MENÜ

Racu

Racu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Racu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Racu haberi bulunmuştur.

Racu Haberleri

Şehitlerin cenazesini kaçıran terörist mahkemede konuştu

Şehitlerin cenazesini kaçıran terörist mahkemede konuştu!

Zeytin Dalı Harekatı sırasında Afrin'de şehit olan 2 askerin cenazesini kaçıran ve yakalandıktan sonra Hatay'a getirilen YPG/PKK'lı terörist Duzyer Kurdi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

8.01.2020Gündem
Son dakika: Bakanlık açıkladı... Afrinde şehitlerin cenazesini kaçıran hain yakalandı

Son dakika: Bakanlık açıkladı... Afrin'de şehitlerin cenazesini kaçıran hain yakalandı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Afrin'de şehitlerin cenazesini kaçıran PKK'lı terörist Duzyer Kurdi, Suriye'de jandarmanın takibi sonucu yakalandı" denildi. 

20.11.2019Gündem
Moldovada sıcak gece Devler Ligi ön elemesinin bankosu...

Moldova'da sıcak gece! Devler Ligi ön elemesinin bankosu...

Sheriff Tiraspol, 1-0 kaybettiği maçın rövanşında açık favori! Shkendija maçı öncesi son gelişmelere ve iddaa oranlarına göz atalım...

31.07.2018Futbol
Atatürk’ün Afrin karargâhı

Atatürk’ün Afrin karargâhı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1. Dünya Savaşı sonlarında İngilizleri durdurduğu Suriye’nin Afrin bölgesindeki karargâhı bulundu. PKK/YPG’li teröristlerin bölgeden temizlenmesinin ardından bulunan konak, 1890’dan bu yana harap halde de olsa ayakta.

2.07.2018Gündem
Atatürk’ün Afrin’de kullandığı karargah bulundu

Atatürk’ün Afrin’de kullandığı karargah bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü YPG/PKK'dan arındırdığı Racu beldesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün karargah olarak kullandığı ev bulundu.

2.07.2018Haber
Atatürk’ün Afrin’deki tarihi karargahı bulundu

Atatürk’ün Afrin’deki tarihi karargahı bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü YPG/PKK'dan arındırdığı Racu beldesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün karargah olarak kullandığı ev bulundu.

2.07.2018Gündem
Atatürk’ün Afrin’deki tarihi karargahı bulundu

Atatürk’ün Afrin’deki tarihi karargahı bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü YPG/PKK'dan arındırdığı Racu beldesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün karargah olarak kullandığı ev bulundu.

2.07.2018Gündem
PKKlı teröristten kan donduran itiraf: Hepsi öldü

PKK'lı teröristten kan donduran itiraf: Hepsi öldü

Zeytin Dalı harekâtının 59'uncu gününde Afrin şehir merkezine yakın bir bölgedeki çatışmada 2 ayağından yaralı olarak yakalanan Hogir Cudi kod adlı terörist Cemal Soreş'in ifadeleri, PKK/YPG'nin çocukları nasıl kullandığını da bir kez daha ortaya koydu.

27.04.2018Gündem
İşte PKKnın Kara Hapishanesi

İşte PKK'nın 'Kara Hapishanesi'

Afrin’de, PKK/YPG’lilerin örgüte destek vermeyenlere işkence yaptığı “Kara Hapishane”yi görüntülendi. Ölüm hücrelerine götürülüp bir daha haber alınamayan binlerce Afrinli var

5.04.2018Gündem
Afrinde dağda gizlenen teröristler vuruldu

Afrin'de dağda gizlenen teröristler vuruldu

Türk savaş uçakları, Zeytin Dalı Harekatı sırasında sıkışarak dağlık alanlara gizlenen terör örgütü YPG/PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenledi.

2.04.2018Gündem
3 köy daha PKKdan kurtarıldı

3 köy daha PKK'dan kurtarıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de 3 köyü daha teröristlerden kurtardı.

23.03.2018Gündem
Afrinde flaş gelişme... 29 köy birden alındı...

Afrin'de flaş gelişme... 29 köy birden alındı...

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO bugün Afrin kent merkezinde kontrolü sağlamıştı. Anadolu Ajansı'nın saat 18.11'de geçtiği habere göre TSK ve ÖSO, Afrin'de 29 köyü daha teröristlerden kurtararak, ilçe merkezinin kuzey, doğu ve batı bölgelerini tümüyle kontrolüne aldı. Afrin'deki PKK ve ele başı Öcalan posterleri de teker teker indirildi. Öte yandan Afrin halkının anlatımına göre, YPG/PKK'lı teröristlerin TSK karşısında direnemeyeceklerini anlayınca birkaç gün önce silahlarını araçlara yükleyerek kaçtığı ortaya çıktı. ÖSO'na yakın Twitter hesapları Afrin'deki son haritayı paylaştı.

18.03.2018Gündem
TSK paylaştı İşte vuruldu denilen hastane...

TSK paylaştı! İşte vuruldu denilen hastane...

TSK Afrin'den yeni görüntüler yayınladı. TSK tarafından vurulduğu öne sürülen Afrin Hastanesi'nin bugün 09.43'te kaydedilen ve iddiaların yalan olduğunu ortaya koyan görüntüleri paylaşıldı.

17.03.2018Gündem
Hepsi kullanıma hazır: Afrinde büyük darbe

Hepsi kullanıma hazır: Afrin'de büyük darbe

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yürüttüğü operasyon çerçevesinde, Racu bölgesinde bir mühimmat imalathanesi ve kullanıma hazır çok miktarda ağır silah mühimmatı ele geçirildi.

15.03.2018Gündem

Son dakika! AFP duyurdu! 'Afrin'den 30 bin sivil ayrıldı'

AFP haber ajansı, Suriye sınırının terör gruplarından temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'nun yürütüldüğü Afrin'de, 24 saat içine 30 bin sivilin bölgeden ayrıldığını duyurdu.

15.03.2018Dünya
Son dakika... 15 köy daha alındı

Son dakika... 15 köy daha alındı

TSK ve ÖSO, Afrin'in Kelanlı, Barakaş, Kovanlı, Çalkama, Çarkatlı ve Çakanlı, Kafer Çil, Birka, Alicaro ve Hamoraco, Korzlu, Çakur, Naz, Zerkanlı ve Balal köyleri ile 883 rakımlı tepeyi teröristlerden temizledi.

15.03.2018Gündem
Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi Çember kapanıyor

Son dakika... 12 köy teröristlerden temizlendi! Çember kapanıyor

TSK ve ÖSO, Afrin'in Gevrika, Gazaviye, Halilo ve Deyr Mışmış köylerini teröristlerden temizledi. Gün içinde kurtarılan köy sayısı 12'ye yükseldi.

14.03.2018Gündem
Afrinde çember daraldı Harita sürekli değişiyor…

Afrin'de çember daraldı! Harita sürekli değişiyor…

Afrin merkezin kuşatıldığını bugün resmen duyuran TSK, ÖSO birlikleriyle birlikte devam ettirdiği operasyonda bugün Mağaracık, Dermeşkanlı, Masaracık, Karabaş ve Aşağı Kefer Dali köylerini teröristlerden temizledi.  Afrin’de PKK/YPG’li teröristler için çember iyice daralırken harita da sürekli değişiyor. Öte yandan Afrin’in kuşatılmasıyla birlikte hendekleri aşmak için kullanılan 'seyyar yüzücü hücum köprüleri' Afrin’e sevk ediliyor

13.03.2018Gündem
Bu fotoğraftan kısa süre sonra hepsi öldürüldü

Bu fotoğraftan kısa süre sonra hepsi öldürüldü!

Afrin’de devam eden operasyondan dikkat çeken bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son fotoğrafta yer alan bu teröristlerin bu fotoğrafı çektirdikten kısa süre sonra ölü ele geçirildiği öğrenildi.

10.03.2018Gündem
Cindereste teröristlerle sıcak çatışma anları görüntülendi

Cinderes'te teröristlerle sıcak çatışma anları görüntülendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) terör örgütü YPG/PKK'dan kurtardığı Cinderes belde merkezindeki sokak çatışmaları görüntülendi. ÖSO askerlerinin kullandığı başkameralarıyla (gopro) çekilen ve AA'nın ulaştığı kayıtlarda, dün ele geçirilen Cinderes belde merkezindeki sokak çatışmaları görüntülendi. Çekimlere, sıcak çatışma anlarında ÖSO mensuplarının sokak ve binaları teröristlerden temizlemek için verdiği mücadele yansıdı. ÖSO'nun temizlenen binalara girerek kontrol etme anlarının yanı sıra etkisiz hale getirilen teröristlerin cesetleri de görüntülerde yer aldı. TSK ve ÖSO, teröristlerle yoğun sokak çatışmaları neticesinde Afrin'in güneybatısındaki Cinderes belde merkezini dün ele geçirmişti. Kurtarılan mahalle ve sokaklarda arama tarama faaliyetleri devam ediyor. Afrin, bir ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 belde merkezinden oluşuyor. TSK ve ÖSO unsurları, henüz Mabatlı beldesine yönelik operasyonlara başlamadı. Merkezleri ele geçirilen diğer beldelere ait bazı köylerin de harekatın ilerleyen safhalarında teröristlerden temizlenmesi bekleniyor. PYD/PKK, Zeytin Dalı Harekatı'nın sinyallerini aldığı dönemde yığınak ve savunma hatlarını büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde oluşturmuştu. Beldelerdeki sivilleri de canlı kalkan yapabilmek için ilçe merkezine taşımıştı. TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 122'si köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı.

9.03.2018Haber
Son dakika... TSK ve ÖSO Afrin ilçe sınırına ulaştı

Son dakika... TSK ve ÖSO Afrin ilçe sınırına ulaştı

Zeytin Dalı harekâtında ele geçirilen 5. belde merkezi Cinderes'teki çatışma anları ÖSO askerlerinin aksiyon kameralarıyla kaydedildi.  Anadolu Ajansı TSK ve ÖSO'nun Afrin'ndeki harekâtı ilçe merkezi sınırlarına ulaştığını bildirdi. Merkeze bağlı Şavarighat el Caviz ve Melkiye köyleri teröristlerden temizlendi.

9.03.2018Gündem
Son dakika... Cinderes ele geçirildi Bölgeden çok çarpıcı görüntüler geliyor...

Son dakika... Cinderes ele geçirildi! Bölgeden çok çarpıcı görüntüler geliyor...

TSK ve ÖSO, Afrin'in Cinderes belde merkezini ele geçirdi. Teröristlerle bölgedeki çatışmalar devam ederken operasyondan dikkat çeken bir görüntü de geldi. Görüntü de, YPG'nin keskin nişancısı roketatar ile etkisiz hale getiriliyor.

8.03.2018Gündem
Afrinin Maçale köyü teröristlerden temizlendi

Afrin'in Maçale köyü teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Maçale köyünü teröristlerden arındırdı.

7.03.2018Gündem
Operasyonda sıcak gelişme 7 noktadan kuşatıldı...

Operasyonda sıcak gelişme! 7 noktadan kuşatıldı...

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başlattığı Zeytin Dalı harekâtının 47. gününde Cinderes’de çatışmalar başladı. CNN Türk saat 15.19 itibarıyla Türk jetlerinin Cinderes'teki terör hedeflerini vurduğunu duyurdu. Cinderes'in 7 noktadan kuşatıldığı belirtiliyor. Öte yandan TSK ve ÖSO, kuzeydoğuda ise Afrin'in stratejik önemdeki Kafr Cenne köyünü teröristlerden temizledi. ÖSO, Kafr Cenne'de terör örgütü YPG'den alınan askeri kampa da girdi.

7.03.2018Gündem
Afrinin Tall Hamu ve Matinli köyleri teröristlerden temizlendi

Afrin'in Tall Hamu ve Matinli köyleri teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Tall Hamu ve Matinli köylerini teröristlerden arındırdı.

6.03.2018Gündem
1083 rakımlı tepede ikinci pusu girişimi... Islak battaniye altındaki 40 terörist İHAlardan kaçamadı...

1083 rakımlı tepede ikinci pusu girişimi... Islak battaniye altındaki 40 terörist İHA'lardan kaçamadı...

8 askerimizin şehit olduğu Keltepe’de teröristlerin ikinci bir saldırı yapmak için ıslak battaniyelerin altına gizlendiği ancak İHA’lardan kurtulamadığı ortaya çıktı.

6.03.2018Gündem
Binali Yıldırım: Afrini gerçek sahiplerine vereceğiz

Binali Yıldırım: Afrin'i gerçek sahiplerine vereceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Biz Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizin acısını dindirmek için oradayız. Fırat Kalkanı Harekatı'yla oluşturduğumuz güvenli bölgeler gibi Afrin'de de teröristleri temizleyip Afrin'i asıl sahiplerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere, zulüm gören kardeşlerimize teslim edeceğiz. Mazlumların yaralarını saracağız, orada yaşayan kardeşlerimizi zulümden kurtarıyoruz." dedi.

4.03.2018Gündem
Ve bir köy daha teröristlerden temizlendi

Ve bir köy daha teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Hacı Halil köyünü teröristlerden arındırdı.

4.03.2018Gündem
TSKdan son dakika Afrin açıklaması: Yollar kontrol altında...

TSK'dan son dakika Afrin açıklaması: Yollar kontrol altında...

TSK'dan Afrin'deki harekatla ilgili açıklama geldi. Açıklama şöyle: "Zeytin Dalı Harekâtında, Şeyh Hadid beldesi dâhil 7 yerleşim yeri ile Racu ve Cenderis’ten Afrin’e ulaşan yollar kontrol altında. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2668". Uzmanlara göre bu durum Cenderis’in de büyük ölçüde çevrelendiği anlamına geliyor. Gün içinde 56 terörist etkisiz hale getirildi.

3.03.2018Gündem
Son dakika... TSKdan Afrin açıklaması

Son dakika... TSK'dan Afrin açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin'e ulaşan yaklaşma istikameti üzerindeki Racu, Hamilek, Ramadiye, Badinli, Karkin, Ali Bezanlı ve Çemenli'de kontrolün sağlandığı bildirildi.

3.03.2018Gündem
Afrin Harekâtında 3 köy daha teröristlerden temizlendi

Afrin Harekâtı'nda 3 köy daha teröristlerden temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini teröristlerden arındırdı.

3.03.2018Gündem
TSKnın bu sabah ele geçirdiği Racodan ilk fotoğraflar

TSK'nın bu sabah ele geçirdiği Raco'dan ilk fotoğraflar

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ÖSO, Zeytin Dalı Harektı'nda Afrin'in Raco belde merkezini ele geçirdi. Çatışmaların yer yer sürdüğü operasyonda ÖSO üyeleri, rejim bayrağını indirdi. Panik olan terörist telsizlerinden, "Burası düşerse, Afrin'e kadar durduramazsınız" anonsları duyuldu.

3.03.2018Gündem
Son dakika... Raco yolunda 8 askerin şehit düştüğü tepe de ele geçirildi...

Son dakika... Raco yolunda 8 askerin şehit düştüğü tepe de ele geçirildi...

TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısında 3 köyü teröristlerden temizleyerek, Raco belde merkezinin girişine ulaştı. Dünkü çatışmalarda 8 askerin şehit düştüğü 1083 rakımlı tepe de ele geçirildi. Afrin'de TSK ve ÖSO'nun girdiği Raco'dan ilk görüntüler geldi. Görüntülerde ÖSO güçlerinin araçlarla belde merkezine giriş yaptıkları görülüyor. Yakalanan 6 PKK/PYD'li teröristin sorgularından elde edilen bilgilerle terör örgütünün Raco'daki 4 tünelinin yeri belirlendi. Tuzak tünellerin girişleri İHA'larla takip ediliyor. Canlı yayına bağlanan bir ÖSO komutanı ise son durumu anlattı, 18 YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

2.03.2018Gündem
TSK bu fotoğrafla duyurdu... Peş peşe iki açıklama

TSK bu fotoğrafla duyurdu... Peş peşe iki açıklama

TSK, önce Irak'ın kuzeyine hava harekatı yapıldığını daha sonra taciz atışı yapanların vurulduğunu açıkladı. TSK'dan yapılan ikinci açıklamada ise Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2222 olduğu açıklandı.

1.03.2018Gündem
Hilal tamamlandı, teröristlerin sınırla teması bitti

Hilal tamamlandı, teröristlerin sınırla teması bitti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini alarak, teröristlerin, Türkiye sınırıyla kara temasını tümüyle kesti.

26.02.2018Gündem
Afrinde son dakika gelişmesi... Hatlar birleşti, hilal oluştu...

Afrin'de son dakika gelişmesi... Hatlar birleşti, hilal oluştu...

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı harekatında bugün 8 köy teröristlerden temizlendi. Ele geçirilen köylerle beraber Racu-Bülbül hattı da birleşti. Kilis ve Hatay hattından gelen birlikler temas kurdu ve Afrin çevresinde hilal oluştu. Toplam 2021 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun ilk ayağının tamamlandığı da iddia ediliyor.

25.02.2018Gündem
Teröristler ihtiyar köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı

Teröristler ihtiyar köylüleri bağlayıp mayınla tuzakladı

Terör örgütünden kurtarılan Maskah köyünde bir depoda bulunan elleri bağlanarak çevresine mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklanmış 4 yaşlı köylü, YPG/PKK'nın, Afrin'de sivilleri silah zoruyla kaçırarak canlı kalkan yaptığının kanıtı oldu.

24.02.2018Gündem
TSKnın videosunu silen YouTubedan geri adım

TSK'nın videosunu silen YouTube'dan geri adım

Afrin'de bölgeye terörist ve silah taşıyan PKK/PYD’ye ait 30-40 araçlık konvoy, dün gece Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı kara ateş destek vasıtaları ile vuruldu. Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi ile ilgili görüntüleri resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak YouTube'un teröristlerin vurulduğu ana ilişkin görüntüleri sildiği görüldü. Bu sabah ise video TSK'nın resmi Twitter hesabından direkt olarak paylaşıldı. Saat 9.50 itibarıyla YouTube silinen videoyu yeniden erişime açtı. YouTube'tan yapılan resmi açıklamada videonun yanlışlıkla kaldırıldığı kaydedildi.

23.02.2018Gündem
Terörü sınırdan silmeye son 10 kilometre

Terörü sınırdan silmeye son 10 kilometre

Suriye’de Zeytin Dalı harekâtını sürdüren TSK ve ÖSO yeni köyler aldı. Böylece askerlerin, terör örgütü PYD/PKK’nın Afrin bölgesinde Türkiye sınırıyla ilişkisini tamamen kapatmasına dün yaklaşık 10 kilometrelik bir hat kaldı.

22.02.2018Gündem
Son dakika... Teröristlere gece yarısı çok ağır darbe

Son dakika... Teröristlere gece yarısı çok ağır darbe

Afrin'de dün gece teröristlere ağır darbeler indirildi. Çatışmalara katılmak için Afrin’e giden PKK/PYD’li teröristlerin konvoyu ZiyaraDer Cimeyl hattında TSK tarafından vuruldu. Operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Meryemiyn’de ise PKK elebaşlarının toplantı yaptığı karargah F16’lar tarafından yerle bir edildi. Aralarında elebaşlarının da bulunduğu en az 15 terörist öldü, çok sayıda terörist de yaralandı.

22.02.2018Gündem
TSKdan son dakika açıklaması: 3 köy daha temizlendi

TSK'dan son dakika açıklaması: 3 köy daha temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan köylerini teröristlerden arındırdı.

22.02.2018Gündem
2 nokta kaldı... YPGnin bağı kopuyor...

2 nokta kaldı... YPG'nin bağı kopuyor...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bugün Afrin'deki Sarı Uşağı, Rahmanlı, Mikdad, Tell Dilur ve Ali Racu köylerini terörden temizledi.

22.02.2018Gündem
Afrinde son durum...

Afrin'de son durum...

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı harekâtı devam ediyor.

19.02.2018Gündem
İşte harekâtta etkisiz hale getirilen terörist sayısı

İşte harekâtta etkisiz hale getirilen terörist sayısı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1641 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Öte yandan TSK ve ÖSO, Afrin'in İkidam, Şeltah ve Merseva köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi.

19.02.2018Gündem
TSK Afrinde yardım ve şifa dağıttı

TSK Afrin'de yardım ve şifa dağıttı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) komando birliği, Afrin’de teröristlerden temizlenen Mamel Uşağı köyünde sivillere yardım dağıtarak, bacağında yarası bulunan bir yaşlıya tıbbi destek verdi.

18.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ekrem İmamoğlu mu Mansur Yavaş mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş telefonu çevirdi, kendisinden yardım talebinde bulunan kadına talebiyle ilgileneceğini söyledi. Kadın önce şaşırdı, sonra “Mansur Abi” diye başladı derdini anlatmaya. Eşi işsiz olduğu için yardım istiyordu ama bir de okula giden çocuğu vardı. Onun için de ücretsiz servis talebinde bulundu. Bu arada “Abi adın neydi, unuttum” diye sordu. Mansur Yavaş tekrar adını söyledi, çocuğu için ücretsiz EGO kartı ya da servis işiyle ilgileneceğini söyledi.

3.12.2019