MENÜ

Rahşan Ecevit

Rahşan Ecevit ile ilgili tüm haberleri, son dakika Rahşan Ecevit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Rahşan Ecevit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.657 Rahşan Ecevit haberi bulunmuştur.

Rahşan Ecevit 1923, Bursa doğumlu, Türk ressam, yazar ve siyasetçidir. Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanıdır. 1946'da Bülent Ecevit ile evlendi.Aslen Selanik'ten Şebinkarahisar'a yerleşmiş bir ailenin çocuğudur. Babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral'dır. Ankara Lisesi ve Robert Koleji mezunudur.

DSP'nin kurucusu ve eski genel başkanıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yazdığı Pülümür'de Aşk adlı roman, 2002 yılında tiyatroya uyarlanmıştır. Kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti'den 4 Haziran 2009 tarihinde istifa etti. 17 Ocak 2010 tarihinde kurucusu olduğu Demokratik Sol Halk Partisi'nin 2. Genel Başkanlığına seçildi. 22 Mayıs 2010 tarihindeki 33. CHP kurultayına bağımsız milletvekili Emrehan Halıcı ile katılarak, tek başına genel başkan adayı olan ve kazanan Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye desteğini açıkladı.

Rahşan Ecevit Haberleri

Kimse bizi engellemedi

Kimse bizi engellemedi

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, pazartesi günü Hürriyet’te yayımlanan 360 Derece röportajında, 2007 seçimleri öncesi emekli generaller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur’un eski genel başkan Zeki Sezer’i ziyarete geldiğini söylemiş, seçime girmelerine engel olunduğunu ifade etmişti. Dönemin DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Aksakal’ın iddialarına cevap verdi.

27.02.2019Gündem
20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

Yerel seçimlere kısa süre kala, Türkiye siyaseti yeniden ‘Demokratik Sol Parti’yi tartışıyor. (DSP) 2002’de iktidarı bıraktığından bu yana adını neredeyse duymaz olduğumuz DSP, bugün yerel seçimlerde CHP’nin göstermediği güçlü adayları bünyesine katarak büyük bir tartışmayı da başlattı: DSP, CHP’yi bölüyor mu? DSP’nin arkasındaki destek iktidar mı? Bu soruların cevabı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın kapısını çaldık. “Neden seçime giremediğimizi sorgulamayanlar, bugün nasıl seçime girdiğimizi sorguluyor” diyen Aksakal, bugüne kadar kendilerini engelleyenlerle ilgili flaş açıklamalar da yaptı.

25.02.2019Gündem
Meral Akşenerden ‘Cumhur İttifakı’na çağrı

Meral Akşener'den ‘Cumhur İttifakı’na çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Iğdır ve Ahlat'ta aday çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı'nın paydaşlarına sesleniyorum, oturun, anlaşın tek adaya düşürün. İşte bekayla ilgili İYİ Parti'nin somut adımı." dedi.

30.01.2019Gündem
Kayıp İnci’nin oyuncuları kimler İşte konusu ve oyuncu kadrosu

Kayıp İnci’nin oyuncuları kimler? İşte konusu ve oyuncu kadrosu

Kayıp İnci filmi beyaz perdenin ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. 2016 yapımı olan Kayıp İnci’de 'Ayla' filmindeki performansıyla göz dolduran İsmail Hacıoğlu, idealist bir gazeteciyi canlandırıyor. Peki, Kayıp İnci’nin oyuncu kadrosunda başka kimler var?

4.01.2019Televizyon
AK Parti teklifi inceliyor: 173 suç af kapsamında

AK Parti teklifi inceliyor: 173 suç af kapsamında

MHP’nin Meclis gündemine taşıdığı af teklifi AK Parti tarafından tüm açılardan değerlendiriliyor. AK Parti yönetimi ile Cumhurbaşkanlığı danışmanları tarafından teklifle ilgili hazırlanan rapor, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Yapılan ilk incelemelerde metnin, ‘teknik ve hukuki açıdan’ da sorun taşıdığı öne sürüldü. Hazırlanan raporların ardından AK Parti, teklife destek verip vermeyeceğine veya destek vermesi durumunda düzenlemenin ‘sınırlarının ne olacağına’ karar verecek. Bazı suçların kapsam dışına çıkarılması, bazılarının da kapsama alınmasına ilişkin öneriler de bu çalışmanın konusu olacak. AK Parti, teklifin gündeme gelmesi durumunda normal bir yasa değişikliği mi veya özel af statüsünde mi işlem görüp görmeyeceğiyle ilgili de değerlendirme yapacak.

26.09.2018Gündem
AK Parti kısmi affı görüşecek

AK Parti kısmi affı görüşecek

AK Parti yönetimi MHP’nin af önerisini bugün yapacağı MYK toplantısında tartışacak. İki partinin yaptığı seçim ittifakına zarar vermemesi için partililere bu konuda görüş belirtmemeleri uyarıları yapılmıştı. AK Parti, kongre süreci de dahil, bu süreçte yaptığı parti toplantılarının hiçbirinde MHP’nin önerisini gündeme almadı. Bugün toplanacak MYK toplantısında ise yerel seçim hazırlıklarının yanı sıra bu önerinin de değerlendirilmesi bekleniyor.

28.08.2018Gündem
Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi

Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi'

Ecevit ailesini çok yakından tanıyan gazeteci Mehmet Çetingüleç, ölümünden önce üç yıl boyunca eski Başbakan Bülent Ecevit’le konuştu. Ecevit, Kemal Derviş’e ne kadar kızgındı, 12 gün boyunca ona neden ulaşamadı, koalisyonun çatlamasında Washington ne kadar etkili oldu? Aslında Ahmet Necdet Sezer’e de anayasa kitapçığı fırlatıldı mı? Ecevit kendisine âşık olan kadını odasına davet edip ne dedi? Türk siyasi hayatının uzunca bir dönemine ışık tutacak olan ‘Ecevit’in Anıları: 12 Yıl Saklı Tutulan Veda Sohbetleri’ adlı bu kitap çok konuşulacak...

24.03.2018Hürriyet Pazar
12 yıl saklı tutulan ‘veda’ sohbetleri

12 yıl saklı tutulan ‘veda’ sohbetleri

Gazeteci Mehmet Çetingüleç, eski başbakan Bülent Ecevit ile ölümünden önce 3 yıl boyunca konuştu…Bu konuşmaları, ‘Ecevit’in Anıları, 12 Yıl Saklı Tutulan Veda Sohbetleri’ kitabında topladı. Kemal Derviş’in ‘şeytani planlar içinde olduğunu düşünen Bülent Ecevit’e göre koalisyon hükümetinin ipi Washington’da çekildi. Rahşan Ecevit ile tanışmalarını, aşklarını, neden çocuk istemediklerini anlatan Ecevitler’in açıklamaları çok ses getirecek.

23.03.2018Haber
Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen kimdir

Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen kimdir?

Türk sinemasına büyük emekler veren Yeşilçam'ın usta sanatçısı Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törene eski eşi Suna Selen de katıldı. Peki Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen kimdir?

7.01.2018Magazin
Şair Eceviti anlatacaklar

Şair Ecevit'i anlatacaklar

Eski başbakan, gazeteci, şair ve yazar Bülent Ecevit, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği ‘Bülent Ecevit’in şair yönü’ paneliyle anılacak.

12.12.2017Kitap Sanat
Bülent Ecevit, vefatının 11inci yılında mezarı başında anıldı

Bülent Ecevit, vefatının 11'inci yılında mezarı başında anıldı

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, vefatının 11'inci yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

5.11.2017Gündem
Rahşan Ecevitten Erdoğana yanıt

Rahşan Ecevit'ten Erdoğan'a yanıt

ESKİ Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “ABD başkanları karşısında el pençe divan durduğu” sözlerine tepki gösterdi. Rahşan Ecevit, dün yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

14.10.2017Gündem
Rahşan Ecevitten Kılıçdaroğluna Adalet Yürüyüşü mesajı...

Rahşan Ecevit'ten Kılıçdaroğlu'na 'Adalet Yürüyüşü' mesajı...

Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir mesaj göndererek Adalet Yürüyüşü'ne destek verdi.

9.07.2017Gündem
Rahşan Ecevit’ten Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

Rahşan Ecevit’ten Kılıçdaroğlu’na destek mesajı

ESKİ Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mesaj göndererek, ’Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi.

8.07.2017Gündem
35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

13 bin metrekarelik bir alan... Silme kitap dolu... Dahası; yüzlerce yazar, şair, çizer de orada... Bir kitapsever için bundan daha iyi ne olabilir? TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan kitap fuarı bugün açıldı. Bu yılki teması ‘Felsefe ve İnsan’, onur yazarı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, onur konuğu ülkesiyse Almanya...

11.11.2016Keyif
Karaoğlan nirede ha evlatlar

Karaoğlan nirede ha evlatlar?

Sivas Yıldızeli’nde bastonuna dayanan yaşlı bir kadın CHP’nin otobüsüne yaklaşarak, Bülent Ecevit’e yakıştırdığı isimle, ‘Karaoğlan’ı sordu. Sene 1973’tü. O gün bugün siyasi literatürümüzde, güçlü çağrışımlarıyla bir Karaoğlan var. Yeni bir biyografi, tam on yıl evvel 5 Kasım’da kaybettiğimiz siyasi lideri, zaferleri ve yenilgileriyle tartışmaya açıyor. Ayrıca küllenmekte olan bir konuyu da hatırlatıyor: Ecevit’in 2 milyar dolarlık mirası ne oldu?

5.11.2016Gündem
Bülent Ecevit anıldı

Bülent Ecevit anıldı

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, vefatının 10'uncu yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

5.11.2016Gündem
Rahşan Ecevitten cemaat açıklaması

Rahşan Ecevit'ten cemaat açıklaması

Rahşan Ecevit, "Bülent Ecevit'in tarikatçılığa, devlet içinde yasal olmayan yapılanmaya karşı olduğu bilinen bir gerçek" diye konuştu.

15.08.2016Gündem

KOÇ CEO'su Levent Çakıroğlu son konuşmayı anlattı: Mustafa'nın hayali

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, dün son yolculuğuna uğurlandı. İş, sanat spor dünyasının büyük katılım gösterdiği Koç'un cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu da katıldı. Koç için ilk tören Üsküdar Nakkaştepe'deki Koç Holding Genel Müdürlük binasında düzenlendi. Holding çalışanlarının katıldığı basına kapalı törende Koç Topluluğu CEO’su Levent Çakıroğlu duygusal bir konuşma yaptı. Programın ardından Koç için, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisinde öğle namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Koç ailesi ve sevenlerinin eşlik ettiği konvoyla kabristana getirilen Mustafa Koç'un naaşı, dedesi merhum Vehbi Koç'un mezarının yanına defnedildi.

24.01.2016Ekonomi
Görseydi çok sevinirdi

Görseydi çok sevinirdi

Pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 22 Ocak Cuma günü, 76 yaşında yaşamını yitiren Türk siyasi hayatının en renkli isimlerinden, eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç için dün Kartal Cemevi’nde tören düzenlendi.

24.01.2016Gündem
Kamer Genç için cenaze töreni düzenlendi

Kamer Genç için cenaze töreni düzenlendi

Yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü pankreas kanserine yenik düşerek hayatını kaybeden eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Kamer Genç için Kartal Cemevi'nde cenaze tören düzenleniyor.  Törene Kamer Genç'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin,  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, partililer ve sevenleri katıldı. Haber-Kamera İhsan YALÇIN  İstanbul DHA

24.01.2016Haber
Kamer Genç için cenaze töreni düzenlendi

Kamer Genç için cenaze töreni düzenlendi

Yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü pankreas kanserine yenik düşerek hayatını kaybeden eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Kamer Genç için Kartal Cemevi’nde cenaze tören düzenlendi.

24.01.2016Gündem
Mustafa Koç son yolculuğuna uğurlandı

Mustafa Koç son yolculuğuna uğurlandı

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlandı. İş, sanat spor dünyasının büyük katılım gösterdiği Koç'un cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu da katıldı. Türkiye'yi yasa boğan cenaze nedeniyle bugün İstanbul'da bazı yollar kapalı. Cenaze töreni için özel güvenlik önlemleri alınırken, Mustafa Koç Zincirlikuyu Mezarlığı'nda aile kabristanında dedesi Vehbi Koç'un yanına defnedildi.

24.01.2016Ekonomi
UNICEF için çaldılar

UNICEF için çaldılar

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Venezuela’daki ‘El Sistema’ adlı dev çocuk orkestrasını örnek alarak kurduğu ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası’nın, 6. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali kapsamında önceki akşam Ankara’da MEB Şûra Salonu’nda verdiği konser müzikseverler tarafından büyük ilgi gördü.

10.12.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Pazar kahvesi

Tanınmış olmak veya tanınmamış olmak... Adaylıkta bunlar mühim mi?

24.02.2019

Suçlular yeniden aramıza mı dönüyor?

DÖNEMİN başbakanı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in 2000 yılı kasım ayında ortaya attığı bir öneriyle Türk kamuoyu kendisini birden af tartışmasının içinde buldu.

26.09.2018

‘Cumhur ittifakı’ sürecek mi?

Önce adı üzerinde bir ittifak sağlanması gerekiyor. MHP,”Bu bir af değil ceza indirimi” diyor. Muhalefet ise MHP’nin teklifinin bal gibi af olduğunu düşünüyor. Rahşan Affı döneminde Adalet Bakanı olan Hikmet Sami Türk ise “MHP’nin getirdiğinin 1999’da getirilenden farkı yok, hatta birçok maddesi de aynı” diyor.

26.09.2018

Seçmenlerdeki kaymalar sonucu etkileyecek mi?

24 Haziran gecesi belki de uzun süredir ilk kez nefes nefese izleyeceğimiz bir seçim olacak. Seçimlere 12 gün kala seçmen eğilimlerinde ilginç kaymalar söz konusu. Seçimlere katılımın yüksek olacağı gözleniyor. Kararsız seçmen sayısı hızla azalıyor. Çünkü seçmenler cumhurbaşkanı adayları ve partiler hakkında kararlarını büyük ölçüde netleştirmiş durumdalar. Ancak ittifakların içindeki oy geçişleri sürüyor.

11.06.2018

‘Rahşan Affı’na dönmesin

Cezaevlerinde cinsel istismardan hükümlü-tutuklu sayısı 16 bin ve 19 bin 954 cinsel suç dosyası temyizde bekliyor.

4.03.2018

‘Sayın’ hitabını siyasete sokan saygın siyasetçi: Bülent Ecevit

Bugün Bülent Ecevit adına bir panel düzenleniyor. Bu vesileyle onu anmak istiyorum. Ecevit dürüst bir politikacıydı. Mütevazı bir yaşamı vardı. Şark toplumlarının ihtiyacı olan ‘bizden biri’ tipini getiren bir kişilikti. Bunu zaman daha iyi takdir edecek.

16.12.2017

Köykentler çözüm olabilirdi

ALADAĞ’da can veren yavrularımızın toprağa verilmesi görüntüleri, can verişleri gibi yürek yakıcı görüntülerdi.

5.12.2016

Parti devleti değil partili cumhurbaşkanlığı

BAŞBAKAN Yıldırım, Bahçeli’yle nasıl bir değişiklik üzerinde el sıkıştıklarını şöyle açıkladı: “En önemli yanı cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğini devam ettirmesi...”

2.12.2016

Org. Akar’dan Rahşan Ecevit’e ziyaret

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 33. kuruluş yıldönümü nedeniyle Ankara’da verilen resepsiyonda ‘Kıbrıs Fatihi’ olarak bilinen Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’e saygısızlık yapıldığı haberleri basında geniş yer ve yankı buldu.

21.11.2016

Damadı, kızının kocası ise o koltuğa oturamaz

DONALD J. Trump, damadını Beyaz Saray ekibinin başına geçirmek istiyor ya...

18.11.2016

Ecevit’in yazıları

TÜRK siyasetine yön vermiş, halkın gönlünde büyük bir yer edinmiş önemli liderlerden biri olan Bülent Ecevit, 5 Kasım 2016 günü, ölümünün 10. yılında, bazılarına benim de katıldığım çeşitli törenlerle anıldı.

7.11.2016

Ecevit’in yazılarını dijitalde okumak

TÜRK siyasetinin önemli, saygın adlarından Bülent Ecevit, ölümünün 10’uncu yılında bir toplantı ile anıldı.

7.11.2016