oruç ibadetini idrak eden vatandaşların da sahur ve iftar saatlerine ilişkin araştırmaları devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Ramazan İmsakiyesi'ni, internet sitesi üzerinden paylaştı. Sahur ve iftar saatlerini merak eden Müslümanlar, Diyanet'in sayfasından bu bilgileri öğrenebiliyor. Peki, bu gece sahur saat kaçta yapılacak? İşte, il il sahur ve iftar saatleri.

14.05.2019Gündem
İstanbulda iftar saat kaçta yapılacak İl il iftar saatleri

İstanbul'da iftar saat kaçta yapılacak? İl il iftar saatleri

Müslümanlar için mübarek olan ramazan ayının ilk haftası geride kaldı. Saatlerin ilerlemesi ile beraber, İstanbul'da yaşayan vatandaşlar da Diyanet'in yayımladığı bilgiler doğrultusunda iftar saatlerini araştırmaya başladı. Peki, İstanbul'da bugün saat kaçta iftar yapılacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre iftar saatleri ve tablolu imsakiye bilgileri.

11.05.2019Gündem
İstanbul’da iftar saat kaçta yapılacak İstanbul iftar saatleri ve 10 günlük imsakiye bilgisi

İstanbul’da iftar saat kaçta yapılacak? İstanbul iftar saatleri ve 10 günlük imsakiye bilgisi

İftar saatleri hakkında bilgi almak isteyen İstanbul sakinleri, internet üzerinden Diyanet’in imsakiye bilgilerini araştırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen İstanbul iftar saatleri, çevrede ikamet eden vatandaşlar tarafından iftar vakti yaklaşırken araştırılıyor. Peki, İstanbul’da iftar saati kaçta? İşte, o detaylar

8.05.2019Gündem
Ankarada bugün (8 Mayıs) iftar saat kaçta açılacak İşte il il iftar saatleri

Ankara'da bugün (8 Mayıs) iftar saat kaçta açılacak? İşte il il iftar saatleri

Türkiye’nin başkenti, aynı zamanda en kalabalık illerinden biri olan Ankara ve ilçelerinin iftar saati için araştırmalar başladı. 8 Mayıs'ta oruç ibadetinin üçüncü gününü geride bırakacak olan Ankara'daki vatandaşlar, iftar bilgilerini Diyanet'in 2019 imsakiye tablosu üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, başkentliler bugün orucunu saat kaçta açacak? Ankara ve diğer illerin haftalık imsakiye bilgilerini görüntülemek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

8.05.2019 Gündem
İftar saat kaçta yapılacak 8 Mayıs imsakiye bilgileri ve iftar saatleri

İftar saat kaçta yapılacak? 8 Mayıs imsakiye bilgileri ve iftar saatleri

Mübarek ramazan ayının üçüncü günü ile beraber, yurt genelinde 81 ilde yaşayan vatandaşlar da, saatlerin ilerlemesi ile imsakiye ve iftar saatleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Akşam ezanı ile beraber oruçlarını açacak olan vatandaşlar, Diyanet'in yayımladığı iftar saatleri doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayacak. Peki, bugün iftar saat kaçta yapılacak? İşte, il il iftar saatleri ve 2019 Ramazan İmsakiyesi ile ilgili detaylar.

8.05.2019Gündem
Gece çok yemekle uzun süre tok kalınmaz

Gece çok yemekle uzun süre tok kalınmaz

Hem İngilizce işletme hem de sahne ve gösteri sanatları eğitimi aldı ama asıl tutkusu mutfaktı. Tutkusunun peşinden gitti. Şimdi yemek, lezzet, mutfak dendiğinde Türkiye’nin ilk akla gelen isimlerinden biri. Üç ayrı lokantasında her ay binlerce kişiyi ağırlayan, bir yandan da televizyon programlarıyla evlerimize konuk olan Arda Türkmen, kuralı bozmadı; bu ramazanda yine Kanal D ekranında... “Arda’nın Ramazan Mutfağı” ile haftanın 6 günü seyirciyle buluşacak olan Türkmen’in önemli bir de uyarısı var: “Gece çok yemek, uzun süre tok kalınacağı anlamına gelmez.”

7.05.2019Magazin
Ankarada sahur saat kaçta yapılacak İşte Ankara sahur saatleri ve imsakiye bilgileri

Ankara'da sahur saat kaçta yapılacak? İşte Ankara sahur saatleri ve imsakiye bilgileri

Ankara'da oruç ibadetini idrak eden vatandaşlar, sahur saatleri ve imsakiye vakitleri ile ilgili bilgileri araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesi üzerinden il il 2019 imsakiye bilgilerini yayınlamıştı. Peki, Ankara'da sahur saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet'in bilgileri doğrultusunda Ankara sahur saatleri ve imsakiye bilgileri...

6.05.2019Gündem
Ramazan ayında diyet yapılır mı Ramazan ayında kilo vermek isteyenler için öneriler

Ramazan ayında diyet yapılır mı? Ramazan ayında kilo vermek isteyenler için öneriler

Bu yıl 29 gün sürecek olacak ramazan ayında kilo vermeye devam etmek veya kilosunu korumak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden sorularına yanıt arıyor. Peki, ramazan ayında diyet yapılır mı? Ramazan ayında kilo vermek için neler yapılabilir?

5.05.2019Gündem
Sahurda tok tutan yiyecekler neler Susamamak için ne yapmalı

Sahurda tok tutan yiyecekler neler? Susamamak için ne yapmalı?

Sahurda tüketilen yiyecekler ve içecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. Haliyle tok tutan yiyeceklere ve en önemlisi de susuzluğa derman olacak içeceklere ihtiyaç duyulacak. Peki sahurda tok tutan yiyecekler neler? Hangi içecek Ramazan ayında susuzluğu önler?

5.05.2019Gündem
Ramazanda nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

Ramazan'da nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

İftar ve sahur sofralarının dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uyularak hazırlanmasının önemine değinen uzmanlar, orucun doğru beslenildiğinde sağlık kaynağı olduğuna dikkati çekiyor.

4.05.2019Gündem
Güllaç nasıl yapılır Güllaç yapımının püf noktaları nelerdir

Güllaç nasıl yapılır? Güllaç yapımının püf noktaları nelerdir?

Ramazan denince akla gelen birkaç lezzet vardır: Ramazan pidesi, hurma ve güllaç. Özellikle güllacın fanatikleri çoktur ama herkesin güllaç yapma yöntemi de diğerlerinden farklıdır. Kimi cevizli yapar, kimi üzerine nar tanesi koyar, kimi de gül suyu ekler, kimi de sadece süt, şeker ve güllaç yaprakları kullanır. Sizin için iyi bir güllaç yapmak için bilmeniz gereken ipuçlarını derledik. İşte enfes güllacın sırları ve nefis bir güllaç tarifi...

Ramazanda Beslenmeye Dair En Çok Merak Edilenler

Ramazanda Beslenmeye Dair En Çok Merak Edilenler

11 ayın sultanı Ramazan geldi! 17 saat açlık sonrası beslenme düzenimiz elbette değişecek. Peki nasıl beslenmeliyiz? Hangi besinler daha uzun süre tok kalmamızı sağlar? İftar sonrası gelen ağırlık hissinden nasıl kurtulabiliriz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, açıkladı.

Oruç Tutmak Metabolizmayı Nasıl Etkiliyor

Oruç Tutmak Metabolizmayı Nasıl Etkiliyor?

Ramazan ayında oruç tutmak insanları manevi olarak arındırırken beslenme alışkanlıklarını da değiştiriyor. Uzun saatler aç kalmak sindirim sisteminin de dinlenmesini sağlıyor. Herhangi bir kronik hastalığı bulunmayan kişilerin oruç tutması, beslenme tarzını yenilemek için bir fırsat olabiliyor. Beslenme Danışmanı Dyt. Vildan Çelik, oruç tutmanın metabolizmaya etkileri hakkında bilgi verdi.

Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır

Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

Ramazan ayına kısa bir süre kala, Ramazanda sağlıklı ve dengeli beslenmenin nasıl olması gerektiği vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Ramazan ayı boyunca ibadetlerini ederken bir yandan da beslenmelerine dikkat etmek isteyen vatandaşlar, bu konuda uzmanların görüşlerini ve tavsiyelerini araştırıyor. Peki, Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

30.04.2019Gündem
Bayram mesajlarıyla sevdiklerinizi ve ailenizi mutlu edin - Bayram mesajları 2018

Bayram mesajlarıyla sevdiklerinizi ve ailenizi mutlu edin - Bayram mesajları 2018

Ramazan Bayramı'na bir gün kala bayram mesajları milyonlar vatandaş tarafından araştırılıyor. Bayram mesajlarında kısa, güzel ve anlamlı seçenekler arayan vatandaşlar, ailelerini ve dostlarını hatırlayarak, bu güzel günü anlamlı kılacak. İşte siz ve sevdikleriniz için hazırladığımız en güzel, kısa ve anlamlı bayram mesajları.

14.06.2018Gündem
Bayram mesajları 2018 - En güzel, kısa ve anlamlı Ramazan Bayramı mesajları burada

Bayram mesajları 2018 - En güzel, kısa ve anlamlı Ramazan Bayramı mesajları burada

Bayram mesajları, Ramazan Bayramı öncesinde milyonlar kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Tüm Müslüman alemi için bir araya gelme anlamına gelen bayram gününde, yüz binlerce kişi ailesini ve dostlarını ziyaret edecek. Uzaktaki yakınlarını unutmak istemeyen vatandaşlar, bayram mesajlarıyla birlikte dostlarını hatırlayabilir, onları bu güzel günde özel hissettirebilir. İşte, en güzel, kısa ve anlamlı bayram mesajları.

14.06.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın

Kılıçdaroğlu: Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizden sadece ve sadece bir şey istiyorum. Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanınız. Güzel Türkiye'yi inşa etmek, birlik, beraberlik, huzur içerisinde yaşamak, kardeşlik için oyumuzu kullanacağız." dedi.

10.06.2018Gündem
Ramazan sofraları için hafif ve sağlıklı öneriler

Ramazan sofraları için hafif ve sağlıklı öneriler

Yaz sıcakları da her geçen gün daha fazla yüzünü göstermeye başladı ve bu yıl neredeyse 17 saatten fazla oruç tutuluyor. Bu yüzden de geri kalan altı buçuk saatte neyin nasıl ve ne kadar yendiği çok önemli. Sağlıklı bir ramazan geçirmek için iftarda ve sahurda yenilenlere çok dikkat edilmesi gerek.

Yazar Sonuçları

Yeni yıl üzerine

HER yeni yıla girerken bir hüzündür kaplar içimi. Çünkü yaşadığımız her an hayattan eksilmiş, harcanmış bir andır.

2.01.2004

Top patlar, oruçlar açılır

Barış ve huzur ayı olması gibi özelliğiyle bilinen ramazan ayı başladı.

10.05.2019

Gece çok yemekle uzun süre tok kalınmaz

Hem İngilizce işletme hem de sahne ve gösteri sanatları eğitimi aldı ama asıl tutkusu mutfaktı. Tutkusunun peşinden gitti. Şimdi yemek, lezzet, mutfak dendiğinde Türkiye’nin ilk akla gelen isimlerinden biri. Üç ayrı lokantasında her ay binlerce kişiyi ağırlayan, bir yandan da televizyon programlarıyla evlerimize konuk olan Arda Türkmen, kuralı bozmadı; bu ramazanda yine Kanal D ekranında... “Arda’nın Ramazan Mutfağı” ile haftanın 6 günü seyirciyle buluşacak olan Türkmen’in önemli bir de uyarısı var: “Gece çok yemek, uzun süre tok kalınacağı anlamına gelmez.”

7.05.2019

Oruç faydalı

Farklı ülkelerde, farklı merkezlerde yapılan pek çok bilimsel araştırma bize net ve açık olarak şunu gösterdi: Besin tüketimimiz azalıp aç kalma süremiz uzadıkça sağlığımız iyileşiyor. Özellikle 50’li yaşları takiben daha az ve öz yemek, günde 2 öğüne geçmek sadece hayat kalitemizi yükseltmekle kalmıyor, hastalıkları önlüyor, ömrü uzatıyor.

6.05.2019

Hangisi doğru

Beslenme konusunda sorular bitmiyor. Bugün sayfamızı sizden gelen sorulara ayırdık. Buyurun...

29.06.2018

Erzak ve ikramiyeler vergiye tabi mi?

VERGİ barışı, varlık barışı ve borçların yapılandırılmasını içeren yasa, ramazanın ilk günlerinde (18 Mayıs 2018) Resmi Gazete’ de yayımlandı.

12.06.2018