MENÜ

Ramazan Bayramı Ne Zaman

Ramazan Bayramı Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ramazan Bayramı Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ramazan Bayramı Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.332 Ramazan Bayramı Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Ramazan Bayramı Ne Zaman Haberleri

Kurban Bayramına kaç gün kaldı, yılın ikinci bayramı ne zaman

Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı, yılın ikinci bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde en çok araştırılan konulardan biri de Kurban Bayramı'nın tarihi oldu. Erken rezervasyon ve uygun bilet fırsatlarından faydalanmak isteyenler 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. Peki, Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı, yılın ikinci bayramı ne zaman?

3.06.2019Gündem
Diyanetin açıkladığı 2019 fitre miktarı ne kadar Fitre ne zaman verilecek

Diyanet'in açıkladığı 2019 fitre miktarı ne kadar? Fitre ne zaman verilecek?

2019 Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği fitre miktarı internette en fazla araştırılan konulardan biri oldu. İbadetlerini eksiksizce yerine getirmek isteyen vatandaşlar 'Fitre ne zaman verilecek?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki, bu seneki fitre miktarı ne kadar? İşte, 2019 fitre miktarı ve fitrenin verileceği zaman ile ilgili bilgiler.

1.06.2019Gündem
Bakan Turhan: Tüm önlemlerimizi aldık

Bakan Turhan: Tüm önlemlerimizi aldık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bayram tatili dolayısıyla milyonlarca vatandaşımız yola çıkacak. Yollarda yaşanacak yoğunluk nedeniyle Bakanlık olarak kara, deniz, hava ve demir yollarında tüm önlemlerimizi aldık. Trafik kazalarının yaklaşık yüzde 90'ı sürücü hatası kaynaklı. Bu nedenle vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum. Ramazan Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğünce işletilen otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak" açıklamasında bulundu.

1.06.2019Ekonomi
Arife günü hangi gün Arife günü tatil mi

Arife günü hangi gün? Arife günü tatil mi?

Mübarek Ramazan ayının bitmesine kısa zaman kala, arife günü tarihi de vatandaşlar tarafından en fazla araştırılan konulardan biri oldu. Arife gününü tatil olup olmadığını merak edenler, internettten konuya dair bilgi almak istiyor. 2019 Ramazan imsakiyesine göre bu yıl Ramazan ayı, arife gününde tutulacak olan oruçla son bulacak. Peki, arife günü ayın kaçına denk geliyor? Arife tatil mi?

1.06.2019Gündem
İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi

İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak? İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi?

Çalıştıkları kurumdan ayrılan vatandaşlara ödenen İŞKUR işsizlik maaşları, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Bayram öncesi işsizlik maaşının yatıp yapmayacağını merak eden vatandaşlar konu ile ilgili internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak? İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

31.05.2019Gündem
Emekli maaşları ne zaman ödenecek Bayram ikramiyelerinden sonra gözler o tarihte

Emekli maaşları ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyelerinden sonra gözler o tarihte

Ramazan Bayramı'nda, yaklaşık 12 milyon emekli, dul ve yetimleri kapsayan emekli bayram ikramiyeleri 31 Mayıs Cuma günü vatandaşların hesabına yatırıldı. Milyonlarca emeklinin hesaplarından çekebileceği 1000 liralık ikramiye tutarı, dul ve yetim maaşı alanlar için ise biraz daha farklılık gösteriyor. Emekli bayram ikramiyelerinin ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi. Peki, emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.05.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yargı çalışanları için düzenlenen iftar programında konuştu. "Her fırsatta müştereklerimize vurgu yapıyor, vatandaşlarımızı Türkiye ortak paydasında buluşmaya çağırıyoruz." diyen Erdoğan, "82 milyon gönül birliği içinde geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

30.05.2019Gündem
Yüzde 90ı tükendi... Hareketlilik havadan görüntülendi

Yüzde 90'ı tükendi... Hareketlilik havadan görüntülendi

Ramazan Bayramı’na 5 gün kala 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda hareketlilik başladı. Otobüs biletlerinin yüzde 90'ı tükenirken, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yüksel Kurnaz, “Vatandaşlarımızın bilet almalarını son güne bırakmamaları konusunda uyarıyoruz. Çünkü son güne bıraktıkları zaman belgeli firmaların yerleri dolduğu zaman korsan firmalar türüyor” uyarısında bulundu.

30.05.2019Ekonomi
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek?

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile beraber, milyonlarca, emekli dul ve yetimi kapsayan emeli bayram ikramiyeleri gündemdeki yerini aldı. Bayramdan önce emekli ikramiyelerinin yatırılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek?

30.05.2019Gündem
Askerlere erken terhis bayram sonrasına mı kaldı Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek

Askerlere erken terhis bayram sonrasına mı kaldı? Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından hazırlanan yeni askerlik sisteminin Meclis'e geleceği tarih, TSK kapsamında silah altına alınacak olan asker adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Zorunlu askerlik sisteminde pek çok köklü değişikliği de beraberinde getiren kanun teklifinin ne zaman yasalaşacağı ve yürürlüğe gireceği merak konusu oldu. Peki, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

30.05.2019Gündem
Çocuğunuzu Şekerle Zehirlemeyin

Çocuğunuzu Şekerle Zehirlemeyin!

Ramazan bayramında sıklıkla tüketilen şekerlemeler, çikolata ve baklava gibi şerbetli tatlıların baş aktörü olan şekerin çocuklarda yarattığı olumsuz etkilere dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, aileleri uyardı.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 1000 TLlik maaşlar için önemli açıklama

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 1000 TL'lik maaşlar için önemli açıklama

Hükümet tarafından geçen yıl uygulanmaya başlanan emekliye bayram ikramiyesi, Ramazan Bayramı kapsamında bu yıl da hesaplara yatırılacak. Emekli, dul ve yetimleri de kapsayan ikramiyelerin tutarı duruma göre değişiklik gösterebilecek. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ile birlikte maaşlar ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte, bayram ikramiyeleri ile ilgili bilgiler...

29.05.2019Ekonomi
Kadir Gecesi ne zaman, ayın kaçında Kadir Gecesi mesajları

Kadir Gecesi ne zaman, ayın kaçında? Kadir Gecesi mesajları

Mübarek üç ayları uğurlamaya hazırlanan Müslümanlar, Kadir Gecesi heyecanı yaşıyor. Bin aydan daha hayırlı olan, duaların ve ibadetlerin bizlere cennetin kapılarını araladığı Kadir Gecesi, mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, Kadir Gecesi ne zaman, ayın kaçında?

29.05.2019Gündem
Kurban Bayramına kaç gün kaldı Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı? Kurban Bayramı ne zaman?

Yıllık izin planlarını şimdiden şekillendirmek ve Kurban Bayramı tatiliyle entegre etmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamış olduğu 2019 dini günler takvimi aracılığıyla, Kurban Bayramı'nın bu yıl denk geleceği tarihleri öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

28.05.2019Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek?

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile beraber, emekli, dul ve yetimleri kapsayan bayram ikramiyeleri gündeme gelmeye başladı. Yılda iki defa dini bayramlarda ödenen 1000 TL'lik emekli ikramiyeleri bayram öncesi vatandaşların hesabına yatırılacak. Bir süredir tarihi merak edilen emekliye bayram ikramiyesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İşte, 'Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek? Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?2 sorularının yanıtı...

28.05.2019Ekonomi
Bayram hangi gün Ramazan Bayramı ayın kaçında

Bayram hangi gün? Ramazan Bayramı ayın kaçında?

Müslümanlar için mübarek olan oruç ibadetinin idrak edildiği on bir ayın sultanı ramazan ayının bitmesine kısa bir süre kaldı. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, vatandaşların bayram tarihleri ile ilgili araştırmaları da hız kazandı. Bu sene bayramın hangi güne denk geleceğini merak eden vatandaşlar, Ramazan Bayramı tarihini araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı ayın kaçında?

27.05.2019Gündem
İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak Tarih belli oldu mu

İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? Tarih belli oldu mu?

5 Haziran 2019 tarihinde ödenmesi gereken işsizlik ödeneğinin, Ramazan Bayramı'nın resmi tatil olması dolayısıyla, ne zaman yatırılacağı, işsizlik maaşı alan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsiz ödeneğinin vatandaşların hesabına yatırılacağı tarihle ilgili açıklama yaptı. Peki, işsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? İşte, konu ile ilgili detaylar.

27.05.2019Gündem
Oruç ne zaman bitiyor Son oruç ne zaman

Oruç ne zaman bitiyor? Son oruç ne zaman?

Ramazan Bayramı'nin ilerlediği günlerde, bayram hazırlıkları da tüm yurtta başladı. Ramazan ayında orucun son günü ne zaman sorusu, son günlerde birçok vatandaşın sorguladığı konu olmaya devam ediyor. İbadetlerinin büyük bir kısmını tamamladıklarını düşünen Müslümanlar, son orucun ne zaman tutulacağına dair detayları sorgulamaya başladı. Peki, son oruç ne zaman tutulacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

27.05.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman, hangi gün yatırılacak İşte net tarih

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman, hangi gün yatırılacak? İşte net tarih!

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak sorusu, bayrama çok az bir süre kala araştırılmaya devam ediliyor. Bu yıl 12 milyon emekli, dul ve yetim için yatırılacak olan bayram ikramiyesi, bu yıl da biner lira olarak hesaplanacak. Dul ve yetimlerin alacağı ikramiye ise değişiklik gösterecek. İşte, emekliye bayram ikramiyesi hakkında bazı bilgiler

27.05.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Türkiyenin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur

Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bütün mesele şudur; adaletten yana olacaksınız. Adaletten, haktan ve hukuktan yana tavır alacağız." dedi.

26.05.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu | Maaşlar o gün ödenecek

Emekli bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu | Maaşlar o gün ödenecek

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile beraber, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren, emekli, dul ve yetimleri de kapsayan bayram ikramiyeleri gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz sene hükümet tarafından dini bayramlarda ödenen emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih netlik kazandı. Emekli ikramiyeleri Ramazan Bayramı'ndan önce vatandaşların hesabına yatırılacak. Peki, emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, maaşların yatırılacağı tarih....

26.05.2019Ekonomi
Ayyıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi

"Ayyıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi"

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar programına katılan Yıldırım, ramazanın mübarek ve hayırlı olmasını dileyerek, programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sürekli oyunlar oynandığına ve operasyonların yapılmaya çalışıldığına dikkati çeken Binali Yıldırım, "En son 15 Temmuz'da yapmaya çalıştılar. O gece hep beraber indik meydanlara alçaklara gereken dersi verdik. Ayyıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi. Hepinizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

25.05.2019Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi mayıs sonunda, maaşlar haziran ayında

Emekliye bayram ikramiyesi mayıs sonunda, maaşlar haziran ayında

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemesi için açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin mayıs ayı sonunda hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Selçuk, maaşların ise 3 Haziran Pazartesi günü yatırılacağını duyurdu. İşte, emekliye bayram ikramiyesinde sürecin detayları

25.05.2019Gündem
Fuat Oktay: Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz

Fuat Oktay: Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacak, İstanbullunun iradesini gönül rahatlığıyla sandığa yansıttığına şahitlik edeceğiz." dedi.

25.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Bitmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: 'Bitmiştir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ticari olarak kullanılan araçların yenilenebilmesi için ÖTV'yi sıfırladıklarını hatırlatarak, "Gerekirse önümüzdeki ay sonunda biten bu uygulamanın süresini de uzatabiliriz." dedi. Erdoğan Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı olmadığını belirterek "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok." ifadelerini kullandı.

24.05.2019Gündem
Büyüme timi kurdu

Büyüme timi kurdu

70 ilde 225 mağazaya ulaştıklarını söyleyen Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, “Türkiye’de adım atmadığımız yer kalmadı. Artık yurtdışında büyüyeceğiz. Sadece bu hedef için çalışan 28 kişilik özel bir ekip kurduk. Çok yakında Libya Bingazi, Filistin Ramallah, Beyrut, Özbekistan, Fas ve Ermenistan’da yeni mağaza açıyoruz” dedi.

23.05.2019Ekonomi
Fitre ne zaman ve kimlere verilir 2019 Fitre miktarı

Fitre ne zaman ve kimlere verilir? 2019 Fitre miktarı

Bereket ve yardımlaşma ayı ramazanın ilerlemesi ve Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile, fitre ile ilgili konular da gündeme gelmeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce bu seneki fitre miktarını vatandaşlara duyurmuştu. Peki, fitre ne zaman ve kimlere verilir? Fitre miktarı ne kadar? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

22.05.2019Gündem
Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar

Ramazan Bayram'ı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar?

2018 yılı içerisinde emekli, dul ve yetimleri kapsayan ve dini bayramlarda olmak üzere yılda iki kez ödenen emekli bayram ikramiyelerinde meraklı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca vatandaş, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, 1000 TL'lik bayram ikramiyelerinin Mayıs ayının kaçında ödeneceğini sorguluyor. İşte, emekliye bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylar.

22.05.2019Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Hükümet tarafından geçen sene uygulanmaya başlanan emekliye bayram ikramiyesi, Ramazan Bayramı öncesi birçok kişinin hesaplarına yatırılacak. Bayram ihtiyaçların karşılanması için öncesinde yatırılacak olan emekliye bayram ikramiyesinin bu yıl da biner lira olması bekleniyor. Peki, bu yıl emekliye bayram ikramiyesi ne zaman hesaplarda olacak? İşte,emekliye bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylar...

22.05.2019Ekonomi
Arife günü ne zaman

Arife günü ne zaman?

Huzur ve bereket ayı Ramazan'ın sonuna yaklaşırken, en çok merak edilen konulardan biri de arife günün ne zamana denk geldiği oldu. Bayram tatili planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı arife günü tarihini sorguluyor. Peki, arife günü ne zaman?

22.05.2019Gündem
Bayram tatili ne zaman başlayacak Ramazan ne zaman bitiyor

Bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

Hicri takvimde 9. ay olan ve İslam dininin inancına göre kutsal sayılarak oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Ramazan'ın bitmesiyle birlikte, bayram tatiline başlayacak vatandaşlar, bir yanda da bayram tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

21.05.2019Gündem
Yunan adalarına bayram piyangosu

Yunan adalarına bayram piyangosu

Ramazan Bayramı’nın haziranda gerçekleşecek olması turizm sektrörünü de canlandırdı.

21.05.2019Ekonomi
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek İkramiyeler ne kadar

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İkramiyeler ne kadar?

Ramazan ayının ilerlemesi ile beraber, hükümet tarafından emekli, dul ve yetimleri kapsayan, yılda iki kez dini bayramlarda ödenen emekli ikramiyeleri de gündeme gelmeye başladı. Binlerce vatandaş, bayram öncesi emekli bayram ikramiyelerinin mayıs ayının kaçında yatırılacağını merak edip araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı'ndan önce vatandaşların hesabına yatırılacak olan emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? İkramiyeler ne kadar? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

20.05.2019Gündem
Bayram tatilinde Yunan adalarına Türk akını

Bayram tatilinde Yunan adalarına Türk akını

MUĞLA’nın Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçeleri başta olmak üzere Ege kıyılarından 9 günlük bayram tatilinde Yunan adalarına gitmek için çok sayıda Türk vatandaşının rezervasyon yaptırdığı bildirildi. Turizm acenteleri bayram yoğunluğu nedeniyle ek feribot seferleri koyarken, Yunan makamlarının kapıda vize uygulama tarihini henüz açıklamamasının tedirginlik yarattığı belirtildi.

20.05.2019Ekonomi
Ramazan Bayramı’nın 1. Günü ne zaman Bayram tatili kaç gün

Ramazan Bayramı’nın 1. Günü ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

Ramazan ayını yarılayan vatandaşlar, bayram takvimini merak ediyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildi. Peki, Ramazan Bayramı’nın 1. Günü ne zaman? Bayram tatili kaç gün?

20.05.2019Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi bayramdan önce ödenir mi

Emekliye bayram ikramiyesi bayramdan önce ödenir mi?

Binlerce emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyesinde. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1000'er lira olarak hesaplara yatırılacak olan bayram ikramiyeleri, bu yıl da ödenecek. Peki, bayram öncesi hesaplarda olması beklenen emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ve ayın kaçında yatırılacak?

18.05.2019Ekonomi
Ramazan Bayramı öncesi önemli gelişme Otobüs firmalarına izin çıktı…

Ramazan Bayramı öncesi önemli gelişme! Otobüs firmalarına izin çıktı…

Şehirler arası sefer yapan otobüs firmaları, Ramazan Bayramı tatili süresince ek seferler düzenleyebilecek. Ek sefer izni 30 Mayıs'ta başlayacak, 11 Haziran'da sona erecek

16.05.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri ve maaşları ne zaman ödenecek

Emekli bayram ikramiyeleri ve maaşları ne zaman ödenecek?

Resmi olarak 9 gün tatil ilan edilen Ramazan Bayramı öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de emekli bayram ikramiyeleri ve maaşları oldu. 2018 nisan ayında alınan kararla 12 milyon 500 bin emekli, dul ve yetimlere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödenecek. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ve maaşları ne zaman ödenecek?

16.05.2019Ekonomi
Son oruç ne zaman tutulacak Ramazan ayı ne zaman bitecek

Son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek?

Üç ayların sonuncusu olan mübarek 11 ayın sultanı ramazan ayının ortalarına doğru ilerlememizle beraber, son orucun tutulacağı tarih de merak konusu olmaya başladı. Ramazan Bayramı'nda tatil planlarını yapacak olan kişiler, ramazan ayının ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Peki, son oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu ile ilgili bazı bilgiler.

15.05.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramına kaç gün kaldı

2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

Üç ayların sonuncusu olan 11 ayın sultanı Ramazan ayının ortalarına ilerlememizle beraber, Ramazan Bayramı'ndan sonra kutlanan ikinci bayram olan Kurban Bayramı'nın bu yıl ne zaman olduğu şimdiden merak edilmeye başlandı. Özellikle tatil planlarını şekillendirmek isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı tarihlerini merak edip araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı? Kurban Bayramı ne zaman?

15.05.2019Gündem
Bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar

Bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar?

Hükümet tarafından ilk kez geçen sene Ramazan Bayramı'nda başlatılan, emekli, dul ve yetime ödenecek olan bayram ikramiyeleri, bayramın yaklaşması ile beraber gündeme gelmeye başladı. Milyonlarca vatandaş, SGK'dan yapılacak açıklamayı sorgularken, ikramiyelerin ödeneceği tarih de belli olmaya başladı. Peki, bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

14.05.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda düzenlenen Geleneksel Beyoğlu İftarı'nda konuştu. Erdoğan, "Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz" ifadelerini kullandı.

12.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İşten atıldığım gün şunlar olacak

Cübbeli ve müritleri şükür zikri çekecek.

4.06.2019

Bayramlar kilometre taşlarıdır

Bayramlar toplumsal kucaklaşmaların, gelenekleri hatırlamanın, bir ve birlikte yani ‘büyük bir aile olma’nın en iyi fırsatlarıdır. Peki başka? Bayramların diğer “getirilerini” de gelin, rahmetli Aydın Boysan üstattan okuyalım.

4.06.2019

Bayram o bayram ola

Bayramlar, öncelikle ana-babanın rızasının alınması, akrabaların ziyaret edilmesi, komşuların gönüllerinin kazanılması, yoksulların ve muhtaçların gözetilmesi, büyüklere saygının esirgenmemesi, çocukların sevindirilmesi, hastaların ziyaret edilerek hal ve hatırlarının sorulması, yetimlerin merhamet elleri ile okşanması, sokak çocuklarına sahip çıkılması gibi konularda güzel bir yarışın yapıldığı zamanlardır.

3.06.2019

En güzel rehber

Maddi değerlerin ön plana çıktığı, manevi ve ahlaki değerlerin arka plana itildiği günümüz dünyasında huzur ve barış için güzel insanları çoğaltmak ve onların yolunu takip etmekten başka çare yoktur. Güzel neticelere güzel insanların rehberliğinde ulaşılır. En güzel rehber ise Hz. Peygamberdir. O, hayatın her kesim ve kademesinde en güzel örnektir. En güzel çoban, en dürüst tüccar, en ideal öğretmen, en cesur komutan, en vefalı dost, en şefkatli baba, en sevimli koca, en merhametli lider, en tarafsız hâkimdir.

27.05.2019

Babamı her yıl ağlatan iki gün

BİZİM ailenin üyeleri kolay ağlayan insanlardır. Gözyaşı, soyağacımızın özsuyu gibidir.

19.05.2019

6 ay dönmezse boşanma davası açabilirsiniz

Eşiniz evi terk etti, ‘terk’ nedeniyle boşanma davası açabilir misiniz? Yanıtı ‘evet’. ‘Evlilik birliğinden doğan yükümlülükleri yerine getirmemek amacıyla ortak hayata son verilmiş olması’ ve bu ayrılığın ‘en az altı ay sürmesi’ halinde aile mahkemesinde terk nedeniyle boşanma davası açılabilir.

13.05.2019