MENÜ

Ramazan Özkaya

Ramazan Özkaya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ramazan Özkaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 231 Ramazan Özkaya haberi bulunmuştur.

Ramazan Özkaya Haberleri

Korkunç detaylar ortaya çıktı Kemik parçaları hayvanlara ait…

Korkunç detaylar ortaya çıktı! 'Kemik parçaları hayvanlara ait…'

Sinop'un Türkeli ilçesine bağlı Yazıcı köyünde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirilen yangının enkazından alınan kemik parçalarının hayvanlara ait olduğu ortaya çıktı.

7.05.2019Gündem
Sinopta 3 kişinin öldüğü yangında kemikler hayvanlara ait çıktı

Sinop'ta 3 kişinin öldüğü yangında kemikler hayvanlara ait çıktı

Sinop'un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evde çıkan, Nurten (28) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) ile eşinin anneannesi Hanife Özcan'ın (105) yaşamını yitirdiği belirtilen yangının ardından enkazdan elde edilen kemiklere Ankara Adli Tıp Kurumu'nda DNA testi yapıldı. Ancak testte kemiklerin hayvanlara ait olduğu ortaya çıktı. Yangın sırasında sıcaklığın 600-700 santigrat derecelere ulaşması nedeniyle 3 kişinin tamamen yandığı üzerinde durulurken İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek ikinci rapor bekleniyor.

7.05.2019Gündem
Sinoptaki ev yangınında kayıp 2 kişinin sırrını DNA testi çözecek

Sinop'taki ev yangınında kayıp 2 kişinin sırrını DNA testi çözecek

Sinop'un Türkeli ilçesinde pazartesi günü tek katlı ahşap evde çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen yangında cesetleri bulunamadığı ifade edilen Nurten (28) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) için yanan evin enkazında başlatılan arama çalışmaları tamamlandı. Kayıp anne ve oğluna ait olabileceği düşünülen ve Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilen bulgulara, DNA testi yapılacak.

25.04.2019Gündem
Sinoptaki yangın faciasında şoke eden iddia: 2 kişinin cesedi kayıp

Sinop'taki yangın faciasında şoke eden iddia: 2 kişinin cesedi kayıp

Sinop'un Türkeli ilçesinde önceki gün tek katlı ahşap evde çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen yangınla ilgili dikkat çeken gelişme yaşandı. Evin enkazında bulunan yanmış haldeki kemiklerin Hanife Özcan'a (105) ait olduğu, Nurten Özkaya (28) ve oğlu Ramazan'ın (4) cesetlerinin ise bulunamadığı iddia edildi. Enkazda kemiklerin karışmış olabileceği ileri sürüldü. Valilik olayla ilgili adli soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü, diğer cesetler için arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

24.04.2019Gündem
Sinopta ev yangını: Anne ve oğluyla birlikte 3 kişi hayatını kaybetti

Sinop'ta ev yangını: Anne ve oğluyla birlikte 3 kişi hayatını kaybetti

Sinop’un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evde çıkan yangında, Gülten (25) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) ile Hanife Özcan (98) yaşamını yitirdi.

22.04.2019Haber
Katliam gibi yangın Cansız bedenlerine ulaşıldı

Katliam gibi yangın! Cansız bedenlerine ulaşıldı

Sinop’un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evde çıkan yangında, Gülten (25) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) ile Hanife Özcan (98) yaşamını yitirdi.

22.04.2019Gündem
Balıkçılar hamsi ve istavritte umduğunu bulamadı

Balıkçılar hamsi ve istavritte umduğunu bulamadı

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya "Balıkçıların çok umutlu olduğu hamsi, sezonda yasal boyuna ulaşmış fakat gelişememiştir. Balıkçılarımız bu av sezonunda hamsi ve istavritten umduklarını bulamadı" dedi.

18.04.2019Ekonomi
Av yasağı başlıyor

Av yasağı başlıyor

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Özkaya: "Denizlerde genel av yasağı 15 Nisan'da başlayacak" - "Umduğunu bulamadıkları bir sezon geçiren balıkçılar yasakla birlikte yeni döneme yeni umutlar ve beklentilerle hazırlanacaklar" açıklamasında

14.04.2018Ekonomi
Balonbalıkları yüzenleri ısıracak

Balonbalıkları yüzenleri ısıracak

Türkiye’nin denizleri balonbalığı istilası altında. Prof. Dr. Vahdet Ünal, balonbalıklarına karşı av seferberliği başlatılmasını öneriyor. Balıkçıların etkilendiğini, yazın da tatilcilerin etkileneceğini söylüyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı ise “Yakalanan balıkların denize atılması ve karaya çıkartılmaması en etkin çözüm” diyor.

7.02.2018Gündem
Denizlerde av yasağı başlıyor

Denizlerde av yasağı başlıyor

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, denizlerde av yasağının yarın başlayacağını belirterek, bereketli bir sezon geçiren balıkçıların yasakla birlikte yeni döneme hazırlanacaklarını söyledi.

14.04.2017Ekonomi
Bakanlık, bin 11 balıkçı teknesine 138 milyon lira ödedi

Bakanlık, bin 11 balıkçı teknesine 138 milyon lira ödedi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından av baskısının azaltılması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla 2013-2015 yıllarında balıkçı teknelerini azaltma programı çerçevesinde bin 11 balıkçı teknesi, 138 milyon 600 bin lira ödenerek filodan çıkarıldı.

18.11.2015Ekonomi
Türkiyenin balık stokları tükeniyor

Türkiye'nin balık stokları "tükeniyor"

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'nin denizlerinden avladığı toplam balık miktarında son 10 yılda yüzde 30 gerileme yaşandı. En çarpıcı düşüş kefal, levrek, çipura, akya, kalkan gibi dip balığı türlerinde görüldü. On yıl önce 10 bin 560 ton avlanan kefal, geçen yıl bin 721 tona düştü - ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gücü: "Pek çok balık türünde tehlike çanlarının çalmaya başladığı sınırdayız" dedi.

30.07.2015Ekonomi
1 günde 7 bin ton hamsi tükettik

1 günde 7 bin ton hamsi tükettik

Balık avlanma mevsiminin açılmasıyla birlikte ucuzlayan tezgâh fiyatları vatandaşların ‘balık özlemlerini’ gidermelerini sağladı. Balıkçıların denizlerden geldikleri ilk günde Türkiye’de toplam 10 bin ton balık tüketilirken, bunun 7 bin tonunu hamsi satışları oluşturdu.

5.09.2012Ekonomi
Balıkçılardan Erdoğan’a mektup

Balıkçılardan Erdoğan’a mektup

TÜRKİYE Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği (Sür-Koop) Genel Başkanı Ramazan Özkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak, balıkçı barınağı işleten kooperatiflerinin brüt gelirinden alınan yüzde 10 katkı payının kaldırılmasını ve kiralama sürelerinin de yasalara uygun şekilde üst sınır olan 25 yıla uzatılmasını istedi.

13.03.2012Ege
Simav’da Karaağaç Gediz’de Apaydın

Simav’da Karaağaç Gediz’de Apaydın

MHP Simav ve Gediz ilçe kongreleri yapıldı, her iki ilçede de mevcut başkanlar koltuklarını korudu.

20.02.2012Ege
Foça’ya balıkçı heykeli

Foça’ya balıkçı heykeli

İzmir Foça’da, “Balıkçılığımız ve Balıkçıların Sorunları” konulu panel düzenlendi. Türkiye Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Ramazan Özkaya, balıkçılık sektörü için çanların çalmaya başladığını söyledi.

27.12.2011Ege
Ağrıda yolcu minibüsü devrildi: 11 yaralı

Ağrı'da yolcu minibüsü devrildi: 11 yaralı

Ağrı'da yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu 11 kişi yaralandı.

5.11.2011Gündem
Poliste 24 saat

Poliste 24 saat

15 Mayıs Mahallesi 789 Sokak’ta oturan ev kadını Güler Uğur’un (42) ortalıklarda görünmemesi üzerine merak eden yakınları önceki gün evine gitti.

27.02.2011Ege
Tüketim artmıyor balıkçılık zorda

Tüketim artmıyor balıkçılık zorda

Artan dünya nüfusa paralel olarak gıda açığının büyümesi gözleri deniz kaynaklarına çevirirken, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin avantajını değerlendiremediği öne sürüldü.

30.09.2009Ege
Balık avı sezonu 1 Eylülde başlıyor

Balık avı sezonu 1 Eylül'de başlıyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, ticari su ürünleri avcılığını düzenleyen kuralları, ilk kez 4 yıllık olarak belirledi. Hamsi ve beyaz kum midyesi acılığına kota getirilirken, yeni avcılık kuralları, 1 Eylül'den itibaren uygulanacak.

30.08.2008Ekonomi
Yine ölüyorlar

Yine ölüyorlar

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Güllük Körfezi’ndeki balık çiftliklerinde çipura ölümleri devam ediyor.

13.01.2008Gündem
O kadar kıyıda ki yağmurdan ölmüşler

O kadar kıyıda ki yağmurdan ölmüşler

Açık denizde olmaları gerekirken neredeyse karaya 1 metreye kadar sokulan balık çiftlikleri, sonunda bunun ceremesini çektiler.

12.01.2008Gündem
Çipuraları tatlı su öldürmüş

Çipuraları tatlı su öldürmüş

MUĞLA'nın Milas İlçesi'nde, Güllük Körfezi'ndeki çipura ölümlerinin doğal şartların aniden değişmesinden ve tatlı sudan kaynaklandığı bildirildi. Körfezde numune alarak çalışmalarını sürdüren bilim adamları balıkların yenmesinde halk sağlığı açısından bir tehlike olmadığını açıklarken, balıkçılar kirlilikten yakındı.

12.01.2008Gündem
Güllük Körfezi can çekişiyor

Güllük Körfezi can çekişiyor

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Güllük Körfezi’nde çiftliklerdeki çipura ölümleri, balıkçılar kadar yöre halkını ve çevrecileri de tedirgin etti.

11.01.2008Ege
Kardakta kovalamaca

Kardak'ta kovalamaca

Aralık ayı başlarından bu yana Yunan balıkçıların ve sahil güvenlik botlarının Türk kara sularını ihlal ederek Kardak kayalıkları çevresinde başlattığı gerginlik, iki günlük yılbaşı tatilinden sonra yeniden başladı.

3.01.2008Gündem
Mandalya Körfezinde balıkçı eylemi

Mandalya Körfezi'nde balıkçı eylemi

MUĞLA ve Aydın il sınırlarındaki Mandalya Körfezi'nden çıkarılmak istenen balık çiftliği sahipleri ve yöneticileri, eylem yaptı.

26.05.2007Gündem
Balıkçı Bakan Eker’e öfkeli

Balıkçı Bakan Eker’e öfkeli

Çanakkale Bölgesi Su Ürünleri Kooperatileri Birliği, "Balıkçılığın Sorunları" konulu toplantı düzenledi.

24.03.2007Ege
Konyadaki binalarda tehlike

Konya'daki binalarda tehlike

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ramazan Özkaya, Zümrüt Apartmanı'nın yanındaki binaların da tehlike işareti verdiğini söyledi.

11.02.2004Gündem
Yapı Denetim Sistemi yaygınlaşıyor

Yapı Denetim Sistemi yaygınlaşıyor

Konya'da bir binanın çökmesiyle binaların sağlamlığı konusu yeniden gündeme gelirken, yapı denetim kanununda değişiklik öngören yeni yasa tasarısı taslağına göre, halen 19 ili kapsayan 'Yapı Denetim Sistemi', Türkiye genelinde uygulanacak.

6.02.2004Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
Şehitlere veda

Şehitlere veda

Iğdır'ın Aralık ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ali Yılmaz Kütahya'da, Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk Afyonkarahisar'da, Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı Tokat'ta, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Ercan Sanca Adana'da ve şehit Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış Şırnak'ta son yolculuklarına uğurlandı.

2.06.2019Gündem
Afrika mutfağına davetlisiniz

Afrika mutfağına davetlisiniz

Afrika Kıtası’nın çokkültürlü ve rengârenk yemek dünyası, Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde projelendirilen ‘Afrika Yemek Kültürü’ adlı kitapta toplandı. Kıtanın beş ana bölgesinden merak uyandıran lezzetler ve 58 yemek tarifi okuyanı mutfağa sokmaya aday...

22.05.2019Kitap Sanat
Gaziantep iftar saatleri.. 2019 Gaziantep Ramazan İmsakiyesi

Gaziantep iftar saatleri.. 2019 Gaziantep Ramazan İmsakiyesi

Ramazan ayının ilk gününü yaşadığımız bugün de Gaziantep'de yaşayan vatandaşlar kentlerindeki iftar saatlerini internette araştırıyorlar.. Diyanet İşleri tarafından hazırlanan 2019 Ramazan imsakiyesi geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Peki Gaziantep iftar vakti bu akşam saat kaçta? İşte 2019 Ramazan İmsakiyesi ve Gaziantep iftar saatleri

6.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kemalizm olmadan CHP olmaz

BİR dostumuz “Farkında mısın?” dedi, “CHP’de yeni yönetim yerine oturdukça, tabandan destek gelmeye başladıkça AKP medyası ve ‘ekürisi liberaller’ değişimin olumlu olduğunu fakat CHP’nin Kemalizm ile bağlarını koparmadan yol alamayacağını iddia etmeye başladılar.”

10.11.2010