MENÜ

Ralph Rugoff

Ralph Rugoff ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ralph Rugoff haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Ralph Rugoff haberi bulunmuştur.

Ralph Rugoff Haberleri

Bienal zamanı Venedik

Bienal zamanı Venedik

11 Mayıs’ta kapılarını açan Venedik Bienali, 24 Kasım’a kadar devam ediyor. Şehir hâlâ yaz turizmi nedeniyle kalabalık olsa da en güzel mevsimine girmek üzereyiz. Ben İKSV’nin Lale Kart üyelerine özel düzenlediği ön izleme günlerinde gezmiştim bienali. Ana mekânlarını özel rehberlerden dinlediğim bu gezi, daha önceki Venedik deneyimlerimden kesinlikle daha doyurucu oldu. Ama burada sözü konusunun uzmanlarına bırakacağım. Her biri kendi açılarından önerilerle daha akıllı ve daha planlı bir seyahat yapmanıza yardım edebilir.

4.08.2019Seyahat
Kahırla yüklü şu dünyada, sanat o cehennemin doğrudan bir yansıması mı olmalıdır

Kahırla yüklü şu dünyada, sanat o cehennemin doğrudan bir yansıması mı olmalıdır?

Venedik Bienali’nin Amerikalı küratörü Ralph Rugoff, 58’inci Venedik Bienali’nin temasını ‘İlginç zamanlarda yaşayasın’ olarak belirledi. “Tamıtamına böyle bir dönemdeyiz” diyor; savaşlar, krizler, yalan haberler... Ölümün, yok oluşun, çürümenin, dehlizlerin, labirentlerin, vebanın, maskelerin, kostümlerin, kokan kanalların mekânı olarak kabul edilen, dünyanın tartışmasız bu en güzel kenti şimdi bizatihi göçmenlerin, kendilerine hayat aradığı bir ‘yer’. Durum böyleyken Ragoff’un sorusunun cevabı sanatta mıdır, sokakta mıdır? Unutmayalım ki, Venedik aynı zamanda sefahat ve lüks demek. Üretken de yıkıcı ve tüketici de olabilecek ilginç bir çelişki bu yılki bienalin konusu. Hasan Bülent Kahraman yazdı...

Genç Modern’ler Venedik yolcusu

Genç Modern’ler Venedik yolcusu

Esra Eczacıbaşı Coşkun’un kuruculuğunu üstlendiği Genç Modern programına üye sanatseverler, 16-19 Mayıs tarihlerinde 58. Venedik Bienali’ni ziyaret edecek.

11.04.2019Kitap Sanat
Halil Altındere Venedik Bienali’nin ana sergisinde

Halil Altındere Venedik Bienali’nin ana sergisinde

1895 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en önemli sanat sergisi kabul edilen Venedik Bienali’nin bu yılki ana sergisine Türkiye’den güncel sanatçı Halil Altındere davet edildi.

8.03.2019Kitap Sanat
Bu sergiler için dünyanın diğer ucuna bile gidilir

Bu sergiler için dünyanın diğer ucuna bile gidilir

2019 yılı sanatseverler için şubat ayında başlıyor desek çok da yanlış olmaz. Bu yıl İngiltere’den ABD’ye, İsviçre’den Fransa’ya pek çok heyecan veren sergi ve sanat şovu şubat ayından itibaren dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerle buluşacak. İşte duyduğunuzda yollara dökülme isteği oluşturacak yılın en iyi sergileri...

4.02.2019Seyahat
Londra’nın zirvesindeki 5 Türk

Londra’nın zirvesindeki 5 Türk

Londra’da büyük farklılıklar yaratan kişilerin yer aldığı bu yılki ‘Progress 1000’ listesi, belkide etnik köken açısından bugüne kadar sergilenenin en renklisi oldu. Listede, futbolcu Mesut Özil, Türk aşçı Selin Kiazım, modacı Lev Tanju, Erdem Moralıoğlu ve müze yöneticisi Fatoş Üztek de var.

13.10.2018Avrupa
Halil Altındere Uzay Mültecisiyle Londra Art Night’da

Halil Altındere 'Uzay Mültecisi'yle Londra Art Night’da

Londra’da düzenlenen güncel sanat festivali Art Night bu sene Ralph Rugoff küratörlüğünde ve Hayward Gallery işbirliği ile 7 Temmuz’da gerçekleşiyor. Bu yıl South Bank ile Battersea Enerji Santrali arasındaki rotaya yayılan çeşitli mekanların ev sahipliği yaptığı etkinliğe katılan sanatçılar arasında Halil Altındere de 'Uzay Mültecisi' adlı video enstelasyonuyla yer alıyor.

6.07.2018Kitap Sanat
Türkiye Pavyonu İnci Eviner’e emanet

Türkiye Pavyonu İnci Eviner’e emanet

2019 yılında Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nunda yer alacak sanatçı ve küratör belli oldu.

21.03.2018Kitap Sanat