MENÜ

Raghad Hüseyin

Raghad Hüseyin ile ilgili tüm haberleri, son dakika Raghad Hüseyin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Raghad Hüseyin haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 69 Raghad Hüseyin haberi bulunmuştur.

Raghad Hüseyin Haberleri

Saddamın kızı 10 yıl sonra ilk kez konuştu

Saddam'ın kızı 10 yıl sonra ilk kez konuştu

Irak'ın idam edilen devrik lideri Saddam Hüseyin'in kızı Raghad Hüseyin babasının ölümüyle ilgili ilk kez konuşarak, “Ölümünün detayları çirkin ve acı dolu ama onurlu bir ölümdü” dedi.

22.12.2016Dünya
İçsavaş çağrısı

İçsavaş çağrısı

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in sürgünde yaşayan kızı Raghad’dan IŞİD’e destek açıklaması geldi.

14.06.2014Dünya
‘Raghad Hüseyin basına konuşmadı’

‘Raghad Hüseyin basına konuşmadı’

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in kızı Raghad’ın avukatı Nebil el Hereş, müvekkilinin “Irak’ta yaşanan olaylar hakkında basına açıklama yaptığı” ile ilgili iddiaları yalanladı.

14.06.2014Dünya
Saddam Hüseyinin kızı IŞİDin zaferinden memnun

Saddam Hüseyin'in kızı IŞİD'in zaferinden memnun

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in Ürdün’de sürgün hayatı yaşayan kızı Raghad Hüseyin, IŞİD’in kazandığı zaferden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

13.06.2014Dünya
Kızı, Saddamın anılarını yayımlamak istiyor

Kızı, Saddam'ın anılarını yayımlamak istiyor

Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin'in kızı Raghad, babasının anılarını yayımlamak istiyor.

17.10.2011Gündem
Saddam’ın kızı aranıyor

Saddam’ın kızı aranıyor

Irak’ın devrik liderinin Ürdün’de yaşayan en büyük kızı Raghad hakkında “terörist faaliyetleri” desteklediği suçlamasıyla Irak’ın girişimi üzerine İnterpol tarafından tutuklama emri yayınlandı. Raghad, Ürdün Kralı Abdullah’ın himayesinde.

21.04.2010Dünya
Küçük Saddam’ı asacaklar

Küçük Saddam’ı asacaklar

Irak’ın, Ürdün’ün başkenti Amman’da yaşayan Raghad Hüseyin ve annesi Sacide için bir yıl önce tutuklama emri çıkardığı ortaya çıktı.

18.08.2007Dünya
Saddam’ın torunları internette dolaşıyor

Saddam’ın torunları internette dolaşıyor

Iraklı Kürtler’e ait internet sitesinde Saddam’ın torunlarına ait oldukları iddia edilen fotoğraflar dolaşıyor. Fotoğraflardaki gençlerin Saddam’ın kızları Rana ve Raghad’ın çocukları oldukları öne sürülüyor. Fotoğraflarda bikiniyle jakuziye giren Rana’nın kızı, Raghad’ın oğluyla sarmaş dolaş görülüyor. Kürt sitesinde, "Dedeleri hapiste acı çekerken onlar Amman’da keyif çatıyor" deniliyor.

9.07.2006Dünya
Babam cesur adam

Babam cesur adam

Ürdün’de Hürriyet muhabiri Defne Barak’la görüşen Saddam Hüseyin’in kızı Raghad, ‘Paramız, hiçbir şeyimiz yok. Beş çocuğum var. Ben Saddam’ın kızıyım. Gururum var’ dedi.. Raghad Hüseyin, babasının adil yargılanmasını istedi ve ‘Kardeşlerim Uday ve Kusay, son mermilerine kadar savaşıp kahraman olarak öldüler. Onlarla da gurur duyuyorum’ dedi.

2.08.2004Dünya
Babam cesur adam

Babam cesur adam

Saddam’ın Ürdün’de sürgünde yaşayan kızı Raghad, uzun süren sessizliğini Hürriyet için bozdu: "Bana acilen babamı göstersinler."

2.08.2004Kelebek
Saddam uluslararası mahkemede yargılansın

'Saddam uluslararası mahkemede yargılansın'

Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in büyük kızı, babasının uluslararası bir mahkemede yargılanması çağrısında bulundu.

19.12.2003Dünya
Saddam Hüseyinin kızı aranıyor

Saddam Hüseyin'in kızı aranıyor

Irak'ın ABD tarafından devrilen ve Ducely davasında aldığı idam cezasıyla asılan devlet başkanı Saddam Hüseyin'in kızı Raghad'ın İnterpol tarafından kırmızı bültenle arandığı bildirildi.

18.08.2007Dünya
Saddam idam öncesi af istemine karşı çıkmış

Saddam idam öncesi af istemine karşı çıkmış

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in asılmadan önce bir vasiyetname yazdırarak, avukatlarından hayatının kurtarılması için başvuruda bulunmamalarını istediği ve idamında ABD ile İran'ı işbirliğiyle suçladığı bildirildi.

11.01.2007Dünya
Son saray düğünü

Son saray düğünü

Hürriyet, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in ilk eşi Sacide ve ikinci eşi Samira Şahbandar ile oğlu Ali Saddam’ın ABD müdahalesinden birkaç ay önce Bağdat’ta bir düğünde çekilmiş fotoğraflarını ele geçirdi.

6.01.2007Dünya
Saddamın kızı idam karşıtı gösteriye katıldı

Saddam'ın kızı idam karşıtı gösteriye katıldı

Irak'ın idam edilen devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in büyük kızı Raghad, Ürdün'ün başkenti Amman'da yüzlerce kişinin idama karşı düzenlediği gösteriye katıldı.

1.01.2007Dünya
Bir aile yok oldu

Bir aile yok oldu

ABD’nin Irak’a yönelik müdahalesi Saddam Hüseyin’in ailesini paramparça etti. Oğulları Uday ve Kusay’ın Musul’da bir operasyonda öldürülmesinin ardından kızları Ürdün’de, karısı ise Katar’da yaşıyor.

30.12.2006Dünya
Saddamın kızları babalarının cesaretiyle gurur duyuyor

Saddam'ın kızları babalarının cesaretiyle gurur duyuyor

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in kızlarının, babalarının son dakikalarını televizyonda izledikleri ve darağacındaki “cesaretinden” gurur duydukları belirtildi.

30.12.2006Dünya
Ölene kadar asılı duracak

Ölene kadar asılı duracak

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, Bağdat’ta 9 aydan fazla ve 39 celse süren dava sonucunda, insanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle asılarak idama mahkum edildi. Şii kasabası Duceyl’de 1982 yılında 148 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Saddam Hüseyin’in kardeşi Barzan el-Tıkriti ile Irak’ın eski baş yargıcı Avad Hamed el-Bander de idamla cezalandırıldılar.

5.11.2006Dünya
Saddam: İntikam almayın

Saddam: İntikam almayın

Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, yargılandığı Duceyl davasında insanlığa karşı suç işlemekten ölüm cezasına çarptırılmasının ardından Iraklılardan "mezhep çatışmasından kaçınmaları" ve "işgalcilerden intikam almamaları" çağrısında bulundu. Saddam'ın savunma ekibi, kararın ve yargılama sürecinin meşru olmadığını savunurken, Iraklı Başsavcı Cafer El Musavi, Saddam'ın kurşuna dizilmeyeceğini, asılacağını söyledi.

5.11.2006Dünya
Saddamın kızından yorum yok

Saddam'ın kızından yorum yok

Irak'ın ABD tarafından devrilen ve bugün Duceyl davasında idama mahkum edilen Saddam Hüseyin'in savunma ekibinden Lübnanlı avukat Büşra Halil, devrik lider hakkında verilen kararın ve mahkeme sürecinin meşru olmadığını söyledi.

5.11.2006Dünya
Saddam Irakı 23 yıl yönetti

Saddam Irak'ı 23 yıl yönetti

ABD'nin Irak'ı işgaliyle iktidardan düşen ve yargılandığı Duceyl davasında bugün ölüm cezasına çarptırılan Saddam Hüseyin El Tikriti, Irak'ı 23 yıl yönetti.

5.11.2006Dünya
Ürdün: Saddam’ın kızı misafirimiz

Ürdün: Saddam’ın kızı misafirimiz

Ürdün yönetimi, Saddam Hüseyin’in büyük kızı Raghad’ın, Ürdün Kraliyet ailesinin misafiri ve koruması altında olduğunu açıkladı.

3.07.2006Dünya
Saddam’a Kürt yargıç

Saddam’a Kürt yargıç

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin, Tikrit’te bir sığınakta tutuklandıktan yaklaşık 2.5 yıl sonra dün Bağdat’daki eski saraylarından birinde yargılanmaya başlandı. Mahkemenin meşru olmadığını savunan Saddam Hüseyin, 1982 yılında Dujail köyünde 150 kadar Şii’nin öldürülmesi ve işkenceyle suçlandı. Saddam’ın yanıtı ise ‘Suçsuzum’ oldu.

20.10.2005Dünya
Saddam yarın yargıç önüne çıkıyor

Saddam yarın yargıç önüne çıkıyor

Irak'ın devrik Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, yarın özel mahkemede yargılanmaya başlayacak.

18.10.2005Gündem
Devrik Saddam rejimine yönelik suçlamalar

Devrik Saddam rejimine yönelik suçlamalar

Katliam, tehcir, kimyasal gaz kullanımı ve çeşitli suçlarla itham edilen devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, yarın sadece 1982 yılında 140 kadar Şii'nin öldürülmesinden yargılanmaya başlıyor.

18.10.2005Gündem
Benden politikacı dışında bir şey olmamı beklemeyin

Benden politikacı dışında bir şey olmamı beklemeyin

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in en büyük kızı Raghad, ‘kimse benden politikacı dışında bir şey olmamı bekleyemez’ dedi.

3.08.2004Dünya
Daughter Of Saddam: I Want U.S. To Make Me See My Father

Daughter Of Saddam: I Want U.S. To Make Me See My Father

The daughter of deposed leader of Iraq Saddam Huseyin, Raghad, who lives in Jordan in exile, ended her silence for Hurriyet daily. She said that she wanted to see his father.

3.08.2004Gündem
İran da Saddam’a karşı dava açıyor

İran da Saddam’a karşı dava açıyor

Saddam Hüseyin’in ön duruşmasında, İran-Irak savaşıyla ilgili suçlama yapılmadığı için şimdi İran, Saddam’ın 1980’deki saldırısı ve kimyasal silah kullanmasıyla ilgili hazırladığı dosyayı Irak’taki mahkemeye gönderiyor.

4.07.2004Dünya
Saddamın kızları uluslararası mahkeme istedi

Saddam'ın kızları uluslararası mahkeme istedi

Amerikan askerlerinin yakaladığı devrikIrak lideri Saddam Hüseyin'in kızı Raghad, kız kardeşleriyle birlikte babalarının uluslararası bir mahkemede yargılanmasını istediklerini söyledi.

16.12.2003Gündem
Irakın 100 günlük kronolojisi

Irak'ın 100 günlük kronolojisi

ABD Başkanı George Bush'un, 1 Mayıs'ta, ''Irak'ta büyük çatışmaların sona erdiğini'' ilan etmesindenbu yana 100 gün geçti. Savaşın sona erdiği tarihten bu yana meydana gelen olayların kronolojisi şöyle:

6.08.2003Dünya
Sizi doğuran ananız mıdır

Sizi doğuran ananız mıdır?

İki haber, aynı gün yayımlandı gazetelerde. Birincisi, Saddam’ın iki kızının anlattıkları ve cani “baba”larına hicranlı seslenişleri. İkincisi, kızının ameliyat parasıyla ortadan kaybolan “anne” ... Hep aklımın bir köşesinde duran bir sorudur bu, yüksek sesle soramadığım, cümlelere dökmeyi beceremediğim (ki aşağıdaki yazıya bakıyorum, yine olmamış) ve asla bir cevap veremediğim..

3.08.2003Kelebek
Babamızı özlüyoruz

Babamızı özlüyoruz

Saddam Hüseyin'in kızları Raghad ve Rana 9 çocuklarıyla Ürdün'de misafir ediliyorlar. Televizyona konuşan Raghad, ‘‘Babam beni ve Rana'yı Bağdat’tan çıkarmak için araba yolladı. Vedalaşma anı acı vericiydi. Oğlanlar birbirine sarılıyordu’’ diye ağladı.

2.08.2003Dünya
Saddamın kızları: Babamızı özlüyoruz

Saddam'ın kızları: Babamızı özlüyoruz

Mükemmel İngilizcesi olan Raghad, ‘‘Babanıza şu anda neler söylemek istersiniz?’’ sorusu üzerine, ‘‘Baba seni çok özlüyorum. O kocaman bir kalbi olan, sevecen bir babaydı’’ derken, aynı soruya Rana şu yanıtı verdi: ‘‘Allah isterse onu yine görebiliriz.’’

2.08.2003Gündem

Yazar Sonuçları