MENÜ

Ramazan Ayı

Ramazan Ayı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ramazan Ayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ramazan Ayı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.580 Ramazan Ayı haberi bulunmuştur.

Ramazan Ayı Haberleri

Samsunda ilk sahur ne zaman Samsunda ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Samsun'da ilk sahur ne zaman? Samsun'da ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Samsun'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Samsun'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Kayseride ilk sahur ne zaman Kayseride ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Kayseri'de ilk sahur ne zaman? Kayseri'de ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Kayseri'de ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Kayseri'de ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Adanada ilk sahur ne zaman Adana ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Adana'da ilk sahur ne zaman? Adana ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Adana'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Adana'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Bursada ilk sahur ne zaman Bursa ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Bursa'da ilk sahur ne zaman? Bursa ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Bursa'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Bursa'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
İzmirde ilk sahur ne zaman İzmir ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

İzmir'de ilk sahur ne zaman? İzmir ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. İzmir'de ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, İzmir'de ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Ankarada ilk sahur ne zaman Ankara ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

Ankara'da ilk sahur ne zaman? Ankara ilk iftar saati ve ramazan imsakiyesi

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. Ankara'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve açacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, Ankara'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
İstanbulda ilk sahur ne zaman İstanbul ilk iftar saati

İstanbul'da ilk sahur ne zaman? İstanbul ilk iftar saati

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak. İstanbul'da ikamet eden çok sayıda vatandaş da ilk sahurun ve açacakları ilk iftarın saatini merak ediyor. Peki, İstanbul'da ilk iftar saat kaçta yapılacak? İlk sahur ne zaman?

4.05.2019Gündem
Ramazanda nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

Ramazan'da nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

İftar ve sahur sofralarının dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uyularak hazırlanmasının önemine değinen uzmanlar, orucun doğru beslenildiğinde sağlık kaynağı olduğuna dikkati çekiyor.

4.05.2019Gündem
İlk sahur saat kaçta yapılacak İl il sahur ve iftar (imsakiye) saatleri

İlk sahur saat kaçta yapılacak? İl il sahur ve iftar (imsakiye) saatleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı 5 Mayıs Pazar günü kılınacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk orucu için 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece sahura kalkılacak. Peki, ilk sahur ve iftar saat kaçta yapılacak? İmsakiye sayfamızdan il il iftar saati, namaz vakitleri ve sahur vaktini gösteren 2019 Ramazan imsakiyesine ulaşabilirsiniz.

4.05.2019Gündem
İstanbulda Halk Ekmek pidesi 1 liradan satılacak

İstanbul'da Halk Ekmek pidesi 1 liradan satılacak

Ramazan ayı boyunca İstanbul Halk Ekmek büfelerinde pide 1 liradan satılacak.

4.05.2019Ekonomi
Sahurda Çok Yiyen Az Acıkır Mantığı Yanlış

'Sahurda Çok Yiyen Az Acıkır Mantığı Yanlış'

Ramazan'da en sık görülen beslenme yanlışlarından birinin sahurda aşırı yemek tüketmek olduğunu belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Şentürk, “Sahurda ertesi gün yaşanacak açlığın endişesi ile doygunluk hissi uyandığı halde yemek yemeye devam edilmemelidir. Ne kadar çok yemek yenirse, o kadar az acıkılır anlayışı doğru değildir” dedi.

Fitre miktarı ne kadar oldu Fitre kimlere verilir

Fitre miktarı ne kadar oldu? Fitre kimlere verilir?

Oruç ibadetinin idrak edildiği Ramazan ayı sonrası yardıma ihtiyacı olan kimselere verilen fikre miktarı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Bununla beraber vatandaşlar da bu yıl ki fitre miktarını merak edip internette araştırmaya başladı. Peki, fitre miktarı ne kadar oldu? Kimler fitre vermelidir? İşte, o konu hakkında merak edilenler...

3.05.2019Gündem
Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman

Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazının kılınacağı tarih, pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Mübarek ramazan ayının ilk teravih namazı için tarih araştırması yapan vatandaşlar, konuya dair Diyanet'in açıklamalarını sorguluyor. Peki, ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

3.05.2019Gündem
Ne zaman oruç tutulacak İl il iftar ve sahur saatleri

Ne zaman oruç tutulacak? İl il iftar ve sahur saatleri

Manevi iklimin doruklarda yaşanacağı Ramazan ayı ile birlikte birçok vatandaş, oruç ibadetini yerine getirmek için sahura kalkacak. Hicri Takvime göre bu yıl 6 Mayıs tarihinde başlayacak olan Ramazan ayında ilk oruç için ise 5 Mayıs Pazar gününü 6 Mayıs Pazartesi gününe bağlayan gece sahura kalkılacak. İşte, 2019 Ramazan İmsakiyesi ve Ankara, İstanbul ve tüm iller için oruca kalkılacak saat bilgileri...

3.05.2019Gündem
Ramazanda gıda denetimleriyle fırsatçılara göz açtırılmayacak

Ramazan'da gıda denetimleriyle fırsatçılara göz açtırılmayacak

Ramazan'a kısa bir süre kala Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamada bulundu. Bakan Pakdemirli, Ramazan ayında fırsatçılara karşı denetimler olacağını söyledi.

3.05.2019Ekonomi
Fitre (fıtır sadakası) miktarı ne kadar oldu Fitre kimlere verilir

Fitre (fıtır sadakası) miktarı ne kadar oldu? Fitre kimlere verilir?

Ramazan ayının yaklaşması ile beraber fikre miktarı ile ilgili araştırmalar da gündeme gelmeye başladı. Ramazan orucunu idrak edip bayrama ulaşmanın şükrü olarak kabul edilen, fitre (fıtır sadakası) Müslümanlar tarafından yardıma ihtiyacı olan kimselere veriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklama ile 2019 yılı fitre miktarını belirledi. Peki, fitre (fıtır sadakası) miktarı ne kadar oldu? Fitre kimlere verilir? İşte, fıtır sadakası ile ilgili merak edilenler.

2.05.2019Gündem
Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek

Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

Mübarek üç ayların sonuncusu Ramazan’ın yaklaşmasına kısa bir süre kala 1000 aydan daha hayırlı olduğuna inanılan Kadir Gecesi de gündeme geldi. islam dininde Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, ‘sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece’ olarak kabul ediliyor. Peki, bu yıl Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

1.05.2019Gündem
Ramazan ayı bu yıl 29 gün sürecek

Ramazan ayı bu yıl 29 gün sürecek

Bu yıl ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29'uncu gününün akşamı görüleceği için 29 gün sürecek.

1.05.2019Gündem
Almanya’da ramazan çadırlarına ırkçı saldırı

Almanya’da ramazan çadırlarına ırkçı saldırı

Almanya’nın Dortmund kentinde ramazan ayı süresince gerçekleştirilecek ‘Festi Ramazan’ etkinliği için kurulan çadırlara, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından nazilerin sembolü olan gamalı haç işareti çizildi.

1.05.2019Avrupa
Ramazan pidesinin fiyatı açıklandı | Pide fiyatları ne kadar oldu

Ramazan pidesinin fiyatı açıklandı | Pide fiyatları ne kadar oldu?

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kala, vatandaşlar da iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide fiyatlarını araştırmaya ve sorgulamaya başladı. İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çetin, Ramazan pidesinin satış fiyatlarını duyurdu. Peki, Ramazan pidesi ne kadar oldu? İşte, Ramazan pidesi fiyatları ile ilgili detaylar.

30.04.2019Gündem
Ramazan ayına kaç gün kaldı İlk oruç ne zaman tutulacak

Ramazan ayına kaç gün kaldı? İlk oruç ne zaman tutulacak?

Mayıs ayının gelmesiyle beraber, Müslümanlar için mübarek olan onbir ayın sultanı Ramazan ayında da kısa bir zaman kaldı. Ramazan ayı hazırlıkları yurt genelinde devam ederken, vatandaşların da dua ve oruç ibadeti ile idrak edilecek olan ramazan ayının başlangıç tarihi ile ilgili araştırmaları da hız kazandı. Peki, Ramazan ayına kaç gün kaldı? İlk oruç ne zaman tutulacak? İşte Ramazan ayı ile ilgili merak edilenler.

30.04.2019Gündem
Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır

Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

Ramazan ayına kısa bir süre kala, Ramazanda sağlıklı ve dengeli beslenmenin nasıl olması gerektiği vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Ramazan ayı boyunca ibadetlerini ederken bir yandan da beslenmelerine dikkat etmek isteyen vatandaşlar, bu konuda uzmanların görüşlerini ve tavsiyelerini araştırıyor. Peki, Ramazanda dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

30.04.2019Gündem
Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir

Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda yaşanan ağız kokusu probleminden nasıl kurtulacaklarını merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda ağız kokusu nasıl önlenir?

30.04.2019Gündem
İğne ve serum orucu bozar mı

İğne ve serum orucu bozar mı?

Orucu bozan durumlar Ramazan ayına kısa bir süre kala gündeme geldi, merak edilen konulardan biri de iğne ve serum konusu oldu. Sağlık sorunları nedeniyle iğne yaptırmak zorunda olan vatandaşlar, bu durumun orucu etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyor. Peki, iğne ve serum orucu bozar mı?

30.04.2019Gündem

Ramazanda tok tutacak yiyecekler neler?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda tok tutan yiyeceklerin neler olduğunu ve nasıl beslenilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda tok tutacak yiyecekler neler?

30.04.2019Gündem
Makyaj yapmak ve saç boyamak orucu bozar mı

Makyaj yapmak ve saç boyamak orucu bozar mı?

Makyaj yapmak orucu bozar mı sorusu, Ramazan ayında hanımların gündemindeki konulardan birisi oluyor. Ramazan ayı içerisinde saç boyama işlemi ya da makyaj yapma adımlarından geçen birçok hanım bu durumun oruç ibadetlerini etkileyip etkilemeyeceğini sorguluyor. Peki, birçok kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan makyaj yapmak orucu bozar mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

30.04.2019Gündem
Ramazanda susamamak için ne yapmalı

Ramazanda susamamak için ne yapmalı?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda susamamak için neler yapılması ve nasıl beslenilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda susamamak için ne yapmalı?

30.04.2019Gündem
Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır

Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda tesbihatın nasıl yapılması gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

30.04.2019Gündem
Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir

Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda yapılması gerekenlerin neler olduğunu merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda yapılması gerekenler nelerdir?

30.04.2019Gündem
Ramazanda oruca niyet nasıl edilir

Ramazanda oruca niyet nasıl edilir?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Oruca nasıl niyet edilebileceğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda oruca niyet nasıl edilir?

30.04.2019Gündem
Örümcek Adam sürprizi... Görenler şok oldu

'Örümcek Adam' sürprizi... Görenler şok oldu

Yüksek binaların dış cephe temizliğini yaparak geçimini sağlayan "Örümcek Adam" lakaplı Tamer Uysal, kan bağışının önemine dikkati çekmek için çatısına tırmandığı Türk Kızılay Eskişehir Bölge Kan Merkezi'ne pencereden girip kan verdi.

30.04.2019Gündem
Ramazan pidesi fiyatları belirlendi

Ramazan pidesi fiyatları belirlendi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı "Ankara'da 300 gramlık ramazan pidesi 2,5 liradan, İstanbul'da 350 gramlık pide 3 liradan satılacak." dedi.

30.04.2019Ekonomi
Ramazanda Su İhtiyacınızı Karşılayacak 6 Öneri

Ramazan'da Su İhtiyacınızı Karşılayacak 6 Öneri

Yaklaşan ramazan ayı ile birlikte vücudun su ihtiyacının karşılanması daha fazla önem kazanıyor. Susuzluk durumunda ortaya çıkabilecek birçok sağlık sorununun önüne geçebilmek için ramazan ayı boyunca iftarla başlayıp sahur bitimine kadar geçen sürede en az 2,5 litre su içilmesi öneriliyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzman Diyetisyen Özlem Tay, sağlıklı bir ramazan ayı için su tüketiminin önemi hakkında bilgi verdi.

Ezan okunurken su içilir mi İşte diyanetin yanıtı

Ezan okunurken su içilir mi? İşte diyanetin yanıtı

2019 yılı Ramazan ayı öncesinde pek çok soru yeniden gündeme geldi, en çok merak edilen konulardan biri de sahurda su içilmesine yönelik oldu. Genellikle sahur yapılmadığında veya geç kalındığında ezan sesiyle uyanan vatandaşlar, ‘ezan okunurken su içilir mi?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, Diyanet’in ‘ezan okunurken su içilir mi?’ sorusunun yanıtı

29.04.2019Gündem
Fitre kimlere, ne zaman verilir

Fitre kimlere, ne zaman verilir?

Mübarek üç ayların sonuncusu Ramazan ayına kısa bir süre kala gündeme gelen konulardan biri de fitre oldu. Her yıl ramazan ayı öncesi belirlenen fitre tutarı bu yıl 23 TL olarak duyurulmuştu. Peki, fitre kimlere, ne zaman verilir?

29.04.2019Gündem
Banyo yapmak orucu bozar mı Oruçluyken duş alınır mı

Banyo yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken duş alınır mı?

Oruçluyken duş alınır mı sorusu, Ramazan ayının gündem konuları arasında yer alacak. Duş almak orucu bozar mı sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, banyo ihtiyaçlarını bu duruma göre giderecek. Peki, banyo yapmak orucu bozar mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.04.2019Gündem
Son dakika... Fitre bedeli açıklandı

Son dakika... Fitre bedeli açıklandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Bir fitre bedeli 23 Türk Lirasıdır" dedi.

29.04.2019Ekonomi
Merhem ve krem sürmek orucu bozar mı Diyanet bilgisi

Merhem ve krem sürmek orucu bozar mı? Diyanet bilgisi

Krem ve merhem sürmek orucu bozar mı sorusuna yanıt arayan birçok vatandaş, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, Ramazan ayının gündem konularından birisi olacak olan krem sürmek orucu bozar mı? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiler ışığında krem ve merhem sürmek orucu bozar mı sorusunun cevabı

28.04.2019Gündem
TESKten ramazan fırsatçıları uyarısı

TESK'ten "ramazan fırsatçıları" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Ramazan ayında gıda fiyatlarının düşeceği beklentisindeyiz. Bu da esnafın ve piyasaların canlanacağı anlamına geliyor ancak piyasadaki bu talep artışını fırsata çevirmek isteyenlere karşı dikkatli olunmalı" dedi.

27.04.2019Ekonomi
Yeni Zelandadaki camilerde Ramazan tedbirleri alınacak

Yeni Zelanda'daki camilerde Ramazan tedbirleri alınacak

Yeni Zelanda İslam Dernekleri Federasyonu (FİANZ) Başkanı Mustafa Faruk, Ramazan ayında cemaatin güvende olmasını sağlamak için camilerde alacakları tedbirler kapsamında toplu iftar programlarının iptal edildiğini açıkladı.

27.04.2019Dünya
Sahura ne zaman kalkılacak İşte 2019 Ramazan başlangıç tarihi

Sahura ne zaman kalkılacak? İşte 2019 Ramazan başlangıç tarihi

Müslümanlar için mübarek olan on bir ayın sultanı Ramazan ayına kısa bir süre kala, vatandaşlar da ilk sahur tarihi ve ilk iftar bilgileri de internette araştırmaya başladı. Manevi güzellikler dolu olan Ramazan ayı bu sene mayıs ayında idrak edilecek. Peki, dua ve ibadetlerle taçlanacak olan 2019 Ramazan ayı hangi tarihte başlayacak? İlk sahur ve ilk iftar ne zaman yapılacak? İşte, merak edilenler.

27.04.2019Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazan ayı yaklaşırken esnafa "Ramazan fırsatçılığı yapılmasın, aksi takdirde karşılarında bizi bulurlar" uyarısı yaptı.

26.04.2019Ekonomi
Emekli bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu mu Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek

Emekli bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu mu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Geçtiğimiz sene Ramazan Bayramı ile beraber ödenmeye başlanan emekli bayram ikramiye ödemeleri ile ilgili araştırmalar internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Yaklaşık 13 milyon vatandaşın yararlanacağı emekli, dul ve yetim ikramiyeleri mayıs ayı ile maaş alacak kişilerin banka hesaplarına yatırılacak. Peki, Emekli bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu mu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte, o konuyla ilgili merak edilenler.

26.04.2019Ekonomi
AK Parti’de seçim muhasebesi

AK Parti’de seçim muhasebesi

AK Parti’de hafta sonu Kızılcahamam’da yapılacak olan belediye başkanlarının katılacağı kampta seçim sonucuna yönelik değerlendirmeler yapılacak. Bu toplantının ardından parti teşkilatı ile kadın ve gençlik kollarının katılacağı iki kamp daha düzenlenecek.

26.04.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanır mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

Oruçluyken diş fırçalanır mı sorusu, Ramazan ayında içerisinde dişlerini fırçalamak isteyen ancak ikilemde kalan vatandaşların sorguladığı konu olmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, oruçluyken diş fırçalamak isteyen vatandaşların araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Orucu bozan durumlar nelerdir Oruç hangi durumlarda bozulur

Orucu bozan durumlar nelerdir? Oruç hangi durumlarda bozulur?

Orucu bozan durumlar, Ramazan ayı içerisinde birçok Müslüman'ın gündeminde yer alacak. İbadetlerini yerine getirirken gün içerisinde ihtilaf durumuna sürükleyecek durumlardan uzak durmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın orucu bozan durumlar ile ilgili görüşlerini araştırmaya başladı. Peki, orucu bozan durumlar nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları